Prvog, od tri uzastopna, dana u Pirinejima, vožena je najduža etapa ovogodišnjeg Tura, na kojoj je slavio australijski veteran, Majkl Rodžers.  Pročitajte celu priču

Bijatlon - "Insajderi sporta" - Povratak kralja

Druga epizoda "Insajdera sporta" biće emitovana 15. aprila u 20.30h i biće posvećena legendi bijatlona Ole Einaru Bjerndalenu.

Tompson osvojila i Svetski kup u ski krosu - Fristajl Skijanje

Fristajl Skijanje - Tompson osvojila i Svetski kup u ski krosu

Kanadska zvezda ski krosa i olimpijska šampionka, Marijela Tomson je postala i šampionka Svetskog kupa.

Prevc slavio na Planici novim rekordom skakaonice - Ski Skokovi

Ski Skokovi - Prevc slavio na Planici novim rekordom skakaonice

Slovenački skakač Peter Prevc obradovao je domaće navijače trijumfom na poslednjem takmičenju u sezoni, koje je za Svetski kup održano na Planici.

Svetski kup za Finkinju - Bijatlon

Bijatlon - Svetski kup za Finkinju

Finkinja Kaisa Makarainen je i pored sedmog mesta na poslednjoj trci u sezoni, grupni start na 12.5 km u Oslu, osvojila Svetski kup u bijatlonu.

Frojndu Planica, Stohu Svetski kup - Ski Skokovi

Ski Skokovi - Frojndu Planica, Stohu Svetski kup

Pretposlednje takmičenje Svetkog kupa u skijaškim skokovima održano je na slovenačkoj Planici, gde je trijumfovao Nemac Zeverin Frojnd.

Marija Hefl-Riš odlazi u penziju - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Marija Hefl-Riš odlazi u penziju

Nemačka alpska skijašica Marija Hefl-Riš je odlučila da okonča profesionalnu karijeru i da ne nastupa na trkama Svetskog kupa.

Veleslalomski Globus za Feninger - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Veleslalomski Globus za Feninger

Austrijanka Ana Feninger je pobedom na poslednjem veleslalomu u sezoni, u švajcarskom Lencerhajdeu, osvojila mali Kristalni globus u toj disciplini.

Hiršeru i slalomski Kristalni globus - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru i slalomski Kristalni globus

Osvajač Svetskog kupa, Marsel Hiršer je pobedom na poslednjem slalomu sezone, voženom u Lencerhajdeu, osvojio prvo mesto u generalnom plasmanu te discipline.

Hiršeru izmakao veleslalomski Globus za stotinku - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru izmakao veleslalomski Globus za stotinku

Dramatičan poslednji veleslalom sezone je vožen u Lencerhajdeu, nakon kojeg je Ted Ligeti, zahvaljujuči većem broju pobeda, osvojio Kristalni globus.