*LINK - wintersports

Feninger ponovo brža od Maze - Alpsko Skijanje

Feninger ponovo brža od Maze

Alpsko Skijanje

Na poslednjem takmičenju koje je za Svetski kup održano u Banskom, Ana Feninger je trijumfovala ispred Tine Maze u superveleslalomu.  Pročitajte celu priču

Zlato za Nortuga na kraju šampionata u Falunu - Winter Sports

Winter Sports - Zlato za Nortuga na kraju šampionata u Falunu

Na poslednjem takmičenju na FIS Svetskom prvenstvu u nordijskim disciplinama, Peter Nortug je osvojio četvrtu zlatnu medalju, u ski trčanju na 50 kilometara.

Superiorna pobeda Hiršera u Garmišu - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Superiorna pobeda Hiršera u Garmišu

Austrijanac je ostvario pobedu u veleslalomu kakva nije viđena u Svetskom kupu u poslednjih 36 godina, još od legendarnog Ingemara Stenmarka.

Timsko zlato za Norvešku posle 22 godine - Winter Sports

Winter Sports - Timsko zlato za Norvešku posle 22 godine

Norveški ski skakači su prvi put posle 1993. godine zauzeli najviši stepenik podijuma u timskoj konkurenciju, na Svetskom prvenstvu u Falunu.

Austrijski podijum u Garmišu - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Austrijski podijum u Garmišu

Kao i pre nedelju dana u Zalbahu, na podijumu spusta za Svetski kup, koji je održan u nemačkom Garmiš-Partenkirhenu, našla su se tri austrijska skijaša.

Pobeda Ane Feninger, Maze druga - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Pobeda Ane Feninger, Maze druga

Danas je u Banskom na programu bila alpska kombinacija, a novom pobedom u Svetskom kupu, Feninger je smanjila prednost Slovenke u generalnom plasmanu.

Francuska odbranila zlato u timskom sprintu - Winter Sports

Winter Sports - Francuska odbranila zlato u timskom sprintu

Džejson Lami Šapui i njegov novi partner Fransoa Brod osvojili su zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Falunu u Švedskoj.

Kingsbjuri osvojio Svetski kup - Winter Sports

Winter Sports - Kingsbjuri osvojio Svetski kup

U mestu Tazavako u Japanu, Mikael Kingsbjuri je dva takmičenja pre kraja sezone Svetskog kupa u fristajl skijanju obezbedio ukupnu pobedu u mogulsima.

Het-trik Tereze Johaug - Winter Sports

Winter Sports -  Het-trik Tereze Johaug

Norvežanka Tereza Johaug je osvojila treće zlato na FIS Svetskom prvenstvu u Falunu, nakon što je prva došla do cilja u disciplini 30km grupni start.

Zeverin Frojnd je šampion sveta - Ski Skokovi

Ski Skokovi - Zeverin Frojnd je šampion sveta

Dominantnim nastupom u Falunu u Švedskoj, Nemac Zeverin Frojnd je osvojio šampionsku titulu na Prvenstvu sveta u nordijskim disciplinama.