27/02/2011 - 14:11 - Updated 27/02/2011 - 14:25

Dva trijumfa Rišove u Oreu

Dva trijumfa Rišove u Oreu - Alpsko Skijanje
Imago

Marija Riš je trijumfovala u Super G ispred Lindzi Von sa samo jednom stotinkom boljim vremenom. Druga pobeda u Oreu je ujedino i 20. u karijeri Nemice

Mariija Riš se i šesti put ove sezone popela na najvišu stepenicu pobedničkog postolja. Danas se to dogodilo u Oreu gde se vozio superveleslalom. Riš je do nove pobede stigla sa svega jednom stotinkom prednosti ispred najveće konkurentkinje, Lindzi Von.

Von je imala startni broj 16. a u cilju je imala vreme 1:13.25, dok je Marija Riš startovala kao 19. Sa startnim brojem 22. nastupila je Džulija Mankuzo i ona je na kraju završila kao treća sa 79 stotinki lošijim vremenom. Nakon današnjeg superveslaloma, Riš ima 1516 bodova kao vodeća u Svetskom kupu, dok je Lindzi Von na 1320.

"Zahvaljujući sreći sam danas trijumfovala i lepo je imati sreću na svojoj strani svremena na vreme. Nije tako bilo na predhodnim trkama",rekla je Rišova i dodala,"Sada imam velike nade da osvojim Svetski kup, naročito nakon ovog vikenda i dvostruke pobede nad Lindzi."

Vidno je razočarana bila Amerikanka nakon, po nju, nepovoljnog završetka trke:"Vozila sam dobru trku, ali izgubiti za samo jednu stotinku, to mnogo boli. Okrećem se budućim trkama, a takmičenje u Švedskoj ostavljam iza sebe."

Alpsko Skijanje - Povreda Svindala nedelju dana pre starta sezone

Nepunih sedam dana pre početka nove sezone FIS Svetskog kupa u alpskom skijanju, "leteći Norvežanin" Aksel Lund Svindal je pokidao ahilovu tetivu.

Marija Hefl-Riš odlazi u penziju - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Marija Hefl-Riš odlazi u penziju

Nemačka alpska skijašica Marija Hefl-Riš je odlučila da okonča profesionalnu karijeru i da ne nastupa na trkama Svetskog kupa.

Veleslalomski Globus za Feninger - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Veleslalomski Globus za Feninger

Austrijanka Ana Feninger je pobedom na poslednjem veleslalomu u sezoni, u švajcarskom Lencerhajdeu, osvojila mali Kristalni globus u toj disciplini.

Hiršeru i slalomski Kristalni globus - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru i slalomski Kristalni globus

Osvajač Svetskog kupa, Marsel Hiršer je pobedom na poslednjem slalomu sezone, voženom u Lencerhajdeu, osvojio prvo mesto u generalnom plasmanu te discipline.

Hiršeru izmakao veleslalomski Globus za stotinku - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru izmakao veleslalomski Globus za stotinku

Dramatičan poslednji veleslalom sezone je vožen u Lencerhajdeu, nakon kojeg je Ted Ligeti, zahvaljujuči većem broju pobeda, osvojio Kristalni globus.

Šifrin pobedila i na poslednjem slalomu sezone - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Šifrin pobedila i na poslednjem slalomu sezone

Čudo od deteta iz Amerike, Mikaela Šifrin je krunisala blistavu sezonu pobedom na slalomu u Lencerhajdeu i osvajanjem malog Kristalnog globusa.

Švajcarska ekipno najbolja - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Švajcarska ekipno najbolja

Mešovita reprezentacija Švajcarske, na svom terenu je pobedila u timskom takmičenju na finalnoj smotri Svetskog kupa u Lencerhajdeu.

Dvostruki trijumf Lare Gut - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Dvostruki trijumf Lare Gut

Nakon trijumfa u spustu, dan kasnije Švajcarkinja Lara Gut je slavila i u superveleslalomu u Lencerhajdeu, čime je osvojila i Kristalni globus u toj disciplini.

Svindal "otvorio vrata" Hiršeru - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Svindal "otvorio vrata" Hiršeru

Skromnim nastupom na poslednjem superveleslalomu sezone, Aksel Lund Svindal je pružio veliku priliku Marselu Hiršeru da napravi het-trik u generalnom plasmanu.

Težak pad Marije Hefl-Riš, pobeda Lare Gut - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Težak pad Marije Hefl-Riš, pobeda Lare Gut

Na finalu Svetskog kupa u spustu, Nemica Marija Hefl-Riš je teško povredila rame, ali i osvojila Kristalni globus u najbržoj alpskoj disciplini.