04/03/2011 - 16:38 - Updated 04/03/2011 - 16:52

10 Kristalnih globusa Lindzi Von

10 Kristalnih globusa  - Alpsko Skijanje
AFP

Svetski kup u superkombinaciji je osvojila Amerikanka Lindzi Von, osvojivši drugo mesto u spustu u italijanskom Tarviziju

10 Kristalnih globusa - Alpsko Skijanje

U trci je trijumfovala Slovenka Tina Maze (na slici) koja održava pobedničku inerciju od trijumfa u veleslalomu na Prvenstvu sveta održanom u Garmiš-Partenkirhenu

Vreme Mazeove u superkombinaciji je bilo 2:13.54, što je za 18 stotinki brže od drugoplasirane Lindzi Von.

Amerikanka je skakala od sreće kada je osvojila deseti Kristalni globus, a drugi uzastopni u super-kombinaciji.

Lindzi Von je za 20 poena smanjila prednost Marije Riš u generalnom plasmanu. Nemica, koja je bila treća u spustu, sad ima 176 bodova prednost, a do kraja sezone je preostalo 8 trka

*LINK - Alpsko Skijanje

Feninger ponovo brža od Maze - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Feninger ponovo brža od Maze

Na poslednjem takmičenju koje je za Svetski kup održano u Banskom, Ana Feninger je trijumfovala ispred Tine Maze u superveleslalomu.

Superiorna pobeda Hiršera u Garmišu - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Superiorna pobeda Hiršera u Garmišu

Austrijanac je ostvario pobedu u veleslalomu kakva nije viđena u Svetskom kupu u poslednjih 36 godina, još od legendarnog Ingemara Stenmarka.

Austrijski podijum u Garmišu - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Austrijski podijum u Garmišu

Kao i pre nedelju dana u Zalbahu, na podijumu spusta za Svetski kup, koji je održan u nemačkom Garmiš-Partenkirhenu, našla su se tri austrijska skijaša.

Pobeda Ane Feninger, Maze druga - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Pobeda Ane Feninger, Maze druga

Danas je u Banskom na programu bila alpska kombinacija, a novom pobedom u Svetskom kupu, Feninger je smanjila prednost Slovenke u generalnom plasmanu.

Šifrin slavila na Pohorju za lidersku poziciju u slalomu - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Šifrin slavila na Pohorju za lidersku poziciju u slalomu

Aktuelna olimpijska i svetska šampionka, Amerikanka Mikaela Šifrin ostvarila je najbolje vreme posle dve slalomske vožnje u Mariboru.

Austrijski podijum u Zalbahu - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Austrijski podijum u Zalbahu

Olimpijski šampion Matijas Majer bio je najbrži u spustu koji je za Svetski kup vožen na njegovom terenu u Zalbahu.

Šampionat je završen, Maze i Feninger najuspešnije - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Šampionat je završen, Maze i Feninger najuspešnije

Posle 13 dana vrhunskog sportskog događaja u Biver Kriku i Vejlu, u nedelju je svečano zatvoreno FIS Svetsko prvenstvo u alpskom skijanju.

Granž je najbolji slalomaš, Hiršer zajahao kapiju - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Granž je najbolji slalomaš, Hiršer zajahao kapiju

Francuz Žan-Baptis Granž osvojio je zlatnu medalju u slalomu na FIS Svetskom prvenstvu, nakon odličnog nastupa i velike greške branioca titule, Marsela Hiršera.

Posetite "Beaver Creek Cafe" - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Posetite "Beaver Creek Cafe"

Tokom FIS Svetskog prvenstva u alpskom skijanju, Eurosport će u "Biver Krik Kafeu" ugošćavati velikane belih staza, svakodnevno oko 10h.

Mikaela Šifrin obradovala naciju i odbranila slalomsko zlato - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Mikaela Šifrin obradovala naciju i odbranila slalomsko zlato

Amerikanka Mikaela Šifrin je u svom rodnom mestu odbranila titulu šampionke sveta u slalomu, nakon maestralne druge vožnje u Biver Kriku.