29/12/2011 - 17:05 - Updated 29/12/2011 - 17:13

Šildova po starom, poslednja vožnja Sare Šleper

Šildova po starom - Alpsko Skijanje
AFP

Četvrta trka i četvrta pobjda Marlis Šild, a Slovenka Tina Maze je drugi put za sedam dana završila trku na drugom mestu

Bez obzira na pobedu, Šild je ostala u senci jedne druge skijašice, Amerikanke ali ne Lindzi Von, već Mikaele Šifrin. Amerikanka je fenomenalno odradila drugu vožnju i na kraju je završila na trećem mestu sa startnim brojem 40.

Iza sebe je ostavila skijašice koje godinama gledamo kao što su Zuzulov, Kirgaser, Pietilae-Holmner, Melg, iako je neuporedivo mlađa. Šifrin ima tek 16 godina. Šild je danas ostvarila svoju 31. slalomsku pobedu, odnosno 33.u Svetskom Kupu.

Tina Maze je još jednom završila na drugom mestu, drugi put u sedam dana. Maze je kasnila 79 stotinki, Šifrin sekundu i 30, dok su plasman među pet najboljih ostvarile i Kristina Geiger iz Nemačke, Katrin Cetel iz Austrije. Lindzi Von je nakon prve vožnje držala šesto mesto, ali je u drugoj nakon nekoliko uzastopnih grešaka završila tek na 18.mestu.

I dok se javnost upoznavala sa mladom Šifrin, jedna druga skijašica je odradila svoj poslednji slalom. Sara Šleper je u svojoj 32. godini oprostila, danas je odradila jednu vožnju i to kako. Amerikanka koja ima jednu pobedu u Svetskom kupu se niz stazu spustila u mini suknji i kupaćem kostimu sa malim detetom u rukama. Uz naravno opšte oduševljenje publike.

Alpsko Skijanje - Feninger ponovo brža od Maze

Na poslednjem takmičenju koje je za Svetski kup održano u Banskom, Ana Feninger je trijumfovala ispred Tine Maze u superveleslalomu.

Superiorna pobeda Hiršera u Garmišu - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Superiorna pobeda Hiršera u Garmišu

Austrijanac je ostvario pobedu u veleslalomu kakva nije viđena u Svetskom kupu u poslednjih 36 godina, još od legendarnog Ingemara Stenmarka.

Austrijski podijum u Garmišu - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Austrijski podijum u Garmišu

Kao i pre nedelju dana u Zalbahu, na podijumu spusta za Svetski kup, koji je održan u nemačkom Garmiš-Partenkirhenu, našla su se tri austrijska skijaša.

Pobeda Ane Feninger, Maze druga - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Pobeda Ane Feninger, Maze druga

Danas je u Banskom na programu bila alpska kombinacija, a novom pobedom u Svetskom kupu, Feninger je smanjila prednost Slovenke u generalnom plasmanu.

Šifrin slavila na Pohorju za lidersku poziciju u slalomu - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Šifrin slavila na Pohorju za lidersku poziciju u slalomu

Aktuelna olimpijska i svetska šampionka, Amerikanka Mikaela Šifrin ostvarila je najbolje vreme posle dve slalomske vožnje u Mariboru.

Austrijski podijum u Zalbahu - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Austrijski podijum u Zalbahu

Olimpijski šampion Matijas Majer bio je najbrži u spustu koji je za Svetski kup vožen na njegovom terenu u Zalbahu.

Šampionat je završen, Maze i Feninger najuspešnije - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Šampionat je završen, Maze i Feninger najuspešnije

Posle 13 dana vrhunskog sportskog događaja u Biver Kriku i Vejlu, u nedelju je svečano zatvoreno FIS Svetsko prvenstvo u alpskom skijanju.

Granž je najbolji slalomaš, Hiršer zajahao kapiju - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Granž je najbolji slalomaš, Hiršer zajahao kapiju

Francuz Žan-Baptis Granž osvojio je zlatnu medalju u slalomu na FIS Svetskom prvenstvu, nakon odličnog nastupa i velike greške branioca titule, Marsela Hiršera.

Posetite "Beaver Creek Cafe" - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Posetite "Beaver Creek Cafe"

Tokom FIS Svetskog prvenstva u alpskom skijanju, Eurosport će u "Biver Krik Kafeu" ugošćavati velikane belih staza, svakodnevno oko 10h.

Mikaela Šifrin obradovala naciju i odbranila slalomsko zlato - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Mikaela Šifrin obradovala naciju i odbranila slalomsko zlato

Amerikanka Mikaela Šifrin je u svom rodnom mestu odbranila titulu šampionke sveta u slalomu, nakon maestralne druge vožnje u Biver Kriku.