09/01/2012 - 10:05 - Updated 09/01/2012 - 10:09

Marsel brži od Ivice

Marsel brži od Ivice - Alpsko Skijanje
dpa

Austrijski skijaš Marsel Hiršer pobednik je petog slaloma sezone, održanog u švajcarskom Adelbodenu.

Hiršeru je ovo četvrta slalomska pobeda, a do nje je došao ukupnim vremenom od 1:58.66 minuta.

Drugo mesto, sa zaostatkom od 27 stotinki, zauzeo je aktualni osvajač Svetskog kupa, Hrvat Ivica Kostelić, dok je treći bio Italijan Stefano Gros (+0,99).

U ukupnom poretku Svetskog kupa Hiršer je povećao prednost sa 725 bodova, ispred Kostelića sa 495 i Norvežanina Aksela Lunda Svindala sa 456 bodova.

Skijaše naredne nedjelje očekuje takmičenje u austrijskom Vengenu, gde će se od petka do nedjelje takmičiti u superkombinaciji, spustu i slalomu. Eurosport će direktno prenositi sva takmičenja u Vengenu.

Alpsko Skijanje - Marija Hefl-Riš odlazi u penziju

Nemačka alpska skijašica Marija Hefl-Riš je odlučila da okonča profesionalnu karijeru i da ne nastupa na trkama Svetskog kupa.

Veleslalomski Globus za Feninger - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Veleslalomski Globus za Feninger

Austrijanka Ana Feninger je pobedom na poslednjem veleslalomu u sezoni, u švajcarskom Lencerhajdeu, osvojila mali Kristalni globus u toj disciplini.

Hiršeru i slalomski Kristalni globus - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru i slalomski Kristalni globus

Osvajač Svetskog kupa, Marsel Hiršer je pobedom na poslednjem slalomu sezone, voženom u Lencerhajdeu, osvojio prvo mesto u generalnom plasmanu te discipline.

Hiršeru izmakao veleslalomski Globus za stotinku - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru izmakao veleslalomski Globus za stotinku

Dramatičan poslednji veleslalom sezone je vožen u Lencerhajdeu, nakon kojeg je Ted Ligeti, zahvaljujuči većem broju pobeda, osvojio Kristalni globus.

Šifrin pobedila i na poslednjem slalomu sezone - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Šifrin pobedila i na poslednjem slalomu sezone

Čudo od deteta iz Amerike, Mikaela Šifrin je krunisala blistavu sezonu pobedom na slalomu u Lencerhajdeu i osvajanjem malog Kristalnog globusa.

Švajcarska ekipno najbolja - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Švajcarska ekipno najbolja

Mešovita reprezentacija Švajcarske, na svom terenu je pobedila u timskom takmičenju na finalnoj smotri Svetskog kupa u Lencerhajdeu.

Dvostruki trijumf Lare Gut - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Dvostruki trijumf Lare Gut

Nakon trijumfa u spustu, dan kasnije Švajcarkinja Lara Gut je slavila i u superveleslalomu u Lencerhajdeu, čime je osvojila i Kristalni globus u toj disciplini.

Svindal "otvorio vrata" Hiršeru - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Svindal "otvorio vrata" Hiršeru

Skromnim nastupom na poslednjem superveleslalomu sezone, Aksel Lund Svindal je pružio veliku priliku Marselu Hiršeru da napravi het-trik u generalnom plasmanu.

Težak pad Marije Hefl-Riš, pobeda Lare Gut - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Težak pad Marije Hefl-Riš, pobeda Lare Gut

Na finalu Svetskog kupa u spustu, Nemica Marija Hefl-Riš je teško povredila rame, ali i osvojila Kristalni globus u najbržoj alpskoj disciplini.

Majer pobednik poslednjeg spusta, "Globus" za Svindala - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Majer pobednik poslednjeg spusta, "Globus" za Svindala

Olimpijski šampion iz Sočija, Austrijanac Matijas Majer trijumfovao je na poslednjem takmičenju Svetskog kupa u spustu, u švajcarskom Lencerhajdu.