15/01/2012 - 16:48 - Updated 15/01/2012 - 17:07

Novi trijumf Ivice Kostelića

Kostelić ne posustaje - Alpsko Skijanje
AFP

Aktuelni osvajač Svetskog kupa danas je ostvario treću ovosezonsku slalomsku pobedu, drugu u Vengenu u tri dana, ukupno čak šestu u karijeri na ovoj stazi.

Prvi put je Kostelić u Vengenu ostvatrio slalomsku pobedu 2002.godine, a onda je krenuo niz tri godine, tri slaloma, dve super kombinacije. Pre Kostelića tri uzastopna slalomska trijumfa na stazi Manlihen imao je samo legendarni Šveđanin Ingemar Stenmark (1974, 1975, 1976).

Nakon prve vožnje imali smo veliku gužvu, čak deset skijaša se "zgusnulo" unutar 82 stotinke, vodio je Mario Mat sa 53.64. Kristian Devile je kasnio dve stotinke, Kostelić tri, Mirer 35, dok je Lars Elton bio sporiji 45 stotinki. Još su tu bili slalomski velemajstori poput Granža, Nojrojtera koji su bili na šestom odnosno sedmom mestu. Vodeći u ukupnom poretku Svetskog kupa Austrijanac Marsel Hirsšer je imao bolje vreme od Mata za 77 stotinki, ali je dodatno diskvalifikovan, jer je "zajahao" plavu kapiju.

Italijan Devile nije izdržao, zaostao je sekundu i 20 stotinki, Nojrojter nije bolje mogao od petog mesta, a dve dobre vožnje nije uspeo povezati ni Mat koji je na kraju četvrti sa 92 stotinke zaostatka. Andre Mirer je došao blizu Kosteliću na 85 stotinki, a najbolji posao danas je napravio Nemac Fric Dopfer koji je sa 88 stotinki na kraju treći.

Alpsko Skijanje - Marija Hefl-Riš odlazi u penziju

Nemačka alpska skijašica Marija Hefl-Riš je odlučila da okonča profesionalnu karijeru i da ne nastupa na trkama Svetskog kupa.

Veleslalomski Globus za Feninger - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Veleslalomski Globus za Feninger

Austrijanka Ana Feninger je pobedom na poslednjem veleslalomu u sezoni, u švajcarskom Lencerhajdeu, osvojila mali Kristalni globus u toj disciplini.

Hiršeru i slalomski Kristalni globus - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru i slalomski Kristalni globus

Osvajač Svetskog kupa, Marsel Hiršer je pobedom na poslednjem slalomu sezone, voženom u Lencerhajdeu, osvojio prvo mesto u generalnom plasmanu te discipline.

Hiršeru izmakao veleslalomski Globus za stotinku - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru izmakao veleslalomski Globus za stotinku

Dramatičan poslednji veleslalom sezone je vožen u Lencerhajdeu, nakon kojeg je Ted Ligeti, zahvaljujuči većem broju pobeda, osvojio Kristalni globus.

Šifrin pobedila i na poslednjem slalomu sezone - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Šifrin pobedila i na poslednjem slalomu sezone

Čudo od deteta iz Amerike, Mikaela Šifrin je krunisala blistavu sezonu pobedom na slalomu u Lencerhajdeu i osvajanjem malog Kristalnog globusa.

Švajcarska ekipno najbolja - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Švajcarska ekipno najbolja

Mešovita reprezentacija Švajcarske, na svom terenu je pobedila u timskom takmičenju na finalnoj smotri Svetskog kupa u Lencerhajdeu.

Dvostruki trijumf Lare Gut - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Dvostruki trijumf Lare Gut

Nakon trijumfa u spustu, dan kasnije Švajcarkinja Lara Gut je slavila i u superveleslalomu u Lencerhajdeu, čime je osvojila i Kristalni globus u toj disciplini.

Svindal "otvorio vrata" Hiršeru - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Svindal "otvorio vrata" Hiršeru

Skromnim nastupom na poslednjem superveleslalomu sezone, Aksel Lund Svindal je pružio veliku priliku Marselu Hiršeru da napravi het-trik u generalnom plasmanu.

Težak pad Marije Hefl-Riš, pobeda Lare Gut - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Težak pad Marije Hefl-Riš, pobeda Lare Gut

Na finalu Svetskog kupa u spustu, Nemica Marija Hefl-Riš je teško povredila rame, ali i osvojila Kristalni globus u najbržoj alpskoj disciplini.

Majer pobednik poslednjeg spusta, "Globus" za Svindala - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Majer pobednik poslednjeg spusta, "Globus" za Svindala

Olimpijski šampion iz Sočija, Austrijanac Matijas Majer trijumfovao je na poslednjem takmičenju Svetskog kupa u spustu, u švajcarskom Lencerhajdu.