Alpsko Skijanje

22/01/2012 - 17:04 - Updated 22/01/2012 - 17:14

Trijumf Mihaele Kirhgaser

Trijumf Mihaele Kirhgaser - Alpsko Skijanje

Austrijanka Mihaela Kirhgaser trijumfovala je na šestom slalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u Kranjskoj Gori.

Velika serija Marliz Šhild je stala u Kranjskoj Gori. Staza na Podkorenu koju je pripremio Timoteja Zuzula je bila kobna za Austrijanku koja je odustala u prvoj vožnji. To je iskoristila jedna druga Austrijanka. Mihaela Kirhgaser koja je slavila sa 1:47.25.

Kirhgaser je imala najbolje vreme prve vožnje 52.94, dok su Veronika Zuzulova i Tanja Poutiainen kasnile 11, odnosno 27 stotinki. Unutar jedne sekunde su bile još četiri skijašice, a u tom društvu su bile Maze (+042.), Duer (+0.43), zatim Hansdoter (+0.46) i Šveđanka Tereza Borsen (+0.70).

U drugoj vožnji se poredak na kraju nije promenio. Kirhgaser je do svoje druge pobede u karijeri, a pete nakon pet godina, došla 65 stotinki boljim vremenom od Finkinje Tanje Poutiainen, dok je Zuzulova zaostala sekundu i 34 stotinke. Tina Maze nije mogla do postolja, završila je kao četvrta, peta je bila Katrin Cetel.

Alpsko Skijanje - Marija Hefl-Riš odlazi u penziju

Nemačka alpska skijašica Marija Hefl-Riš je odlučila da okonča profesionalnu karijeru i da ne nastupa na trkama Svetskog kupa.

Veleslalomski Globus za Feninger - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Veleslalomski Globus za Feninger

Austrijanka Ana Feninger je pobedom na poslednjem veleslalomu u sezoni, u švajcarskom Lencerhajdeu, osvojila mali Kristalni globus u toj disciplini.

Hiršeru i slalomski Kristalni globus - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru i slalomski Kristalni globus

Osvajač Svetskog kupa, Marsel Hiršer je pobedom na poslednjem slalomu sezone, voženom u Lencerhajdeu, osvojio prvo mesto u generalnom plasmanu te discipline.

Hiršeru izmakao veleslalomski Globus za stotinku - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru izmakao veleslalomski Globus za stotinku

Dramatičan poslednji veleslalom sezone je vožen u Lencerhajdeu, nakon kojeg je Ted Ligeti, zahvaljujuči većem broju pobeda, osvojio Kristalni globus.

Šifrin pobedila i na poslednjem slalomu sezone - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Šifrin pobedila i na poslednjem slalomu sezone

Čudo od deteta iz Amerike, Mikaela Šifrin je krunisala blistavu sezonu pobedom na slalomu u Lencerhajdeu i osvajanjem malog Kristalnog globusa.

Švajcarska ekipno najbolja - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Švajcarska ekipno najbolja

Mešovita reprezentacija Švajcarske, na svom terenu je pobedila u timskom takmičenju na finalnoj smotri Svetskog kupa u Lencerhajdeu.

Dvostruki trijumf Lare Gut - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Dvostruki trijumf Lare Gut

Nakon trijumfa u spustu, dan kasnije Švajcarkinja Lara Gut je slavila i u superveleslalomu u Lencerhajdeu, čime je osvojila i Kristalni globus u toj disciplini.

Svindal "otvorio vrata" Hiršeru - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Svindal "otvorio vrata" Hiršeru

Skromnim nastupom na poslednjem superveleslalomu sezone, Aksel Lund Svindal je pružio veliku priliku Marselu Hiršeru da napravi het-trik u generalnom plasmanu.

Težak pad Marije Hefl-Riš, pobeda Lare Gut - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Težak pad Marije Hefl-Riš, pobeda Lare Gut

Na finalu Svetskog kupa u spustu, Nemica Marija Hefl-Riš je teško povredila rame, ali i osvojila Kristalni globus u najbržoj alpskoj disciplini.

Majer pobednik poslednjeg spusta, "Globus" za Svindala - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Majer pobednik poslednjeg spusta, "Globus" za Svindala

Olimpijski šampion iz Sočija, Austrijanac Matijas Majer trijumfovao je na poslednjem takmičenju Svetskog kupa u spustu, u švajcarskom Lencerhajdu.