Alpsko Skijanje

22/01/2012 - 17:04 - Updated 22/01/2012 - 17:14

Trijumf Mihaele Kirhgaser

Trijumf Mihaele Kirhgaser - Alpsko Skijanje

Austrijanka Mihaela Kirhgaser trijumfovala je na šestom slalomu sezone koji je u okviru Svetskog kupa održan u Kranjskoj Gori.

Velika serija Marliz Šhild je stala u Kranjskoj Gori. Staza na Podkorenu koju je pripremio Timoteja Zuzula je bila kobna za Austrijanku koja je odustala u prvoj vožnji. To je iskoristila jedna druga Austrijanka. Mihaela Kirhgaser koja je slavila sa 1:47.25.

Kirhgaser je imala najbolje vreme prve vožnje 52.94, dok su Veronika Zuzulova i Tanja Poutiainen kasnile 11, odnosno 27 stotinki. Unutar jedne sekunde su bile još četiri skijašice, a u tom društvu su bile Maze (+042.), Duer (+0.43), zatim Hansdoter (+0.46) i Šveđanka Tereza Borsen (+0.70).

U drugoj vožnji se poredak na kraju nije promenio. Kirhgaser je do svoje druge pobede u karijeri, a pete nakon pet godina, došla 65 stotinki boljim vremenom od Finkinje Tanje Poutiainen, dok je Zuzulova zaostala sekundu i 34 stotinke. Tina Maze nije mogla do postolja, završila je kao četvrta, peta je bila Katrin Cetel.

Alpsko Skijanje - Feninger pobedila Maze i osvojila Svetski kup

Austrijanka Ana Feninger je u dramatičnoj završnici sezone trijumfovala na poslednjoj trci, veleslalomu u Meribelu, čime je odbranila veliki kristalni globus.

Rekordna četvrta uzastopna titula za Hiršera - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Rekordna četvrta uzastopna titula za Hiršera

Austrijanac Marsel Hiršer je postao prvi skijaš u istoriji koji je osvojio četiri uzastopne titule u Svetskom kupu, nakon odustajanja Jansruda.

Vonova izjednačila rekord Ingemara Stenmarka - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Vonova izjednačila rekord Ingemara Stenmarka

Najbolja alpska skijašica svih vremena, Lindzi Von je osvojila 19. kristalni globus u karijeri, pobedivši Anu Feninger u superveleslalomu u Meribelu.

Dastin Kuk slavio u Meribelu, Hiršer iznenadio - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Dastin Kuk slavio u Meribelu, Hiršer iznenadio

Kanađanin Dastin Kuk zabeležio je pobedu na poslednjem superveleslalomu u sezoni, u disciplini u kojoj je kristalni globus već obezbedio Ćetil Jansrud.

18. kristalni globus za Lindzi Von - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - 18. kristalni globus za Lindzi Von

Najbolja alpska skijašica svih vremena, Amerikanka Lindzi Von je kristalnim globusom u spustu zaključila sezonu Svetskog kupa, pobedom u Meribelu.

Brzinski globus za Ćetila Jansruda - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Brzinski globus za Ćetila Jansruda

Ćetil Jansrud je zapečatio gotovo perfektnu sezonu svojom četvrtom pobedom u spustu, čime je osvojio kristalni globus u najbržoj alpskoj disciplini.

Kristofersen slavio u Kranjskoj Gori - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Kristofersen slavio u Kranjskoj Gori

Norveški skijaš, Henrik Kristofersen pobednik je slaloma koji je za Svetski kup vožen u Kranjskoj Gori.

Hiršeru kristalni globus, Panutrou pobeda u Kranjskoj Gori  - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru kristalni globus, Panutrou pobeda u Kranjskoj Gori

Najbolji veleslalomaš u sezoni, Austrijanac Marsel Hiršer je osvojio kristalni globus Svetskog kupa u toj disciplini, na takmičenju održanom u Kranjskoj Gori.

Šifrin najbrža u Oreu - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Šifrin najbrža u Oreu

Amerikanka Mikaela Šifrin je potvrdila dominaciju u Svetskom kupu u slalomu, ubedljivom pobedom u Švedskoj.

Ana Feninger preuzela tron Svetskog kupa  - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Ana Feninger preuzela tron Svetskog kupa

U švedskom Oreu održan je veleslalom Svetskog kupa, na kojem je trijumfovala Ana Feninger, koja je od danas vodeća skijašica u generalnom plasmanu.