04/03/2012 - 19:36 - Updated 04/03/2012 - 19:51

Prvi trijumf za Milzinski - Alpsko Skijanje
dpa

Kanađanka Erin Milzinski je priredila veliko iznenađenje trijumfom u slalomu u Ofteršvangu, dok je Marliz Šild obezbedila Kristalni globus u toj disciplini.

21-godišnja Kanađanka je na kraju pobedila ispred Amerikanke Resi Štigler koja je zaostala pet stotinki, dok je treća sa sedam stotinki slabijim vremenom Austrijanka Marliz Šild.

Tina Maze je bila vodeća nakon prve vožnje sa 35 stotinki prednosti u odnosu na Lenu Dir koja je kasnila 35 stotinki. Kanađanka Erin Mielzinski je držala peto mesto sa 60 stotinki zaostatka. Marliz Šild je loše odradila prvu vožnju što se odrazilo na njen rezultat. Ona je zaostajala 77 stotinki za vodećom Maze.

U drugoj vožnji je sjajan posao napravila upravo Erin Milzinski koja je na kraju slavila sa 1:53.39. Drugo mesto je pripalo Resi Štigler koja je poslednjih godina imala velikih problema sa povredom, a danas je do drugog mesta stigla sa startnim brojem 35. Marliz Šild se probila na treće mesto, dok je vodeća nakon prve vožnje, Tina Maze odustala u drugoj. Do današnjeg slaloma u Ofteršangu, Kanađanka Milzinski nije imala ni jedan značajan rezultat u Svetskom kupu, njeni najbolji rezultati su bila dva 13. mesta u slalomu, iz Kurševela i Cvisla.

S obzirom na odustajanje Tine Maze, slalomski Globus je pripao Marliz Šild. Austrijanka, dve slalomske trke pre kraja sezone ima nedostižnih 299 bodova prednosti.

Svetski kup u konkurenciji skijašica nastavlja se u Oreu narednog vikenda, za kada su zakazane trke u slalomu i veleslalomu.

Alpsko Skijanje - Marija Hefl-Riš odlazi u penziju

Nemačka alpska skijašica Marija Hefl-Riš je odlučila da okonča profesionalnu karijeru i da ne nastupa na trkama Svetskog kupa.

Veleslalomski Globus za Feninger - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Veleslalomski Globus za Feninger

Austrijanka Ana Feninger je pobedom na poslednjem veleslalomu u sezoni, u švajcarskom Lencerhajdeu, osvojila mali Kristalni globus u toj disciplini.

Hiršeru i slalomski Kristalni globus - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru i slalomski Kristalni globus

Osvajač Svetskog kupa, Marsel Hiršer je pobedom na poslednjem slalomu sezone, voženom u Lencerhajdeu, osvojio prvo mesto u generalnom plasmanu te discipline.

Hiršeru izmakao veleslalomski Globus za stotinku - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru izmakao veleslalomski Globus za stotinku

Dramatičan poslednji veleslalom sezone je vožen u Lencerhajdeu, nakon kojeg je Ted Ligeti, zahvaljujuči većem broju pobeda, osvojio Kristalni globus.

Šifrin pobedila i na poslednjem slalomu sezone - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Šifrin pobedila i na poslednjem slalomu sezone

Čudo od deteta iz Amerike, Mikaela Šifrin je krunisala blistavu sezonu pobedom na slalomu u Lencerhajdeu i osvajanjem malog Kristalnog globusa.

Švajcarska ekipno najbolja - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Švajcarska ekipno najbolja

Mešovita reprezentacija Švajcarske, na svom terenu je pobedila u timskom takmičenju na finalnoj smotri Svetskog kupa u Lencerhajdeu.

Dvostruki trijumf Lare Gut - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Dvostruki trijumf Lare Gut

Nakon trijumfa u spustu, dan kasnije Švajcarkinja Lara Gut je slavila i u superveleslalomu u Lencerhajdeu, čime je osvojila i Kristalni globus u toj disciplini.

Svindal "otvorio vrata" Hiršeru - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Svindal "otvorio vrata" Hiršeru

Skromnim nastupom na poslednjem superveleslalomu sezone, Aksel Lund Svindal je pružio veliku priliku Marselu Hiršeru da napravi het-trik u generalnom plasmanu.

Težak pad Marije Hefl-Riš, pobeda Lare Gut - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Težak pad Marije Hefl-Riš, pobeda Lare Gut

Na finalu Svetskog kupa u spustu, Nemica Marija Hefl-Riš je teško povredila rame, ali i osvojila Kristalni globus u najbržoj alpskoj disciplini.

Majer pobednik poslednjeg spusta, "Globus" za Svindala - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Majer pobednik poslednjeg spusta, "Globus" za Svindala

Olimpijski šampion iz Sočija, Austrijanac Matijas Majer trijumfovao je na poslednjem takmičenju Svetskog kupa u spustu, u švajcarskom Lencerhajdu.