09/03/2012 - 16:29 - Updated 09/03/2012 - 16:45

Trijumf Lindzi Von za Kristalni globus

Trijumf Lindzi Von - Alpsko Skijanje
Reuters

Amerikanka Lindzi Von je u Oreu trijumfovala na veleslalomskoj trci voženoj za Svetski kup i obezbedila sebi novi veliki Kristalni globus

Lindzi Von, posle trijumfa u Oreu, ima 554 poena prednosti u odnosu na drugoplasiranu Slovenku Tinu Maze, a do kraja sezone je u opticaju maksimalnih 500 poena.

To je četvrti Kristalni globus za Amerikanku, koja je bila najbolja skijašica sveta 2008., 2009. i 2010. godine.

Vonova je osvojila i male Kristalne globuse u spustu i superkombinaciji, a dobro je pozicionirana i da kolekciji doda trofej u superveleslalomu. On a je takođe u konkurenciji i za Globus u veleslalomu jer za vodećom Viktoriom Rebensburg ima deficit od 95 bodova uz jednu preostalu trku.

Amerikanka nije trijumfovala ni na jednom takmičenju u veleslalomu pre ove sezone, a svoj prvenac je zaradila na ovosezonskoj premijernoj trci u Zeldenu u Austriji. Danas je Amerikanka do svoje 52. pobede u Svetskom kupu došla ispred Italijanke Federike Brinjone sa 48 stotinki prednosti, dok je Viktorija Rebensburg kasnila 1.05 sekundi za Vonovom.

Dvadesetsedmogodišnja Lindzi Von je postala prva Amerikanka u istoriji koja je osvojila četiri velika Kristalna globusa. Ona je pobedila na 11 trka ove sezone, kao i 2009-2010 a svojoj kolekciji je dodala i veleslalomske pobede.

*LINK - Alpsko Skijanje

Nova sezona FIS Svetskog kupa u alpskom skijanju - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Nova sezona FIS Svetskog kupa u alpskom skijanju

Retenbah glečer u Zeldenu u Austriji je lokacija na kojoj tradicionalno počinje sezona FIS Svetskog kupa, veleslalomskim trkama u muškoj i ženskoj konkurenciji.

"Ski pas"- treća sezona - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - "Ski pas"- treća sezona

Počinje nova sezona magazina "Ski pas", emisije u produkciji Eurosporta koja je posvećena alpskom skijanju.

Povreda Svindala nedelju dana pre starta sezone - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Povreda Svindala nedelju dana pre starta sezone

Nepunih sedam dana pre početka nove sezone FIS Svetskog kupa u alpskom skijanju, "leteći Norvežanin" Aksel Lund Svindal je pokidao ahilovu tetivu.

Marija Hefl-Riš odlazi u penziju - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Marija Hefl-Riš odlazi u penziju

Nemačka alpska skijašica Marija Hefl-Riš je odlučila da okonča profesionalnu karijeru i da ne nastupa na trkama Svetskog kupa.

Veleslalomski Globus za Feninger - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Veleslalomski Globus za Feninger

Austrijanka Ana Feninger je pobedom na poslednjem veleslalomu u sezoni, u švajcarskom Lencerhajdeu, osvojila mali Kristalni globus u toj disciplini.

Hiršeru i slalomski Kristalni globus - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru i slalomski Kristalni globus

Osvajač Svetskog kupa, Marsel Hiršer je pobedom na poslednjem slalomu sezone, voženom u Lencerhajdeu, osvojio prvo mesto u generalnom plasmanu te discipline.

Hiršeru izmakao veleslalomski Globus za stotinku - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru izmakao veleslalomski Globus za stotinku

Dramatičan poslednji veleslalom sezone je vožen u Lencerhajdeu, nakon kojeg je Ted Ligeti, zahvaljujuči većem broju pobeda, osvojio Kristalni globus.

Šifrin pobedila i na poslednjem slalomu sezone - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Šifrin pobedila i na poslednjem slalomu sezone

Čudo od deteta iz Amerike, Mikaela Šifrin je krunisala blistavu sezonu pobedom na slalomu u Lencerhajdeu i osvajanjem malog Kristalnog globusa.

Švajcarska ekipno najbolja - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Švajcarska ekipno najbolja

Mešovita reprezentacija Švajcarske, na svom terenu je pobedila u timskom takmičenju na finalnoj smotri Svetskog kupa u Lencerhajdeu.

Dvostruki trijumf Lare Gut - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Dvostruki trijumf Lare Gut

Nakon trijumfa u spustu, dan kasnije Švajcarkinja Lara Gut je slavila i u superveleslalomu u Lencerhajdeu, čime je osvojila i Kristalni globus u toj disciplini.