12/03/2012 - 17:26 - Updated 12/03/2012 - 17:38

Šampionka se povlači

Šampionka se povlači - Alpsko Skijanje
Reuters

Šveđanka Anja Person je objavila da će njen nastup na finalu Svetskog kupa u Šladmingu biti njeno poslednje takmičenje u karijeri.

Šveđanka je debitovala u Kran-Montani 1998. godine, a na Olimpijskim igrama u Torinu je osvojila zlatnu medalju u slalomu. Problemi sa povredama, koje su posledica nekoliko spektakularnih padova, su uticali na Anju Person da donese odluku o povlačenju.

"Učestali problemi sa povredama smanjili su moju sposobnost da se takmičim na najvišem nivou. Oduvek sam bila borac i ovo je teška odluka. Ipak, nakon mnogo razmišljanja odlučila sam da se posvetim novim izazovima", kazala je Person.

Njen borbeni duh je najviše došao do izražaja 2010. u Vankuveru, kada je na treningu za olimpijsku superkombinaciju doživela težak pad, ali je ipak nastupila na takmičenju i osvojila bronzanu medalju, ujedino njenu poslednju od ukupno šest olimpijskih odličja.

*LINK - Alpsko Skijanje

Šifrin slavila na Pohorju za lidersku poziciju u slalomu - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Šifrin slavila na Pohorju za lidersku poziciju u slalomu

Aktuelna olimpijska i svetska šampionka, Amerikanka Mikaela Šifrin ostvarila je najbolje vreme posle dve slalomske vožnje u Mariboru.

Austrijski podijum u Zalbahu - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Austrijski podijum u Zalbahu

Olimpijski šampion Matijas Majer bio je najbrži u spustu koji je za Svetski kup vožen na njegovom terenu u Zalbahu.

Šampionat je završen, Maze i Feninger najuspešnije - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Šampionat je završen, Maze i Feninger najuspešnije

Posle 13 dana vrhunskog sportskog događaja u Biver Kriku i Vejlu, u nedelju je svečano zatvoreno FIS Svetsko prvenstvo u alpskom skijanju.

Granž je najbolji slalomaš, Hiršer zajahao kapiju - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Granž je najbolji slalomaš, Hiršer zajahao kapiju

Francuz Žan-Baptis Granž osvojio je zlatnu medalju u slalomu na FIS Svetskom prvenstvu, nakon odličnog nastupa i velike greške branioca titule, Marsela Hiršera.

Posetite "Beaver Creek Cafe" - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Posetite "Beaver Creek Cafe"

Tokom FIS Svetskog prvenstva u alpskom skijanju, Eurosport će u "Biver Krik Kafeu" ugošćavati velikane belih staza, svakodnevno oko 10h.

Mikaela Šifrin obradovala naciju i odbranila slalomsko zlato - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Mikaela Šifrin obradovala naciju i odbranila slalomsko zlato

Amerikanka Mikaela Šifrin je u svom rodnom mestu odbranila titulu šampionke sveta u slalomu, nakon maestralne druge vožnje u Biver Kriku.

Poslednji obračun u Biver Kriku - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Poslednji obračun u Biver Kriku

U nedelju je na programu muški slalom, kojim će biti zatvoreno FIS Svetsko prvenstvo u Biver Kriku. Direktni prenosi na Eurosportu u 17.45 i 22.15.

Ted Ligeti je nepobediv u Biver Kriku - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Ted Ligeti je nepobediv u Biver Kriku

Peti put zaredom Ted Ligeti je pobedio u veleslalomu na domaćem terenu i osvojio je treću uzastopnu titulu šampiona na FIS Svetskom prvenstvu u Americi.

Drugo zlato za Anu Feninger, Maze bez podijuma - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Drugo zlato za Anu Feninger, Maze bez podijuma

Fantastična Austrijanka, Ana Feninger je ubedljivo trijumfovala u veleslalomu za svoju drugu zlatnu medalju na FIS Svetskom prvenstvu u Biver Kriku.

Dvoboj Ligetija i Hiršera direktno na Eurosportu - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Dvoboj Ligetija i Hiršera direktno na Eurosportu

Danas je na programu FIS Svetskog prvenstva u Biver Kriku predposlednje takmičenje u muškoj konkurenciji, koje će Eurosport direktno pratiti.