Alpsko Skijanje

28/12/2012 - 15:55 - Updated 28/12/2012 - 16:16

Feninger pobedila na veleslalomu u Zemeringu

Feninger pobedila na veleslalomu u Zemeringu - Alpsko Skijanje

Austrijanka je iskoristila sve prednosti domaćeg terena i zasluženo je došla do druge pobede u Svetskom kupu u veleslalomu

23-godišnja Austrijanka, koja je prvu pobedu u Svetskom kupu zabeležila pre tačno godinu dana u Lincu, danas je slavila ukupnim vremenom dva minuta i 13.09 sekundi.

Šampionka sveta u super-kombinaciji je pobedila liderku Svetskog kupa, Slovenku Tinu Maze za 1.10 sekundi, dok je Francuskinja Tesa Vorli bila treća, sa dodatnih 0.08 sekundi zaostatka.

Tina Maze je tako po deseti put u sezoni izborila plasman na podijum, čime je dodatno povećala prednost u generalnom plasmanu Svetskog kupa. Slovenka sada ima 417 bodova više od prve pratilje, Nemice Marije Hefl-Riš.

"Ovo je bilo poput plesa na snegu", rekla je Feninger nakon sjajne vožnje na stazi koja se nalazi u najbližem ski centru prestonici Austrije, Beču.

U subotu će na istom mestu biti vožen i slalom, na kojem će nastupiti najbolja srpska skijašica, Nevena Ignjatović.

Eurosport će direktno prenositi poslednje takmičenje u alpskom skijanju za dame u 2012. godini.

*LINK - Alpsko Skijanje

Nova sezona FIS Svetskog kupa u alpskom skijanju - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Nova sezona FIS Svetskog kupa u alpskom skijanju

Retenbah glečer u Zeldenu u Austriji je lokacija na kojoj tradicionalno počinje sezona FIS Svetskog kupa, veleslalomskim trkama u muškoj i ženskoj konkurenciji.

"Ski pas"- treća sezona - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - "Ski pas"- treća sezona

Počinje nova sezona magazina "Ski pas", emisije u produkciji Eurosporta koja je posvećena alpskom skijanju.

Povreda Svindala nedelju dana pre starta sezone - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Povreda Svindala nedelju dana pre starta sezone

Nepunih sedam dana pre početka nove sezone FIS Svetskog kupa u alpskom skijanju, "leteći Norvežanin" Aksel Lund Svindal je pokidao ahilovu tetivu.

Marija Hefl-Riš odlazi u penziju - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Marija Hefl-Riš odlazi u penziju

Nemačka alpska skijašica Marija Hefl-Riš je odlučila da okonča profesionalnu karijeru i da ne nastupa na trkama Svetskog kupa.

Veleslalomski Globus za Feninger - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Veleslalomski Globus za Feninger

Austrijanka Ana Feninger je pobedom na poslednjem veleslalomu u sezoni, u švajcarskom Lencerhajdeu, osvojila mali Kristalni globus u toj disciplini.

Hiršeru i slalomski Kristalni globus - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru i slalomski Kristalni globus

Osvajač Svetskog kupa, Marsel Hiršer je pobedom na poslednjem slalomu sezone, voženom u Lencerhajdeu, osvojio prvo mesto u generalnom plasmanu te discipline.

Hiršeru izmakao veleslalomski Globus za stotinku - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Hiršeru izmakao veleslalomski Globus za stotinku

Dramatičan poslednji veleslalom sezone je vožen u Lencerhajdeu, nakon kojeg je Ted Ligeti, zahvaljujuči većem broju pobeda, osvojio Kristalni globus.

Šifrin pobedila i na poslednjem slalomu sezone - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Šifrin pobedila i na poslednjem slalomu sezone

Čudo od deteta iz Amerike, Mikaela Šifrin je krunisala blistavu sezonu pobedom na slalomu u Lencerhajdeu i osvajanjem malog Kristalnog globusa.

Švajcarska ekipno najbolja - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Švajcarska ekipno najbolja

Mešovita reprezentacija Švajcarske, na svom terenu je pobedila u timskom takmičenju na finalnoj smotri Svetskog kupa u Lencerhajdeu.

Dvostruki trijumf Lare Gut - Alpsko Skijanje

Alpsko Skijanje - Dvostruki trijumf Lare Gut

Nakon trijumfa u spustu, dan kasnije Švajcarkinja Lara Gut je slavila i u superveleslalomu u Lencerhajdeu, čime je osvojila i Kristalni globus u toj disciplini.