Home Atletika

Atletika

29/08/2011 - 08:59 - Updated 29/08/2011 - 09:12

SP: Bekele dobio naslednika

Kenenisa Bekele nije izdržao. Povreda zbog koje je bio van staze punih godinu i po je ostavila traga, pa je odustao u finalu trke na 10.000 metara.

Bekelea je nasledio Etiopljanin Ibrahim Jeilan koji je postao prvak sa 27:13.81. Veliki favorit, Mo Farah se morao zadovoljiti drugim mestom, dok je Imane Merga osigurao još jednu medalju za Etiopiju i to bronzanu.

Drugo zlato za SAD, drugog dana je osigurao Trej Hardi u sedmoboju sa 8607 bodova. Njegov zemljak Ešton Iton je sa 8505 drugi, dok je treći sa 8501 Leonel Suarez sa Kube.

Uz Amerikanku Rise, naslov prvaka iz Berlina je odbranio i Rus Valerij Borhin koji je slavio na 20 kilometara brzo hodanje .Sa 31 sekundom zaostatka iza Borhina, ciljem je prošao još jedan Rus Vladimir Kanajkin, dok je prvu medalju za Kolumbiju osvojio Luis Fernando Lopez.

U senci finala na 100 metara za atletičare, drugoga dana Svetskog prvenstva, na rasporedu su bila još četiri finala. Međutim, osim poraza Usaina Bolta, dan će pamtiti po sjajnom nastupu Oskara Pistoriusa.

Južnoafrikanac je nastupio u poslednjoj petoj kvalifikacionoj grupi na 400 metara, pa je zauzeo treće mesto sa 45.39, iza Martina Runija 45.30 i Krisa Brauna sa 45.29. Ovim rezultatom je Pistorius izborio plasman u polufinale ove trke.

Britanka Britni Rise je odbranila naslov svetske prvakinje u skoku u dalj. U šest serija, Rise je imala ispravan samo jedan skok, ali je taj iz prve serije 6.82 bio zlata vredan. Na ovaj način je Rise postala druga atletičarka u istoriji koja je odbranila naslov. Olga Kučerenko je sa 6.77 druga, Latvijka Ineta Radevica sa 6.76 treća.

Kineskinja Janfeng Li je zlatna u bacanju diska, u drugoj seriji je imala hitac od 65.50. Nadine Miler iz Nemačke je druga (65.97), Kubanka Jarelis Barios treća (65.73).

Atletika - Kipsang i Keitani slavili u hladnom i vetrovitom Njujorku

Kinijac Vilson Kipsang je dobio duel u završnici njujorškog maratona i pridružio se zemljakinji Meri Keitani na pobedničkom postolju.

"Insajderi sporta" - Stiven Kiprotič - Atletika

Atletika - "Insajderi sporta" - Stiven Kiprotič

"Insajderi sporta" - večeras 18.15h na Eurosportu, premijera nove epizode.

Oskar Pistorijus odveden u zatvor  - Atletika

Atletika - Oskar Pistorijus odveden u zatvor

Južnoafriči paraolimpijac, Oskar Pistorijus je osuđen na pet godina zatvora nakon što je proglašen krivim za ubistvo svoje devojke Rive Stinkamp.

Pistorijus kriv za ubistvo iz nehata - Atletika

Atletika - Pistorijus kriv za ubistvo iz nehata

Južnoafrički paraolimpijac, Oskar Pistorijus je suočen sa maksimalnom kaznom od 15 godina, nakon što je proglašen krivim za ubistvo Rive Stenkemp.

Britancima pet zlata za kraj Evropskog prvenstva - Atletika

Atletika - Britancima pet zlata za kraj Evropskog prvenstva

Poslednji dan takmičenja u Cirihu, prošao je u znaku britanske atletike i veličanstvenog Mo Faraha.

Perković i Lavileni osvojili treće uzastopno zlato - Atletika

Atletika - Perković i Lavileni osvojili treće uzastopno zlato

Hrvatska bacačica diska, Sandra Perković je i na trećem uzastopnom šampionatu Evrope osvojila zlatnu medalju, kao i skakač s' motkom Francuz Lavileni

Neuhvatljiva Šipers, svetski rekord Diniza - Atletika

Atletika - Neuhvatljiva Šipers, svetski rekord Diniza

Na Evropskom prvenstvu u Cirihu, Holanđanka Dafne Šipers slavila je i na 200m, dok je francuski hodač Johan Diniz oborio svetski rekord na 50 kilometra.

Podvig Jelače, srebro za Srbiju - Atletika

Atletika - Podvig Jelače, srebro za Srbiju

Tatjana Jelača je osvojila srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Cirihu u disciplini bacanje koplja, hicem koji je samo 20cm bio kraći od pobedničkog.

Skinuo dres i ostao bez zlata na 3000m stipl - Atletika

Atletika - Skinuo dres i ostao bez zlata na 3000m stipl

Francuski atletičar Mahidin Benabada je pre cilja krenuo u proslavu osvajanja trećeg zlata na evropskim prvenstvima, ali ga je skidanje majice koštalo medalje.

Ivana skočila do srebra u Cirihu - Atletika

Atletika - Ivana skočila do srebra u Cirihu

Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je drugo mesto na Evropskom prvenstvu u Cirihu, skokom 6.81m u prvoj seriji.