02/09/2011 - 08:08 - Updated 02/09/2011 - 08:14

10. mesto Biljane Topić

10. mesto Biljane Topić - Atletika
AFP

Najbolja srpska troskokašica Biljana Topić je na Prvenstvu sveta u Daeguu zauzela 10. mesto

Topićeva je u finalu u prvom skoku preskočila14,03 metara, potom 13,84, a kako je u trećem pokušaju prestupila nije se izborila da bude među osam od 12 takmičarki koje stiču pravo na tri nova skoka.

Za tri nova pokušaja bilo joj je neophodno da preskoči 14 metara i 12 centimetara, što je značajno ispod njenog personalnog rekorda - 14,56.

Svetska šampionka je Ukrajinka Olhi Saladuhi koja je zlato obezbedila svojim prvim troskokom od 14,94 metara, druga je bila Kazahstanka Olga Ripakova koja je u pretposlednjoj seriji skočila 14,89, a bronzu je skokom od 14,84 osvojila Kolumbijka Katerina Ibarhuen.

*LINK - Atletika

Oskar Pistorijus odveden u zatvor  - Atletika

Atletika - Oskar Pistorijus odveden u zatvor

Južnoafriči paraolimpijac, Oskar Pistorijus je osuđen na pet godina zatvora nakon što je proglašen krivim za ubistvo svoje devojke Rive Stinkamp.

Pistorijus kriv za ubistvo iz nehata - Atletika

Atletika - Pistorijus kriv za ubistvo iz nehata

Južnoafrički paraolimpijac, Oskar Pistorijus je suočen sa maksimalnom kaznom od 15 godina, nakon što je proglašen krivim za ubistvo Rive Stenkemp.

Britancima pet zlata za kraj Evropskog prvenstva - Atletika

Atletika - Britancima pet zlata za kraj Evropskog prvenstva

Poslednji dan takmičenja u Cirihu, prošao je u znaku britanske atletike i veličanstvenog Mo Faraha.

Perković i Lavileni osvojili treće uzastopno zlato - Atletika

Atletika - Perković i Lavileni osvojili treće uzastopno zlato

Hrvatska bacačica diska, Sandra Perković je i na trećem uzastopnom šampionatu Evrope osvojila zlatnu medalju, kao i skakač s' motkom Francuz Lavileni

Neuhvatljiva Šipers, svetski rekord Diniza - Atletika

Atletika - Neuhvatljiva Šipers, svetski rekord Diniza

Na Evropskom prvenstvu u Cirihu, Holanđanka Dafne Šipers slavila je i na 200m, dok je francuski hodač Johan Diniz oborio svetski rekord na 50 kilometra.

Podvig Jelače, srebro za Srbiju - Atletika

Atletika - Podvig Jelače, srebro za Srbiju

Tatjana Jelača je osvojila srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Cirihu u disciplini bacanje koplja, hicem koji je samo 20cm bio kraći od pobedničkog.

Skinuo dres i ostao bez zlata na 3000m stipl - Atletika

Atletika - Skinuo dres i ostao bez zlata na 3000m stipl

Francuski atletičar Mahidin Benabada je pre cilja krenuo u proslavu osvajanja trećeg zlata na evropskim prvenstvima, ali ga je skidanje majice koštalo medalje.

Ivana skočila do srebra u Cirihu - Atletika

Atletika - Ivana skočila do srebra u Cirihu

Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je drugo mesto na Evropskom prvenstvu u Cirihu, skokom 6.81m u prvoj seriji.

Šipers zlatna na 100m, tri zlata za Britaniju - Atletika

Atletika - Šipers zlatna na 100m, tri zlata za Britaniju

Kiša i vetar su poremetili satnicu drugog atletskog dana na Evropskom prvenstvu u Cirihu, ali su održana sva planirana takmičenja.

IAAF Evropsko prvenstvo u Cirihu - Atletika

Atletika - IAAF Evropsko prvenstvo u Cirihu

U utorak 12. avgusta startuje smotra najboljih atletičara Evrope u Cirihu, a Eurosport će direktno pratiti kompletno takmičenje.