06/10/2011 - 09:00 - Updated 06/10/2011 - 09:05

Priznanje za Moa Faraha

Priznanje za Moa Faraha - Atletika
Reuters

Uspešnu sezonu britanskog dugoprugaša Mohameda Moa Faraha je krunisalo laskavo priznanje za najboljeg evropskog atletičara u 2011.

U sezoni koja je za nama, Farah je osvojio zlato na 5000, odnosno srebro na 10.000 metara na Svetskom prvenstvu u Daeguu.

Pored toga, Farah je srušio evropski dvoranski rekord na 5000 metara, zatim je obranio titulu evropskog dvoranskog prvaka na 3000 metara, a u sezonu na otvorenom krenuo je evropskim rekordom na 10.000 metara (26:46.57). Na 5000 metara u Monaku je postavio najbolji rezultat ove sezone u svetu i drugi evropski rezultat svih vremena.

Mo Farah je rođen u Somaliji, a danas živi u Portlandu u Sjedinjenim Američkim Državama. Ukupno je u karijeri osvojio 13 medalja sa različitih takmičenja.

*LINK - Atletika

Britancima pet zlata za kraj Evropskog prvenstva - Atletika

Atletika - Britancima pet zlata za kraj Evropskog prvenstva

Poslednji dan takmičenja u Cirihu, prošao je u znaku britanske atletike i veličanstvenog Mo Faraha.

Perković i Lavileni osvojili treće uzastopno zlato - Atletika

Atletika - Perković i Lavileni osvojili treće uzastopno zlato

Hrvatska bacačica diska, Sandra Perković je i na trećem uzastopnom šampionatu Evrope osvojila zlatnu medalju, kao i skakač s' motkom Francuz Lavileni

Neuhvatljiva Šipers, svetski rekord Diniza - Atletika

Atletika - Neuhvatljiva Šipers, svetski rekord Diniza

Na Evropskom prvenstvu u Cirihu, Holanđanka Dafne Šipers slavila je i na 200m, dok je francuski hodač Johan Diniz oborio svetski rekord na 50 kilometra.

Podvig Jelače, srebro za Srbiju - Atletika

Atletika - Podvig Jelače, srebro za Srbiju

Tatjana Jelača je osvojila srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Cirihu u disciplini bacanje koplja, hicem koji je samo 20cm bio kraći od pobedničkog.

Skinuo dres i ostao bez zlata na 3000m stipl - Atletika

Atletika - Skinuo dres i ostao bez zlata na 3000m stipl

Francuski atletičar Mahidin Benabada je pre cilja krenuo u proslavu osvajanja trećeg zlata na evropskim prvenstvima, ali ga je skidanje majice koštalo medalje.

Ivana skočila do srebra u Cirihu - Atletika

Atletika - Ivana skočila do srebra u Cirihu

Srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je drugo mesto na Evropskom prvenstvu u Cirihu, skokom 6.81m u prvoj seriji.

Šipers zlatna na 100m, tri zlata za Britaniju - Atletika

Atletika - Šipers zlatna na 100m, tri zlata za Britaniju

Kiša i vetar su poremetili satnicu drugog atletskog dana na Evropskom prvenstvu u Cirihu, ali su održana sva planirana takmičenja.

IAAF Evropsko prvenstvo u Cirihu - Atletika

Atletika - IAAF Evropsko prvenstvo u Cirihu

U utorak 12. avgusta startuje smotra najboljih atletičara Evrope u Cirihu, a Eurosport će direktno pratiti kompletno takmičenje.

Španović u finalu, Kolašinac peti u Evropi - Atletika

Atletika - Španović u finalu, Kolašinac peti u Evropi

Na Evropskom prvenstvu u Cirihu, Asmir Kolašinac je u finalu bacanja kugle zauzeo peto mesto, dok je Ivana Španović preskočila 6.66m za finale.

Povratak Bolta, dominacija Jamajke u Glazgovu - Atletika

Atletika - Povratak Bolta, dominacija Jamajke u Glazgovu

Jusein Bolt je predvodio jamajčansku 4x100m štafetu do zlata na Igrama Komonvelta u Glazgovu, Englezi srebrni.