22/05/2012 - 17:51 - Updated 22/05/2012 - 18:19

Prvi trijumf Izagirea na Điru

Prvi trijumf Izagirea - Biciklizam
Imago

Španac iz Euskaltela, Hon Izagire, je napao na poslednjem oštrom usponu pred ciljem u Falzesu i osvojio 16. etapu Đira

Prvu pobedu u karijeri 23-godišnji Španac je izvojevao na etapi 173 kilometra dugoj od Limonea na obali jezera Garda

Samo nekoliko neklasifikovanih uspona je bilo na današnjoj etapi, koja je tretirana kao tranziciona, a kada su se begunci odvojili od grupe posle 60 kilometara, rodrigezov tim Katjuša je bio zadovoljan što je kašnjenje grupe iznosilo čak i 13 minuta.

Španac Hoze Herada iz Movistara je bio najbolje plasirani u generalnom plasmanu među "beguncima", sa malo više od pola časa zaostatka za Rodrigezom.

Herada je prvi krenuo u napad kada su begunci došli do podnožja poslednjeg brda na etapi, 4.5 kilometara pred ciljem. Njegov napad su ispratili i drugi begunci, a onda je Izagire nastavio u žetokom tempu ka finišu.

De Marki je prvi pokušao da "uhvati" Izagirea, ali je posustao i pridružio se Heradi i Matjasu Franku iz BMC-a.

Mladi vozač Euskaltela je sačuvao prednost i na poslednja 2 kilometra ravnog dela etape i kroz cilj je prošao sa 16 sekundi prednosti.

Klement iz Rabobanka, koji je bio jedan od 10 begunaca, je vozio na točku Herade i De Markija i pokušao je da pomogne u hvatanju Izagirea, ali je Španac imao punu kontrolu završnice i zasluženo je osvojio svoju prvu etapu na nekom Grand turu.

De Marki je po sličnom scenariju u subotu izgubio 14. etapu, kada je pobedio Andrej Amador iz Movistara.

Klement je etapu završio iza De Markija, dok je Frank bio četvrti sa dodatne tri sekunde kašnjenja, a Herada peti sa 21 sekundom.

Preostala petorica iz bega, među kojima je bio i osvajač 12. etape Lars Bak, su do cilja stigli 48 sekundi posle pobednika. Huan Antonio Fleča iz Tim Skaja je predvodio grupu i u cilju je kasnio 8 minuta i 54 sekunde.

U sredu Điro odlazi u Dolomite, gde će 17. etapa biti vožena do Kortine dAmpeco. To je ujedino i najteža etapa ovogodišnje Trke oko Italije, u koju Rodrigez ulazi kao lider u generalnom plasmanu sa 30 sekundi prednosti u odnosu na Kanađanina Rajdera Hesjedala iz Garmin-Barakude, odnosno 82 sekunde ispred Basa na trećem mestu.

*LINK - Biciklizam

Riči Porte najbrži u Kataloniji - Biciklizam

Biciklizam - Riči Porte najbrži u Kataloniji

Vozač Skaj tima, Australijanac Riči Porte pobednik je Tura Katalonije, a sedmu, poslednju, etapu osvojio je Alehandro Valverde.

Tomas slavio na Harelbeku, Kanćelara slomio pršljen - Biciklizam

Biciklizam - Tomas slavio na Harelbeku, Kanćelara slomio pršljen

Trostruki šampion Flanders tura i Pari-Rubea upropastio je turu po Flandriji nakon teškog pada na trci H3 Herelbek, na kojoj je slavio Britanac Gereint Tomas.

Valverde briljirao u solo završnici - Biciklizam

Biciklizam - Valverde briljirao u solo završnici

Alehandro Valverde je pokorio konkurenciju prelepo tempiranim probojem na petoj etapi Trke Katalonije.

Van Gardener najbrži na četvrtoj etapi - Biciklizam

Biciklizam - Van Gardener najbrži na četvrtoj etapi

Nakon hrabrog napada u završnici, Amerikanac Tidžej van Garderen je usamljen prošao ciljem četvrte deonice Trke oko Katalonije.

Degenkolbu prvi "klasik" u sezoni - Biciklizam

Biciklizam - Degenkolbu prvi "klasik" u sezoni

Nemac Džon Degenkolb je bio najjači u Rimskoj ulici, pobedio je branioca titule Aleksandera Kristofa i postao šamion Milano-San Rema 2015.

Domeniko Pocovivo slavio na trećoj etapi - Biciklizam

Biciklizam - Domeniko Pocovivo slavio na trećoj etapi

Domeniko Pocovivo je uspeo da se odvoji od sedmočlane vodeće grupe u završnici treće deonice Tura Katalonije i zabeleži etapnu pobedu.

Alehandro Valverde slavio na drugoj etapi - Biciklizam

Biciklizam - Alehandro Valverde slavio na drugoj etapi

Alehandro Valverde je bio najbrži u grupnom sprintu u finišu druge etape Tura Katalunje, ispred kolege iz Movistar tima, Hose Rohasa.

Sezona "Klasika", Milano-San Remo - Biciklizam

Biciklizam - Sezona "Klasika", Milano-San Remo

Direktan prenos 106. izdanja mitske jednodnevne trke počinje u nedelju 22.III u 14.30h, na Eurosportu