22/05/2012 - 17:51 - Updated 22/05/2012 - 18:19

Prvi trijumf Izagirea na Điru

Prvi trijumf Izagirea - Biciklizam
Imago

Španac iz Euskaltela, Hon Izagire, je napao na poslednjem oštrom usponu pred ciljem u Falzesu i osvojio 16. etapu Đira

Prvu pobedu u karijeri 23-godišnji Španac je izvojevao na etapi 173 kilometra dugoj od Limonea na obali jezera Garda

Samo nekoliko neklasifikovanih uspona je bilo na današnjoj etapi, koja je tretirana kao tranziciona, a kada su se begunci odvojili od grupe posle 60 kilometara, rodrigezov tim Katjuša je bio zadovoljan što je kašnjenje grupe iznosilo čak i 13 minuta.

Španac Hoze Herada iz Movistara je bio najbolje plasirani u generalnom plasmanu među "beguncima", sa malo više od pola časa zaostatka za Rodrigezom.

Herada je prvi krenuo u napad kada su begunci došli do podnožja poslednjeg brda na etapi, 4.5 kilometara pred ciljem. Njegov napad su ispratili i drugi begunci, a onda je Izagire nastavio u žetokom tempu ka finišu.

De Marki je prvi pokušao da "uhvati" Izagirea, ali je posustao i pridružio se Heradi i Matjasu Franku iz BMC-a.

Mladi vozač Euskaltela je sačuvao prednost i na poslednja 2 kilometra ravnog dela etape i kroz cilj je prošao sa 16 sekundi prednosti.

Klement iz Rabobanka, koji je bio jedan od 10 begunaca, je vozio na točku Herade i De Markija i pokušao je da pomogne u hvatanju Izagirea, ali je Španac imao punu kontrolu završnice i zasluženo je osvojio svoju prvu etapu na nekom Grand turu.

De Marki je po sličnom scenariju u subotu izgubio 14. etapu, kada je pobedio Andrej Amador iz Movistara.

Klement je etapu završio iza De Markija, dok je Frank bio četvrti sa dodatne tri sekunde kašnjenja, a Herada peti sa 21 sekundom.

Preostala petorica iz bega, među kojima je bio i osvajač 12. etape Lars Bak, su do cilja stigli 48 sekundi posle pobednika. Huan Antonio Fleča iz Tim Skaja je predvodio grupu i u cilju je kasnio 8 minuta i 54 sekunde.

U sredu Điro odlazi u Dolomite, gde će 17. etapa biti vožena do Kortine dAmpeco. To je ujedino i najteža etapa ovogodišnje Trke oko Italije, u koju Rodrigez ulazi kao lider u generalnom plasmanu sa 30 sekundi prednosti u odnosu na Kanađanina Rajdera Hesjedala iz Garmin-Barakude, odnosno 82 sekunde ispred Basa na trećem mestu.

*LINK - Biciklizam

Sprinterski obračun u Nimu, begunac uhvaćen pred ciljem - Biciklizam

Biciklizam - Sprinterski obračun u Nimu, begunac uhvaćen pred ciljem

Norvežanin Aleksander Kristof osvojio je 15. etapu Tur de Fransa, koja je u nedelju u dužini od 222 kilometra vožena od Talarda.

Nepobedivi Nibali zabeležio treću etapnu pobedu - Biciklizam

Biciklizam - Nepobedivi Nibali zabeležio treću etapnu pobedu

Italijan Vinćenco Nibali je učvrstio lidersku poziciju impresivnom pobedom na 13. etapi Tur de Fransa na Šamruzu u Alpima

Etapa za Majku, Nibali uvećao prednost - Biciklizam

Biciklizam - Etapa za Majku, Nibali uvećao prednost

Poljak Rafal Majka iz Tinkof-Sakso tima, došao je do premijerne etapne pobede na Tur de Fransu, dok je Vinćenco Nibali obezbedio žutu majicu u Alpima.

Galopan brži od pelotona, Nibali izbegao nevolje - Biciklizam

Biciklizam - Galopan brži od pelotona, Nibali izbegao nevolje

Francuz Toni Galopan je nastavio Tur de Frans iz svojih snova, hrabrom vožnjom je došao do pobede na 11. etapi, posle ekspertskog spusta do cilja u Ojonau.

Novi poraz Sagana, etapa za Kristofa - Biciklizam

Biciklizam - Novi poraz Sagana, etapa za Kristofa

Još jednom na ovogodišnjem Turu, Peter Sagan je izgubio etapu "za debljinu gume", Aleksandar Kristof je bio spretniji u finišu 12. etape.

Alberto Kontador odustao od Tur de Fransa - Biciklizam

Biciklizam - Alberto Kontador odustao od Tur de Fransa

Poput Krisa Fruma, Tur de Frans je zbog pada ostao bez još jednog favorita, dvostrukog šampiona Alberta Kontadora.

Nibali preuzeo žutu majicu, Kontador odustao od Tura - Biciklizam

Biciklizam - Nibali preuzeo žutu majicu, Kontador odustao od Tura

Italijan Vinćenco Nibali je slavio na vrhu La Planš de Bele File, preuzeo je lidersku majicu Tur De Fransa, dok je Kontador zbog pada odustao od takmičenja.

Martin impresivno do etapne pobede, Galopan preuzeo žutu majicu - Biciklizam

Biciklizam - Martin impresivno do etapne pobede, Galopan preuzeo žutu majicu

Nemac Toni Martin je usamljen prošao kroz cilj devete etape Tur de Fransa, a Italijan Vinćenco Nibali je predao žutu majicu Francuzu Toniju Galopanu.

Blel Kadri slavio na domaćem terenu - Biciklizam

Biciklizam - Blel Kadri slavio na domaćem terenu

Francuz Blel Kadri trijumfovao je na osmoj etapi Tur de Fransa i obukao je tačkastu majicu, rezervisanu za lidera u plasmanu brdskih ciljeva.

Foto finiš za Trentinovu etapnu pobedu - Biciklizam

Biciklizam - Foto finiš za Trentinovu etapnu pobedu

Italijan Mateo Trentin iz "Omega farma Kvik stepa" je za nekoliko centimetara bio ispred Slovaka Petera Sagana, na cilju sedme etape Tur de Fransa.