22/05/2012 - 17:51 - Updated 22/05/2012 - 18:19

Prvi trijumf Izagirea na Điru

Prvi trijumf Izagirea - Biciklizam
Imago

Španac iz Euskaltela, Hon Izagire, je napao na poslednjem oštrom usponu pred ciljem u Falzesu i osvojio 16. etapu Đira

Prvu pobedu u karijeri 23-godišnji Španac je izvojevao na etapi 173 kilometra dugoj od Limonea na obali jezera Garda

Samo nekoliko neklasifikovanih uspona je bilo na današnjoj etapi, koja je tretirana kao tranziciona, a kada su se begunci odvojili od grupe posle 60 kilometara, rodrigezov tim Katjuša je bio zadovoljan što je kašnjenje grupe iznosilo čak i 13 minuta.

Španac Hoze Herada iz Movistara je bio najbolje plasirani u generalnom plasmanu među "beguncima", sa malo više od pola časa zaostatka za Rodrigezom.

Herada je prvi krenuo u napad kada su begunci došli do podnožja poslednjeg brda na etapi, 4.5 kilometara pred ciljem. Njegov napad su ispratili i drugi begunci, a onda je Izagire nastavio u žetokom tempu ka finišu.

De Marki je prvi pokušao da "uhvati" Izagirea, ali je posustao i pridružio se Heradi i Matjasu Franku iz BMC-a.

Mladi vozač Euskaltela je sačuvao prednost i na poslednja 2 kilometra ravnog dela etape i kroz cilj je prošao sa 16 sekundi prednosti.

Klement iz Rabobanka, koji je bio jedan od 10 begunaca, je vozio na točku Herade i De Markija i pokušao je da pomogne u hvatanju Izagirea, ali je Španac imao punu kontrolu završnice i zasluženo je osvojio svoju prvu etapu na nekom Grand turu.

De Marki je po sličnom scenariju u subotu izgubio 14. etapu, kada je pobedio Andrej Amador iz Movistara.

Klement je etapu završio iza De Markija, dok je Frank bio četvrti sa dodatne tri sekunde kašnjenja, a Herada peti sa 21 sekundom.

Preostala petorica iz bega, među kojima je bio i osvajač 12. etape Lars Bak, su do cilja stigli 48 sekundi posle pobednika. Huan Antonio Fleča iz Tim Skaja je predvodio grupu i u cilju je kasnio 8 minuta i 54 sekunde.

U sredu Điro odlazi u Dolomite, gde će 17. etapa biti vožena do Kortine dAmpeco. To je ujedino i najteža etapa ovogodišnje Trke oko Italije, u koju Rodrigez ulazi kao lider u generalnom plasmanu sa 30 sekundi prednosti u odnosu na Kanađanina Rajdera Hesjedala iz Garmin-Barakude, odnosno 82 sekunde ispred Basa na trećem mestu.

Pretraga TV Programa Primer: Fudbal, Liga Šampiona, Eurogolovi…

*LINK - Biciklizam

Alehandro Valverde osvojio Lijež-Bastonj-Lijež - Biciklizam

Biciklizam - Alehandro Valverde osvojio Lijež-Bastonj-Lijež

Španac Alehandro Valverde, vozač Movister tima, trijumfovao je na brlgijskom klasiku, Lijež-Bastonj-Lijež.

Valverde odbranio "Valonsku strelu" - Biciklizam

Biciklizam - Valverde odbranio "Valonsku strelu"

Movistarov vozač, Alehandro Valverde je ponovio uspeh od pre godinu dana, osvojio je "Valonsku strelu" dominantnim nastupom na Mur de Hoju.

"Valonska strela" na Eurosportu - Biciklizam

Biciklizam - "Valonska strela" na Eurosportu

U sredu 22.aprila, na programu je jednodnevni klasik "Valonska strela" koja će se po 79. put voziti drumovima Belgije, od grada Šarlroa do Hoja.

Degenkolb demonstrirao klasu na Pari-Rubeu - Biciklizam

Biciklizam - Degenkolb demonstrirao klasu na Pari-Rubeu

Nakon pobede na trci od Milana do San Rema, Nemac Džon Degenkolb je trijumfovao na "kraljici klasika", mitskom Pari-Rubeu.

Rodriges trijumfovao u Baskiji - Biciklizam

Biciklizam - Rodriges trijumfovao u Baskiji

Španac Hoakim Rodriges je zabeležio ukupnu pobedu na Trci Baskije, nakon što je imao drugo najbolje vreme na individualnom hronometru.

Ko će biti kralj "pakla severa"? - Biciklizam

Biciklizam - Ko će biti kralj "pakla severa"?

U nedelju 12. aprila na programu je mitski klasik "Pari-Rube", najteža jednodnevna trka u sezoni, koju će Eurosport direktno pratiti od 12.45h.

Landa osvojio petu etapu, Enao lider Trke Baskije - Biciklizam

Biciklizam - Landa osvojio petu etapu, Enao lider Trke Baskije

Mikel Landa iz Astane silovito je napao na poslednjem usponu i došao je do etapne pobede na Turu Baskije.

Greg LeMond ugostio Džona Degenkolba - Biciklizam

Biciklizam - Greg LeMond ugostio Džona Degenkolba

U susret mitskom klasiku od Pariza do Rubea, koji je na programu Eurosporta u nedelju 12. aprila, Džon Degenkolb je bio gost emisije "Lemond biciklizma".

Uzastopna pobeda Rodrigesa - Biciklizam

Biciklizam - Uzastopna pobeda Rodrigesa

Katjušin Hoakim Rodriges zabeležio je drugu etapnu pobedu na Turu Baskije, četvrtu deonicu dužine 162.2km, "el purito" je prešao za 4.05:10.

Treća etapa za Hoakima Rodrigesa - Biciklizam

Biciklizam - Treća etapa za Hoakima Rodrigesa

Katjušin vozač je slavio na trećoj etapi "Trke po baskijskoj zemlji", čime je izbio na drugo mesto trke koja će se voziti u šest etapa.