Biciklizam

29/06/2012 - 11:33 - Updated 29/06/2012 - 11:38

Tour de France

Tour de France - Biciklizam

Trka oko Francuske je kulminacija biciklističke sezone, a Eurosport, kao dom biciklizma, će intenzivno pratiti kompletno takmičenje.

Dvadeset etapa i prolog će biti ispraćeni sa preko 150 sati direktnih prenosa na Eurosportu i Eurosportu 2.

99. izdanje legendarne trke će taktički biti veoma interesantno, mišljenje je Kadela Evansa, vozača BMC-a i prošlogodišnjeg šampiona. Ovogodišnja ruta trke donosi manje planinskih napora i duže ravne deonice, što pogoduje stilu vožnje Australijanca. Međutim, Evans će imati težak zadatak da pobegne grupi koju predvode Endi i Frenk Šlek, kao i Bredli Vigins. Evans je više nego ikad pre rešen da osvoji čuvenu žutu majicu, uz pomoć osmočlanog tima u kojem su Filip Žilber, Marko Pinoti i Džordž Hinkapie.

Na ravnim etapama treba obratiti pažnju na Marka Kevendiša, koji želi da osvoji zelenu majicu za najboljeg sprintera, kao i zlato u Londonu 2012.

Najbolji biciklisti sveta će od 30. juna do 22. jula preći 3479 kilometara, podeljenih u 9 ravnih etapa, 4 srednje planinske, 5 planinskih, 2 individualna hronometra, 1 prolog uz samo dva dana odmora.

Svakog takmičarskog dana, Eurosport će prvih 20 minuta programa koristiti za upoznavanje gledalaca sa etapom, potom sledi direktan prenos, a po završetku takmičenja sa samog cilja sledi direktno uključenje u kojem će gledaoci čuti i videti najbolje vozače i eksperte.

*LINK - Biciklizam

Kevendiš neće voziti Vueltu - Biciklizam

Biciklizam - Kevendiš neće voziti Vueltu

Mark Kevendiš će po prvi put od 2007. godine završiti sezonu bez etapne pobede na nekom "Gran turu", jer nije uvršten u tim "Omega farma-Kvik stepa" za Vueltu.

Kontador potvrdio učešće na Vuelti - Biciklizam

Biciklizam - Kontador potvrdio učešće na Vuelti

Alberto Kontador će učestvovati na Vuelti Španije krajem avgusta, nakon neočekivano brzog oporavka od frakture potkolenice.

Majka osvojio Tur Poljske - Biciklizam

Biciklizam - Majka osvojio Tur Poljske

Rafael Majka je slavio na domaćem terenu, hronometar za Kristofa Vandevalea.

Trka oko Poljske - Biciklizam

Biciklizam - Trka oko Poljske

Eurosport će ekskluzivno za 70 internacionalnih teritorija, u Evropi i pacifičkoj Aziji, pratiti Trku oko Poljske.

Vinćenco Nibali je šampion Tur de Fransa - Biciklizam

Biciklizam - Vinćenco Nibali je šampion Tur de Fransa

Italijan Vinćenco Nibali je pobednik 101. Trke oko Francuske, a etapnu pobedu na Šanzelizeu je odneo nemački sprinter Marsel Kitel.

Martin superioran na hronometru, dva Francuza na podijumu - Biciklizam

Biciklizam - Martin superioran na hronometru, dva Francuza na podijumu

Toni Martin je demonstrirao moć na jedinom individualnom hronometru na Tur de Fransu, dok je domaćin trke obezbedio dva mesta na podijumu u Parizu.

Litvanac Navardauskas "preživeo" 19. etapu - Biciklizam

Biciklizam - Litvanac Navardauskas "preživeo" 19. etapu

Peter Sagan je jedan od brojnih biciklista koji su učestvovali u velikom sudaru blizu cilja u Bernjaku, gde je trijumfovao Litvanac Ramunas Navardauskas.

Nibali gospodar Tura, Majka i Sagan obezbedili majice - Biciklizam

Biciklizam - Nibali gospodar Tura, Majka i Sagan obezbedili majice

Poslednju pirinejsku etapu Tura ubedljivo je osvojio lider Tur d'Fransa, Vinćenco Nibali

Magični Majka se popeo do druge etapne pobede - Biciklizam

Biciklizam - Magični Majka se popeo do druge etapne pobede

Poljak Rafal Majka je usamljen prošao kroz cilj 17. etape Tur de Fransa na Pla d'Adeu u Pirinejima.

Sprinterski obračun u Nimu, begunac uhvaćen pred ciljem - Biciklizam

Biciklizam - Sprinterski obračun u Nimu, begunac uhvaćen pred ciljem

Norvežanin Aleksander Kristof osvojio je 15. etapu Tur de Fransa, koja je u nedelju u dužini od 222 kilometra vožena od Talarda.