30/05/2011 - 07:15 - Updated 30/05/2011 - 10:02

VN Monaka za Fetela

VN Monaka za Fetela - Formula 1
dpa

Fetel je pobedio i na šestoj trci u sezoni i tako potvrdio svoju dominaciju u najbržem cirkusu.

Na uličnoj trci u Monte Karlu Nemac je iza sebe ostavio Fernanda Alonsa u Ferariju i Džensona Batona iz Meklarena. Izuzetno uzbudljiva trka na uskim gradsim ulicama. Trka u 72. krugu bila prekinuta na 20 minuta zbog incidenta na stazi.

Fetel je do pobede došao za dva sata, devet minuta, 38 sekundi i 37 stotinki. Drugo mesto zauzeo je vozač Ferarija Fernando Alonso, sa 1,13 sekundi zaostatka za pobednikom, dok je treći kroz cilj prošao Dženson Baton iz Meklarena sa 2,37 sekundi zaostatka.

Četvrti je bio Mark Veber iz Red Bula, peto mesto zauzeo je Kamui Kobajaši iz Zaubera, dok je šesti bio vozač Meklarena Luis Hamilton. Bodove su još osvojili Adrijan Sutil iz Fors Indije, Nik Hajdfeld iz Renoa, vozač Vilijamsa Rubens Barikelo i Sebastijan Buemi iz ekipe Toro Roso.

Formula 1 - Hamilton osvojio pol poziciju za 0.007s

Luis Hamilton je do pol pozicije na Velikoj nagradi Singapura došao ispred timskog kolege iz Mercedesa, Nika Rozberga.

Briljantni Hamilton slavio u Monci - Formula 1

Formula 1 - Briljantni Hamilton slavio u Monci

Nakon katastrofalnog starta zbog softverske greške, Luis Hamilton je izvojevao veliku pobedu nad Nikom Rozbergom na VN Italije koja je vožena u Monci.

Hamilton superiorno do pola u Monci - Formula 1

Formula 1 - Hamilton superiorno do pola u Monci

Luis Hamilton je protutnjao do pol pozicije na Velikoj nagradi Italije, dok je njegov kolega iz tima i ljuti rival, Niko Rozberg, zauzeo drugo mesto.

Rozberg namerno udario Hamiltona - Formula 1

Formula 1 - Rozberg namerno udario Hamiltona

Jaz između klupskih kolega Hamiltona i Rozberga nikad nije bio dublji, jer je Nemac priznao da je namerno udario Hamiltona u drugom krugu.

Rikardo slavio u Belgiji - Formula 1

Formula 1 - Rikardo slavio u Belgiji

Na mitskoj stazi Spa Frankoršamp, Veliku nagradu Belgije osvojio je vozač Red Bula, Danijel Rikardo, što je njegov treći trijumf u sezoni.

Spektakl na Hungaroringu, trijumf Rikarda - Formula 1

Formula 1 - Spektakl na Hungaroringu, trijumf Rikarda

Fantastična trka Formule 1 je viđena u Mađarskoj, a do pobede u samoj završnici došao je australijski vozač Danijel Rikardo.

Rozberg na polu u Mađarskoj, peh Hamiltona - Formula 1

Formula 1 - Rozberg na polu u Mađarskoj, peh Hamiltona

Nemac Niko Rozberg startovaće sa pol pozicije u 11. trci šampionata Formule 1, koja će za Veliku nagradu Mađarske biti vožena u Hungaroringu.

Rozberg slavio i u Nemačkoj - Formula 1

Formula 1 - Rozberg slavio i u Nemačkoj

Niko Rozberg je nastavio sa dominacijom u Formuli 1, osvojio je Veliku nagradu Nemačke pred svojim sunarodnicima u Hokenhajmu.

Hamilton brži od Rozberga u Hokenhajmu - Formula 1

Formula 1 - Hamilton brži od Rozberga u Hokenhajmu

Britanac Luis Hamilton je ostvario najbolje vreme na drugom treningu za Veliku nagradu Nemačke.

Mercedes na pol poziciji u Nemačkoj - Formula 1

Formula 1 - Mercedes na pol poziciji u Nemačkoj

Niko Rozberg osvojio je danas pol poziciju trke za Veliku nagradu Nemačke u Formuli jedan.