Formula 1

11/09/2011 - 09:53 - Updated 11/09/2011 - 10:04

Ponovo Fetel na pol poziciji

Ponovo Fetel na polu - Formula 1

Na legendarnoj stazi u Monci, Sebastijan Fetel je već stigao do svoje 26 pol pozicije u karijeri.

Staze se menjaju, ali je priča na kraju uglavnom ista. Sebastijan Fetel je već stigao do svog 26 pola u karijeri. Ovaj put je na stazi u Monci postavio najbolje vreme kvalifikacija.

Podatak da je pola sekunde iza njega ostao Luis Hamilton na drugom mestu dovoljno govori kakve smo kvalifikacije gledali na VN Italije. Fetel do novog pola stigao u vremenu 1:22.275, dok je njegov timski kolega Mark Veber bio tek peti sa 1:22.972. S obzirom da je Veber vozač koji zna uprskati pol poziciju, možda ovo peto mesto i nije tako loše. Luiss Hamilton se trudio ali bolje od 1:22.725 nije mogao, dok je Baton kvalifikacije zaključio na trećem mestu sa 1:22.777. Fernando Alonso je četvrti, Felipe Massa šesti.

Formula 1 - Rozberg slavio i u Nemačkoj

Niko Rozberg je nastavio sa dominacijom u Formuli 1, osvojio je Veliku nagradu Nemačke pred svojim sunarodnicima u Hokenhajmu.

Hamilton brži od Rozberga u Hokenhajmu - Formula 1

Formula 1 - Hamilton brži od Rozberga u Hokenhajmu

Britanac Luis Hamilton je ostvario najbolje vreme na drugom treningu za Veliku nagradu Nemačke.

Mercedes na pol poziciji u Nemačkoj - Formula 1

Formula 1 - Mercedes na pol poziciji u Nemačkoj

Niko Rozberg osvojio je danas pol poziciju trke za Veliku nagradu Nemačke u Formuli jedan.

Hamilton startuje sa 20. pozicije - Formula 1

Formula 1 - Hamilton startuje sa 20. pozicije

Na Velikoj nagradi Nemačke, koja se vozi u Hokenhajmu, Luis Hamilton će zbog problema sa menjačem startovati tek sa 20. pozicije.

Niko Rozberg produžio ugovor sa Mercedesom - Formula 1

Formula 1 - Niko Rozberg produžio ugovor sa Mercedesom

Nemački vozač Formule 1, sin čuvenog Keke Rozberga, potpisao je "višegodišnji" produžetak ugovora sa Mercedesom.

Hamilton slavio na svom terenu, težak udes Raikonena - Formula 1

Formula 1 - Hamilton slavio na svom terenu, težak udes Raikonena

Britanac Luis Hamilton slavio je na devetoj trci Formule 1 i osvojio je Veliku nagradu Velike Britanije, koja je vožena u Silverstonu.

Rozberg na pol poziciji u Silverstounu - Formula 1

Formula 1 - Rozberg na pol poziciji u Silverstounu

Lider generalnog plasmana Formule 1, Nemac Niko Rozberg startovaće Veliku nagradu Velike Britanije sa prve startne pozicije.

Dvostruka pobeda Mercedesa u Austriji - Formula 1

Formula 1 - Dvostruka pobeda Mercedesa u Austriji

Nemac Niko Rozberg se učvrstio na liderskoj poziciji u generalnom plasmanu Formule 1, nakon što je u Špilbergu osvojio Veliku nagradu Austrije.

Masa na pol poziciji posle šest godina - Formula 1

Formula 1 - Masa na pol poziciji posle šest godina

Veliku nagradu Austrije, koja se u nedelju vozi pored Salcburga, vozač Vilijamsa, Felipe Masa startovaće sa prve pozicije.