13/04/2012 - 12:31 - Updated 13/04/2012 - 12:41

Šumaher i Hamilton najbrži u Kini

Šumaher i Hamilton najbrži - Formula 1
EFE

Mihael Šumaher i Luis Hamilton su zabeležili najbolja vremena na prva dva zvanična treninga u Šangaju za VN Kine

Britanac je u potpunosti dominirao na prvom treningu, voženom po kiši, u vremenu od 1:37.106 minuta, pošto je Nika Rozberga ostavio celu sekundu iza sebe, dok je Šumaher bio dve desetinke dalje.

Sedmostruki svetski šampion preuzeo je prvu poziciju tokom popodneva u Šangaju, po znatno boljim uslovima i bez kiše, krugom u vremenu od 1:35.973 minuta. Hamilton je bio nešto više od jedne i po desetinke iza, dok je vrlo blizu bio i branilac titule Sebastijan Fetel u bolidu Red Bula.

Vozač Meklarena Luis Hamilton biće kažnjen sa pet mesta unazad na startu trke za Veliku nagradu Kine, zbog promene menjača. Meklaren je potvrdio probleme sa menjačem i potrebu ugradnje novog, što automatski znači pomeranje za pet pozicija. Kvalifikacije za startnu poziciju biće vožene u subotu, dok je trka na programu u nedelju.

Hamilton je u dosadašnjem delu šampionata dva puta startovao sa pol pozicije i trenutno je drugi u poretku sa pet bodova manje od Fernanda Alonsa iz Fererija.

*LINK - Formula 1

BL: Novi kiks "milionera" - Formula 1

Formula 1 - BL: Novi kiks "milionera"

Da su pobedili Majnc, "milioneri" iz Dortmunda bi preuzeli lidersku poziciju na tabeli Bundeslige, ali su domaći slavili rezultatom 2:0.

Hamilton slavio u Singapuru, elektronika zaustavila Rozberga - Formula 1

Formula 1 - Hamilton slavio u Singapuru, elektronika zaustavila Rozberga

Britanac Luis Hamilton osvojio je Veliku nagradu Singapura i preuzeo je lidersku poziciju u generalnom plasmanu Formule 1, nakon odustajanja Nika Rozberga zbog

Hamilton osvojio pol poziciju za 0.007s - Formula 1

Formula 1 - Hamilton osvojio pol poziciju za 0.007s

Luis Hamilton je do pol pozicije na Velikoj nagradi Singapura došao ispred timskog kolege iz Mercedesa, Nika Rozberga.

Briljantni Hamilton slavio u Monci - Formula 1

Formula 1 - Briljantni Hamilton slavio u Monci

Nakon katastrofalnog starta zbog softverske greške, Luis Hamilton je izvojevao veliku pobedu nad Nikom Rozbergom na VN Italije koja je vožena u Monci.

Hamilton superiorno do pola u Monci - Formula 1

Formula 1 - Hamilton superiorno do pola u Monci

Luis Hamilton je protutnjao do pol pozicije na Velikoj nagradi Italije, dok je njegov kolega iz tima i ljuti rival, Niko Rozberg, zauzeo drugo mesto.

Rozberg namerno udario Hamiltona - Formula 1

Formula 1 - Rozberg namerno udario Hamiltona

Jaz između klupskih kolega Hamiltona i Rozberga nikad nije bio dublji, jer je Nemac priznao da je namerno udario Hamiltona u drugom krugu.

Rikardo slavio u Belgiji - Formula 1

Formula 1 - Rikardo slavio u Belgiji

Na mitskoj stazi Spa Frankoršamp, Veliku nagradu Belgije osvojio je vozač Red Bula, Danijel Rikardo, što je njegov treći trijumf u sezoni.

Spektakl na Hungaroringu, trijumf Rikarda - Formula 1

Formula 1 - Spektakl na Hungaroringu, trijumf Rikarda

Fantastična trka Formule 1 je viđena u Mađarskoj, a do pobede u samoj završnici došao je australijski vozač Danijel Rikardo.

Rozberg na polu u Mađarskoj, peh Hamiltona - Formula 1

Formula 1 - Rozberg na polu u Mađarskoj, peh Hamiltona

Nemac Niko Rozberg startovaće sa pol pozicije u 11. trci šampionata Formule 1, koja će za Veliku nagradu Mađarske biti vožena u Hungaroringu.

Rozberg slavio i u Nemačkoj - Formula 1

Formula 1 - Rozberg slavio i u Nemačkoj

Niko Rozberg je nastavio sa dominacijom u Formuli 1, osvojio je Veliku nagradu Nemačke pred svojim sunarodnicima u Hokenhajmu.