22/04/2012 - 17:15 - Updated 22/04/2012 - 17:47

Trijumf Fetela na VN Bahreina

Trijumf Fetela  - Formula 1
dpa

Sebastijan Fetel je došao do prve pobede u novoj sezoni Formule 1 na stazi Sakhur, osvojivši Veliku nagradu Bahreina

Svoju 22. pobedu u karijeri, Fetel je osvojio ispred vozača Lotusa, Kimija Raikonena i Romana Grožana.

Svetski prvak je napokon odradio jedan vikend u svom stilu. Pol pozicija dan ranije i onda pobeda, prva nakon VN Indije prošle godine. Fetel je vodio od samog početka, a pravi ispit je došao u 36.krugu, kada sjajni Raikonen pokušava proći vozača Red Bula, ali Nemac zanimljivim manevrom ostaje na prvom mestu.

I danas je bilo preticanja na stazi, ali su opet gume odnosno njihova potrošnja bile najvažniji faktor. Trku je poveo Fetel ispred Hamiltona i Vebera. Grožan je držao četvrto mesto, Raikonen sedmo iza Alonsa i Batona. Felipe Masa je bio raspoložen na staru, pomakao se šest mesta napred, dok je Australijanac u Toro Rosu, Rikiardo pao za čak 11 mesta.

U sedmom krugu je Grožan prošao Hamiltona, a dva kruga kasnije krenuli su ulasci u boks. Upravo su problemi za zadnjom levom gumom koštali Hamiltona, jer se dva puta ''zaglavio'' u boksu. U 24.krugu je Raikonen prošao Grožana, a poredak vodeće trojke se nije menjao do kraja trke.

Raikonen je došao veoma blizu Fetela sredinom trke, čak je krenuo u napad, ali se Fetel odbranio. Manja greška Finca je ostavila vozača Red Bula na prvom mestu. Da se poredak neće promeniti na vrhu, postalo je jasno nakon nove serije ulazaka u boks, nekih 17-18 krugova pre kraja.

Trijumf Fetela - Formula 1

Sjajan posao su danas napravili vozači Lotusa, Kimi Raikonen i Roman Grožan koji su završili na drugom i trećem mestu, bez većih problema. Mark Veber je četvrti, pobednik VN Kine, Rozberg peti. Između dva Ferarija na sedmom i devetom mestu završio je hamiltonov Meklaren.

Mihael Šumaher je na kraju zaradio jedan bod. Uz Raikonena i Grožna, svakako treba izdvojiti i Paula di Restu koji je na kraju osvojio dosta bodova za Fors Indiju na šesto mestu. Razočarao je Dženson Baton koji je tri kruga pre završio neočekivano u boksu, ali nije mogao sprečiti odustajanje zbog kvara na bolidu u narednom krugu.

Formula 1 - Druga titula šampiona sveta za Luisa Hamiltona

Pobedom na Velikoj nagradi Abu Dabija, Britanac Luis Hamilton je drugi put u karijeri osvojio šampionat Formule 1.

Rozberg ugrabio pol poziciju u Abu Dabiju - Formula 1

Formula 1 - Rozberg ugrabio pol poziciju u Abu Dabiju

Niko Rozberg je ispred timskog kolege Luisa Hamiltona osvijio prvu startnu poziciju na odlučujućoj trci šampionata Formule 1, Velikoj nagradi Abu Dabija.

Hamilton dominira u Abu Dabiju - Formula 1

Formula 1 - Hamilton dominira u Abu Dabiju

Prvi dan u Abu Dabiju prošao je u znaku Luisa Hamiltona, koji je bio najbrži na prva dva treninga, za poslednju trku u sezoni Formule 1.

Rozberg osvojio VN Brazila - Formula 1

Formula 1 - Rozberg osvojio VN Brazila

Nemac Niko Rozberg je u svom Mercedesu osvojio Veliku nagradu Brazila na stazi Interlagos, ispred klupskog kolege Luisa Hamiltona.

Rozberg na polu u Interlagosu - Formula 1

Formula 1 - Rozberg na polu u Interlagosu

Vozač Mercedesa, Niko Rozberg obezbedio je prvu startnu poziciju na Velikoj nagradi Brazila, koja se u nedelju vozi na mitskoj stazi u Sao Paolu.

Gasi se tim Marusije - Formula 1

Formula 1 - Gasi se tim Marusije

Rusko-britanski tim Formule 1 rastužio je navijače vešću da prestaju sa postojanjem.

Peta uzastopna pobeda Hamiltona - Formula 1

Formula 1 - Peta uzastopna pobeda Hamiltona

Britanac Luis Hamilton osvojio je Veliku nagradu SAD i dve trke pre kraja šampionata Formule 1 ima 24 boda prednosti u odnosu na jedinog rivala Nika Rozberga.

Mercedes najbrži u kvalifikacijama za VN SAD - Formula 1

Formula 1 - Mercedes najbrži u kvalifikacijama za VN SAD

Ekipa Mercedesa je nastavila dominaciju u šampionatu Formule 1 i Veliku nagradu SAD Niko Rozberg i Luis Hamilton startovaće iz prvog reda.

Rozberg će se boriti do kraja - Formula 1

Formula 1 - Rozberg će se boriti do kraja

Niko Rozberg tri trke pre kraja šampionata Formule 1 nalazi se na drugoj poziciji u generalnom plasmanu i optimista je po pitanju osvajanja titule.