25/05/2012 - 10:20 - Updated 25/05/2012 - 10:44

Velika nagrada Monte Karla

Velika nagrada Monte Karla - Formula 1
Reuters

Karavan Formule 1 je stigao u Kneževinu Monako, gde će se ovog vikenda takmičiti za Veliku nagradu Monte Karla

Vikend koji obično privuče i one koji nisu fanatici Formule 1, ne zato što će videti spektakularnu trku sa velikim brojem preticanja, već zbog samog okruženja Kneževine.

Za razliku od ostalih trka, program u Monte Karlu je nešto drugačiji. Tako se umesto u petak, dva slobodna treninga voze u četvrtak. Najbolje vreme na prvom slobodnom treningu je imao baš kao i u Barseloni, Fernando Alonso. Alonso je prvi put došao na prvo mesto pola sata pre kraja treninga sa 1:17.126.

Par minuta kasnije Luis Hamilton je prošao krug za 1:16.747, čime je preuzeo prvo mesto. Fernando se na prvo mesto vraća 15-ak minuta pre kraja sa 1:16.265. i taj rezultat niko nije mogao dostići do kraja, pošto su kvalifikacija ubrzo prekinute nakon eskplozije motora Heikija Kovalainena. Na kraju je Roman Grožan završio drugi dok je Serhio Perez bio treći.

Drugi slobodni trening je počeo na suvoj stazi, ali su oblaci iznad Monte Karla upozoravali. Kiša je počela padati nekih 15-ak minuta nakon početka drugog slobodnog treninga. Vozači su završili u boksu, kako bi pripremili bolide za kišne uslove. Nakon pauze od dvadesetak minuta bolidi su ponovo bili na stazi.

Svi su koristili mekanu komponentu guma, ali su svi opet morali nazad u boks jer je kiša prestala, odnosno na polovini sesije je počela ponovo padati. U takvim uslovima najbolje vreme bilo je ono Džensona Batona još iz rane faze na početku drugog slobodnog treninga 1:15.746. Opet je Roman Grožan bio drugi, dok je dobar posao odradio Felipe Masa na trećem mestu.

Staza u Monte Karlu je duga 3.340km, vozi se 78 krugova, a najbrži krug u istoriji takmičenja je vozio Mihael Šumaher u Ferariju 2004. godine, 1 minut 14.439s. Prva u istoriji ulična trka u Kneževini je vožena 1950. godine, a od 1955. svake godine do danas se održavaju trke Formule 1 na ulicama Monte Karla.

*LINK - Formula 1

BL: Novi kiks "milionera" - Formula 1

Formula 1 - BL: Novi kiks "milionera"

Da su pobedili Majnc, "milioneri" iz Dortmunda bi preuzeli lidersku poziciju na tabeli Bundeslige, ali su domaći slavili rezultatom 2:0.

Hamilton slavio u Singapuru, elektronika zaustavila Rozberga - Formula 1

Formula 1 - Hamilton slavio u Singapuru, elektronika zaustavila Rozberga

Britanac Luis Hamilton osvojio je Veliku nagradu Singapura i preuzeo je lidersku poziciju u generalnom plasmanu Formule 1, nakon odustajanja Nika Rozberga zbog

Hamilton osvojio pol poziciju za 0.007s - Formula 1

Formula 1 - Hamilton osvojio pol poziciju za 0.007s

Luis Hamilton je do pol pozicije na Velikoj nagradi Singapura došao ispred timskog kolege iz Mercedesa, Nika Rozberga.

Briljantni Hamilton slavio u Monci - Formula 1

Formula 1 - Briljantni Hamilton slavio u Monci

Nakon katastrofalnog starta zbog softverske greške, Luis Hamilton je izvojevao veliku pobedu nad Nikom Rozbergom na VN Italije koja je vožena u Monci.

Hamilton superiorno do pola u Monci - Formula 1

Formula 1 - Hamilton superiorno do pola u Monci

Luis Hamilton je protutnjao do pol pozicije na Velikoj nagradi Italije, dok je njegov kolega iz tima i ljuti rival, Niko Rozberg, zauzeo drugo mesto.

Rozberg namerno udario Hamiltona - Formula 1

Formula 1 - Rozberg namerno udario Hamiltona

Jaz između klupskih kolega Hamiltona i Rozberga nikad nije bio dublji, jer je Nemac priznao da je namerno udario Hamiltona u drugom krugu.

Rikardo slavio u Belgiji - Formula 1

Formula 1 - Rikardo slavio u Belgiji

Na mitskoj stazi Spa Frankoršamp, Veliku nagradu Belgije osvojio je vozač Red Bula, Danijel Rikardo, što je njegov treći trijumf u sezoni.

Spektakl na Hungaroringu, trijumf Rikarda - Formula 1

Formula 1 - Spektakl na Hungaroringu, trijumf Rikarda

Fantastična trka Formule 1 je viđena u Mađarskoj, a do pobede u samoj završnici došao je australijski vozač Danijel Rikardo.

Rozberg na polu u Mađarskoj, peh Hamiltona - Formula 1

Formula 1 - Rozberg na polu u Mađarskoj, peh Hamiltona

Nemac Niko Rozberg startovaće sa pol pozicije u 11. trci šampionata Formule 1, koja će za Veliku nagradu Mađarske biti vožena u Hungaroringu.

Rozberg slavio i u Nemačkoj - Formula 1

Formula 1 - Rozberg slavio i u Nemačkoj

Niko Rozberg je nastavio sa dominacijom u Formuli 1, osvojio je Veliku nagradu Nemačke pred svojim sunarodnicima u Hokenhajmu.