Formula 1

24/06/2012 - 19:34 - Updated 24/06/2012 - 19:49

Alonso najbrži u Valensiji

Alonso najbrži u Valensiji - Formula 1

Fernando Alonso je osvojio Veliku nagradu Evrope na stazi u Valensiji i tako došao do druge ovosezonske pobede

Pred domaćom publikom u Valensiji danas je slavio Španac Fernando Alonzo i tako postao prvi vozač sa dve pobede u tekućoj sezoni Svetskog prvenstva Formule 1.

U osmoj trci sezone Alonso je ostvario drugu pobedu i preuzeo vođstvo u ukupnom poretku. Iako je trku startovao sa tek 11. pozicije, do vodeće je stigao u 34. krugu i na kraju pobedio.

U 34. krugu obišao je Francuza Romana Grožana u Lotusu, da bi kratko nakon toga odustao Nemac Sebastijan Fetel zbog kvara na njegovom bolidu.

Drugo mesto osvojio je Finac Kimi Raikonen (Lotus), koji je u 55. krugu prestigao Britanca Luisa Hamiltona iz Meklarena. Brojna odustajanja iskoristio je Nemac Mihael Šumaher, koji je sa Mercedesom izborio treće mesto. To je za velikog šampiona prvo pobedničko postolje nakon što se vratio takmičenjima 2010. godine.

Jedan od duela vrlo uzbudljive trke Valensiji, bio je i onaj između Luisa Hamiltona i Pastora Maldonada. U borbi za treće mesto, Pastor Maldonado je pokušao proći Luisa Hamitlona čije su gume bile poprilično potrošene.

Došlo je do sudara, Hamilton je završio u zaštitnoj ogradi, a Maldonado je nastavio bez prednjeg stabilizatora, ali je kroz cilj prošao tek kao deseti. Nakon trke, Maldonado je okrivio Hamiltona.

''Pokušao sam da prođem Hamiltona, ali mi on nije ostavio ni malo prostora na stazi. U krivini smo vozili jedan pored drugog, ja sam zakačio ivičnjak i nisam mogao izbeći sudar. Ne znam zbog čega je to napravio iako je bilo vidljivo da sam brži od njega. On je imao problema sa gumama, ja sam držao vrlo dobar tempo'' objašnjavao je Maldonado.

Sudije su najavile istragu nakon incidenta, kojeg Luis Hamilton nije komentarisao, iako je nakon odustajanja bacio volan.

"Čestitam Alonsu, odradio je odličnu trku. Život je takav, ovo je bio jedan vrlo težak dan za nas, ali morate se znati nositi sa tim. Realno, mi smo bili daleko od pobede danas'' priznao je Luis.

Naredna trka za VN Velike Britanije na stazi u Silverstoneu na programu je 8. jula.

Formula 1 - BL: Novi kiks "milionera"

Da su pobedili Majnc, "milioneri" iz Dortmunda bi preuzeli lidersku poziciju na tabeli Bundeslige, ali su domaći slavili rezultatom 2:0.

Hamilton slavio u Singapuru, elektronika zaustavila Rozberga - Formula 1

Formula 1 - Hamilton slavio u Singapuru, elektronika zaustavila Rozberga

Britanac Luis Hamilton osvojio je Veliku nagradu Singapura i preuzeo je lidersku poziciju u generalnom plasmanu Formule 1, nakon odustajanja Nika Rozberga zbog

Hamilton osvojio pol poziciju za 0.007s - Formula 1

Formula 1 - Hamilton osvojio pol poziciju za 0.007s

Luis Hamilton je do pol pozicije na Velikoj nagradi Singapura došao ispred timskog kolege iz Mercedesa, Nika Rozberga.

Briljantni Hamilton slavio u Monci - Formula 1

Formula 1 - Briljantni Hamilton slavio u Monci

Nakon katastrofalnog starta zbog softverske greške, Luis Hamilton je izvojevao veliku pobedu nad Nikom Rozbergom na VN Italije koja je vožena u Monci.

Hamilton superiorno do pola u Monci - Formula 1

Formula 1 - Hamilton superiorno do pola u Monci

Luis Hamilton je protutnjao do pol pozicije na Velikoj nagradi Italije, dok je njegov kolega iz tima i ljuti rival, Niko Rozberg, zauzeo drugo mesto.

Rozberg namerno udario Hamiltona - Formula 1

Formula 1 - Rozberg namerno udario Hamiltona

Jaz između klupskih kolega Hamiltona i Rozberga nikad nije bio dublji, jer je Nemac priznao da je namerno udario Hamiltona u drugom krugu.

Rikardo slavio u Belgiji - Formula 1

Formula 1 - Rikardo slavio u Belgiji

Na mitskoj stazi Spa Frankoršamp, Veliku nagradu Belgije osvojio je vozač Red Bula, Danijel Rikardo, što je njegov treći trijumf u sezoni.

Spektakl na Hungaroringu, trijumf Rikarda - Formula 1

Formula 1 - Spektakl na Hungaroringu, trijumf Rikarda

Fantastična trka Formule 1 je viđena u Mađarskoj, a do pobede u samoj završnici došao je australijski vozač Danijel Rikardo.

Rozberg na polu u Mađarskoj, peh Hamiltona - Formula 1

Formula 1 - Rozberg na polu u Mađarskoj, peh Hamiltona

Nemac Niko Rozberg startovaće sa pol pozicije u 11. trci šampionata Formule 1, koja će za Veliku nagradu Mađarske biti vožena u Hungaroringu.

Rozberg slavio i u Nemačkoj - Formula 1

Formula 1 - Rozberg slavio i u Nemačkoj

Niko Rozberg je nastavio sa dominacijom u Formuli 1, osvojio je Veliku nagradu Nemačke pred svojim sunarodnicima u Hokenhajmu.