29/07/2012 - 18:09 - Updated 29/07/2012 - 18:25

Hamilton slavio na Hungaroringu

Hamilton slavio  - Formula 1
dpa

Luis Hamilton je osvojio Veliku nagradu Mađarske, koja je za šampionat Formule 1 vožena na stazi Hungaroring kod Budimpešte

Britanac u Meklarenu, nekadašnji svetski prvak, u Mađarskoj se drugi put u sezoni popeo na najviši stepenik pobedničkog postolja, a do trijumfa je došao nakon što je trku počeo sa pol–pozicije.

Ovo je Luisu Hamiltonu ujedno bio i 19. trijumf u karijeri. Hamilton je trku završio u vremenu od jednog sata, 41 minuta i pet stotinki.

Vozač Lotusa Kimi Raikonen osvojio je drugo mesto, a na podijumu će se naći i njegov timski kolega Roman Grožan.

Aktuelni svetski šampiona Sebastijan Fetel (Red Bul) prošao je četvrti kroz cilj, dok je vodeći u generalnom plasmanu Fernando Alonso iz Ferarija bio peti.

Hamilton slavio - Formula 1

Sledeća trka u šampionatu vozi se 2. septembra u belgijskom Spa Frankošampu.

Formula 1 - Druga titula šampiona sveta za Luisa Hamiltona

Pobedom na Velikoj nagradi Abu Dabija, Britanac Luis Hamilton je drugi put u karijeri osvojio šampionat Formule 1.

Rozberg ugrabio pol poziciju u Abu Dabiju - Formula 1

Formula 1 - Rozberg ugrabio pol poziciju u Abu Dabiju

Niko Rozberg je ispred timskog kolege Luisa Hamiltona osvijio prvu startnu poziciju na odlučujućoj trci šampionata Formule 1, Velikoj nagradi Abu Dabija.

Hamilton dominira u Abu Dabiju - Formula 1

Formula 1 - Hamilton dominira u Abu Dabiju

Prvi dan u Abu Dabiju prošao je u znaku Luisa Hamiltona, koji je bio najbrži na prva dva treninga, za poslednju trku u sezoni Formule 1.

Rozberg osvojio VN Brazila - Formula 1

Formula 1 - Rozberg osvojio VN Brazila

Nemac Niko Rozberg je u svom Mercedesu osvojio Veliku nagradu Brazila na stazi Interlagos, ispred klupskog kolege Luisa Hamiltona.

Rozberg na polu u Interlagosu - Formula 1

Formula 1 - Rozberg na polu u Interlagosu

Vozač Mercedesa, Niko Rozberg obezbedio je prvu startnu poziciju na Velikoj nagradi Brazila, koja se u nedelju vozi na mitskoj stazi u Sao Paolu.

Gasi se tim Marusije - Formula 1

Formula 1 - Gasi se tim Marusije

Rusko-britanski tim Formule 1 rastužio je navijače vešću da prestaju sa postojanjem.

Peta uzastopna pobeda Hamiltona - Formula 1

Formula 1 - Peta uzastopna pobeda Hamiltona

Britanac Luis Hamilton osvojio je Veliku nagradu SAD i dve trke pre kraja šampionata Formule 1 ima 24 boda prednosti u odnosu na jedinog rivala Nika Rozberga.

Mercedes najbrži u kvalifikacijama za VN SAD - Formula 1

Formula 1 - Mercedes najbrži u kvalifikacijama za VN SAD

Ekipa Mercedesa je nastavila dominaciju u šampionatu Formule 1 i Veliku nagradu SAD Niko Rozberg i Luis Hamilton startovaće iz prvog reda.

Rozberg će se boriti do kraja - Formula 1

Formula 1 - Rozberg će se boriti do kraja

Niko Rozberg tri trke pre kraja šampionata Formule 1 nalazi se na drugoj poziciji u generalnom plasmanu i optimista je po pitanju osvajanja titule.