Home Fudbal

Fudbal

28/03/2012 - 22:52 - Updated 28/03/2012 - 23:15

LŠ: Pobeda Bajerna, remi u Milanu

Bavarci su večeras na Velodromu savladali Marsej rezultatom 2:0, a na San Siru, Milan i Barselona su odigrali meč bez golova

Minhenski Bajern je nakon prve utakmice četvrtfinala Lige šampiona već jednom nogom u polufinalu. Izuzetno monotono prvo polufreme su odigrali francuski i nemački tim, u kojem je za nijansu bio bolji Olimpik. Viđene su dve prilike Marseja u jednom napadu. Nakon kornera, Fani je dobro skočio, ali je Nojer odlično odbranio. Lopta je došla do Remija koji sa svega dva metra pogađa spoljni deo mreže.

Potom je usledio period utakmice u kojem se igralo na sredini terena i bez ozbiljnijih ofanzivnih pokušaja. Ipak, u samoj završnici prvog poluvremena usledio je kontranapad Bajerna koji ee završio pogotkom. Lam je oduzeo loptu pred svojim kaznenim prostorom i poslao je do Robena. Holanđanin je na fantastičan način uposlio Marija Gomeza, koji je uz pomoć golmana domaćih u 44. minutu pogodio za vođstvo Bajerna od 1:0.

Do drugog gola Bavarci dolaze u 69. minutu utakmice. Roben je nakon fenomenalnog duplog pasa sa Milerom izašao sam pred Andradea i bez većih problema plasirao loptu pored golmana Marseja za vođstvo od 2:0.

Do kraja susreta Bajern je mirnom igrom sačuvao stečenu prednost i sa puno optimizma očekuju revanš za 14 dana u Minhenu.

Bajern u polufinalu? - Fudbal

Dugoočekivani susret Milana i Barselone, koji su ove sezone već dvaput odmerili snage u grupnoj fazi takmičenja, doneo je pravi fudbalski šou u kome su samo golovi nedostajali. Od prvog minute počele su se ređati prilike jedna za drugom. Milan je krenuo agresivnije i odmah je pritisnuo goste na njihovu polovinu. Do kraja poluvremena je Milan imao više prilika, Barselona veći posed lopte, ali su mreže mirovale.

Barselona je u potpunosti preuzela incijativu u drugom poluvremenu, koje nije bilo tako sadržajno kao prvo. Gvardiola je sredinom poluvremena ubacio i mladog Tela umjesto Inijeste, dok je Boatenga, koji nije mogao nastaviti utakmicu, zamenio Emanuelson.

Kraj meča doneo je krajnje neobičnu sliku na semaforu kad oslikava rezultat Barsine utakmice.

Katalonci prvi put nisu postigli gol u meču Lige šampiona od 4. novembra 2009. i okršaja sa Rubinom iz Kazanja.

Kuriozitet utakmice potpunjuje i istorijski podatak - prvi put u istoriji četvrtfinala Lige šampiona domaće ekipe nisu postigle ni po gol u celom kolu!

Dodajmo da je ovo bio 14. duel Milana i Barse. Katalonci su dosad uspešniji sa pet pobeda, Milan je četiri puta slavio, a ovo im je bio peti remi. Najzanimljivija utakmica dva rivala svakako je ona iz 1994. godine u Atini u finalu Lige šampiona, kada su Rosoneri pregazili Katalonce sa 4:0.

*LINK - Fudbal

Arsenal remizirao u Istanbulu, Bajer slavio u Danskoj - Fudbal

Fudbal - Arsenal remizirao u Istanbulu, Bajer slavio u Danskoj

Odigrane su prve utakmice poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, ekipa Arsena Vengera je odigrala bez golova, uz dosta posla za Milorada Mažića.

Remi Madriđana u Superkupu Španije - Fudbal

Fudbal - Remi Madriđana u Superkupu Španije

Madridski Atletiko i Real odigrali su prvu utakmicu Superkupa Španije, koja je završena rezultatom 1:1, pogocima Hamesa i Garsije u završnici meča.

Suarez debitovao na "Nou kampu" - Fudbal

Fudbal - Suarez debitovao na "Nou kampu"

Barselona je osvojila "Trofej Gamper" ubedljivim trijumfom nad meksičkim Leonom, a poslednjih 15 minuta meča odigrao je i Luis Suarez.

"Đavoli" porazom otvorili sezonu u Premijer ligi - Fudbal

Fudbal - "Đavoli" porazom otvorili sezonu u Premijer ligi

Debi Van Hala na klupi Mančester junajteda pokvario je Svonsi, koji je sa "Old traforda" odneo sva tri boda.

UEFA suzila spisak za najboljeg fudbalera u sezoni - Fudbal

Fudbal - UEFA suzila spisak za najboljeg fudbalera u sezoni

Napadač Reala Kristijano Ronaldo i Manuel Nojer i Arijen Roben iz Bajerna, kandidati su za najboljeg fudbalera u izboru Evropske fudbalske unije

"Milioneri" odbranili Superkup Nemačke - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" odbranili Superkup Nemačke

Bundesliga startuje za osam dana, a Borusija iz Dortmunda je pobedom nad Bajernom 2:0, osvojila prvi trofej u sezoni.

Real osvojio Superkup Evrope - Fudbal

Fudbal - Real osvojio Superkup Evrope

U Kardifu su se sastali osvajači Lige šampiona i Lige Evrope, Real iz Madrida i Sevilja, a "kraljevski" klub je drugi put u istoriji osvojio UEFA Superkup.

Kloze se povlači iz reprezentacije Nemačke - Fudbal

Fudbal - Kloze se povlači iz reprezentacije Nemačke

Najbolji strelac u istoriji svetskih prvenstava, Miroslav Kloze je objavio kraj karijere u dresu Nemačke.

Arsenal deklasirao Siti za "Komjuniti šild" - Fudbal

Fudbal - Arsenal deklasirao Siti za "Komjuniti šild"

"Tobdžije" su ubedljivim rezultatom 3:0 pobedili "građane" i osvojili prestižni trofej i najavili fenomenalnu sezonu u Premijer ligi.

LE: Partizan u Azerbejdžanu - Fudbal

Fudbal - LE: Partizan u Azerbejdžanu

U sedištu UEFA u Nionu, žrebom su izvučeni parovi poslednje runde kvalifikacija za Ligu Evrope.