Home Fudbal

Fudbal

04/04/2012 - 09:23 - Updated 04/04/2012 - 10:01

Barsa slavila na Nou Kampu

Barselona je bila bolja od Milana u revanš utakmici Lige šampiona i rezultatom 3:1 izborila sebi plasman u polufinale Lige šampiona

Od samog početka utakmice obe ekipe se krenule sa ofanzivom. Ipak, ozbiljnija je bila Barselona. Mesi je zapretio u petom minutu udarcem sa 14 metara nakon što je proleteo sredinom terena, ali otišao je isuviše u stranu i Abiati je bio siguran.

U sedmom minutu je viđena odlična akcija domaćih. Dani Alveš centrira sa desne strane, Fabregas sjajno upošljava Mesija, koji sa desne strane iz neposredne blizine ne pogađa. Već u 11. minutu je dosuđen penal za Katalonce. Antonini je srušio Mesija koji je bio u izglednoj prilici da bez problema savlada Abiatija. Sudija je dosudio najstrožu kaznu, a Antonini zaradio javnu opomenu. Argentinac je bio siguran za svoj 13. ovosezonski gol u Ligi šampiona.

Kevin-Prina Boteng je uzvratio u 14. minuti prodorom po levoj strani, ali je na kraju klizećim startom skoro iz mrtvog ugla slabašno zahvatio loptu, koja je završila u gol autu. Iniesta je u 26. minutu pronašao Mesija u sredini milanovog šesnaesterca, a udarac Argentinca, po sredini gola, je završio u rukama italijanskog golmana.

Tempo Barselonine igre na trenutak je opao, što je bilo dovoljno iskusnoj italijanskoj ekipi da dođe do izjednačenja. Nakon što ga je odlično uposlio Ibrahimović, Antonio Noćerino je matirao Valdeza plasiranom loptom po zemlji sa 14 metara iskosa sa desne strane.

Barsa slavila na Nou Kampu - Fudbal

Fabregas je u 38. minutu silovito šutirao, ali nije bilo opasnosti po Abijatijev gol, za razliku od ranijeg pokušaja Ćavija, kada je golman italijanskog šampiona fantastičnom paradom spasio svoj gol. Drugi jedanaesterac za evropske prvake na večerašnjoj utakmici je prestrogo dosuđen u 41. minutu, Alesandro Nesta vukao je Busketsa za dres posle prekida a Karlos Pujol je takođe napravio prekršaj posle koga su sva tri igrača završila na zemlji, a holandski arbitar Bjorn Kjorpes je to okarakterisao kao prekršaj Italijana, iako je morao pre izvođenja kornera da opomene igrače. Mesi je opet bio uspešniji od Abiatija.

Mesi je mogao i do het-trika. Tukao je snažno, Abiati odlično reagirao i ostavio Milan u igri za polufinale. Do kraja prvog dela ostalo je 2:1 za Barselonu. Prvi gol iz igre Barselona je postigla u osmom minuti nastavka. Nakon udarca Mesija, lopta se odbila od Meksesa, došla do Inieste, kojem nije bilo teško da sa tri metra savlada Abiatija. Pike u 61. minutu greši, lopta je stigla do Robinja, Brazilac izašao sam pred Valdesa, koji brani njegov udarac. U svom je stilu katalonska mašina izradila akciju u 69. minutu. Fabregas je pronašao Mesija pred šesnaestercom Milana, ovaj je poslao pas za Tiaga Alkantaru, koji izlazi sam pred Abiatija i malo iskosa sa leve strane šutira pored dalje stative protivničkog gola.

Do kraja utakmice fudbaleri Barselone su uglavnom kreirali prilike, ali nisu više ni jedu pretvorili u pogodak.

Ukupnim rezultatom 3:1 Barsa ide u peto uzastopno polufinale Lige šampiona, gde će igrati sa boljim iz duela Čelsija i Benfike (prvi meč 1:0)

*LINK - Fudbal

"Orlići" protiv Portugala za finale - Fudbal

Fudbal - "Orlići" protiv Portugala za finale

Omladinski reprezentativci Srbije, danas u 21 čas, uz direktan prenos na Eurosportu (od 20h), igraju polufinalni meč Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina.

Subotić strelac za Borusiju - Fudbal

Fudbal - Subotić strelac za Borusiju

Srpski reprezentativac je posle duge pauze zaigrao u dresu "milionera" iz Dortmunda, a na svojoj drugoj utakmici je uspe i da postigne gol.

Orlići kroz "iglene uši" do polufinala - Fudbal

Fudbal - Orlići kroz "iglene uši" do polufinala

Branioci titule na Evropskom prvenstvu za omladince, reprezentativci Srbije su u poslednjim trenucima meča savladali Bugarsku

Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu

Zvezda Mundijala u Brazilu, Hames Rodrigez je postao član Real Madrida, a na Santjago bernabeu ga je dočekalo 35.000 navijača.

Bojan Krkić prešao u Stouk siti - Fudbal

Fudbal - Bojan Krkić prešao u Stouk siti

Bivši napadač Barselone, Bojan Krkić potpisao je ugovor sa premijerligašem Stouk sitijem, za koji će nastupati bar četiri godine.

Odlični "orlići" samo do boda protiv Nemaca - Fudbal

Fudbal - Odlični "orlići" samo do boda protiv Nemaca

Mladi reprezentativci Srbije su propustili priliku da nadahnutu igru u derbi susretu sa Nemcima krunišu sa tri boda.

Dik Advokat na klupi Srbije - Fudbal

Fudbal - Dik Advokat na klupi Srbije

Holandski trener, Dik Advokat je potvrdio da preuzima fudbalsku reprezentaciju Srbije i da je cilj plasman na Evropsko prvenstvo 2016.

Džerard se oprostio od dresa reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Džerard se oprostio od dresa reprezentacije

Proslavljeni fudbaler, Stiven Džerard je doneo odluku da više ne nastupa za nacionalnu selekciju Engleske.

Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva - Fudbal

Fudbal - Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva

Branioci titule najbolje evropske reprezentacije do 19 godina, srpski fudbaleri su remizirali sa vršnjacima iz Ukrajine rezultatom 1:1.

Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina - Fudbal

Fudbal - Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina

Mađarska je domaćin Evropskog prvenstva za mlade fudbalere, na kojem titulu brani Srbija.