Fudbal

07/04/2012 - 21:25 - Updated 07/04/2012 - 21:46

BL: Lideri trijumfovali, derbi u sredu

Borusija iz Dortmunda i posle 29. kola Bundeslige ima 3 boda prednosti u odnosu na Bajern, a derbi u sredu bi mogao odlučiti šampiona

Štutgart je nastavio sa odličnim partijama. Nakon boda u Dortmundu u spektakularnoj utakmici (4:4) u 28. kolu, Švabe su na Mercedes-Benc Areni sa 4:1 savladale Majnc. Međutim, utakmica nije dobro počela po domaćina. Andreas Ivanščić je iz penala već u trećem minutu Majnc doveo u vođstvo. Ipak, samo pet minuta kasnije Tamaš Hajnal izjednačava rezultat. U četvrtom minutu nastavka Ibišević svojim šestim pogotkom za Štutgart donosi preokret. Pobedu je izabranicima Brune Labadie overio Srbin Zdravko Kuzmanović u 65. minutu, pogodivši sa bele tačke za 3:1, a Ibišević je pet minuta pre kraja još jednom zatresao mrežu gostiju za konačnih 4:1.

Hofenhajm je slavio minimalnu pobedu u Kajzerslauternu. Sejad Salihović je u 26. minutu pogodio sa penala za vođstvo gostiju. Boris Vukčević u 71. pogađa za 0:2, a Kajzerslautern je tek preko Aleksandera Bugere uspeo da ublaži poraz u 86. minutu.

Vodeći dvojac, Borusija i Bajern, došli su novih pobeda. Bavarci su pogotcima Marija Gomeza sa 2:1 savladali Augsburg, dok je rezultatom 3:1 dortmundska ekipa došla do tri boda u Volfsburgu, za kojeg je jedini gol postigao Hrvat Mario Mandžukić. Za Milionere su strelci bili Levandovski sa dva gola i Gundogan.

BL: Lideri trijumfovali - Fudbal

Aktuelni šampion i dalje ima tri boda prednosti u odnosu na Bavarce, a ova dva kluba u Dortmundu će odmeriti snage u sredu. Mogao bi taj susret odlučiti prvaka.

Frajburg i Nirnberg su podelili bodove (2:2), iako su gosti imali prednost od dva gola na poluvremenu. Keln i Verder su takođe remizirali (1:1).

REZULTATI 29. KOLA:

Bajern - Augsburg 2:1 (1:1) /Gomez 1, 60 - Ko 24/

Kajzerslautern - Hofenhajm 1:2 (0:1) /Bugera 86 - Salihović 26p, Vukčević 71/

Keln - Verder 1:1 (1:1) /Žemal 39 - Rozenberg 24/

Frajburg - Nirnberg 2:2 (0:2) /Kaliđuri 53p, Makijadi 79 - Didavi 8, Pekhart 45+2/

Štutgart - Majnc 4:1 (1:1) /Hajnal 8, Ibišević 49, 85, Kuzmanović 65p - Ivanšic 3p/

Volfsburg - Borusija Dortmund 1:3 (0:1) /Mandžukić 61 - Levandovski 22, 90, Gundogan 49/

Fudbal - Arsenal remizirao u Istanbulu, Bajer slavio u Danskoj

Odigrane su prve utakmice poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, ekipa Arsena Vengera je odigrala bez golova, uz dosta posla za Milorada Mažića.

Remi Madriđana u Superkupu Španije - Fudbal

Fudbal - Remi Madriđana u Superkupu Španije

Madridski Atletiko i Real odigrali su prvu utakmicu Superkupa Španije, koja je završena rezultatom 1:1, pogocima Hamesa i Garsije u završnici meča.

Suarez debitovao na "Nou kampu" - Fudbal

Fudbal - Suarez debitovao na "Nou kampu"

Barselona je osvojila "Trofej Gamper" ubedljivim trijumfom nad meksičkim Leonom, a poslednjih 15 minuta meča odigrao je i Luis Suarez.

"Đavoli" porazom otvorili sezonu u Premijer ligi - Fudbal

Fudbal - "Đavoli" porazom otvorili sezonu u Premijer ligi

Debi Van Hala na klupi Mančester junajteda pokvario je Svonsi, koji je sa "Old traforda" odneo sva tri boda.

UEFA suzila spisak za najboljeg fudbalera u sezoni - Fudbal

Fudbal - UEFA suzila spisak za najboljeg fudbalera u sezoni

Napadač Reala Kristijano Ronaldo i Manuel Nojer i Arijen Roben iz Bajerna, kandidati su za najboljeg fudbalera u izboru Evropske fudbalske unije

"Milioneri" odbranili Superkup Nemačke - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" odbranili Superkup Nemačke

Bundesliga startuje za osam dana, a Borusija iz Dortmunda je pobedom nad Bajernom 2:0, osvojila prvi trofej u sezoni.

Real osvojio Superkup Evrope - Fudbal

Fudbal - Real osvojio Superkup Evrope

U Kardifu su se sastali osvajači Lige šampiona i Lige Evrope, Real iz Madrida i Sevilja, a "kraljevski" klub je drugi put u istoriji osvojio UEFA Superkup.

Kloze se povlači iz reprezentacije Nemačke - Fudbal

Fudbal - Kloze se povlači iz reprezentacije Nemačke

Najbolji strelac u istoriji svetskih prvenstava, Miroslav Kloze je objavio kraj karijere u dresu Nemačke.

Arsenal deklasirao Siti za "Komjuniti šild" - Fudbal

Fudbal - Arsenal deklasirao Siti za "Komjuniti šild"

"Tobdžije" su ubedljivim rezultatom 3:0 pobedili "građane" i osvojili prestižni trofej i najavili fenomenalnu sezonu u Premijer ligi.

LE: Partizan u Azerbejdžanu - Fudbal

Fudbal - LE: Partizan u Azerbejdžanu

U sedištu UEFA u Nionu, žrebom su izvučeni parovi poslednje runde kvalifikacija za Ligu Evrope.