Fudbal

07/04/2012 - 21:25 - Updated 07/04/2012 - 21:46

BL: Lideri trijumfovali, derbi u sredu

Borusija iz Dortmunda i posle 29. kola Bundeslige ima 3 boda prednosti u odnosu na Bajern, a derbi u sredu bi mogao odlučiti šampiona

Štutgart je nastavio sa odličnim partijama. Nakon boda u Dortmundu u spektakularnoj utakmici (4:4) u 28. kolu, Švabe su na Mercedes-Benc Areni sa 4:1 savladale Majnc. Međutim, utakmica nije dobro počela po domaćina. Andreas Ivanščić je iz penala već u trećem minutu Majnc doveo u vođstvo. Ipak, samo pet minuta kasnije Tamaš Hajnal izjednačava rezultat. U četvrtom minutu nastavka Ibišević svojim šestim pogotkom za Štutgart donosi preokret. Pobedu je izabranicima Brune Labadie overio Srbin Zdravko Kuzmanović u 65. minutu, pogodivši sa bele tačke za 3:1, a Ibišević je pet minuta pre kraja još jednom zatresao mrežu gostiju za konačnih 4:1.

Hofenhajm je slavio minimalnu pobedu u Kajzerslauternu. Sejad Salihović je u 26. minutu pogodio sa penala za vođstvo gostiju. Boris Vukčević u 71. pogađa za 0:2, a Kajzerslautern je tek preko Aleksandera Bugere uspeo da ublaži poraz u 86. minutu.

Vodeći dvojac, Borusija i Bajern, došli su novih pobeda. Bavarci su pogotcima Marija Gomeza sa 2:1 savladali Augsburg, dok je rezultatom 3:1 dortmundska ekipa došla do tri boda u Volfsburgu, za kojeg je jedini gol postigao Hrvat Mario Mandžukić. Za Milionere su strelci bili Levandovski sa dva gola i Gundogan.

BL: Lideri trijumfovali - Fudbal

Aktuelni šampion i dalje ima tri boda prednosti u odnosu na Bavarce, a ova dva kluba u Dortmundu će odmeriti snage u sredu. Mogao bi taj susret odlučiti prvaka.

Frajburg i Nirnberg su podelili bodove (2:2), iako su gosti imali prednost od dva gola na poluvremenu. Keln i Verder su takođe remizirali (1:1).

REZULTATI 29. KOLA:

Bajern - Augsburg 2:1 (1:1) /Gomez 1, 60 - Ko 24/

Kajzerslautern - Hofenhajm 1:2 (0:1) /Bugera 86 - Salihović 26p, Vukčević 71/

Keln - Verder 1:1 (1:1) /Žemal 39 - Rozenberg 24/

Frajburg - Nirnberg 2:2 (0:2) /Kaliđuri 53p, Makijadi 79 - Didavi 8, Pekhart 45+2/

Štutgart - Majnc 4:1 (1:1) /Hajnal 8, Ibišević 49, 85, Kuzmanović 65p - Ivanšic 3p/

Volfsburg - Borusija Dortmund 1:3 (0:1) /Mandžukić 61 - Levandovski 22, 90, Gundogan 49/

Fudbal - Šampion siguran u Kupu Nemačke

Odigrane su i preostale utakmice šesnaestine finala Kupa Nemačke u kojima su favoriti bili sigurni, a najviše su se namučili "farmaceuti" iz Leverkuzena.

"Milioneri" slavili u Kupu Nemačke - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" slavili u Kupu Nemačke

Izabranici Jirgena Klopa igraju očajno ove sezone u Bundesligi, ali kup takmičenja im očigledno prijaju.

BL: Neočekivan remi Bajerna - Fudbal

Fudbal - BL: Neočekivan remi Bajerna

Branioci "salatare" neprijatno su iznenadili svoje navijače, jer na gostovanju u Menhengladbahu Bajern je odigrao meč bez golova.

BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu - Fudbal

Fudbal - BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu

Posrtanje Borusije iz Dortmunda se nastavlja, posle devet kola "milioneri" imaju samo sedam bodova!

BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu - Fudbal

Fudbal - BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu

Bivši četvorostruki šampion Nemačke, Verder iz Bremena je pred prepunim tribinama zabeležio peti poraz na šest poslednjih utakmica.

UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!? - Fudbal

Fudbal - UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!?

Evropska kuća fudbala je donela presudu za incidente koji su se dogodili na utakmici Srbija-Albanija, prošlog četvrtka u Beogradu.

LE: Bešiktaš prejak za Partizan - Fudbal

Fudbal - LE: Bešiktaš prejak za Partizan

Na terenima širom "starog kontinenta" odigrane su utakmice trećeg kola Lige Evrope.

Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve - Fudbal

Fudbal - Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve

U trećem kolu Lige šampiona Arsenal je u poslednjim minutama došao do pobede, Juventus je izgubio u Atini, a Borusija slavila u Istanbulu.

LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea - Fudbal

Fudbal - LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea

U trećem kolu Lige šampiona, u prvih osam utakmica viđeno je čak 40 golova, a najefikasniji su bili Bavarci, koji su u Rimu slavili pobedu 7:1.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.