Fudbal

07/04/2012 - 21:25 - Updated 07/04/2012 - 21:46

BL: Lideri trijumfovali, derbi u sredu

Borusija iz Dortmunda i posle 29. kola Bundeslige ima 3 boda prednosti u odnosu na Bajern, a derbi u sredu bi mogao odlučiti šampiona

Štutgart je nastavio sa odličnim partijama. Nakon boda u Dortmundu u spektakularnoj utakmici (4:4) u 28. kolu, Švabe su na Mercedes-Benc Areni sa 4:1 savladale Majnc. Međutim, utakmica nije dobro počela po domaćina. Andreas Ivanščić je iz penala već u trećem minutu Majnc doveo u vođstvo. Ipak, samo pet minuta kasnije Tamaš Hajnal izjednačava rezultat. U četvrtom minutu nastavka Ibišević svojim šestim pogotkom za Štutgart donosi preokret. Pobedu je izabranicima Brune Labadie overio Srbin Zdravko Kuzmanović u 65. minutu, pogodivši sa bele tačke za 3:1, a Ibišević je pet minuta pre kraja još jednom zatresao mrežu gostiju za konačnih 4:1.

Hofenhajm je slavio minimalnu pobedu u Kajzerslauternu. Sejad Salihović je u 26. minutu pogodio sa penala za vođstvo gostiju. Boris Vukčević u 71. pogađa za 0:2, a Kajzerslautern je tek preko Aleksandera Bugere uspeo da ublaži poraz u 86. minutu.

Vodeći dvojac, Borusija i Bajern, došli su novih pobeda. Bavarci su pogotcima Marija Gomeza sa 2:1 savladali Augsburg, dok je rezultatom 3:1 dortmundska ekipa došla do tri boda u Volfsburgu, za kojeg je jedini gol postigao Hrvat Mario Mandžukić. Za Milionere su strelci bili Levandovski sa dva gola i Gundogan.

BL: Lideri trijumfovali - Fudbal

Aktuelni šampion i dalje ima tri boda prednosti u odnosu na Bavarce, a ova dva kluba u Dortmundu će odmeriti snage u sredu. Mogao bi taj susret odlučiti prvaka.

Frajburg i Nirnberg su podelili bodove (2:2), iako su gosti imali prednost od dva gola na poluvremenu. Keln i Verder su takođe remizirali (1:1).

REZULTATI 29. KOLA:

Bajern - Augsburg 2:1 (1:1) /Gomez 1, 60 - Ko 24/

Kajzerslautern - Hofenhajm 1:2 (0:1) /Bugera 86 - Salihović 26p, Vukčević 71/

Keln - Verder 1:1 (1:1) /Žemal 39 - Rozenberg 24/

Frajburg - Nirnberg 2:2 (0:2) /Kaliđuri 53p, Makijadi 79 - Didavi 8, Pekhart 45+2/

Štutgart - Majnc 4:1 (1:1) /Hajnal 8, Ibišević 49, 85, Kuzmanović 65p - Ivanšic 3p/

Volfsburg - Borusija Dortmund 1:3 (0:1) /Mandžukić 61 - Levandovski 22, 90, Gundogan 49/

Fudbal - Portugal i Nemačka u finalu Evropskog prvanstva

Na skupu najboljih fudbalskih selekcija Evrope uzrasta do 19 godina, za titulu šampiona boriće se Nemačka i Portugal.

Subotić strelac za Borusiju - Fudbal

Fudbal - Subotić strelac za Borusiju

Srpski reprezentativac je posle duge pauze zaigrao u dresu "milionera" iz Dortmunda, a na svojoj drugoj utakmici je uspe i da postigne gol.

"Orlići" protiv Portugala za finale - Fudbal

Fudbal - "Orlići" protiv Portugala za finale

Omladinski reprezentativci Srbije, danas u 21 čas, uz direktan prenos na Eurosportu (od 20h), igraju polufinalni meč Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina.

Orlići kroz "iglene uši" do polufinala - Fudbal

Fudbal - Orlići kroz "iglene uši" do polufinala

Branioci titule na Evropskom prvenstvu za omladince, reprezentativci Srbije su u poslednjim trenucima meča savladali Bugarsku

Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu

Zvezda Mundijala u Brazilu, Hames Rodrigez je postao član Real Madrida, a na Santjago bernabeu ga je dočekalo 35.000 navijača.

Bojan Krkić prešao u Stouk siti - Fudbal

Fudbal - Bojan Krkić prešao u Stouk siti

Bivši napadač Barselone, Bojan Krkić potpisao je ugovor sa premijerligašem Stouk sitijem, za koji će nastupati bar četiri godine.

Odlični "orlići" samo do boda protiv Nemaca - Fudbal

Fudbal - Odlični "orlići" samo do boda protiv Nemaca

Mladi reprezentativci Srbije su propustili priliku da nadahnutu igru u derbi susretu sa Nemcima krunišu sa tri boda.

Dik Advokat na klupi Srbije - Fudbal

Fudbal - Dik Advokat na klupi Srbije

Holandski trener, Dik Advokat je potvrdio da preuzima fudbalsku reprezentaciju Srbije i da je cilj plasman na Evropsko prvenstvo 2016.

Džerard se oprostio od dresa reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Džerard se oprostio od dresa reprezentacije

Proslavljeni fudbaler, Stiven Džerard je doneo odluku da više ne nastupa za nacionalnu selekciju Engleske.

Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva - Fudbal

Fudbal - Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva

Branioci titule najbolje evropske reprezentacije do 19 godina, srpski fudbaleri su remizirali sa vršnjacima iz Ukrajine rezultatom 1:1.