Fudbal

07/04/2012 - 21:25 - Updated 07/04/2012 - 21:46

BL: Lideri trijumfovali, derbi u sredu

Borusija iz Dortmunda i posle 29. kola Bundeslige ima 3 boda prednosti u odnosu na Bajern, a derbi u sredu bi mogao odlučiti šampiona

Štutgart je nastavio sa odličnim partijama. Nakon boda u Dortmundu u spektakularnoj utakmici (4:4) u 28. kolu, Švabe su na Mercedes-Benc Areni sa 4:1 savladale Majnc. Međutim, utakmica nije dobro počela po domaćina. Andreas Ivanščić je iz penala već u trećem minutu Majnc doveo u vođstvo. Ipak, samo pet minuta kasnije Tamaš Hajnal izjednačava rezultat. U četvrtom minutu nastavka Ibišević svojim šestim pogotkom za Štutgart donosi preokret. Pobedu je izabranicima Brune Labadie overio Srbin Zdravko Kuzmanović u 65. minutu, pogodivši sa bele tačke za 3:1, a Ibišević je pet minuta pre kraja još jednom zatresao mrežu gostiju za konačnih 4:1.

Hofenhajm je slavio minimalnu pobedu u Kajzerslauternu. Sejad Salihović je u 26. minutu pogodio sa penala za vođstvo gostiju. Boris Vukčević u 71. pogađa za 0:2, a Kajzerslautern je tek preko Aleksandera Bugere uspeo da ublaži poraz u 86. minutu.

Vodeći dvojac, Borusija i Bajern, došli su novih pobeda. Bavarci su pogotcima Marija Gomeza sa 2:1 savladali Augsburg, dok je rezultatom 3:1 dortmundska ekipa došla do tri boda u Volfsburgu, za kojeg je jedini gol postigao Hrvat Mario Mandžukić. Za Milionere su strelci bili Levandovski sa dva gola i Gundogan.

BL: Lideri trijumfovali - Fudbal

Aktuelni šampion i dalje ima tri boda prednosti u odnosu na Bavarce, a ova dva kluba u Dortmundu će odmeriti snage u sredu. Mogao bi taj susret odlučiti prvaka.

Frajburg i Nirnberg su podelili bodove (2:2), iako su gosti imali prednost od dva gola na poluvremenu. Keln i Verder su takođe remizirali (1:1).

REZULTATI 29. KOLA:

Bajern - Augsburg 2:1 (1:1) /Gomez 1, 60 - Ko 24/

Kajzerslautern - Hofenhajm 1:2 (0:1) /Bugera 86 - Salihović 26p, Vukčević 71/

Keln - Verder 1:1 (1:1) /Žemal 39 - Rozenberg 24/

Frajburg - Nirnberg 2:2 (0:2) /Kaliđuri 53p, Makijadi 79 - Didavi 8, Pekhart 45+2/

Štutgart - Majnc 4:1 (1:1) /Hajnal 8, Ibišević 49, 85, Kuzmanović 65p - Ivanšic 3p/

Volfsburg - Borusija Dortmund 1:3 (0:1) /Mandžukić 61 - Levandovski 22, 90, Gundogan 49/

Fudbal - Spektakl u Frankfurtu, remi Dortmunda

Neverovatan meč su odigrali Ajntraht i Herta u Frankfurtu, domaći došli do boda, iako su u 89. minutu gubili 4:2!

BL: Štutgart slavio u derbiju začelja tabele - Fudbal

Fudbal - BL: Štutgart slavio u derbiju začelja tabele

Fudbaleri Štutgarta su kolo pre kraja jesenjeg dela prvenstva Bundeslige došli do važne pobede na gostovanju u Hamburgu.

Tjeri Anri završava karijeru - Fudbal

Fudbal - Tjeri Anri završava karijeru

Jedan od velikana modernog fudbala, Francuz Tjeri Anri je putem društvenih mreža najavio da je došao trenutak da se povuče sa fudbalskih terena.

Poslednja nedelja Superlige Indije - Fudbal

Fudbal - Poslednja nedelja Superlige Indije

Od utorka 16. decembra na programu su poslednja tri meča sezone Superlige Indije, a u subotu 20. biće poznato ko je šampion inauguracione sezone.

LŠ: Obračun velikana u osmini finala - Fudbal

Fudbal - LŠ: Obračun velikana u osmini finala

Žrebom u Nionu izvučni su parovi osmine finala UEFA Lige šampiona

LE: Liverpul putuje u Istanbul - Fudbal

Fudbal - LE: Liverpul putuje u Istanbul

Neposredno po okončanja žreba za Ligu šampiona, u Nionu su izvučeni i parovi Lige Evrope.

BL: Dva remija za kraj 15. kola - Fudbal

Fudbal - BL: Dva remija za kraj 15. kola

Prvi pratilac Bajerna, ekipa Volfsburga je ispustila dva boda u duelu sa Paderbornom, a remi je viđen i u meču Bajera i Menhengladbaha.

16. kolo Bundeslige - Fudbal

Fudbal - 16. kolo Bundeslige

U utorak i sredu, 16. i 17. decembra, na programu Eurosporta 2 su utakmice pretposlednjeg kola jesenjeg dela takmičenja u Bundesligi.

BL: Bajern ruši, Dortmund tone - Fudbal

Fudbal - BL: Bajern ruši, Dortmund tone

Borusija iz Dortmunda je zabeležila novi poraz u Bundesligi, dok je bavarska mašinerija za golove napunila mrežu Augsburga za 14 minuta.

BL: Goleada za pobedu Hofenhajma - Fudbal

Fudbal - BL: Goleada za pobedu Hofenhajma

Ekipa Hofenhajma je na svom terenu savladala Ajntraht iz Frankfurta, u prvoj utakmici 15. kola Bundeslige, u kojoj je viđeno pet golova.