09/04/2012 - 10:25 - Updated 09/04/2012 - 10:40

BL: Razigrani Raul, remi Farmaceuta

BL: Razigrani Raul - Fudbal
dpa

Ubedljivom pobedom nad HSV-om, Šalke se brzo povratio nakon eliminacije iz Lige Evrope, najviše zahvaljujući raspoloženom Raulu

Šalke je zahvaljujući fenomenalnom Raulu došao do pobede nad Hanoverom od 3:0 u 29. kolu Bundeslige.

Tim iz Gelzenkirhena je na najbolji mogući način otvorio utakmicu. Igrao se šesti minut kada je sjajan centaršut uputio Farfan sa desne strane, Raul fantastično skačio i uz pomoć stative lopta završava u mreži za vođstvo domaćeg tima od 1:0.

Nakon toga u 15. minut Žulian Dreksler je sa nekih sedam-osam metara šutirao direktno u golmana Hanovera, da bi u nastavku akcije Peruanac Džeferson Farfan pogodio stativu.

Žulian Dreksler je potom pokušao dalekometnim šutem, ali golman gostiju je bez većih problema uhvatio loptu. Usledio je potom period bolje igre Hanovera, ali nisu imali ni jednu gol šansu. Sa druge strane Raul je u 35. minutu imao dobar pokušaj, ali ponovo je siguran Ciler, pa se na odmor otišlo vođstvom Šalkea od 1:0.

Drugo poluvreme otvorio je ko drugi nego Raul. U 47. minutu legendarni Španac je napravio neverovatan potez, sjajnim driblingom je prevario golmana Cilera i mirno pogodio za vođstvo Šalkea od 2:0.

Imao je zatim priliku Serhio Eskudero, ali njegov dobar udarac sa dvedesetak metara odbranio je veoma zaposleni golman HSV-a. Potom su se ponovo u gol šansama našli Raul i Farfan, ali nije bilo promene rezultata.

Sve dileme oko pobednika meča rešene su u 63. minutu. Odličnu akciju Raula i Farfana završio je Klas Jan Huntelar kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu, za konačnih 3:0.

U poslednjem susretu 29. kola Bundeslige fudbaleri HSV-a i Bajera iz Leverkuzena podelili su bodove (1:1).

HSV pred svojim navijačima nije uspeo pobediti Apotekare, iako je prvi došao do prednosti. Igrao se 40. minut kada je hrvatski internacionalac Mladen Petrić iz jedanaesterca doveo HSV do prednosti.

Međutim, Apotekari se nisu predavali i na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 55. minutu došli su do izednačenja. Strelac je bio Andre Šurle.

*LINK - Fudbal

"Orlići" protiv Portugala za finale - Fudbal

Fudbal - "Orlići" protiv Portugala za finale

Omladinski reprezentativci Srbije, danas u 21 čas, uz direktan prenos na Eurosportu (od 20h), igraju polufinalni meč Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina.

Subotić strelac za Borusiju - Fudbal

Fudbal - Subotić strelac za Borusiju

Srpski reprezentativac je posle duge pauze zaigrao u dresu "milionera" iz Dortmunda, a na svojoj drugoj utakmici je uspe i da postigne gol.

Orlići kroz "iglene uši" do polufinala - Fudbal

Fudbal - Orlići kroz "iglene uši" do polufinala

Branioci titule na Evropskom prvenstvu za omladince, reprezentativci Srbije su u poslednjim trenucima meča savladali Bugarsku

Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu

Zvezda Mundijala u Brazilu, Hames Rodrigez je postao član Real Madrida, a na Santjago bernabeu ga je dočekalo 35.000 navijača.

Bojan Krkić prešao u Stouk siti - Fudbal

Fudbal - Bojan Krkić prešao u Stouk siti

Bivši napadač Barselone, Bojan Krkić potpisao je ugovor sa premijerligašem Stouk sitijem, za koji će nastupati bar četiri godine.

Odlični "orlići" samo do boda protiv Nemaca - Fudbal

Fudbal - Odlični "orlići" samo do boda protiv Nemaca

Mladi reprezentativci Srbije su propustili priliku da nadahnutu igru u derbi susretu sa Nemcima krunišu sa tri boda.

Dik Advokat na klupi Srbije - Fudbal

Fudbal - Dik Advokat na klupi Srbije

Holandski trener, Dik Advokat je potvrdio da preuzima fudbalsku reprezentaciju Srbije i da je cilj plasman na Evropsko prvenstvo 2016.

Džerard se oprostio od dresa reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Džerard se oprostio od dresa reprezentacije

Proslavljeni fudbaler, Stiven Džerard je doneo odluku da više ne nastupa za nacionalnu selekciju Engleske.

Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva - Fudbal

Fudbal - Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva

Branioci titule najbolje evropske reprezentacije do 19 godina, srpski fudbaleri su remizirali sa vršnjacima iz Ukrajine rezultatom 1:1.

Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina - Fudbal

Fudbal - Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina

Mađarska je domaćin Evropskog prvenstva za mlade fudbalere, na kojem titulu brani Srbija.