12/04/2012 - 09:17 - Updated 12/04/2012 - 09:43

Milioneri pobedili Bavarce

Milioneri pobedili Bavarce - Fudbal
Imago

U derbiju 30. kola Bundeslige, Borusija je u Dortmundu pobedila Bajern sa 1:0 i tako se približila odbrani šampionske titule

Veliki derbi 30. kola je odigran u fantastičnoj atmosferi stadiona Signal Iduna Parka u Dortmundu, a popularni Milioneri su slavili pobedu minimalnim rezultatom 1:0.

Meč je pokušajem otvorio Gomez, ali je preslabo šutirao pa je Veidenfeler bez problema uhvatio loptu. U 2. minutu veliku priliku za Borusiju je imao Jakub Blažčikovski, ali iskosa sa leve strane nije uspeo savladati istrčalog Nojera.

U 6. minutu još jedna velika prilika za Milionere. Nakon odlične akcije Kagave, Groskrojc je sa pet metara šutirao, ali je Manuel Nojer fantastično odbranio i tako spasio Bajern ranog vođstva Borusije. Nastavak akcije doneo je šut Levandovskog, ali Nojer ponovo brani.

Nakon toga igra se preselila na sredinu terena bez ozbiljnijih prilika sve do 30. minuta. Prvo je zapretio Bajern dalekometnim šutem Krosa, da bi potom na drugoj strani napadači Borusije loše reagovalu u petercu, na dobar centaršut sa leve strane, pa je lepa prilika za milionere otišla u nepovrat.

U 37. minutu još jedna velika prilika za Borusiju. Nakon sjajnog centaršuta sa desne strane najviši u skoku je bio Robert Levandovski. Dobro je šutirao glavom, ali lopta je pogodila stativu gola Manuela Nojera.

Otvorila je Borusija bolje i drugo poluvreme. Pižček je šutirao sa preko 20 metara, ali to je bio lak zadatak za Nojera, da bi potom glavom pokušao Kagava, ali Nojer ponovo brani. Uzvratio je Riberi na drugoj strani, ali njegov dobar šut je otišao pored gola.

A onda u 77. minutu lopta je završila u mreži Bavaraca. Nakon kornera, stvorila se gužva u kaznenom prostoru Bajerna. Groskrojc je šutirao sa vrha šesnaesterca, a loptu je petom u gol Bajerna skrenuo Robert Levandovski za vođstvo Milionera od 1:0 i veliko slavlje domaćih navijača.

Veliku priliku za izjednačenje Bajern je propustio u 87. minutu. Nakon što je golman Dortmunda oborio Robena u kaznenom prostoru sudija je boz ikakve dileme pokazao na belu tačku. Roben je preuzeo odgovornost, ali je Veidenfeler fantastično reagovao uhvativši šut velikog Holanđanina.

Roben je porpustio priliku za izjednačenje i u sudijskoj nadoknadi. Nakon što je Subotić nespretno reagovao i pogodio vlastitu prečku Roben je sa dva metra promašio prazan gol. I Borusija je mogla i do drugog gola , ali je Leandoski pogodio prečku u poslednjem napadu.

Borusija je izjednačila rekord Verdera iz Bremena koji je do sada bio jedini klub koji je četiri puta uzastopno dobio Bajern. Do kraja prvenstva ostala su još četiri kola.

REZULTATI 30. KOLA:

Bajer Leverkuzen - Kajzerlautern 3:1 (1:1)/Kisling 1’, Rolfes 57’, Rajnarc 69' - Derstrof 41’/

Borusija Dortmund - Bajern 1:0 (0:0) /Levandovski 77'/

Hanover - Volfsburg 2:0 (1:0) /Dijuf 44’, Ja 77'/

Hofenhajm - Hamburg 4:0 (2:0) /Vestegard 17’, Salihović 25’p, Džonson 51’, Šiplok 59’/

Nirnberg - Šalke 4:1 (3:0) /Balič 25’, Simons 37’p, Didavi 45’, 88' - Holtbi 85'/

*LINK - Fudbal

LŠ: Džerard spasio Liverpul, iznenađenje u Pireju - Fudbal

Fudbal - LŠ: Džerard spasio Liverpul, iznenađenje u Pireju

Počela je nova sezona Lige šampiona, branilac titule je postigao pet golova, dok je vicešampion pao na gostovanju u Atini.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.

BL: Borusije ubedljive, šampion siguran - Fudbal

Fudbal - BL: Borusije ubedljive, šampion siguran

U 3. kolu Bundeslige Neven Subotić i Miloš Jojić su aktivno učestvovali u trijumfu Borusije Dortmund nad Frajburgom.

BL: Šest golova na startu trećeg kola - Fudbal

Fudbal - BL: Šest golova na startu trećeg kola

Lider Bundeslige, Bajer iz Leverkuzena je na svom terenu remizirao sa Verderom iz Bremena, nakon dramatične utakmice u kojoj je viđeno šest pogodaka.

Ćavi odbio poziv Gvardiole - Fudbal

Fudbal - Ćavi odbio poziv Gvardiole

As Barselone je otkrio da je tokom prelaznog roka odbio poziv Pepa Gvardiole da se iz Katalonije preseli u Bavarsku.

EP: Kiprani utišali Zenicu - Fudbal

Fudbal - EP: Kiprani utišali Zenicu

Reprezentacija Kipra je neočekivano pokupila ceo plen sa gostovanja u Zenici, jer su savladali Bosnu i Hercegovinu rezultatom 2:1.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo - Fudbal

Fudbal - Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Drugog kvalifikacionog dana za Šampionat Evrope u Francuskoj, Rusija je na svom terenu deklasirala Lihtenštajn, a Englezi su preživeli neugodno gostovanje.

EP: Albanija slavila u Portugalu - Fudbal

Fudbal - EP: Albanija slavila u Portugalu

Počele su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u fudbalu, koje će se 2016. godine održati u Francuskoj.

Jubilej "prehlađenog" Ibrahimovića - Fudbal

Fudbal - Jubilej "prehlađenog" Ibrahimovića

Iako su mediji u Švedskoj najavili izostanak Ibrahimovića sa prijateljske utakmice sa Estonijom, Zlatan je zaigrao i postigao oba gola na meču.

Di Marija ponizio Nemce u Dizeldorfu - Fudbal

Fudbal - Di Marija ponizio Nemce u Dizeldorfu

Prijateljski susret, koji je bio repriza finala Mundijala iz Brazila, prošao je u znaku Anhela di Marije, koji je učestvovao u sva četiri gola "gaučosa".