18/04/2012 - 08:52 - Updated 18/04/2012 - 11:51

LŠ: Velika pobeda Bajerna

Velika pobeda Bajerna - Fudbal
Imago

U samoj završnici izuzetno uzbudljive utakmice na Alijanc areni, Mario Gomez je postigao pobedonosni pogodak za Bavarce

Fudbaleri Bajerna imaju jedan gol prednosti pred revanš susret Lige šampiona protiv Reala u Madridu. Na Alijanc areni su sa 2:1 savladali Kraljeve, a junak je bio Mario Gomez, koji je u 90. minutu matirao Ikera Kasiljasa.

Nakon što je Manuel Nojer u sedmom minuti zaustavio snažan udarac Benzeme, Bajern je u 17. minutu poveo. Bastijan Švajnštajger je izveo korner sa leve strane, Serhio Ramos nehotice loptu spustio na desnu Franka Riberija, koji sa 10-ak metara matira Ikera Kasiljasa!

Real je dobro stajao na terenu do primljenog gola, a onda su Bavarci postali opasniji i dominantniji. Deset minuta nakon postignutog gola, u 27. minutu, Švajnštajger je po zemlji opalio jedan projektil, ali lopta odlazi pored desne stative španskog reprezentativnog golmana. Nedugo nakon toga, Kristijano Ronaldo iskosa po desnoj strani sa nekih 18 metara puca preko gola Nojera.

Pet minuta pre odlaska na odmor Benzema je još jednom pokušao, ovaj put iskosa s desne strane, ali lopta završava u rukama Nojera. Minut kasnije, Gomezovu bombu uz dosta poteškoća Kasiljas izbacuje u korner.

Benzema na otvaranju drugog poluvremena ne uspeva postići gol, a onda u 52. minutu Roben sa 25 metara šutira preko gola svojih nekadašnjih saigrača. U 53. minutu Real je izjednačio rezultat. Ronaldu se ukazala sjajna prilika, pucao je iskosa sa leve strane, Nojer odbio, a u nastavku akcije Benzema pronalazi ponovo Ronalda, Portugalac iz mrtvog ugla šalje povratnu loptu, a Mesut Ozil spretno šalje loptu u mrežu.

Bajern je nakon primljenog gola ponovo dodao gas. Roben u 58. minutu odlično prolazi desnom stranom, šalje povratnu loptu, ali gomezov udarac je bio blokiran. Zatim mladi Austrijanac David Alaba dalekometnim udarcem šalje loptu preko gola.

Veliku priliku Bajern nije iskoristio u 71. minutu. Ponovo se lopta odbila od Serhija Ramosa, direktno na nogu Marija Gomeza, koji sa samo dva metra prebacuje čitav gol. U 73. minutu Lam odlično centrira sa desne strane, a Gomez ovaj put glavom šalje loptu preko gola.

Pet minuta pre kraja utakmice Lam ponovo centrira sa desne strane, opet je Gomez najviši u skoku, ali Kasiljas nema problema sa hvatanjem lopte. I onda, u samom finišu, nemački klub stigao je do zasluženog vođstva, donosno pobede. Lam se oslobodio Koentraa na desnoj strani, prizemno ubacio loptu u peterac, a Gomez postiže svoj 40. ovosezonski pogodak za veliko slavlje u Minhenu.

*LINK - Fudbal

Bajer i Štutgart pobedama zaključili 31. kolo Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Bajer i Štutgart pobedama zaključili 31. kolo Bundeslige

"Farmaceuti" iz Leverkuzena su se trijumfom nad Nirnbergom vratili na 4. mesto, dok je Štutgart nadigrao Šalke 04.

Bajern prekinuo lošu seriju - Fudbal

Fudbal - Bajern prekinuo lošu seriju

Šampioni Nemačke i Evrope, minhenski Bajern je nakon tri meča bez pobede, zabeležio trijumf u nacionalnom šampionatu.

Pet golova za finale Kupa Nemačke - Fudbal

Fudbal - Pet golova za finale Kupa Nemačke

Šampion Nemačke i Evrope, minhenski Bajern izborio je finale Kupa Nemačke pobedom nad Kajzerslauternom 5:1.

Bejl doneo Kup Kralja Realu - Fudbal

Fudbal - Bejl doneo Kup Kralja Realu

Real iz Madrida je u finalu Kupa Kralja savladao stare rivale, ekipu Barselone, rezultatom 2:1, zahvaljujući magiji Gereta Bejla.

"Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog

Borusija iz Dortmunda je prvi finalista Kupa Nemačke, nakon trijumfa nad Volfsburgom.

Četvrt veka od tragedije na Hilsborou - Fudbal

Fudbal - Četvrt veka od tragedije na Hilsborou

Danas se navršilo 25 godina od velike tragedije, kada je na stadionu Hilsborou nastradalo 96 navijača Liverpula

Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige

U poslednje dve utakmice 30. kola Bundeslige, Bajer i Hofenhajm su iskoristili prednost domaćeg terena i savladali su Hertu i Augsburg.

BL: "Milioneri" pokorili Minhen - Fudbal

Fudbal - BL: "Milioneri" pokorili Minhen

Gosti iz Dortmunda su svladali šampiona Evrope i Nemačke na "Alijanc areni" ubedljivim rezultatom 3:0.

LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid - Fudbal

Fudbal - LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid

Žrebom u Nionu određeni su parovi polufinala Lige šampiona, u kojima će se za finale u Lisabonu boriti Real i Bajern, odnosno Atletiko i Čelsi.