18/04/2012 - 08:52 - Updated 18/04/2012 - 11:51

LŠ: Velika pobeda Bajerna

Velika pobeda Bajerna - Fudbal
Imago

U samoj završnici izuzetno uzbudljive utakmice na Alijanc areni, Mario Gomez je postigao pobedonosni pogodak za Bavarce

Fudbaleri Bajerna imaju jedan gol prednosti pred revanš susret Lige šampiona protiv Reala u Madridu. Na Alijanc areni su sa 2:1 savladali Kraljeve, a junak je bio Mario Gomez, koji je u 90. minutu matirao Ikera Kasiljasa.

Nakon što je Manuel Nojer u sedmom minuti zaustavio snažan udarac Benzeme, Bajern je u 17. minutu poveo. Bastijan Švajnštajger je izveo korner sa leve strane, Serhio Ramos nehotice loptu spustio na desnu Franka Riberija, koji sa 10-ak metara matira Ikera Kasiljasa!

Real je dobro stajao na terenu do primljenog gola, a onda su Bavarci postali opasniji i dominantniji. Deset minuta nakon postignutog gola, u 27. minutu, Švajnštajger je po zemlji opalio jedan projektil, ali lopta odlazi pored desne stative španskog reprezentativnog golmana. Nedugo nakon toga, Kristijano Ronaldo iskosa po desnoj strani sa nekih 18 metara puca preko gola Nojera.

Pet minuta pre odlaska na odmor Benzema je još jednom pokušao, ovaj put iskosa s desne strane, ali lopta završava u rukama Nojera. Minut kasnije, Gomezovu bombu uz dosta poteškoća Kasiljas izbacuje u korner.

Benzema na otvaranju drugog poluvremena ne uspeva postići gol, a onda u 52. minutu Roben sa 25 metara šutira preko gola svojih nekadašnjih saigrača. U 53. minutu Real je izjednačio rezultat. Ronaldu se ukazala sjajna prilika, pucao je iskosa sa leve strane, Nojer odbio, a u nastavku akcije Benzema pronalazi ponovo Ronalda, Portugalac iz mrtvog ugla šalje povratnu loptu, a Mesut Ozil spretno šalje loptu u mrežu.

Bajern je nakon primljenog gola ponovo dodao gas. Roben u 58. minutu odlično prolazi desnom stranom, šalje povratnu loptu, ali gomezov udarac je bio blokiran. Zatim mladi Austrijanac David Alaba dalekometnim udarcem šalje loptu preko gola.

Veliku priliku Bajern nije iskoristio u 71. minutu. Ponovo se lopta odbila od Serhija Ramosa, direktno na nogu Marija Gomeza, koji sa samo dva metra prebacuje čitav gol. U 73. minutu Lam odlično centrira sa desne strane, a Gomez ovaj put glavom šalje loptu preko gola.

Pet minuta pre kraja utakmice Lam ponovo centrira sa desne strane, opet je Gomez najviši u skoku, ali Kasiljas nema problema sa hvatanjem lopte. I onda, u samom finišu, nemački klub stigao je do zasluženog vođstva, donosno pobede. Lam se oslobodio Koentraa na desnoj strani, prizemno ubacio loptu u peterac, a Gomez postiže svoj 40. ovosezonski pogodak za veliko slavlje u Minhenu.

*LINK - Fudbal

Totenhem jedva savladao Partizan u neregularnim uslovima - Fudbal

Fudbal - Totenhem jedva savladao Partizan u neregularnim uslovima

Ekipa Totenhema je u Londonu minimalnim rezultatom savladala Partizan i upisala tri boda u petom kolu Lige Evrope.

Super liga Indije na Eurosportu  - Fudbal

Fudbal - Super liga Indije na Eurosportu

U petak 28. novembra, Eurosport 2 će direktno pratiti meč 12. runde fudbalskog šampionata Indije.

LŠ: Arsenal izborio plasman u među 16 najboljih - Fudbal

Fudbal - LŠ: Arsenal izborio plasman u među 16 najboljih

Pored "tobdžija" u osminu finala Lige šampiona plasirali su se i "farmaceuti" iz Leverkuzena, kao i "jorgandžije" iz Madrida.

Het-trik Aguera za preokret, Mesi pogodio za istoriju - Fudbal

Fudbal - Het-trik Aguera za preokret, Mesi pogodio za istoriju

Uzbudljivo veče Lige šampiona pamtiće se po spektakularnom preokretu Mančester sitija za pobedu nad Bajernom, kao i zbog istorijskog pogotka Lea Mesija.

Pobeda Hamburga, Štutgart ostao bez trenera - Fudbal

Fudbal - Pobeda Hamburga, Štutgart ostao bez trenera

Ekipa Hamburgera postaje neugodan protivnik u Bundesligi, njihova nova žrtva je Verder, dok su kolateralnu štetu pretrpeli "milioneri".

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.

BL: Dortmund ispustio pobedu i izgubio Rojsa - Fudbal

Fudbal - BL: Dortmund ispustio pobedu i izgubio Rojsa

Sezona kao iz košmara za "milionere" iz Dortmunda se nastavlja, u 12. kolu Bundeslige Borusija je ispustila dva gola prednosti za remi sa Paderbornom.

12. kolo Bundeslige - Fudbal

Fudbal - 12. kolo Bundeslige

Predstojećeg vikenda, nakon pauze zbog kvalifikacionih mečeva za EURO 2016, na programu su utakmice 12. kola Bundeslige.