18/04/2012 - 08:52 - Updated 18/04/2012 - 11:51

LŠ: Velika pobeda Bajerna

Velika pobeda Bajerna - Fudbal
Imago

U samoj završnici izuzetno uzbudljive utakmice na Alijanc areni, Mario Gomez je postigao pobedonosni pogodak za Bavarce

Fudbaleri Bajerna imaju jedan gol prednosti pred revanš susret Lige šampiona protiv Reala u Madridu. Na Alijanc areni su sa 2:1 savladali Kraljeve, a junak je bio Mario Gomez, koji je u 90. minutu matirao Ikera Kasiljasa.

Nakon što je Manuel Nojer u sedmom minuti zaustavio snažan udarac Benzeme, Bajern je u 17. minutu poveo. Bastijan Švajnštajger je izveo korner sa leve strane, Serhio Ramos nehotice loptu spustio na desnu Franka Riberija, koji sa 10-ak metara matira Ikera Kasiljasa!

Real je dobro stajao na terenu do primljenog gola, a onda su Bavarci postali opasniji i dominantniji. Deset minuta nakon postignutog gola, u 27. minutu, Švajnštajger je po zemlji opalio jedan projektil, ali lopta odlazi pored desne stative španskog reprezentativnog golmana. Nedugo nakon toga, Kristijano Ronaldo iskosa po desnoj strani sa nekih 18 metara puca preko gola Nojera.

Pet minuta pre odlaska na odmor Benzema je još jednom pokušao, ovaj put iskosa s desne strane, ali lopta završava u rukama Nojera. Minut kasnije, Gomezovu bombu uz dosta poteškoća Kasiljas izbacuje u korner.

Benzema na otvaranju drugog poluvremena ne uspeva postići gol, a onda u 52. minutu Roben sa 25 metara šutira preko gola svojih nekadašnjih saigrača. U 53. minutu Real je izjednačio rezultat. Ronaldu se ukazala sjajna prilika, pucao je iskosa sa leve strane, Nojer odbio, a u nastavku akcije Benzema pronalazi ponovo Ronalda, Portugalac iz mrtvog ugla šalje povratnu loptu, a Mesut Ozil spretno šalje loptu u mrežu.

Bajern je nakon primljenog gola ponovo dodao gas. Roben u 58. minutu odlično prolazi desnom stranom, šalje povratnu loptu, ali gomezov udarac je bio blokiran. Zatim mladi Austrijanac David Alaba dalekometnim udarcem šalje loptu preko gola.

Veliku priliku Bajern nije iskoristio u 71. minutu. Ponovo se lopta odbila od Serhija Ramosa, direktno na nogu Marija Gomeza, koji sa samo dva metra prebacuje čitav gol. U 73. minutu Lam odlično centrira sa desne strane, a Gomez ovaj put glavom šalje loptu preko gola.

Pet minuta pre kraja utakmice Lam ponovo centrira sa desne strane, opet je Gomez najviši u skoku, ali Kasiljas nema problema sa hvatanjem lopte. I onda, u samom finišu, nemački klub stigao je do zasluženog vođstva, donosno pobede. Lam se oslobodio Koentraa na desnoj strani, prizemno ubacio loptu u peterac, a Gomez postiže svoj 40. ovosezonski pogodak za veliko slavlje u Minhenu.

*LINK - Fudbal

Šampion siguran u Kupu Nemačke - Fudbal

Fudbal - Šampion siguran u Kupu Nemačke

Odigrane su i preostale utakmice šesnaestine finala Kupa Nemačke u kojima su favoriti bili sigurni, a najviše su se namučili "farmaceuti" iz Leverkuzena.

"Milioneri" slavili u Kupu Nemačke - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" slavili u Kupu Nemačke

Izabranici Jirgena Klopa igraju očajno ove sezone u Bundesligi, ali kup takmičenja im očigledno prijaju.

BL: Neočekivan remi Bajerna - Fudbal

Fudbal - BL: Neočekivan remi Bajerna

Branioci "salatare" neprijatno su iznenadili svoje navijače, jer na gostovanju u Menhengladbahu Bajern je odigrao meč bez golova.

BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu - Fudbal

Fudbal - BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu

Posrtanje Borusije iz Dortmunda se nastavlja, posle devet kola "milioneri" imaju samo sedam bodova!

BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu - Fudbal

Fudbal - BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu

Bivši četvorostruki šampion Nemačke, Verder iz Bremena je pred prepunim tribinama zabeležio peti poraz na šest poslednjih utakmica.

UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!? - Fudbal

Fudbal - UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!?

Evropska kuća fudbala je donela presudu za incidente koji su se dogodili na utakmici Srbija-Albanija, prošlog četvrtka u Beogradu.

LE: Bešiktaš prejak za Partizan - Fudbal

Fudbal - LE: Bešiktaš prejak za Partizan

Na terenima širom "starog kontinenta" odigrane su utakmice trećeg kola Lige Evrope.

Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve - Fudbal

Fudbal - Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve

U trećem kolu Lige šampiona Arsenal je u poslednjim minutama došao do pobede, Juventus je izgubio u Atini, a Borusija slavila u Istanbulu.

LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea - Fudbal

Fudbal - LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea

U trećem kolu Lige šampiona, u prvih osam utakmica viđeno je čak 40 golova, a najefikasniji su bili Bavarci, koji su u Rimu slavili pobedu 7:1.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.