18/04/2012 - 09:45 - Updated 18/04/2012 - 09:54

Murinjo: 1:1 realan rezultat

1:1 realan rezultat - Fudbal
AP/LaPresse

Strateg Reala iz Madrida, Žoze Murinjo, je na pres konferenciji ponovo kritikovao sudije ali i izrazio zadovoljstvo i optimizam pred revanš

Žoze Mourinjo je drugi put sa Real Madridom doživeo poraz u Ligi šampiona. Nakon što ih je sa 2:0 prošle godine savladala Barselona, sinoć je to učinio i Bajern u prvom susretu polufinala ovogdišnjeg najelitnijeg klupskog takmičenja.

Bavarci su disciplinovanom igrom i sa dosta borbenosti uspeli zaustaviti kraljevski tim. Poveli su preko Franka Riberija, Mesut Oezil je u nastavku izjednačio, a onda je Nemac Mario Gomez u 90. minutu nakon centaršuta Filipa Lama matirao Ikera Kasiljasa za konačnih 2:1.

Mourinho smatra da se meč trebao završiti rezultatom 1:1 i da je kod Riberijevog gola Luiz Gustavio bio u pasivnom ofsajdu.

"Nije sramota izgubiti u polufinalu Lige šampiona. Premda mislim da se danas meča trebao završiti 1:1, jer je prvi pogodak postignut pri ofsajdu. Događa se, međutim, ponekad i sudije greše. Ali, svejedno smo u dobroj poziciji pred revanš", kazao je Mourinjo, dok je Ozil dodao: "Nesretno smo primili oba pogotka. Trebamo misliti pozitivno, pobeđujemo u Madridu i opet, 19. maja, dolazimo na Alijanc-Arenu, na finale".

*LINK - Fudbal

Bazel iznenadio Liverpul, Atletiko savladao Juventus  - Fudbal

Fudbal - Bazel iznenadio Liverpul, Atletiko savladao Juventus

Finalista prošlogodišnje Lige šampiona, Atletiko iz Madrida je na svom terenu savladao Juventus, dok je Liverpul poražen u Švajcarskoj.

LŠ: Matić doneo pobedu Čelsiju, Toti ušao u istoriju - Fudbal

Fudbal - LŠ: Matić doneo pobedu Čelsiju, Toti ušao u istoriju

Nemanja Matić je pogodio u prvom poluvremenu za pobedu Čelsija u Lisabonu, a Frančesko Toti je postao najstariji strelac u Ligi šampiona.

LŠ: Pet golova u Paizu - Fudbal

Fudbal - LŠ: Pet golova u Paizu

"Sveci" su na svom terenu savladali Barselonu 3:2 i utišali sve kritičare PSŽ-a i trenera Lorana Blana.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.

BL: HSV oborio rekord i tone sve dublje     - Fudbal

Fudbal - BL: HSV oborio rekord i tone sve dublje

Posle 508 minuta ekipa Hamburga je uspela da postigne pogodak, ali ne i da osvoji bodove u duelu sa Ajntrahtom.

Rurski derbi u znaku "kraljevsko-plavih" - Fudbal

Fudbal - Rurski derbi u znaku "kraljevsko-plavih"

U 6. kolu Bundeslige, ekipa Šalkea je u Gelzenkirhenu savladala Borusiju iz Dortmunda rezultatom 2:1, dok je Bajern bio siguran u Kelnu.

Monotonija na startu 6. kola - Fudbal

Fudbal - Monotonija na startu 6. kola

Majnc i Hofenhajm su otvorili šesto kolo Bundeslige, utakmicom na kojoj nije viđen nijedan pogodak, tek po koja poluprilika.

Blater želi i peti mandat - Fudbal

Fudbal - Blater želi i peti mandat

Sep Blater je zvanično potvrdio da će se kandidovati za peti mandat predsednika Svetske fudbalske federacije.

Ibrahimovića muči peta - Fudbal

Fudbal - Ibrahimovića muči peta

Zlatan Ibrahimović zbog povrede pete neće igrati u subotu, a pod znakom pitanja je i nastup u Ligi šampiona, protiv Barselone

Bajer i Hanover prate lidera, Dortmund posrće - Fudbal

Fudbal - Bajer i Hanover prate lidera, Dortmund posrće

Posrtanje Borusije Dortmund se nastavlja, jer posle poraza u Majncu, "milioneri" su jedva podelili bodove na "Signal iduna parku" u duelu sa Štutgartom.