18/04/2012 - 09:45 - Updated 18/04/2012 - 09:54

Murinjo: 1:1 realan rezultat

1:1 realan rezultat - Fudbal
LaPresse

Strateg Reala iz Madrida, Žoze Murinjo, je na pres konferenciji ponovo kritikovao sudije ali i izrazio zadovoljstvo i optimizam pred revanš

Žoze Mourinjo je drugi put sa Real Madridom doživeo poraz u Ligi šampiona. Nakon što ih je sa 2:0 prošle godine savladala Barselona, sinoć je to učinio i Bajern u prvom susretu polufinala ovogdišnjeg najelitnijeg klupskog takmičenja.

Bavarci su disciplinovanom igrom i sa dosta borbenosti uspeli zaustaviti kraljevski tim. Poveli su preko Franka Riberija, Mesut Oezil je u nastavku izjednačio, a onda je Nemac Mario Gomez u 90. minutu nakon centaršuta Filipa Lama matirao Ikera Kasiljasa za konačnih 2:1.

Mourinho smatra da se meč trebao završiti rezultatom 1:1 i da je kod Riberijevog gola Luiz Gustavio bio u pasivnom ofsajdu.

"Nije sramota izgubiti u polufinalu Lige šampiona. Premda mislim da se danas meča trebao završiti 1:1, jer je prvi pogodak postignut pri ofsajdu. Događa se, međutim, ponekad i sudije greše. Ali, svejedno smo u dobroj poziciji pred revanš", kazao je Mourinjo, dok je Ozil dodao: "Nesretno smo primili oba pogotka. Trebamo misliti pozitivno, pobeđujemo u Madridu i opet, 19. maja, dolazimo na Alijanc-Arenu, na finale".

*LINK - Fudbal

Poraz "milionera" za kraj očajne polusezone - Fudbal

Fudbal - Poraz "milionera" za kraj očajne polusezone

Borusija iz Dortmunda je porazom završila jesenji deo prvenstva u Bundesligi, a od Frajburga zavisi da li u 2015. godinu ulaze kao "fenjeraš".

Real je prvak sveta - Fudbal

Fudbal - Real je prvak sveta

Šampion Evrope, Real iz Madrida je na Svetskom klupskom prvenstvu u Maroku, u finalu, savladaom San Lorenco za četvrtu titulu šampiona planete.

Spektakl u Frankfurtu, remi Dortmunda - Fudbal

Fudbal - Spektakl u Frankfurtu, remi Dortmunda

Neverovatan meč su odigrali Ajntraht i Herta u Frankfurtu, domaći došli do boda, iako su u 89. minutu gubili 4:2!

Tjeri Anri završava karijeru - Fudbal

Fudbal - Tjeri Anri završava karijeru

Jedan od velikana modernog fudbala, Francuz Tjeri Anri je putem društvenih mreža najavio da je došao trenutak da se povuče sa fudbalskih terena.

Poslednja nedelja Superlige Indije - Fudbal

Fudbal - Poslednja nedelja Superlige Indije

Od utorka 16. decembra na programu su poslednja tri meča sezone Superlige Indije, a u subotu 20. biće poznato ko je šampion inauguracione sezone.

BL: Štutgart slavio u derbiju začelja tabele - Fudbal

Fudbal - BL: Štutgart slavio u derbiju začelja tabele

Fudbaleri Štutgarta su kolo pre kraja jesenjeg dela prvenstva Bundeslige došli do važne pobede na gostovanju u Hamburgu.

LŠ: Obračun velikana u osmini finala - Fudbal

Fudbal - LŠ: Obračun velikana u osmini finala

Žrebom u Nionu izvučni su parovi osmine finala UEFA Lige šampiona

LE: Liverpul putuje u Istanbul - Fudbal

Fudbal - LE: Liverpul putuje u Istanbul

Neposredno po okončanja žreba za Ligu šampiona, u Nionu su izvučeni i parovi Lige Evrope.

BL: Dva remija za kraj 15. kola - Fudbal

Fudbal - BL: Dva remija za kraj 15. kola

Prvi pratilac Bajerna, ekipa Volfsburga je ispustila dva boda u duelu sa Paderbornom, a remi je viđen i u meču Bajera i Menhengladbaha.

16. kolo Bundeslige - Fudbal

Fudbal - 16. kolo Bundeslige

U utorak i sredu, 16. i 17. decembra, na programu Eurosporta 2 su utakmice pretposlednjeg kola jesenjeg dela takmičenja u Bundesligi.