20/04/2012 - 09:20 - Updated 20/04/2012 - 10:06

Atletiko blizu finala LE, Sporting preokrenuo

Atletiko blizu finala LE - Fudbal
EFE

Posle pobede 4:2 protiv Valensije, Jorgandžije su blizu finala Lige Evrope, a u duelu Lavova je sve ostalo otvoreno posle pobede Sportinga od 2:1 nad Atletik Bilbaom

Klub iz Madrida poveo je već u 18. minutu. Arda Turan je iskoristio grešku Ramija, ukrao loptu na ivici peterca, poslao je ka Falkaou, a najbolji strelac Madriđana je glavom sa peterca rutinski matirao Dijega Alvesa.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena gosti stiži do izjednačenja, posle kornera Tina Koste najviše je skočio Rami, dodao do Žonasa, a Brazilac glavom prosledio u mrežu. I treći gol na meču je postignut posle udarca glavom, Atletiko je poveo 2:1 nakon što je Miranda centaršut Dijega sproveo u mrežu. Prednost Madriđana povećao je Adrijan koji je ukrao loptu Topalu, a zatim lagano matirao Dijega Alvesa, a sve dileme oko toga ko će u finale rešio je Falkao drugim golom na meču.

Kolumbijac je zakucao loptu pod prečku i u tom trenutku je delovalo je da je rešeno pitanje finaliste. Da ne bude tako, u četvrtom minutu nadoknade se pobrinuo defanzivac gostiju Rikardo Košta. Portugalac je posle kornera Argentinca Tina Koste bio precizan i glavom poslao loptu u mrežu.

Sporting je preokretom savladao Bilbao 2:1, ali rezultat je takav da obe ekipe sa opravdanim optimizmom očekuju revanš susret u Bilbaou. Domaćin je bio mnogo bolji rival u prvih 45 minuta, već na startu meča je odličnu šansu propustio Van Volsfinkel, a najbolji strelac domaćih je kasnije imao i jedan dobar pokušaj sa 20 metara. U 53. minutu sudija Erikson nije svirao penal za domaće iako je Amorebijeta igrao rukom u svom šesnaestercu, a već u sledećem napadu gosti stižu do vođstva. Susaeta je izveo slobodan udarac, bek Aurteneče se najbolje snašao u gužvi i sa pet metara poslao loptu u mrežu. Lako je moglo da bude 2:0 za goste u 58. minutu, ali je udarac Amorebijete sa desetak metara završio na stativi.

Van Volfsinkel je u 69. minutu izrastao u tragičara meča pošto je sa pet metara glavom šutirao pored gola. Sporting je ipak uspeo da stigne do preokreta i pobede. Prvo je Insua udarcem glavom sa desetak metara izjednačio, a Dijego Kapel je prelepim pogotkom sa ivice šesnaesterca podigao na noge devet desetina prisutnih na stadionu Žoze Alvalade i doneo prednost Sportingu pred revanš. U 85. minutu rezervista domaćih Kariljo je propustio šansu da reši sve dileme oko finaliste, ali je njegov udarac sa desetak metara prohujao pored stative.

*LINK - Fudbal

Italija-Engleska direktno na Eurosportu 2 - Fudbal

Fudbal - Italija-Engleska direktno na Eurosportu 2

U utorak 31.III, Eurosport će od 20.45 direktno prenositi prijateljsku utakmicu između reprezentacija Italije i Engleske, koja će se odigrati u Torinu.

Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu

U subotu počinje 20. jubilarna MLS sezona, koju će gledaoci Eurosporta pratiti u direktnim prenosima od marta do decembra, zaključno sa 2018. godinom.

Francuska je sve dalja, poraz Srbije u Portugalu - Fudbal

Fudbal - Francuska je sve dalja, poraz Srbije u Portugalu

Fudbalska reprezentacija Srbije je minimalizovala šanse da se plasira na Evropsko prvenstvo u Francuskoj, porazom 2:1 na gostovanju Portugalu.

Ibrahimović doneo pobedu Švedskoj, incidenti u Podgorici - Fudbal

Fudbal - Ibrahimović doneo pobedu Švedskoj, incidenti u Podgorici

Zlatan Ibrahimović je postigao oba pogotka u pobedi Švedske na gostovanju Moldaviji, dok je meč Rusije i Crne Gore prekinut zbog divljanja huligana u Podgorici.

Kiks Bajerna, remi Volfsburga - Fudbal

Fudbal - Kiks Bajerna, remi Volfsburga

Borusija je razočarala navijače Bajerna u Minhenu, jer su gosti iz Menhengladbaha slavili rezultatom 2:0, dok su "vukovi" remizirali u Majncu.

Derbi začelja pripao Herti - Fudbal

Fudbal - Derbi začelja pripao Herti

U premijernom susretu 26. kola Bundeslige, Herta je sa gostovanja u Hamburgu odnela u Berlin sva tri boda, pogotkom u završnici meča.

PSŽ na "Kamp Nou" i repriza prošlogodišnjeg finala - Fudbal

Fudbal - PSŽ na "Kamp Nou" i repriza prošlogodišnjeg finala

Žrebom u Nionu definisani su parovi četvrtfinala Lige šampiona, očekuju nas dva velika derbija i dva meča sa jasnim favoritima.

Kijev eliminisao poslednjeg engleskog predstavnika u evrokupovima - Fudbal

Fudbal - Kijev eliminisao poslednjeg engleskog predstavnika u evrokupovima

Posle 22 godine, Engleska neće imati nijednog predstavnika u četvrtfinalima evropskih klupskih takmičenja.

LŠ: Barsa i Juventus kompletirali najboljih osam - Fudbal

Fudbal - LŠ: Barsa i Juventus kompletirali najboljih osam

U poslednje dve utakmice osmine finala Lige šampiona, Barselona je dominantno odigrala sa Sitijem, a Juventus je briljirao u Dortmundu

LŠ: Arsenal pobedio i ispao, Atletiku "penal rulet" - Fudbal

Fudbal - LŠ: Arsenal pobedio i ispao, Atletiku "penal rulet"

Sinoć su odigrane dve revanš utakmice Lige šampiona, Arsenal je slavio protiv Monaka ali su "kneževi" prošli dalje, dok su Madriđani eliminisali Bajern