20/04/2012 - 09:20 - Updated 20/04/2012 - 10:06

Atletiko blizu finala LE, Sporting preokrenuo

Atletiko blizu finala LE - Fudbal
EFE

Posle pobede 4:2 protiv Valensije, Jorgandžije su blizu finala Lige Evrope, a u duelu Lavova je sve ostalo otvoreno posle pobede Sportinga od 2:1 nad Atletik Bilbaom

Klub iz Madrida poveo je već u 18. minutu. Arda Turan je iskoristio grešku Ramija, ukrao loptu na ivici peterca, poslao je ka Falkaou, a najbolji strelac Madriđana je glavom sa peterca rutinski matirao Dijega Alvesa.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena gosti stiži do izjednačenja, posle kornera Tina Koste najviše je skočio Rami, dodao do Žonasa, a Brazilac glavom prosledio u mrežu. I treći gol na meču je postignut posle udarca glavom, Atletiko je poveo 2:1 nakon što je Miranda centaršut Dijega sproveo u mrežu. Prednost Madriđana povećao je Adrijan koji je ukrao loptu Topalu, a zatim lagano matirao Dijega Alvesa, a sve dileme oko toga ko će u finale rešio je Falkao drugim golom na meču.

Kolumbijac je zakucao loptu pod prečku i u tom trenutku je delovalo je da je rešeno pitanje finaliste. Da ne bude tako, u četvrtom minutu nadoknade se pobrinuo defanzivac gostiju Rikardo Košta. Portugalac je posle kornera Argentinca Tina Koste bio precizan i glavom poslao loptu u mrežu.

Sporting je preokretom savladao Bilbao 2:1, ali rezultat je takav da obe ekipe sa opravdanim optimizmom očekuju revanš susret u Bilbaou. Domaćin je bio mnogo bolji rival u prvih 45 minuta, već na startu meča je odličnu šansu propustio Van Volsfinkel, a najbolji strelac domaćih je kasnije imao i jedan dobar pokušaj sa 20 metara. U 53. minutu sudija Erikson nije svirao penal za domaće iako je Amorebijeta igrao rukom u svom šesnaestercu, a već u sledećem napadu gosti stižu do vođstva. Susaeta je izveo slobodan udarac, bek Aurteneče se najbolje snašao u gužvi i sa pet metara poslao loptu u mrežu. Lako je moglo da bude 2:0 za goste u 58. minutu, ali je udarac Amorebijete sa desetak metara završio na stativi.

Van Volfsinkel je u 69. minutu izrastao u tragičara meča pošto je sa pet metara glavom šutirao pored gola. Sporting je ipak uspeo da stigne do preokreta i pobede. Prvo je Insua udarcem glavom sa desetak metara izjednačio, a Dijego Kapel je prelepim pogotkom sa ivice šesnaesterca podigao na noge devet desetina prisutnih na stadionu Žoze Alvalade i doneo prednost Sportingu pred revanš. U 85. minutu rezervista domaćih Kariljo je propustio šansu da reši sve dileme oko finaliste, ali je njegov udarac sa desetak metara prohujao pored stative.

*LINK - Fudbal

Bajern prekinuo lošu seriju - Fudbal

Fudbal - Bajern prekinuo lošu seriju

Šampioni Nemačke i Evrope, minhenski Bajern je nakon tri meča bez pobede, zabeležio trijumf u nacionalnom šampionatu.

Pet golova za finale Kupa Nemačke - Fudbal

Fudbal - Pet golova za finale Kupa Nemačke

Šampion Nemačke i Evrope, minhenski Bajern izborio je finale Kupa Nemačke pobedom nad Kajzerslauternom 5:1.

Bejl doneo Kup Kralja Realu - Fudbal

Fudbal - Bejl doneo Kup Kralja Realu

Real iz Madrida je u finalu Kupa Kralja savladao stare rivale, ekipu Barselone, rezultatom 2:1, zahvaljujući magiji Gereta Bejla.

"Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog

Borusija iz Dortmunda je prvi finalista Kupa Nemačke, nakon trijumfa nad Volfsburgom.

Četvrt veka od tragedije na Hilsborou - Fudbal

Fudbal - Četvrt veka od tragedije na Hilsborou

Danas se navršilo 25 godina od velike tragedije, kada je na stadionu Hilsborou nastradalo 96 navijača Liverpula

Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige

U poslednje dve utakmice 30. kola Bundeslige, Bajer i Hofenhajm su iskoristili prednost domaćeg terena i savladali su Hertu i Augsburg.

BL: "Milioneri" pokorili Minhen - Fudbal

Fudbal - BL: "Milioneri" pokorili Minhen

Gosti iz Dortmunda su svladali šampiona Evrope i Nemačke na "Alijanc areni" ubedljivim rezultatom 3:0.

LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid - Fudbal

Fudbal - LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid

Žrebom u Nionu određeni su parovi polufinala Lige šampiona, u kojima će se za finale u Lisabonu boriti Real i Bajern, odnosno Atletiko i Čelsi.

Ronaldo van terena - Fudbal

Fudbal - Ronaldo van terena

Kristijano Ronaldo pored blaže povrede kolena, ima tegobe i sa tetivom i mišićem leve noge, zbog čega će pauzirati bar 15 dana.

LE: Španski derbi u polufinalu - Fudbal

Fudbal - LE: Španski derbi u polufinalu

Žrebom u Nionu odlučeno je da se za mesto u finalu Lige Evrope bore Sevilja i Valensija, odnosno Benfika i Juventus.