20/04/2012 - 09:20 - Updated 20/04/2012 - 10:06

Atletiko blizu finala LE, Sporting preokrenuo

Atletiko blizu finala LE - Fudbal
EFE

Posle pobede 4:2 protiv Valensije, Jorgandžije su blizu finala Lige Evrope, a u duelu Lavova je sve ostalo otvoreno posle pobede Sportinga od 2:1 nad Atletik Bilbaom

Klub iz Madrida poveo je već u 18. minutu. Arda Turan je iskoristio grešku Ramija, ukrao loptu na ivici peterca, poslao je ka Falkaou, a najbolji strelac Madriđana je glavom sa peterca rutinski matirao Dijega Alvesa.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena gosti stiži do izjednačenja, posle kornera Tina Koste najviše je skočio Rami, dodao do Žonasa, a Brazilac glavom prosledio u mrežu. I treći gol na meču je postignut posle udarca glavom, Atletiko je poveo 2:1 nakon što je Miranda centaršut Dijega sproveo u mrežu. Prednost Madriđana povećao je Adrijan koji je ukrao loptu Topalu, a zatim lagano matirao Dijega Alvesa, a sve dileme oko toga ko će u finale rešio je Falkao drugim golom na meču.

Kolumbijac je zakucao loptu pod prečku i u tom trenutku je delovalo je da je rešeno pitanje finaliste. Da ne bude tako, u četvrtom minutu nadoknade se pobrinuo defanzivac gostiju Rikardo Košta. Portugalac je posle kornera Argentinca Tina Koste bio precizan i glavom poslao loptu u mrežu.

Sporting je preokretom savladao Bilbao 2:1, ali rezultat je takav da obe ekipe sa opravdanim optimizmom očekuju revanš susret u Bilbaou. Domaćin je bio mnogo bolji rival u prvih 45 minuta, već na startu meča je odličnu šansu propustio Van Volsfinkel, a najbolji strelac domaćih je kasnije imao i jedan dobar pokušaj sa 20 metara. U 53. minutu sudija Erikson nije svirao penal za domaće iako je Amorebijeta igrao rukom u svom šesnaestercu, a već u sledećem napadu gosti stižu do vođstva. Susaeta je izveo slobodan udarac, bek Aurteneče se najbolje snašao u gužvi i sa pet metara poslao loptu u mrežu. Lako je moglo da bude 2:0 za goste u 58. minutu, ali je udarac Amorebijete sa desetak metara završio na stativi.

Van Volfsinkel je u 69. minutu izrastao u tragičara meča pošto je sa pet metara glavom šutirao pored gola. Sporting je ipak uspeo da stigne do preokreta i pobede. Prvo je Insua udarcem glavom sa desetak metara izjednačio, a Dijego Kapel je prelepim pogotkom sa ivice šesnaesterca podigao na noge devet desetina prisutnih na stadionu Žoze Alvalade i doneo prednost Sportingu pred revanš. U 85. minutu rezervista domaćih Kariljo je propustio šansu da reši sve dileme oko finaliste, ali je njegov udarac sa desetak metara prohujao pored stative.

*LINK - Fudbal

BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu - Fudbal

Fudbal - BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu

Posrtanje Borusije iz Dortmunda se nastavlja, posle devet kola "milioneri" imaju samo sedam bodova!

BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu - Fudbal

Fudbal - BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu

Bivši četvorostruki šampion Nemačke, Verder iz Bremena je pred prepunim tribinama zabeležio peti poraz na šest poslednjih utakmica.

UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!? - Fudbal

Fudbal - UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!?

Evropska kuća fudbala je donela presudu za incidente koji su se dogodili na utakmici Srbija-Albanija, prošlog četvrtka u Beogradu.

LE: Bešiktaš prejak za Partizan - Fudbal

Fudbal - LE: Bešiktaš prejak za Partizan

Na terenima širom "starog kontinenta" odigrane su utakmice trećeg kola Lige Evrope.

Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve - Fudbal

Fudbal - Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve

U trećem kolu Lige šampiona Arsenal je u poslednjim minutama došao do pobede, Juventus je izgubio u Atini, a Borusija slavila u Istanbulu.

LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea - Fudbal

Fudbal - LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea

U trećem kolu Lige šampiona, u prvih osam utakmica viđeno je čak 40 golova, a najefikasniji su bili Bavarci, koji su u Rimu slavili pobedu 7:1.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.

Treće kolo Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Treće kolo Lige šampiona

Večeras su na programu utakmice trećeg kola Lige šampiona u grupama ,"E", "F", "G" i "H", a derbi susret odigraće se u Rimu.

BL: Paderborn iznenadio Ajntraht - Fudbal

Fudbal - BL: Paderborn iznenadio Ajntraht

Novajlije u Bundesligi nastavljaju sezonu iz snova, ekipa Paderborna je savladala goste iz Frankfurta i danas je sedmi tim Nemačke.