21/04/2012 - 22:32 - Updated 21/04/2012 - 22:49

BL: Milioneri odbaranili titulu

Milioneri šampioni - Fudbal
dpa

Borusija iz Dortumnda je, dva kola pre kraja prvenstva, pobedom od 2:0 nad imenjacima iz Menhengladbaha, osigurala drugu uzastopnu titulu šampiona Bundeslige

Dva kola pre kraja Bundeslige, žuto-crni imaju nedostižnih osam bodova prednosti. Bajern se pomirio sa drugim mestom, pa je protiv Verdera igrao sa skoro drugom postavom.

Na Signal-Iduna stadionu u Dortmundu, domaćin je poveo nakon 23 minute igre. Marsel Šmelcer je izveo slobodni udarac sa desne strane, hrvatski reprezentativac Ivan Perišić sjajno skočio i sa ruba peterca glavom loptu poslao tik uz levu stativu nemoćnog Marka ter Štangena.

Konačan rezultat nakon sat vremena igre postavio je Šindži Okagava. Sjajna akcija domaćih po levoj strani, potom je Levandowski odlično proigrao Japanca, koji obilazi protivničkog golmana i loptu iskosa sa leve strane prosljeđuje u mrežu.

U duelu Bajerna i Verdera, nakon prvog poluvremena golova nije bilo, uprkos nekoliko dobrih prilika sa obe strane. Ipak, nakon pet minuta igre u nastavku Verder stiže do gola. Nakon kornera Pizaro je dobro skočio, lopta je došla do Nalda koji sa četiri metra pogađa mrežu Nojera za vođstvo domaćih od 1:0.

Bajern je do izjednačenja stigao u 75. minutu. Riberi je centrirao u kazneni prostor, a Naldo je ovog puta pogodio vlastitu mrežu za izednačenje rezultata. U poslednjim sekundama Riberi je napravio pravu majstoriju i donio pobedu Bavarcima od 2:1.

Keln je u 50. minutu susreta poveo protiv Štutgarta sa 1:0 golom kojeg je postigao Pežko, ali do izjednačenja su gosti stigli dvadeset minuta kasnije preko Kakaua.

HSV je od 59. minuta poveo na gostovanju kod Nirnberga preko Heung Min Sona, da bi samo pet minuta kasnije Daniel Didavi izjednačio na konačnih 1:1.

Hofenhaim je poražen pred svojim navijačima od ekipe Bajera iz Leverkuzena rezultatom 1:0. Gol odluke za Apotekare postigao je Abdre Šurle u 79. minutu. U 85. minutu Sejo Salihović je promašio penal za Hofenhajm, tačnije Leno mu je odbranio, pa je tako ostalo 0:1.

Fudbal - "Orlići" protiv Portugala za finale

Omladinski reprezentativci Srbije, danas u 21 čas, uz direktan prenos na Eurosportu (od 20h), igraju polufinalni meč Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina.

Subotić strelac za Borusiju - Fudbal

Fudbal - Subotić strelac za Borusiju

Srpski reprezentativac je posle duge pauze zaigrao u dresu "milionera" iz Dortmunda, a na svojoj drugoj utakmici je uspe i da postigne gol.

Orlići kroz "iglene uši" do polufinala - Fudbal

Fudbal - Orlići kroz "iglene uši" do polufinala

Branioci titule na Evropskom prvenstvu za omladince, reprezentativci Srbije su u poslednjim trenucima meča savladali Bugarsku

Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu

Zvezda Mundijala u Brazilu, Hames Rodrigez je postao član Real Madrida, a na Santjago bernabeu ga je dočekalo 35.000 navijača.

Bojan Krkić prešao u Stouk siti - Fudbal

Fudbal - Bojan Krkić prešao u Stouk siti

Bivši napadač Barselone, Bojan Krkić potpisao je ugovor sa premijerligašem Stouk sitijem, za koji će nastupati bar četiri godine.

Odlični "orlići" samo do boda protiv Nemaca - Fudbal

Fudbal - Odlični "orlići" samo do boda protiv Nemaca

Mladi reprezentativci Srbije su propustili priliku da nadahnutu igru u derbi susretu sa Nemcima krunišu sa tri boda.

Dik Advokat na klupi Srbije - Fudbal

Fudbal - Dik Advokat na klupi Srbije

Holandski trener, Dik Advokat je potvrdio da preuzima fudbalsku reprezentaciju Srbije i da je cilj plasman na Evropsko prvenstvo 2016.

Džerard se oprostio od dresa reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Džerard se oprostio od dresa reprezentacije

Proslavljeni fudbaler, Stiven Džerard je doneo odluku da više ne nastupa za nacionalnu selekciju Engleske.

Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva - Fudbal

Fudbal - Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva

Branioci titule najbolje evropske reprezentacije do 19 godina, srpski fudbaleri su remizirali sa vršnjacima iz Ukrajine rezultatom 1:1.

Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina - Fudbal

Fudbal - Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina

Mađarska je domaćin Evropskog prvenstva za mlade fudbalere, na kojem titulu brani Srbija.