21/04/2012 - 22:32 - Updated 21/04/2012 - 22:49

BL: Milioneri odbaranili titulu

Milioneri šampioni - Fudbal
dpa

Borusija iz Dortumnda je, dva kola pre kraja prvenstva, pobedom od 2:0 nad imenjacima iz Menhengladbaha, osigurala drugu uzastopnu titulu šampiona Bundeslige

Dva kola pre kraja Bundeslige, žuto-crni imaju nedostižnih osam bodova prednosti. Bajern se pomirio sa drugim mestom, pa je protiv Verdera igrao sa skoro drugom postavom.

Na Signal-Iduna stadionu u Dortmundu, domaćin je poveo nakon 23 minute igre. Marsel Šmelcer je izveo slobodni udarac sa desne strane, hrvatski reprezentativac Ivan Perišić sjajno skočio i sa ruba peterca glavom loptu poslao tik uz levu stativu nemoćnog Marka ter Štangena.

Konačan rezultat nakon sat vremena igre postavio je Šindži Okagava. Sjajna akcija domaćih po levoj strani, potom je Levandowski odlično proigrao Japanca, koji obilazi protivničkog golmana i loptu iskosa sa leve strane prosljeđuje u mrežu.

U duelu Bajerna i Verdera, nakon prvog poluvremena golova nije bilo, uprkos nekoliko dobrih prilika sa obe strane. Ipak, nakon pet minuta igre u nastavku Verder stiže do gola. Nakon kornera Pizaro je dobro skočio, lopta je došla do Nalda koji sa četiri metra pogađa mrežu Nojera za vođstvo domaćih od 1:0.

Bajern je do izjednačenja stigao u 75. minutu. Riberi je centrirao u kazneni prostor, a Naldo je ovog puta pogodio vlastitu mrežu za izednačenje rezultata. U poslednjim sekundama Riberi je napravio pravu majstoriju i donio pobedu Bavarcima od 2:1.

Keln je u 50. minutu susreta poveo protiv Štutgarta sa 1:0 golom kojeg je postigao Pežko, ali do izjednačenja su gosti stigli dvadeset minuta kasnije preko Kakaua.

HSV je od 59. minuta poveo na gostovanju kod Nirnberga preko Heung Min Sona, da bi samo pet minuta kasnije Daniel Didavi izjednačio na konačnih 1:1.

Hofenhaim je poražen pred svojim navijačima od ekipe Bajera iz Leverkuzena rezultatom 1:0. Gol odluke za Apotekare postigao je Abdre Šurle u 79. minutu. U 85. minutu Sejo Salihović je promašio penal za Hofenhajm, tačnije Leno mu je odbranio, pa je tako ostalo 0:1.

Fudbal - Bundesliga - Start nove sezone

Utakmicom Bajern-Volfsburg danas počinje nova sezona Bundeslige, koju će Eurosport 2 direktno pratiti, intenzivnije nego minulih godina.

LE: Preokret Partizana u Beogradu - Fudbal

Fudbal - LE: Preokret Partizana u Beogradu

U prvoj utakmici poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, azerbejdžanski Nefči je postigao četiri gola u porazu 3:2 u Beogradu.

LŠ: Veče remija i pobeda gostiju - Fudbal

Fudbal - LŠ: Veče remija i pobeda gostiju

U prvim utakmicama poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona minimalnu prednost u gostima stekli su Porto i Zenit.

Remi Madriđana u Superkupu Španije - Fudbal

Fudbal - Remi Madriđana u Superkupu Španije

Madridski Atletiko i Real odigrali su prvu utakmicu Superkupa Španije, koja je završena rezultatom 1:1, pogocima Hamesa i Garsije u završnici meča.

Arsenal remizirao u Istanbulu, Bajer slavio u Danskoj - Fudbal

Fudbal - Arsenal remizirao u Istanbulu, Bajer slavio u Danskoj

Odigrane su prve utakmice poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, ekipa Arsena Vengera je odigrala bez golova, uz dosta posla za Milorada Mažića.

Suarez debitovao na "Nou kampu" - Fudbal

Fudbal - Suarez debitovao na "Nou kampu"

Barselona je osvojila "Trofej Gamper" ubedljivim trijumfom nad meksičkim Leonom, a poslednjih 15 minuta meča odigrao je i Luis Suarez.

"Đavoli" porazom otvorili sezonu u Premijer ligi - Fudbal

Fudbal - "Đavoli" porazom otvorili sezonu u Premijer ligi

Debi Van Hala na klupi Mančester junajteda pokvario je Svonsi, koji je sa "Old traforda" odneo sva tri boda.

UEFA suzila spisak za najboljeg fudbalera u sezoni - Fudbal

Fudbal - UEFA suzila spisak za najboljeg fudbalera u sezoni

Napadač Reala Kristijano Ronaldo i Manuel Nojer i Arijen Roben iz Bajerna, kandidati su za najboljeg fudbalera u izboru Evropske fudbalske unije

"Milioneri" odbranili Superkup Nemačke - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" odbranili Superkup Nemačke

Bundesliga startuje za osam dana, a Borusija iz Dortmunda je pobedom nad Bajernom 2:0, osvojila prvi trofej u sezoni.

Real osvojio Superkup Evrope - Fudbal

Fudbal - Real osvojio Superkup Evrope

U Kardifu su se sastali osvajači Lige šampiona i Lige Evrope, Real iz Madrida i Sevilja, a "kraljevski" klub je drugi put u istoriji osvojio UEFA Superkup.