21/04/2012 - 22:32 - Updated 21/04/2012 - 22:49

BL: Milioneri odbaranili titulu

Milioneri šampioni - Fudbal
dpa

Borusija iz Dortumnda je, dva kola pre kraja prvenstva, pobedom od 2:0 nad imenjacima iz Menhengladbaha, osigurala drugu uzastopnu titulu šampiona Bundeslige

Dva kola pre kraja Bundeslige, žuto-crni imaju nedostižnih osam bodova prednosti. Bajern se pomirio sa drugim mestom, pa je protiv Verdera igrao sa skoro drugom postavom.

Na Signal-Iduna stadionu u Dortmundu, domaćin je poveo nakon 23 minute igre. Marsel Šmelcer je izveo slobodni udarac sa desne strane, hrvatski reprezentativac Ivan Perišić sjajno skočio i sa ruba peterca glavom loptu poslao tik uz levu stativu nemoćnog Marka ter Štangena.

Konačan rezultat nakon sat vremena igre postavio je Šindži Okagava. Sjajna akcija domaćih po levoj strani, potom je Levandowski odlično proigrao Japanca, koji obilazi protivničkog golmana i loptu iskosa sa leve strane prosljeđuje u mrežu.

U duelu Bajerna i Verdera, nakon prvog poluvremena golova nije bilo, uprkos nekoliko dobrih prilika sa obe strane. Ipak, nakon pet minuta igre u nastavku Verder stiže do gola. Nakon kornera Pizaro je dobro skočio, lopta je došla do Nalda koji sa četiri metra pogađa mrežu Nojera za vođstvo domaćih od 1:0.

Bajern je do izjednačenja stigao u 75. minutu. Riberi je centrirao u kazneni prostor, a Naldo je ovog puta pogodio vlastitu mrežu za izednačenje rezultata. U poslednjim sekundama Riberi je napravio pravu majstoriju i donio pobedu Bavarcima od 2:1.

Keln je u 50. minutu susreta poveo protiv Štutgarta sa 1:0 golom kojeg je postigao Pežko, ali do izjednačenja su gosti stigli dvadeset minuta kasnije preko Kakaua.

HSV je od 59. minuta poveo na gostovanju kod Nirnberga preko Heung Min Sona, da bi samo pet minuta kasnije Daniel Didavi izjednačio na konačnih 1:1.

Hofenhaim je poražen pred svojim navijačima od ekipe Bajera iz Leverkuzena rezultatom 1:0. Gol odluke za Apotekare postigao je Abdre Šurle u 79. minutu. U 85. minutu Sejo Salihović je promašio penal za Hofenhajm, tačnije Leno mu je odbranio, pa je tako ostalo 0:1.

Fudbal - Šampion siguran u Kupu Nemačke

Odigrane su i preostale utakmice šesnaestine finala Kupa Nemačke u kojima su favoriti bili sigurni, a najviše su se namučili "farmaceuti" iz Leverkuzena.

"Milioneri" slavili u Kupu Nemačke - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" slavili u Kupu Nemačke

Izabranici Jirgena Klopa igraju očajno ove sezone u Bundesligi, ali kup takmičenja im očigledno prijaju.

BL: Neočekivan remi Bajerna - Fudbal

Fudbal - BL: Neočekivan remi Bajerna

Branioci "salatare" neprijatno su iznenadili svoje navijače, jer na gostovanju u Menhengladbahu Bajern je odigrao meč bez golova.

BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu - Fudbal

Fudbal - BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu

Posrtanje Borusije iz Dortmunda se nastavlja, posle devet kola "milioneri" imaju samo sedam bodova!

BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu - Fudbal

Fudbal - BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu

Bivši četvorostruki šampion Nemačke, Verder iz Bremena je pred prepunim tribinama zabeležio peti poraz na šest poslednjih utakmica.

UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!? - Fudbal

Fudbal - UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!?

Evropska kuća fudbala je donela presudu za incidente koji su se dogodili na utakmici Srbija-Albanija, prošlog četvrtka u Beogradu.

LE: Bešiktaš prejak za Partizan - Fudbal

Fudbal - LE: Bešiktaš prejak za Partizan

Na terenima širom "starog kontinenta" odigrane su utakmice trećeg kola Lige Evrope.

Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve - Fudbal

Fudbal - Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve

U trećem kolu Lige šampiona Arsenal je u poslednjim minutama došao do pobede, Juventus je izgubio u Atini, a Borusija slavila u Istanbulu.

LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea - Fudbal

Fudbal - LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea

U trećem kolu Lige šampiona, u prvih osam utakmica viđeno je čak 40 golova, a najefikasniji su bili Bavarci, koji su u Rimu slavili pobedu 7:1.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.