26/04/2012 - 08:39 - Updated 26/04/2012 - 09:02

Bajern u finalu Lige šampiona

LŠ: Bajern u finalu - Fudbal
AFP

120 dramatičnih minuta nije bilo dovoljno da se dobije drugi finalista Lige šampiona, a onda je viđen pravi triler u penal ruletu

Rezultat iz Minhena nije odgovarao Realu iz Madrida, tako da su od početka ušli u žestok ritam. U trećem minutu je viđena prva ozbiljnija šansa, koju nije iskoristio Kedira na dodavanje Di Marije.

U toj fazi igre, napadi Reala su išli preko desne strane, tačnije preko Di Marije i takav plan se isplatio već u petom minutu. Na dugu loptu Argentinac je reagovao volejem lopta je na putu ka golu zakačila Alabu u ruku i glavni sudija je pokazao na belu tačku. Kristijano Ronaldo je bio siguran izvođač – 1:0.

Bavarce nije mnogo poremetio gol pa su samo dva minuta kasnije stvorili izglrdnu priliku pred golom Kasiljasa. Alaba je probio po levoj strani, centrirao, Holanđanin naleteo na loptu i sa tri metra prebacio gol.

U 12. minutu usledio je novi nalet gostiju. Gomez je šutirao sa 17 metara, španski golman nije iskontrolisao udarac i lopta se odbila ka Riberiju, ali je Ramos stigao da izbaci pre nego što je Francuz prosledio u mrežu. Dva minuta kasnije domaći su uzvratili udarac, Ezil je sjajno pronašao Ronalda koji se neometano ušetao u šesnaesterac i savladao Nojera – 2:0.

Real je igrao nadahnuto i bez opterećenja, ali Bavarci se nisu predavali. Gomez je ponovo oprobao svoju desnicu ali nije bio precizan.

U 26. minutu, sudija Kašaj je dosudio još jedan penal. Ovoga puta za Bajern. Roben je pokrenuo akciju, odigrao sa Riberijem koji mu je vratio loptu, zatim je Holanđanin prosledio do Gomeza koji je stajao na 20–tak metara od gola. Usledio je pas na stranu ka Toniju Krosu koji je video utrčavanje Gomeza, centrirao ali pre nego što je napadač Bajerna stigao do lopte štoperi Reala su ga srušili. Arjen Roben je bez problema realizovao penal i u 26. minutu smanjio je na 2:1.

U 37. Ronaldo se oprobao iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane (25 metara)ali je lako intervenisao Nojer. Roben je u nadoknadi vremena sjajno šutirao iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, a Kasiljas je sjajno intervenisao.

Drugo poluvreme je donelo prvo uzbuđenje u 48. minutu i to pred golom domaćih. Centrirao je Filip Lam loptu, Gomez je bio viši u skoku od Pepea i lopta je proletela pored desne stative kasiljasovog gola.

U 70. minutu ponovo je Karim Benzema u dresu Reala šutirao ka golu Nojera. Na Ronaldovo dodavanje francuski reprezentativac je reagovao iz prve i lopta je završila preko prečke.

Tempo nije opadao ali koncentracija jeste i na jednoj i na drugoj strani. Više se brinulo o svom golu nego kako će se stići do protivničkog. Utisak je da se u poslednjih deset minuta više branio Real. U 86. minutu Gomez je imao fantastičnu priliku da odvede svoj tim u finale. Roben ga je uposlio na sedam metara od gola, on je prihvatio, oklevao, oklznuo se i propala je sjajna prilika.

Usledili su produžeci. Manjkalo je snage i jednima i drugima ali u prvom produžetku nešto bolji su bili domaći. Međutim, nisu stvorili nijednu konkretnu priliku.

U drugom produžetku takođe nije bilo ozbiljnijih prilika pa se pristupilo izvođenju penala.

Penali: 0:1 – Alaba, 0:1 – promašaj Ronalda, 0:2 – Gomez, promašaj Kake, promašaj Krosa, 1:2 – Alonso, promašuje Lam, promašaj Ramosa, 1:3 – Švajnštajger

Nojer je odbranio dva penala, Kasiljas takođe, usledio je udarac Ramosa preko prečke, da bi Švajnštajger pogotkom poslao Bajern u finale, koje se igra na stadionu u Minhenu!

*LINK - Fudbal

Žreb Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Žreb Lige šampiona

Žreb za novu sezonu Lige šampiona doneo je slične kombinacije kao prošle godine, kada su takođe Bajern i Siti bili u istoj grupi.

Bilbao obradovao Baskiju, Arsenal u eliti - Fudbal

Fudbal - Bilbao obradovao Baskiju, Arsenal u eliti

Atletik Bilbao je prvi put posle 16 godina izborio plasman u Ligu šampiona, gde će u narednoj sezoni nastupiti i Arsenal, Malme, Ludogorec...

Di Marija u Junajtedu, oboren rekord Premijer lige - Fudbal

Fudbal - Di Marija u Junajtedu, oboren rekord Premijer lige

Pregovori Reala i Mančester junajteda su završeni, Argentinac Anhel di Marija se iz Madrida seli u Mančester za rekordnih 75 miliona evra.

Jovetić heroj pobede "građana" nad Liverpulom - Fudbal

Fudbal - Jovetić heroj pobede "građana" nad Liverpulom

Mančester siti je nadigrao Liverpul rezultatom 3:1, a najzaslužniji za građansku pobedu bio je Stevan Jovetić, koji se dva puta upiso u listu strelaca.

BL: Dva remija za kraj prvog kola - Fudbal

Fudbal - BL: Dva remija za kraj prvog kola

U poslednje dve utakmice premijernog kola 52. sezone Bundeslige, postignuto je šest golova, ali pobednika nije bilo.

Šampion pobedom otvorio novu sezonu Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Šampion pobedom otvorio novu sezonu Bundeslige

Ekipa Bajerna je na svom terenu odigrala prvu utakmicu u 52. sezoni Bundeslige, u kojoj su Bavarci zabeležili pobedu nad "vukovima".

Atletiko osvojio Superkup  - Fudbal

Fudbal - Atletiko osvojio Superkup

U madridskom derbiju, Atletiko je na "Vinsente Kalderonu" u revanš susretu savladao Real minimalnim rezultatom i osvojio španski Superkup.

LŠ: Veče remija i pobeda gostiju - Fudbal

Fudbal - LŠ: Veče remija i pobeda gostiju

U prvim utakmicama poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona minimalnu prednost u gostima stekli su Porto i Zenit.

LE: Preokret Partizana u Beogradu - Fudbal

Fudbal - LE: Preokret Partizana u Beogradu

U prvoj utakmici poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, azerbejdžanski Nefči je postigao četiri gola u porazu 3:2 u Beogradu.

Bundesliga - Start nove sezone - Fudbal

Fudbal - Bundesliga - Start nove sezone

Utakmicom Bajern-Volfsburg danas počinje nova sezona Bundeslige, koju će Eurosport 2 direktno pratiti, intenzivnije nego minulih godina.