26/04/2012 - 08:39 - Updated 26/04/2012 - 09:02

Bajern u finalu Lige šampiona

LŠ: Bajern u finalu - Fudbal
AFP

120 dramatičnih minuta nije bilo dovoljno da se dobije drugi finalista Lige šampiona, a onda je viđen pravi triler u penal ruletu

Rezultat iz Minhena nije odgovarao Realu iz Madrida, tako da su od početka ušli u žestok ritam. U trećem minutu je viđena prva ozbiljnija šansa, koju nije iskoristio Kedira na dodavanje Di Marije.

U toj fazi igre, napadi Reala su išli preko desne strane, tačnije preko Di Marije i takav plan se isplatio već u petom minutu. Na dugu loptu Argentinac je reagovao volejem lopta je na putu ka golu zakačila Alabu u ruku i glavni sudija je pokazao na belu tačku. Kristijano Ronaldo je bio siguran izvođač – 1:0.

Bavarce nije mnogo poremetio gol pa su samo dva minuta kasnije stvorili izglrdnu priliku pred golom Kasiljasa. Alaba je probio po levoj strani, centrirao, Holanđanin naleteo na loptu i sa tri metra prebacio gol.

U 12. minutu usledio je novi nalet gostiju. Gomez je šutirao sa 17 metara, španski golman nije iskontrolisao udarac i lopta se odbila ka Riberiju, ali je Ramos stigao da izbaci pre nego što je Francuz prosledio u mrežu. Dva minuta kasnije domaći su uzvratili udarac, Ezil je sjajno pronašao Ronalda koji se neometano ušetao u šesnaesterac i savladao Nojera – 2:0.

Real je igrao nadahnuto i bez opterećenja, ali Bavarci se nisu predavali. Gomez je ponovo oprobao svoju desnicu ali nije bio precizan.

U 26. minutu, sudija Kašaj je dosudio još jedan penal. Ovoga puta za Bajern. Roben je pokrenuo akciju, odigrao sa Riberijem koji mu je vratio loptu, zatim je Holanđanin prosledio do Gomeza koji je stajao na 20–tak metara od gola. Usledio je pas na stranu ka Toniju Krosu koji je video utrčavanje Gomeza, centrirao ali pre nego što je napadač Bajerna stigao do lopte štoperi Reala su ga srušili. Arjen Roben je bez problema realizovao penal i u 26. minutu smanjio je na 2:1.

U 37. Ronaldo se oprobao iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane (25 metara)ali je lako intervenisao Nojer. Roben je u nadoknadi vremena sjajno šutirao iz slobodnog udarca sa 20-ak metara, a Kasiljas je sjajno intervenisao.

Drugo poluvreme je donelo prvo uzbuđenje u 48. minutu i to pred golom domaćih. Centrirao je Filip Lam loptu, Gomez je bio viši u skoku od Pepea i lopta je proletela pored desne stative kasiljasovog gola.

U 70. minutu ponovo je Karim Benzema u dresu Reala šutirao ka golu Nojera. Na Ronaldovo dodavanje francuski reprezentativac je reagovao iz prve i lopta je završila preko prečke.

Tempo nije opadao ali koncentracija jeste i na jednoj i na drugoj strani. Više se brinulo o svom golu nego kako će se stići do protivničkog. Utisak je da se u poslednjih deset minuta više branio Real. U 86. minutu Gomez je imao fantastičnu priliku da odvede svoj tim u finale. Roben ga je uposlio na sedam metara od gola, on je prihvatio, oklevao, oklznuo se i propala je sjajna prilika.

Usledili su produžeci. Manjkalo je snage i jednima i drugima ali u prvom produžetku nešto bolji su bili domaći. Međutim, nisu stvorili nijednu konkretnu priliku.

U drugom produžetku takođe nije bilo ozbiljnijih prilika pa se pristupilo izvođenju penala.

Penali: 0:1 – Alaba, 0:1 – promašaj Ronalda, 0:2 – Gomez, promašaj Kake, promašaj Krosa, 1:2 – Alonso, promašuje Lam, promašaj Ramosa, 1:3 – Švajnštajger

Nojer je odbranio dva penala, Kasiljas takođe, usledio je udarac Ramosa preko prečke, da bi Švajnštajger pogotkom poslao Bajern u finale, koje se igra na stadionu u Minhenu!

*LINK - Fudbal

Pet golova za finale Kupa Nemačke - Fudbal

Fudbal - Pet golova za finale Kupa Nemačke

Šampion Nemačke i Evrope, minhenski Bajern izborio je finale Kupa Nemačke pobedom nad Kajzerslauternom 5:1.

Bejl doneo Kup Kralja Realu - Fudbal

Fudbal - Bejl doneo Kup Kralja Realu

Real iz Madrida je u finalu Kupa Kralja savladao stare rivale, ekipu Barselone, rezultatom 2:1, zahvaljujući magiji Gereta Bejla.

"Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog

Borusija iz Dortmunda je prvi finalista Kupa Nemačke, nakon trijumfa nad Volfsburgom.

Četvrt veka od tragedije na Hilsborou - Fudbal

Fudbal - Četvrt veka od tragedije na Hilsborou

Danas se navršilo 25 godina od velike tragedije, kada je na stadionu Hilsborou nastradalo 96 navijača Liverpula

Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige

U poslednje dve utakmice 30. kola Bundeslige, Bajer i Hofenhajm su iskoristili prednost domaćeg terena i savladali su Hertu i Augsburg.

BL: "Milioneri" pokorili Minhen - Fudbal

Fudbal - BL: "Milioneri" pokorili Minhen

Gosti iz Dortmunda su svladali šampiona Evrope i Nemačke na "Alijanc areni" ubedljivim rezultatom 3:0.

LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid - Fudbal

Fudbal - LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid

Žrebom u Nionu određeni su parovi polufinala Lige šampiona, u kojima će se za finale u Lisabonu boriti Real i Bajern, odnosno Atletiko i Čelsi.

Ronaldo van terena - Fudbal

Fudbal - Ronaldo van terena

Kristijano Ronaldo pored blaže povrede kolena, ima tegobe i sa tetivom i mišićem leve noge, zbog čega će pauzirati bar 15 dana.

LE: Španski derbi u polufinalu - Fudbal

Fudbal - LE: Španski derbi u polufinalu

Žrebom u Nionu odlučeno je da se za mesto u finalu Lige Evrope bore Sevilja i Valensija, odnosno Benfika i Juventus.

LE: Dominacija domaćina - Fudbal

Fudbal - LE: Dominacija domaćina

Posle revanš susreta Lige Evrope, u polufinale plasirali su se Sevilja, Valensija, Benfika i Juventus.