27/04/2012 - 08:13 - Updated 27/04/2012 - 08:31

"Šišmiši" pobeđeni i na Mestalji

"Šišmiši" pobeđeni  - Fudbal
dpa

Atletiko iz Madrida je strahovitim pogotkom Adrijana trijumfovao i u Valensiji, tako da su "Jorgandđije" izborile finale Lige Evrope

Iako je Valensija dominirala tokom kompletnog susreta na kraju su Jorgandžije slavile plasman u finale. Dijego je prvi zapretio svom imenjaku na golu Valensije Dijegu Alvesu, ali golman Šišmiša je lagano uhvatio njegov šut.

Nakon tog pokušaja Atletika, Valensija je preuzela inicjativu. U 20. minutu Honas je mogao svom timu u dva navrata doneti prednost. Nakon šuta Kanalesa, Honas je skrenuo loptu prema golu, Kurtois je odbranio, a lopta se odbila ponovo do Honasa koji je šutirao sa pet metara, ali je Kurtois još jednom fantastično odbranio.

Pokušali su potom Feguli i Kanales, ali Kurtois je bio ponovo veoma dobar na golu Ateltika. Kanales je u 40. minutu imao još jednu veliku priliku, ali njegov udarac iskosa sa leve strane ponovo brani golman Atletika, tako da su do poluvremena mreže mirovale.

Valensija je i u nastavku meča zaigrala bolje. Imali su više loptu u svom posedu, ali nisu uspeli stvoriti ozbiljnu priliku pred golom Kourtoisa koji je sve pokušaje Šišmiša sa lakoćom hvatao.

\"Šišmiši\" pobeđeni - Fudbal

Sve dileme oko finaliste Lige Evrope rešene su u 60. minutu susreta. Dijego je fantastično pronašao Adrijana na ivici šesnaesterca, mladi napadač Atletika je primio loptu grudima i fantastičnim volejom savladao nemoćnog Dijega Alvesa koji je lepom paradom samo ulepšao gol.

U 76. minutu, arbitar je pokazao na penal nakon što je mislio da je defanzivac Atletiko Madrida Tijago igrao rukom prilikom skoka. Jasno se, međutim, videlo da je igrač Valensije Rikardo Kosta probao da napravi "Božju ruku", odnosno da je on bio taj koji je igrao rukom.

Nastao je opšti haos i metež. Igrači Atletiko Madrida su se bunili, igrači Valensije im dobacivali, a najžešći sukob dogodio se između napadača domaće ekipe Roberta Soldada i Tijaga. Defanzivac Atletiko Madrida nije mogao da istrpi ono što mu je govorio Soldado, pa mu je udario šamar.

Sudije su to videle i pokazale su Tijagu put u svlačionicu. Kakva glupost Tijaga, koji će propustiti finale!

Na kraju je ostalo 1:0 za Atletiko koji se sasvim zasluženo plasirao u finale Lige Evrope.

*LINK - Fudbal

Orlići kroz "iglene uši" do polufinala - Fudbal

Fudbal - Orlići kroz "iglene uši" do polufinala

Branioci titule na Evropskom prvenstvu za omladince, reprezentativci Srbije su u poslednjim trenucima meča savladali Bugarsku

Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu

Zvezda Mundijala u Brazilu, Hames Rodrigez je postao član Real Madrida, a na Santjago bernabeu ga je dočekalo 35.000 navijača.

Bojan Krkić prešao u Stouk siti - Fudbal

Fudbal - Bojan Krkić prešao u Stouk siti

Bivši napadač Barselone, Bojan Krkić potpisao je ugovor sa premijerligašem Stouk sitijem, za koji će nastupati bar četiri godine.

Odlični "orlići" samo do boda protiv Nemaca - Fudbal

Fudbal - Odlični "orlići" samo do boda protiv Nemaca

Mladi reprezentativci Srbije su propustili priliku da nadahnutu igru u derbi susretu sa Nemcima krunišu sa tri boda.

Dik Advokat na klupi Srbije - Fudbal

Fudbal - Dik Advokat na klupi Srbije

Holandski trener, Dik Advokat je potvrdio da preuzima fudbalsku reprezentaciju Srbije i da je cilj plasman na Evropsko prvenstvo 2016.

Džerard se oprostio od dresa reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Džerard se oprostio od dresa reprezentacije

Proslavljeni fudbaler, Stiven Džerard je doneo odluku da više ne nastupa za nacionalnu selekciju Engleske.

Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva - Fudbal

Fudbal - Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva

Branioci titule najbolje evropske reprezentacije do 19 godina, srpski fudbaleri su remizirali sa vršnjacima iz Ukrajine rezultatom 1:1.

Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina - Fudbal

Fudbal - Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina

Mađarska je domaćin Evropskog prvenstva za mlade fudbalere, na kojem titulu brani Srbija.