27/04/2012 - 08:13 - Updated 27/04/2012 - 08:31

"Šišmiši" pobeđeni i na Mestalji

"Šišmiši" pobeđeni  - Fudbal
dpa

Atletiko iz Madrida je strahovitim pogotkom Adrijana trijumfovao i u Valensiji, tako da su "Jorgandđije" izborile finale Lige Evrope

Iako je Valensija dominirala tokom kompletnog susreta na kraju su Jorgandžije slavile plasman u finale. Dijego je prvi zapretio svom imenjaku na golu Valensije Dijegu Alvesu, ali golman Šišmiša je lagano uhvatio njegov šut.

Nakon tog pokušaja Atletika, Valensija je preuzela inicjativu. U 20. minutu Honas je mogao svom timu u dva navrata doneti prednost. Nakon šuta Kanalesa, Honas je skrenuo loptu prema golu, Kurtois je odbranio, a lopta se odbila ponovo do Honasa koji je šutirao sa pet metara, ali je Kurtois još jednom fantastično odbranio.

Pokušali su potom Feguli i Kanales, ali Kurtois je bio ponovo veoma dobar na golu Ateltika. Kanales je u 40. minutu imao još jednu veliku priliku, ali njegov udarac iskosa sa leve strane ponovo brani golman Atletika, tako da su do poluvremena mreže mirovale.

Valensija je i u nastavku meča zaigrala bolje. Imali su više loptu u svom posedu, ali nisu uspeli stvoriti ozbiljnu priliku pred golom Kourtoisa koji je sve pokušaje Šišmiša sa lakoćom hvatao.

\"Šišmiši\" pobeđeni - Fudbal

Sve dileme oko finaliste Lige Evrope rešene su u 60. minutu susreta. Dijego je fantastično pronašao Adrijana na ivici šesnaesterca, mladi napadač Atletika je primio loptu grudima i fantastičnim volejom savladao nemoćnog Dijega Alvesa koji je lepom paradom samo ulepšao gol.

U 76. minutu, arbitar je pokazao na penal nakon što je mislio da je defanzivac Atletiko Madrida Tijago igrao rukom prilikom skoka. Jasno se, međutim, videlo da je igrač Valensije Rikardo Kosta probao da napravi "Božju ruku", odnosno da je on bio taj koji je igrao rukom.

Nastao je opšti haos i metež. Igrači Atletiko Madrida su se bunili, igrači Valensije im dobacivali, a najžešći sukob dogodio se između napadača domaće ekipe Roberta Soldada i Tijaga. Defanzivac Atletiko Madrida nije mogao da istrpi ono što mu je govorio Soldado, pa mu je udario šamar.

Sudije su to videle i pokazale su Tijagu put u svlačionicu. Kakva glupost Tijaga, koji će propustiti finale!

Na kraju je ostalo 1:0 za Atletiko koji se sasvim zasluženo plasirao u finale Lige Evrope.

*LINK - Fudbal

8 golova u Bremenu i pobeda "vukova" - Fudbal

Fudbal - 8 golova u Bremenu i pobeda "vukova"

Volfsburg je nastavio da niže pobede u Bundesligi, u 23. kolu "vukovi" su savladali Verder u gostima rezultatom 5:3.

BL: Borusija deklasirala Šalke u Dortmundu - Fudbal

Fudbal - BL: Borusija deklasirala Šalke u Dortmundu

U derbiju Rura na "Zignal Iduna parku" izabranici Jirgena Klopa su u završnici savladali goste iz Gelzenkirhena sa ubedljivih 3:0.

Rođendanska pobeda Bajerna u Minhenu - Fudbal

Fudbal - Rođendanska pobeda Bajerna u Minhenu

U večeri proslave 115 godina postojanja, ekipa Bajerna je pred svojim navijačima nadigrala goste iz Kelna, koji mogu biti prezadovoljni rezultatom 4:1.

LE: Liverpul eliminisan posle jedanaesteraca, Ljajić pogurao Romu - Fudbal

Fudbal - LE: Liverpul eliminisan posle jedanaesteraca, Ljajić pogurao Romu

Nakon revnš susreta šesnaestine finala, Liga Evrope je završena za Liverpul, a plasman među 16 najboljih timova izborila je Roma Adema Ljajića.

LŠ: Monako slavio u Londonu, minimalac Bajera - Fudbal

Fudbal - LŠ: Monako slavio u Londonu, minimalac Bajera

Poslednje utakmice osmine finala Lige šampiona donele su mnogo uzbuđenja i iznenađenja, jer je Monako slavio u Londonu 3:1, a Bajer je savladao Atletiko.

Dva pogotka Suaresa, Juventus slavio u Torinu - Fudbal

Fudbal - Dva pogotka Suaresa, Juventus slavio u Torinu

Katalonski gigant je zabeležio pobedu 2:1 na gostovanju Mančester Sitiju, dok je Juventus na svom terenu istim rezultatom savladao goste iz Dortmunda.

BL: As "vukova" nastavio golgetersku seriju - Fudbal

Fudbal - BL: As "vukova" nastavio golgetersku seriju

Bas Dost, napadač Volfsburga, nastavio je da rešeta mreže u Bundesligi, a sa dva nova pogotka doneo je pobedu u duelu sa Hertom.

BL: Bajern napunio mrežu Paderborna - Fudbal

Fudbal - BL: Bajern napunio mrežu Paderborna

Nakon remija bez golova u Ligi šampiona u Ukrajini, Bajern je na gostovanju Paderbornu slavio sa ubedljivih 6:0.

Druga faza Lige Evrope - Fudbal

Fudbal - Druga faza Lige Evrope

Odigrane su prve utakmice šesnaestine finala Lige Evrope, a Everton i Napoli su nakon ubedljivih pobeda u gostima praktično obezbedili prolazak u narednu fazu.

Real izjednačio rekord, remi u Bazelu - Fudbal

Fudbal - Real izjednačio rekord, remi u Bazelu

U prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, Real je zabeležio pobedu u Gelzenkirhenu, čime je izjednačio rekord Bajerna od deset uzastopnih trijumfa.