27/04/2012 - 08:13 - Updated 27/04/2012 - 08:31

"Šišmiši" pobeđeni i na Mestalji

"Šišmiši" pobeđeni  - Fudbal
dpa

Atletiko iz Madrida je strahovitim pogotkom Adrijana trijumfovao i u Valensiji, tako da su "Jorgandđije" izborile finale Lige Evrope

Iako je Valensija dominirala tokom kompletnog susreta na kraju su Jorgandžije slavile plasman u finale. Dijego je prvi zapretio svom imenjaku na golu Valensije Dijegu Alvesu, ali golman Šišmiša je lagano uhvatio njegov šut.

Nakon tog pokušaja Atletika, Valensija je preuzela inicjativu. U 20. minutu Honas je mogao svom timu u dva navrata doneti prednost. Nakon šuta Kanalesa, Honas je skrenuo loptu prema golu, Kurtois je odbranio, a lopta se odbila ponovo do Honasa koji je šutirao sa pet metara, ali je Kurtois još jednom fantastično odbranio.

Pokušali su potom Feguli i Kanales, ali Kurtois je bio ponovo veoma dobar na golu Ateltika. Kanales je u 40. minutu imao još jednu veliku priliku, ali njegov udarac iskosa sa leve strane ponovo brani golman Atletika, tako da su do poluvremena mreže mirovale.

Valensija je i u nastavku meča zaigrala bolje. Imali su više loptu u svom posedu, ali nisu uspeli stvoriti ozbiljnu priliku pred golom Kourtoisa koji je sve pokušaje Šišmiša sa lakoćom hvatao.

\"Šišmiši\" pobeđeni - Fudbal

Sve dileme oko finaliste Lige Evrope rešene su u 60. minutu susreta. Dijego je fantastično pronašao Adrijana na ivici šesnaesterca, mladi napadač Atletika je primio loptu grudima i fantastičnim volejom savladao nemoćnog Dijega Alvesa koji je lepom paradom samo ulepšao gol.

U 76. minutu, arbitar je pokazao na penal nakon što je mislio da je defanzivac Atletiko Madrida Tijago igrao rukom prilikom skoka. Jasno se, međutim, videlo da je igrač Valensije Rikardo Kosta probao da napravi "Božju ruku", odnosno da je on bio taj koji je igrao rukom.

Nastao je opšti haos i metež. Igrači Atletiko Madrida su se bunili, igrači Valensije im dobacivali, a najžešći sukob dogodio se između napadača domaće ekipe Roberta Soldada i Tijaga. Defanzivac Atletiko Madrida nije mogao da istrpi ono što mu je govorio Soldado, pa mu je udario šamar.

Sudije su to videle i pokazale su Tijagu put u svlačionicu. Kakva glupost Tijaga, koji će propustiti finale!

Na kraju je ostalo 1:0 za Atletiko koji se sasvim zasluženo plasirao u finale Lige Evrope.

*LINK - Fudbal

Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve - Fudbal

Fudbal - Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve

U trećem kolu Lige šampiona Arsenal je u poslednjim minutama došao do pobede, Juventus je izgubio u Atini, a Borusija slavila u Istanbulu.

LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea - Fudbal

Fudbal - LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea

U trećem kolu Lige šampiona, u prvih osam utakmica viđeno je čak 40 golova, a najefikasniji su bili Bavarci, koji su u Rimu slavili pobedu 7:1.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.

Treće kolo Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Treće kolo Lige šampiona

Večeras su na programu utakmice trećeg kola Lige šampiona u grupama ,"E", "F", "G" i "H", a derbi susret odigraće se u Rimu.

BL: Paderborn iznenadio Ajntraht - Fudbal

Fudbal - BL: Paderborn iznenadio Ajntraht

Novajlije u Bundesligi nastavljaju sezonu iz snova, ekipa Paderborna je savladala goste iz Frankfurta i danas je sedmi tim Nemačke.

Super liga Indije na Eurosportu  - Fudbal

Fudbal - Super liga Indije na Eurosportu

Eurosport je obezbedio pan-evropska TV prava na premijernu sezonu Super lige Indije, koja počinje 12. oktobra i traje do 20 decembra.

Tadić briljira na "ostrvu" - Fudbal

Fudbal - Tadić briljira na "ostrvu"

Srpski internacionalac Dušan Tadić, postigao je jedan, a asistirao kod četiri gola u pobedi 8:0 Sautemptona nad Sanderlendom.

Dortmund niže poraze, dok Bajern puni mreže - Fudbal

Fudbal - Dortmund niže poraze, dok Bajern puni mreže

U osmom kolu Bundeslige, Borusija iz Dirtmunda je zabeležila poraz u Kelnu, dok je Bajern pobedom 6:0 nad Verderom osvojio tri nova boda.

8.kolo Bundeslige direktno na Eurosportu 2 - Fudbal

Fudbal - 8.kolo Bundeslige direktno na Eurosportu 2

Nakon kratke pauze zbog kvalifikacionih mečeva nacionalnih selekcija, u subotu se nastavlja fudbalski šampionat Nemačke.

Problemi za Nemačku, Ronaldo srušio Dance - Fudbal

Fudbal - Problemi za Nemačku, Ronaldo srušio Dance

U preostalim kvalifikacionim utakmicama za EURO 2016, aktuelni šampion sveta, selekcija Nemačke je remizirala sa Irskom, a Portugal savladao Dansku u 94. minutu