27/04/2012 - 08:13 - Updated 27/04/2012 - 08:31

"Šišmiši" pobeđeni i na Mestalji

"Šišmiši" pobeđeni  - Fudbal
dpa

Atletiko iz Madrida je strahovitim pogotkom Adrijana trijumfovao i u Valensiji, tako da su "Jorgandđije" izborile finale Lige Evrope

Iako je Valensija dominirala tokom kompletnog susreta na kraju su Jorgandžije slavile plasman u finale. Dijego je prvi zapretio svom imenjaku na golu Valensije Dijegu Alvesu, ali golman Šišmiša je lagano uhvatio njegov šut.

Nakon tog pokušaja Atletika, Valensija je preuzela inicjativu. U 20. minutu Honas je mogao svom timu u dva navrata doneti prednost. Nakon šuta Kanalesa, Honas je skrenuo loptu prema golu, Kurtois je odbranio, a lopta se odbila ponovo do Honasa koji je šutirao sa pet metara, ali je Kurtois još jednom fantastično odbranio.

Pokušali su potom Feguli i Kanales, ali Kurtois je bio ponovo veoma dobar na golu Ateltika. Kanales je u 40. minutu imao još jednu veliku priliku, ali njegov udarac iskosa sa leve strane ponovo brani golman Atletika, tako da su do poluvremena mreže mirovale.

Valensija je i u nastavku meča zaigrala bolje. Imali su više loptu u svom posedu, ali nisu uspeli stvoriti ozbiljnu priliku pred golom Kourtoisa koji je sve pokušaje Šišmiša sa lakoćom hvatao.

\"Šišmiši\" pobeđeni - Fudbal

Sve dileme oko finaliste Lige Evrope rešene su u 60. minutu susreta. Dijego je fantastično pronašao Adrijana na ivici šesnaesterca, mladi napadač Atletika je primio loptu grudima i fantastičnim volejom savladao nemoćnog Dijega Alvesa koji je lepom paradom samo ulepšao gol.

U 76. minutu, arbitar je pokazao na penal nakon što je mislio da je defanzivac Atletiko Madrida Tijago igrao rukom prilikom skoka. Jasno se, međutim, videlo da je igrač Valensije Rikardo Kosta probao da napravi "Božju ruku", odnosno da je on bio taj koji je igrao rukom.

Nastao je opšti haos i metež. Igrači Atletiko Madrida su se bunili, igrači Valensije im dobacivali, a najžešći sukob dogodio se između napadača domaće ekipe Roberta Soldada i Tijaga. Defanzivac Atletiko Madrida nije mogao da istrpi ono što mu je govorio Soldado, pa mu je udario šamar.

Sudije su to videle i pokazale su Tijagu put u svlačionicu. Kakva glupost Tijaga, koji će propustiti finale!

Na kraju je ostalo 1:0 za Atletiko koji se sasvim zasluženo plasirao u finale Lige Evrope.

*LINK - Fudbal

Benzema srušio Bajern u Madridu - Fudbal

Fudbal - Benzema srušio Bajern u Madridu

Real iz Madrida je stekao minimalnu prednost pred revanš meč polufinala Lige šampiona, koji je na programu 29. aprila na "Alijanc areni"

LŠ: Bez golova u Madridu - Fudbal

Fudbal - LŠ: Bez golova u Madridu

Bunker Čelsija na gostovanju Atletiku bio je neprobojan i prva utakmica polufinala lige šampiona završena je bez pogodaka.

Kraj Mojesove ere u Mančesteru - Fudbal

Fudbal - Kraj Mojesove ere u Mančesteru

Trener Mančester junajteda, Dejvid Mojes je posle deset meseci rada dobio otkaz, a ekipu će do kraja sezone predvoditi Rajan Gigs.

Bajer i Štutgart pobedama zaključili 31. kolo Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Bajer i Štutgart pobedama zaključili 31. kolo Bundeslige

"Farmaceuti" iz Leverkuzena su se trijumfom nad Nirnbergom vratili na 4. mesto, dok je Štutgart nadigrao Šalke 04.

Bajern prekinuo lošu seriju - Fudbal

Fudbal - Bajern prekinuo lošu seriju

Šampioni Nemačke i Evrope, minhenski Bajern je nakon tri meča bez pobede, zabeležio trijumf u nacionalnom šampionatu.

Pet golova za finale Kupa Nemačke - Fudbal

Fudbal - Pet golova za finale Kupa Nemačke

Šampion Nemačke i Evrope, minhenski Bajern izborio je finale Kupa Nemačke pobedom nad Kajzerslauternom 5:1.

Bejl doneo Kup Kralja Realu - Fudbal

Fudbal - Bejl doneo Kup Kralja Realu

Real iz Madrida je u finalu Kupa Kralja savladao stare rivale, ekipu Barselone, rezultatom 2:1, zahvaljujući magiji Gereta Bejla.

"Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog

Borusija iz Dortmunda je prvi finalista Kupa Nemačke, nakon trijumfa nad Volfsburgom.

Četvrt veka od tragedije na Hilsborou - Fudbal

Fudbal - Četvrt veka od tragedije na Hilsborou

Danas se navršilo 25 godina od velike tragedije, kada je na stadionu Hilsborou nastradalo 96 navijača Liverpula

Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige

U poslednje dve utakmice 30. kola Bundeslige, Bajer i Hofenhajm su iskoristili prednost domaćeg terena i savladali su Hertu i Augsburg.