Fudbal

18/05/2012 - 13:48 - Updated 18/05/2012 - 13:59

Lion šampion Evrope

Lion šampion Evrope - Fudbal

Fudbalerke francuskog Liona su u finalu Lige šampiona za žene pobedile koleginice iz Frankfurta sa 2:0

Drugu uzastopnu titulu šampionki Evrope su osvojile fudbalerke Liona.

Postigle su čak 39 golova, a primile samo 2 i na impresivan način Lionke su odbranile titulu šampionki Starog kontinenta.

Na Olimpijskom stadionu u Minhenu, Lion je protiv Frankfurta poveo u 15. minutu, pogotkom Euženi Le Some sa bele tačke.

Drugi pogodak je viđen samo 10-ak minuta kasnije, kada je u maniru pravog velemajstora fudbala, Kamij Abili iskoristila istrčavanje čuvarke mreže Frankfurta i loptu koja je bila u silaznoj putanji, dobrim volej udarcem sa 25 metara poslala u nebranjenu mrežu.

Obe fudbalerke koje su postigle golove u finalu Lige šampiona su bile najefikasnije u sezoni sa po 9 pogodaka.

Za najboljui igračicu finala, proglašena je Abili, a pravi fudbalski spektakl u finalu je svojim prisustvom uveličalo čak 50.212 gledalaca!

*LINK - Fudbal

Šampion siguran u Kupu Nemačke - Fudbal

Fudbal - Šampion siguran u Kupu Nemačke

Odigrane su i preostale utakmice šesnaestine finala Kupa Nemačke u kojima su favoriti bili sigurni, a najviše su se namučili "farmaceuti" iz Leverkuzena.

"Milioneri" slavili u Kupu Nemačke - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" slavili u Kupu Nemačke

Izabranici Jirgena Klopa igraju očajno ove sezone u Bundesligi, ali kup takmičenja im očigledno prijaju.

BL: Neočekivan remi Bajerna - Fudbal

Fudbal - BL: Neočekivan remi Bajerna

Branioci "salatare" neprijatno su iznenadili svoje navijače, jer na gostovanju u Menhengladbahu Bajern je odigrao meč bez golova.

BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu - Fudbal

Fudbal - BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu

Posrtanje Borusije iz Dortmunda se nastavlja, posle devet kola "milioneri" imaju samo sedam bodova!

BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu - Fudbal

Fudbal - BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu

Bivši četvorostruki šampion Nemačke, Verder iz Bremena je pred prepunim tribinama zabeležio peti poraz na šest poslednjih utakmica.

UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!? - Fudbal

Fudbal - UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!?

Evropska kuća fudbala je donela presudu za incidente koji su se dogodili na utakmici Srbija-Albanija, prošlog četvrtka u Beogradu.

LE: Bešiktaš prejak za Partizan - Fudbal

Fudbal - LE: Bešiktaš prejak za Partizan

Na terenima širom "starog kontinenta" odigrane su utakmice trećeg kola Lige Evrope.

Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve - Fudbal

Fudbal - Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve

U trećem kolu Lige šampiona Arsenal je u poslednjim minutama došao do pobede, Juventus je izgubio u Atini, a Borusija slavila u Istanbulu.

LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea - Fudbal

Fudbal - LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea

U trećem kolu Lige šampiona, u prvih osam utakmica viđeno je čak 40 golova, a najefikasniji su bili Bavarci, koji su u Rimu slavili pobedu 7:1.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.