Fudbal

18/05/2012 - 13:48 - Updated 18/05/2012 - 13:59

Lion šampion Evrope

Lion šampion Evrope - Fudbal

Fudbalerke francuskog Liona su u finalu Lige šampiona za žene pobedile koleginice iz Frankfurta sa 2:0

Drugu uzastopnu titulu šampionki Evrope su osvojile fudbalerke Liona.

Postigle su čak 39 golova, a primile samo 2 i na impresivan način Lionke su odbranile titulu šampionki Starog kontinenta.

Na Olimpijskom stadionu u Minhenu, Lion je protiv Frankfurta poveo u 15. minutu, pogotkom Euženi Le Some sa bele tačke.

Drugi pogodak je viđen samo 10-ak minuta kasnije, kada je u maniru pravog velemajstora fudbala, Kamij Abili iskoristila istrčavanje čuvarke mreže Frankfurta i loptu koja je bila u silaznoj putanji, dobrim volej udarcem sa 25 metara poslala u nebranjenu mrežu.

Obe fudbalerke koje su postigle golove u finalu Lige šampiona su bile najefikasnije u sezoni sa po 9 pogodaka.

Za najboljui igračicu finala, proglašena je Abili, a pravi fudbalski spektakl u finalu je svojim prisustvom uveličalo čak 50.212 gledalaca!

*LINK - Fudbal

Remi Arsenala u Istanbulu, Bajer slavio u Danskoj - Fudbal

Fudbal - Remi Arsenala u Istanbulu, Bajer slavio u Danskoj

Odigrane su prve utakmice poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, ekipa Arsena Vengera je odigrala bez golova, uz dosta posla za Milorada Mažića.

Remi Madriđana u Superkupu Španije - Fudbal

Fudbal - Remi Madriđana u Superkupu Španije

Madridski Atletiko i Real odigrali su prvu utakmicu Superkupa Španije, koja je završena rezultatom 1:1, pogocima Hamesa i Garsije u završnici meča.

Suarez debitovao na "Nou kampu" - Fudbal

Fudbal - Suarez debitovao na "Nou kampu"

Barselona je osvojila "Trofej Gamper" ubedljivim trijumfom nad meksičkim Leonom, a poslednjih 15 minuta meča odigrao je i Luis Suarez.

"Đavoli" porazom otvorili sezonu u Premijer ligi - Fudbal

Fudbal - "Đavoli" porazom otvorili sezonu u Premijer ligi

Debi Van Hala na klupi Mančester junajteda pokvario je Svonsi, koji je sa "Old traforda" odneo sva tri boda.

UEFA suzila spisak za najboljeg fudbalera u sezoni - Fudbal

Fudbal - UEFA suzila spisak za najboljeg fudbalera u sezoni

Napadač Reala Kristijano Ronaldo i Manuel Nojer i Arijen Roben iz Bajerna, kandidati su za najboljeg fudbalera u izboru Evropske fudbalske unije

"Milioneri" odbranili Superkup Nemačke - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" odbranili Superkup Nemačke

Bundesliga startuje za osam dana, a Borusija iz Dortmunda je pobedom nad Bajernom 2:0, osvojila prvi trofej u sezoni.

Real osvojio Superkup Evrope - Fudbal

Fudbal - Real osvojio Superkup Evrope

U Kardifu su se sastali osvajači Lige šampiona i Lige Evrope, Real iz Madrida i Sevilja, a "kraljevski" klub je drugi put u istoriji osvojio UEFA Superkup.

Kloze se povlači iz reprezentacije Nemačke - Fudbal

Fudbal - Kloze se povlači iz reprezentacije Nemačke

Najbolji strelac u istoriji svetskih prvenstava, Miroslav Kloze je objavio kraj karijere u dresu Nemačke.

Arsenal deklasirao Siti za "Komjuniti šild" - Fudbal

Fudbal - Arsenal deklasirao Siti za "Komjuniti šild"

"Tobdžije" su ubedljivim rezultatom 3:0 pobedili "građane" i osvojili prestižni trofej i najavili fenomenalnu sezonu u Premijer ligi.

LE: Partizan u Azerbejdžanu - Fudbal

Fudbal - LE: Partizan u Azerbejdžanu

U sedištu UEFA u Nionu, žrebom su izvučeni parovi poslednje runde kvalifikacija za Ligu Evrope.