Fudbal

18/05/2012 - 13:48 - Updated 18/05/2012 - 13:59

Lion šampion Evrope

Lion šampion Evrope - Fudbal

Fudbalerke francuskog Liona su u finalu Lige šampiona za žene pobedile koleginice iz Frankfurta sa 2:0

Drugu uzastopnu titulu šampionki Evrope su osvojile fudbalerke Liona.

Postigle su čak 39 golova, a primile samo 2 i na impresivan način Lionke su odbranile titulu šampionki Starog kontinenta.

Na Olimpijskom stadionu u Minhenu, Lion je protiv Frankfurta poveo u 15. minutu, pogotkom Euženi Le Some sa bele tačke.

Drugi pogodak je viđen samo 10-ak minuta kasnije, kada je u maniru pravog velemajstora fudbala, Kamij Abili iskoristila istrčavanje čuvarke mreže Frankfurta i loptu koja je bila u silaznoj putanji, dobrim volej udarcem sa 25 metara poslala u nebranjenu mrežu.

Obe fudbalerke koje su postigle golove u finalu Lige šampiona su bile najefikasnije u sezoni sa po 9 pogodaka.

Za najboljui igračicu finala, proglašena je Abili, a pravi fudbalski spektakl u finalu je svojim prisustvom uveličalo čak 50.212 gledalaca!

*LINK - Fudbal

BL: Paderborn iznenadio Ajntraht - Fudbal

Fudbal - BL: Paderborn iznenadio Ajntraht

Novajlije u Bundesligi nastavljaju sezonu iz snova, ekipa Paderborna je savladala goste iz Frankfurta i danas je sedmi tim Nemačke.

Super liga Indije na Eurosportu  - Fudbal

Fudbal - Super liga Indije na Eurosportu

Eurosport je obezbedio pan-evropska TV prava na premijernu sezonu Super lige Indije, koja počinje 12. oktobra i traje do 20 decembra.

Tadić briljira na "ostrvu" - Fudbal

Fudbal - Tadić briljira na "ostrvu"

Srpski internacionalac Dušan Tadić, postigao je jedan, a asistirao kod četiri gola u pobedi 8:0 Sautemptona nad Sanderlendom.

Dortmund niže poraze, dok Bajern puni mreže - Fudbal

Fudbal - Dortmund niže poraze, dok Bajern puni mreže

U osmom kolu Bundeslige, Borusija iz Dirtmunda je zabeležila poraz u Kelnu, dok je Bajern pobedom 6:0 nad Verderom osvojio tri nova boda.

8.kolo Bundeslige direktno na Eurosportu 2 - Fudbal

Fudbal - 8.kolo Bundeslige direktno na Eurosportu 2

Nakon kratke pauze zbog kvalifikacionih mečeva nacionalnih selekcija, u subotu se nastavlja fudbalski šampionat Nemačke.

Problemi za Nemačku, Ronaldo srušio Dance - Fudbal

Fudbal - Problemi za Nemačku, Ronaldo srušio Dance

U preostalim kvalifikacionim utakmicama za EURO 2016, aktuelni šampion sveta, selekcija Nemačke je remizirala sa Irskom, a Portugal savladao Dansku u 94. minutu

Šokantne scene u Beogradu, suspendovan meč Srbija-Albanija  - Fudbal

Fudbal - Šokantne scene u Beogradu, suspendovan meč Srbija-Albanija

Dobro osmišljenom provokacijom gosti iz Albanije su inicirali incidente u 41. minutu kvalifikacionog meča za EURO 2016, koji je nešto kasnije i definitivno prek

Orlići savladalali Španiju za EURO 2015 - Fudbal

Fudbal - Orlići savladalali Španiju za EURO 2015

Mlada reprezentacija Srbije je izborila plasman na Evropsko prvenstvo za igrače do 19, koje će u julu 2015. godine Eurosport direktno prenositi.

Holanđani razočarani, pljušte kritike - Fudbal

Fudbal - Holanđani razočarani, pljušte kritike

Reprezentacija Holandije, pod komandom Gusa Hidinka, posle tri utakmice kvalifikacija za EURO 2016 ima samo tri boda.

Island šokirao Holandiju, Česi dominiraju, remi BiH i Belgije - Fudbal

Fudbal - Island šokirao Holandiju, Česi dominiraju, remi BiH i Belgije

Sinoć su na programu bile utakmice trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016.