Fudbal

18/05/2012 - 13:48 - Updated 18/05/2012 - 13:59

Lion šampion Evrope

Lion šampion Evrope - Fudbal

Fudbalerke francuskog Liona su u finalu Lige šampiona za žene pobedile koleginice iz Frankfurta sa 2:0

Drugu uzastopnu titulu šampionki Evrope su osvojile fudbalerke Liona.

Postigle su čak 39 golova, a primile samo 2 i na impresivan način Lionke su odbranile titulu šampionki Starog kontinenta.

Na Olimpijskom stadionu u Minhenu, Lion je protiv Frankfurta poveo u 15. minutu, pogotkom Euženi Le Some sa bele tačke.

Drugi pogodak je viđen samo 10-ak minuta kasnije, kada je u maniru pravog velemajstora fudbala, Kamij Abili iskoristila istrčavanje čuvarke mreže Frankfurta i loptu koja je bila u silaznoj putanji, dobrim volej udarcem sa 25 metara poslala u nebranjenu mrežu.

Obe fudbalerke koje su postigle golove u finalu Lige šampiona su bile najefikasnije u sezoni sa po 9 pogodaka.

Za najboljui igračicu finala, proglašena je Abili, a pravi fudbalski spektakl u finalu je svojim prisustvom uveličalo čak 50.212 gledalaca!

*LINK - Fudbal

Remiji Čelsija i Junajteda - Fudbal

Fudbal - Remiji Čelsija i Junajteda

U prvim utakmicama 19. kola Premijer lige, lider prvenstva, Čelsi je remizirao sa Sautemptonom, ali je i drugi pratilac posustao u Londonu.

"Boksing dej" praznik fudbala u Engleskoj - Fudbal

Fudbal - "Boksing dej" praznik fudbala u Engleskoj

Tradicionalno, dan posle Božića, u Engleskoj su odigrane utakmice 18. kola Premijer lige, nakon kojih se Čelsi učvrstio na liderskoj poziciji.

Jubilarna pobeda Arsena Vengera - Fudbal

Fudbal - Jubilarna pobeda Arsena Vengera

Menadžer Arsenala, Arsen Venger je u petak zabeležio 400. pobedu u Premijer ligi i postao je tek drugi trener sa takvim učinkom u Engleskoj.

Peres ne pušta Bejla ni za 300 miliona! - Fudbal

Fudbal - Peres ne pušta Bejla ni za 300 miliona!

Strateg "đavola", Luj van Gal je pokrenuo priču o prelasku Gereta Bejla u Mančester, ali je reagovao predsednik Reala, Florentino Peres, decidiran.

Hames Rodriges je najbolji sportista američkih kontinenata - Fudbal

Fudbal - Hames Rodriges je najbolji sportista američkih kontinenata

Briljantni Kolumbijac i nova zvezda svetskog fudbala, proglašen je za najboljeg sportistu u Severnoj, Centralnoj i Južnoj Americi.

Petica Hofenhajma u Berlinu - Fudbal

Fudbal - Petica Hofenhajma u Berlinu

Fudbaleri Hofenhajma su na gostovanju u Berlinu na spektakularan način završili 2014. godinu, deklasirali su Hertu rezultatom 5:0.

Poraz "milionera" za kraj očajne polusezone - Fudbal

Fudbal - Poraz "milionera" za kraj očajne polusezone

Borusija iz Dortmunda je porazom završila jesenji deo prvenstva u Bundesligi, a od Frajburga zavisi da li u 2015. godinu ulaze kao "fenjeraš".

Real je prvak sveta - Fudbal

Fudbal - Real je prvak sveta

Šampion Evrope, Real iz Madrida je na Svetskom klupskom prvenstvu u Maroku, u finalu, savladaom San Lorenco za četvrtu titulu šampiona planete.

Spektakl u Frankfurtu, remi Dortmunda - Fudbal

Fudbal - Spektakl u Frankfurtu, remi Dortmunda

Neverovatan meč su odigrali Ajntraht i Herta u Frankfurtu, domaći došli do boda, iako su u 89. minutu gubili 4:2!