21/05/2012 - 12:39 - Updated 21/05/2012 - 12:46

Monpelje je prvak Francuske

Monpelje je šampion - Fudbal
DPPI

U veoma napetoj utakmici, koja je dva puta prekidana, Monpelje je golovima Utake sa 2:1 pobedio Okser za prvu titulu u istoriji kluba

Monpelje je došao po titulu u Okser, ali po izabranike trenera Renea Žirarda nije dobro počelo. Igrao se 20. minut kada je Olivije Kapo pogodio mrežu Monpeljea i zaledio srca navijača ove ekipe.

Međutim, samo 12 minuta kasnije Džon Utaka je izjednačio, pa se u Monpeljeu moglo malo lakše disati i pri rezultatu 1:1 su timovi otišli na pauzu.

Početkom drugog dela, susret je prekinut, nakon što su navijači domaće ekipe u teren počeli ubacivati rolne toalet papira, paradajz i teniske loptice. Glavni sudija je potom povukao igrače obe ekipe sa terena. Prekid je trajao dvadesetak minuta, a kad se sve smirilo, utakmica je nastavljena.

Rezultat od 1:1 iz prvog poluvremena se nije menjao sve do desetak minuta pre kraja utakmice, kada su domaći navijači ponovo prekinuli susret bacajući ovoga puta baklje u teren.

Samo nekoliko minuta nakon što je utakmica po drugi put nastavljena, Utaka je pogodio i doneo Monpeljeu prvu titulu šampiona Francuske u njihovoj istoriji i slavlje na jugu Francuske je mogla da počne!

*LINK - Fudbal

Remi Partizana, debakl Seltika - Fudbal

Fudbal - Remi Partizana, debakl Seltika

Odigrane su prve utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, Partizan je odigrao meč bez golova, dok je šotski predstavnik deklasiran u Varšavi.

Lukaku potpisao za Everton - Fudbal

Fudbal - Lukaku potpisao za Everton

Dugo se nagađalo gde će naredne sezone igrati Romelu Lukaku, spekulacijama je došao kraj jer je postignut dogovor između Evertona i mladog Belgijanca.

Portugal i Nemačka u finalu Evropskog prvanstva - Fudbal

Fudbal - Portugal i Nemačka u finalu Evropskog prvanstva

Na skupu najboljih fudbalskih selekcija Evrope uzrasta do 19 godina, za titulu šampiona boriće se Nemačka i Portugal.

Subotić strelac za Borusiju - Fudbal

Fudbal - Subotić strelac za Borusiju

Srpski reprezentativac je posle duge pauze zaigrao u dresu "milionera" iz Dortmunda, a na svojoj drugoj utakmici je uspe i da postigne gol.

Ronaldinjo se vraća u Evropu? - Fudbal

Fudbal - Ronaldinjo se vraća u Evropu?

Virtuoz u kopačkama, Ronaldo de Asis Moreira okončao je saradnju sa brazilskim Atletikom Mineirom i sada je slobodan igrač.

Kvalifikacije za Ligu šampiona - Fudbal

Fudbal - Kvalifikacije za Ligu šampiona

Odigrani su prvi mečevi trećeg kola Lige šampiona, a večeras, jedini srpski predstavnik, Partizan u gostima igra protiv Ludogoreca.

"Orlići" protiv Portugala za finale - Fudbal

Fudbal - "Orlići" protiv Portugala za finale

Omladinski reprezentativci Srbije, danas u 21 čas, uz direktan prenos na Eurosportu (od 20h), igraju polufinalni meč Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina.

Orlići kroz "iglene uši" do polufinala - Fudbal

Fudbal - Orlići kroz "iglene uši" do polufinala

Branioci titule na Evropskom prvenstvu za omladince, reprezentativci Srbije su u poslednjim trenucima meča savladali Bugarsku

Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu

Zvezda Mundijala u Brazilu, Hames Rodrigez je postao član Real Madrida, a na Santjago bernabeu ga je dočekalo 35.000 navijača.

Bojan Krkić prešao u Stouk siti - Fudbal

Fudbal - Bojan Krkić prešao u Stouk siti

Bivši napadač Barselone, Bojan Krkić potpisao je ugovor sa premijerligašem Stouk sitijem, za koji će nastupati bar četiri godine.