09/06/2012 - 06:31 - Updated 09/06/2012 - 06:54

Prvi dan Evropskog prvenstva

EURO 2012 - Fudbal
dpa

Ako se po jutru dan poznaje, očekuje nas veoma uzbudljiv EURO 2012. Prvog dana takmičenja je viđeno 7 golova, promašen penal i 2 crvena kartona

Reprezentacije Poljske i Grčke igrale su 1:1 u premijernoj utakmici 14. Evropskog prvenstva.

Poljaci su u vođstvo došli u 17. minutu golom Levandovskog, a izjednačio je Salpingidis u 51, u situaciji kada su Poljaci imali igrača više na terenu nakon isključenja Papastatopulosa.

Tragičar meča bio je kapiten Grčke, Jorgos Karagunis, koji nije iskoristio jedanaesterac, odnosno njegov udarac odbranio je golman Titon.

Neposredno pre toga, Titon je ušao u igru pošto je Šćešnji dobio crveni karton zbog faula nad Salpingidisom u kaznenom prostoru.

Reprezentacija Rusije briljantno je započela nastup na Evropskom prvenstvu pobedom protiv Češke rezultatom 4:1 i najavila da bi mogla da ponovi rezultat od pre četiri godine kada se plasirala u polufinale.

Već posle dvadesetak minuta sve je bilo rešeno, Džagoev i Širokov su postigli golove za mirniju igru Rusa, čak i kad je rival smanjio početkom drugog poluvremena.

Do kraja su Pavljučenko i Džagoev postigli još dva gola za ubedljivu pobedu koja je mogla biti i veća da se Keržakov nije propisno ispromašivao.

Rusija - Češka 4:1 (Džagoev 15, 79, Širokov 24, Pavljučenko 82 - Pilar 52)

Poljska - Grčka 1:1 (Levandovski 17 - Salpingidis 51)

Pretraga TV Programa Primer: Fudbal, Liga Šampiona, Eurogolovi…

*LINK - Fudbal

"Stara dama" savladala "kraljevski klub" - Fudbal

Fudbal - "Stara dama" savladala "kraljevski klub"

U Torinu je održana prva utakmica polufinala Lige šampiona, u kojoj je domaći Juventus rezultatom 2:1 savladao favorizovani Real iz Madrida.

Kačar doneo nadu Hamburgu - Fudbal

Fudbal - Kačar doneo nadu Hamburgu

Gojko Kačar je tri minuta pre kraja meča doneo pobedu HSV-u, koji se sada nalazi van zone ispadanja, tri kola pre kraja fudbalskog šampionata Nemačke

Titula ponovo na Stamford Bridžu - Fudbal

Fudbal - Titula ponovo na Stamford Bridžu

Minimalnom pobedom nad Kristal palasom, Čelsi je tri kola pre kraja obezbedio titulu šampiona Premijer lige, prvi put posle pet godina pauze.

Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu

U subotu počinje 20. jubilarna MLS sezona, koju će gledaoci Eurosporta pratiti u direktnim prenosima od marta do decembra, zaključno sa 2018. godinom.

Bavarci nemoćni u Leverkuzenu, važna pobeda Paderborna - Fudbal

Fudbal - Bavarci nemoćni u Leverkuzenu, važna pobeda Paderborna

Šampion Bundeslige je poznat, ali tri kola pre kraja šampionata borba za opstanak je neizvesnija nego ikada pre.

Jokanović i Votford izgubili titulu - Fudbal

Fudbal - Jokanović i Votford izgubili titulu

Engleski Čempionšip osvojio je Bormut, koji je do trofeja došao pobedom nad Čarltonom, a Votford je ispustio pobedu za titulu u 90. minutu.

"Vukovi" zakazali obračun sa "milionerima" - Fudbal

Fudbal - "Vukovi" zakazali obračun sa "milionerima"

U finalu Kupa Nemačke, sastaće se Borusija Dortmund i Volfsburg, nakon što su "vukovi" savladali Arminiju u Bilefeldu rezultatom 4:0.

Borusija eliminisala Bajern za finale Kupa Nemačke - Fudbal

Fudbal - Borusija eliminisala Bajern za finale Kupa Nemačke

U uzbudljivom duelu u Minhenu, Klopovi "milioneri" su posle jedanaesteraca, u kojima su Bavarci promašili četiri šuta, izborili plasman u finale Kupa Nemačke.

Jokanoviću još godinu dana na klupi Votforda - Fudbal

Fudbal - Jokanoviću još godinu dana na klupi Votforda

Srpski trener, Slaviša Jokanović, nakon što je izborio plasman Votforda u Premijer ligu, biće strateg "stršljenova" još godinu dana.

Krusibl je završen za O'Salivena i Robertsona - Fudbal

Fudbal - Krusibl je završen za O'Salivena i Robertsona

Poslednji četvrtfinalni dan u šefildskom pozorištu doneo je dva velika iznenađenja, dvojica glavnih favorita za titulu u Krusibl teatru završila su takmičenje.