09/06/2012 - 06:31 - Updated 09/06/2012 - 06:54

Prvi dan Evropskog prvenstva

EURO 2012 - Fudbal
dpa

Ako se po jutru dan poznaje, očekuje nas veoma uzbudljiv EURO 2012. Prvog dana takmičenja je viđeno 7 golova, promašen penal i 2 crvena kartona

Reprezentacije Poljske i Grčke igrale su 1:1 u premijernoj utakmici 14. Evropskog prvenstva.

Poljaci su u vođstvo došli u 17. minutu golom Levandovskog, a izjednačio je Salpingidis u 51, u situaciji kada su Poljaci imali igrača više na terenu nakon isključenja Papastatopulosa.

Tragičar meča bio je kapiten Grčke, Jorgos Karagunis, koji nije iskoristio jedanaesterac, odnosno njegov udarac odbranio je golman Titon.

Neposredno pre toga, Titon je ušao u igru pošto je Šćešnji dobio crveni karton zbog faula nad Salpingidisom u kaznenom prostoru.

Reprezentacija Rusije briljantno je započela nastup na Evropskom prvenstvu pobedom protiv Češke rezultatom 4:1 i najavila da bi mogla da ponovi rezultat od pre četiri godine kada se plasirala u polufinale.

Već posle dvadesetak minuta sve je bilo rešeno, Džagoev i Širokov su postigli golove za mirniju igru Rusa, čak i kad je rival smanjio početkom drugog poluvremena.

Do kraja su Pavljučenko i Džagoev postigli još dva gola za ubedljivu pobedu koja je mogla biti i veća da se Keržakov nije propisno ispromašivao.

Rusija - Češka 4:1 (Džagoev 15, 79, Širokov 24, Pavljučenko 82 - Pilar 52)

Poljska - Grčka 1:1 (Levandovski 17 - Salpingidis 51)

*LINK - Fudbal

LŠ: Matić doneo pobedu Čelsiju, Toti ušao u istoriju - Fudbal

Fudbal - LŠ: Matić doneo pobedu Čelsiju, Toti ušao u istoriju

Nemanja Matić je pogodio u prvom poluvremenu za pobedu Čelsija u Lisabonu, a Frančesko Toti je postao najstariji strelac u Ligi šampiona.

LŠ: Pet golova u Paizu - Fudbal

Fudbal - LŠ: Pet golova u Paizu

"Sveci" su na svom terenu savladali Barselonu 3:2 i utišali sve kritičare PSŽ-a i trenera Lorana Blana.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.

BL: HSV oborio rekord i tone sve dublje     - Fudbal

Fudbal - BL: HSV oborio rekord i tone sve dublje

Posle 508 minuta ekipa Hamburga je uspela da postigne pogodak, ali ne i da osvoji bodove u duelu sa Ajntrahtom.

Rurski derbi u znaku "kraljevsko-plavih" - Fudbal

Fudbal - Rurski derbi u znaku "kraljevsko-plavih"

U 6. kolu Bundeslige, ekipa Šalkea je u Gelzenkirhenu savladala Borusiju iz Dortmunda rezultatom 2:1, dok je Bajern bio siguran u Kelnu.

Monotonija na startu 6. kola - Fudbal

Fudbal - Monotonija na startu 6. kola

Majnc i Hofenhajm su otvorili šesto kolo Bundeslige, utakmicom na kojoj nije viđen nijedan pogodak, tek po koja poluprilika.

Blater želi i peti mandat - Fudbal

Fudbal - Blater želi i peti mandat

Sep Blater je zvanično potvrdio da će se kandidovati za peti mandat predsednika Svetske fudbalske federacije.

Ibrahimovića muči peta - Fudbal

Fudbal - Ibrahimovića muči peta

Zlatan Ibrahimović zbog povrede pete neće igrati u subotu, a pod znakom pitanja je i nastup u Ligi šampiona, protiv Barselone

Bajer i Hanover prate lidera, Dortmund posrće - Fudbal

Fudbal - Bajer i Hanover prate lidera, Dortmund posrće

Posrtanje Borusije Dortmund se nastavlja, jer posle poraza u Majncu, "milioneri" su jedva podelili bodove na "Signal iduna parku" u duelu sa Štutgartom.