09/06/2012 - 06:31 - Updated 09/06/2012 - 06:54

Prvi dan Evropskog prvenstva

EURO 2012 - Fudbal
dpa

Ako se po jutru dan poznaje, očekuje nas veoma uzbudljiv EURO 2012. Prvog dana takmičenja je viđeno 7 golova, promašen penal i 2 crvena kartona

Reprezentacije Poljske i Grčke igrale su 1:1 u premijernoj utakmici 14. Evropskog prvenstva.

Poljaci su u vođstvo došli u 17. minutu golom Levandovskog, a izjednačio je Salpingidis u 51, u situaciji kada su Poljaci imali igrača više na terenu nakon isključenja Papastatopulosa.

Tragičar meča bio je kapiten Grčke, Jorgos Karagunis, koji nije iskoristio jedanaesterac, odnosno njegov udarac odbranio je golman Titon.

Neposredno pre toga, Titon je ušao u igru pošto je Šćešnji dobio crveni karton zbog faula nad Salpingidisom u kaznenom prostoru.

Reprezentacija Rusije briljantno je započela nastup na Evropskom prvenstvu pobedom protiv Češke rezultatom 4:1 i najavila da bi mogla da ponovi rezultat od pre četiri godine kada se plasirala u polufinale.

Već posle dvadesetak minuta sve je bilo rešeno, Džagoev i Širokov su postigli golove za mirniju igru Rusa, čak i kad je rival smanjio početkom drugog poluvremena.

Do kraja su Pavljučenko i Džagoev postigli još dva gola za ubedljivu pobedu koja je mogla biti i veća da se Keržakov nije propisno ispromašivao.

Rusija - Češka 4:1 (Džagoev 15, 79, Širokov 24, Pavljučenko 82 - Pilar 52)

Poljska - Grčka 1:1 (Levandovski 17 - Salpingidis 51)

*LINK - Fudbal

Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva - Fudbal

Fudbal - Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva

Branioci titule najbolje evropske reprezentacije do 19 godina, srpski fudbaleri su remizirali sa vršnjacima iz Ukrajine rezultatom 1:1.

Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina - Fudbal

Fudbal - Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina

Mađarska je domaćin Evropskog prvenstva za mlade fudbalere, na kojem titulu brani Srbija.

Kapiten se oprostio od reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Kapiten se oprostio od reprezentacije

Lider svetskih šampiona, Filip Lam je saopštio da neće više nastupati u nacionalnom dresu.

Kros predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Kros predstavljen u Madridu

Toni Kros je od danas stanovnik Madrida, gde će u narednih pet godina braniti boje Reala.

Real pobedio Bajern - Fudbal

Fudbal - Real pobedio Bajern

Real iz Madrida je pobedio Bajern iz Minhena u nadmetanju za senzaciju Mundijala, golmana Kostarike, Kejlora Navasa, navode španski mediji.

Benzema ostaje u Madridu - Fudbal

Fudbal - Benzema ostaje u Madridu

Francuski reprezentativac neće promeniti klub ovog leta, jer je produžio ugovor sa Real Madridom na još četiri godine.

"Grom iz vedra neba", Konte napustio Juventus - Fudbal

Fudbal - "Grom iz vedra neba", Konte napustio Juventus

Antonio Konte, koji je sa Juventusom osvojio tri titule prvaka Serije A, posle tri sezone na klupi torinskog kluba, podneo je ostavku.

Toni Kros nije samo na odmoru u Španiji - Fudbal

Fudbal - Toni Kros nije samo na odmoru u Španiji

Toni Kros je rekao da je u Španiji na odmoru, ali se očekuje finalizacija njegovog transfera u Real Madrid u skorijoj budućnosti.

Lazar Marković potpisao za Liverpul - Fudbal

Fudbal - Lazar Marković potpisao za Liverpul

Liverpul je potvrdio prelazak 20-godišnjeg srpskog internacionalca iz Benfike u Premijer ligu

Nemačka dočekala šampione sveta - Fudbal

Fudbal - Nemačka dočekala šampione sveta

Ispred Brandenburške kapije u Berlinu oko četvrt miliona Nemaca je dočekalo izabranike Joakima Leva, koji su u Brazilu osvojili četvrtu titulu svetskih šampiona