09/06/2012 - 06:31 - Updated 09/06/2012 - 06:54

Prvi dan Evropskog prvenstva

EURO 2012 - Fudbal
dpa

Ako se po jutru dan poznaje, očekuje nas veoma uzbudljiv EURO 2012. Prvog dana takmičenja je viđeno 7 golova, promašen penal i 2 crvena kartona

Reprezentacije Poljske i Grčke igrale su 1:1 u premijernoj utakmici 14. Evropskog prvenstva.

Poljaci su u vođstvo došli u 17. minutu golom Levandovskog, a izjednačio je Salpingidis u 51, u situaciji kada su Poljaci imali igrača više na terenu nakon isključenja Papastatopulosa.

Tragičar meča bio je kapiten Grčke, Jorgos Karagunis, koji nije iskoristio jedanaesterac, odnosno njegov udarac odbranio je golman Titon.

Neposredno pre toga, Titon je ušao u igru pošto je Šćešnji dobio crveni karton zbog faula nad Salpingidisom u kaznenom prostoru.

Reprezentacija Rusije briljantno je započela nastup na Evropskom prvenstvu pobedom protiv Češke rezultatom 4:1 i najavila da bi mogla da ponovi rezultat od pre četiri godine kada se plasirala u polufinale.

Već posle dvadesetak minuta sve je bilo rešeno, Džagoev i Širokov su postigli golove za mirniju igru Rusa, čak i kad je rival smanjio početkom drugog poluvremena.

Do kraja su Pavljučenko i Džagoev postigli još dva gola za ubedljivu pobedu koja je mogla biti i veća da se Keržakov nije propisno ispromašivao.

Rusija - Češka 4:1 (Džagoev 15, 79, Širokov 24, Pavljučenko 82 - Pilar 52)

Poljska - Grčka 1:1 (Levandovski 17 - Salpingidis 51)

*LINK - Fudbal

Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu

U subotu počinje 20. jubilarna MLS sezona, koju će gledaoci Eurosporta pratiti u direktnim prenosima od marta do decembra, zaključno sa 2018. godinom.

Algarve kup na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - Algarve kup na Eurosportu

Od 4. marta u Portugalu, biće održan Algarve kup, takmičenje koje će okupiti najbolje svetske reprezentacije u ženskom fudbalu.

8 golova u Bremenu i pobeda "vukova" - Fudbal

Fudbal - 8 golova u Bremenu i pobeda "vukova"

Volfsburg je nastavio da niže pobede u Bundesligi, u 23. kolu "vukovi" su savladali Verder u gostima rezultatom 5:3.

BL: Borusija deklasirala Šalke u Dortmundu - Fudbal

Fudbal - BL: Borusija deklasirala Šalke u Dortmundu

U derbiju Rura na "Zignal Iduna parku" izabranici Jirgena Klopa su u završnici savladali goste iz Gelzenkirhena sa ubedljivih 3:0.

Rođendanska pobeda Bajerna u Minhenu - Fudbal

Fudbal - Rođendanska pobeda Bajerna u Minhenu

U večeri proslave 115 godina postojanja, ekipa Bajerna je pred svojim navijačima nadigrala goste iz Kelna, koji mogu biti prezadovoljni rezultatom 4:1.

LE: Liverpul eliminisan posle jedanaesteraca, Ljajić pogurao Romu - Fudbal

Fudbal - LE: Liverpul eliminisan posle jedanaesteraca, Ljajić pogurao Romu

Nakon revnš susreta šesnaestine finala, Liga Evrope je završena za Liverpul, a plasman među 16 najboljih timova izborila je Roma Adema Ljajića.

LŠ: Monako slavio u Londonu, minimalac Bajera - Fudbal

Fudbal - LŠ: Monako slavio u Londonu, minimalac Bajera

Poslednje utakmice osmine finala Lige šampiona donele su mnogo uzbuđenja i iznenađenja, jer je Monako slavio u Londonu 3:1, a Bajer je savladao Atletiko.

Dva pogotka Suaresa, Juventus slavio u Torinu - Fudbal

Fudbal - Dva pogotka Suaresa, Juventus slavio u Torinu

Katalonski gigant je zabeležio pobedu 2:1 na gostovanju Mančester Sitiju, dok je Juventus na svom terenu istim rezultatom savladao goste iz Dortmunda.

BL: As "vukova" nastavio golgetersku seriju - Fudbal

Fudbal - BL: As "vukova" nastavio golgetersku seriju

Bas Dost, napadač Volfsburga, nastavio je da rešeta mreže u Bundesligi, a sa dva nova pogotka doneo je pobedu u duelu sa Hertom.

BL: Bajern napunio mrežu Paderborna - Fudbal

Fudbal - BL: Bajern napunio mrežu Paderborna

Nakon remija bez golova u Ligi šampiona u Ukrajini, Bajern je na gostovanju Paderbornu slavio sa ubedljivih 6:0.