09/06/2012 - 06:31 - Updated 09/06/2012 - 06:54

Prvi dan Evropskog prvenstva

EURO 2012 - Fudbal
dpa

Ako se po jutru dan poznaje, očekuje nas veoma uzbudljiv EURO 2012. Prvog dana takmičenja je viđeno 7 golova, promašen penal i 2 crvena kartona

Reprezentacije Poljske i Grčke igrale su 1:1 u premijernoj utakmici 14. Evropskog prvenstva.

Poljaci su u vođstvo došli u 17. minutu golom Levandovskog, a izjednačio je Salpingidis u 51, u situaciji kada su Poljaci imali igrača više na terenu nakon isključenja Papastatopulosa.

Tragičar meča bio je kapiten Grčke, Jorgos Karagunis, koji nije iskoristio jedanaesterac, odnosno njegov udarac odbranio je golman Titon.

Neposredno pre toga, Titon je ušao u igru pošto je Šćešnji dobio crveni karton zbog faula nad Salpingidisom u kaznenom prostoru.

Reprezentacija Rusije briljantno je započela nastup na Evropskom prvenstvu pobedom protiv Češke rezultatom 4:1 i najavila da bi mogla da ponovi rezultat od pre četiri godine kada se plasirala u polufinale.

Već posle dvadesetak minuta sve je bilo rešeno, Džagoev i Širokov su postigli golove za mirniju igru Rusa, čak i kad je rival smanjio početkom drugog poluvremena.

Do kraja su Pavljučenko i Džagoev postigli još dva gola za ubedljivu pobedu koja je mogla biti i veća da se Keržakov nije propisno ispromašivao.

Rusija - Češka 4:1 (Džagoev 15, 79, Širokov 24, Pavljučenko 82 - Pilar 52)

Poljska - Grčka 1:1 (Levandovski 17 - Salpingidis 51)

*LINK - Fudbal

UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!? - Fudbal

Fudbal - UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!?

Evropska kuća fudbala je donela presudu za incidente koji su se dogodili na utakmici Srbija-Albanija, prošlog četvrtka u Beogradu.

LE: Bešiktaš prejak za Partizan - Fudbal

Fudbal - LE: Bešiktaš prejak za Partizan

Na terenima širom "starog kontinenta" odigrane su utakmice trećeg kola Lige Evrope.

Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve - Fudbal

Fudbal - Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve

U trećem kolu Lige šampiona Arsenal je u poslednjim minutama došao do pobede, Juventus je izgubio u Atini, a Borusija slavila u Istanbulu.

LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea - Fudbal

Fudbal - LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea

U trećem kolu Lige šampiona, u prvih osam utakmica viđeno je čak 40 golova, a najefikasniji su bili Bavarci, koji su u Rimu slavili pobedu 7:1.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.

Treće kolo Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Treće kolo Lige šampiona

Večeras su na programu utakmice trećeg kola Lige šampiona u grupama ,"E", "F", "G" i "H", a derbi susret odigraće se u Rimu.

BL: Paderborn iznenadio Ajntraht - Fudbal

Fudbal - BL: Paderborn iznenadio Ajntraht

Novajlije u Bundesligi nastavljaju sezonu iz snova, ekipa Paderborna je savladala goste iz Frankfurta i danas je sedmi tim Nemačke.

Super liga Indije na Eurosportu  - Fudbal

Fudbal - Super liga Indije na Eurosportu

Eurosport je obezbedio pan-evropska TV prava na premijernu sezonu Super lige Indije, koja počinje 12. oktobra i traje do 20 decembra.

Tadić briljira na "ostrvu" - Fudbal

Fudbal - Tadić briljira na "ostrvu"

Srpski internacionalac Dušan Tadić, postigao je jedan, a asistirao kod četiri gola u pobedi 8:0 Sautemptona nad Sanderlendom.

Dortmund niže poraze, dok Bajern puni mreže - Fudbal

Fudbal - Dortmund niže poraze, dok Bajern puni mreže

U osmom kolu Bundeslige, Borusija iz Dirtmunda je zabeležila poraz u Kelnu, dok je Bajern pobedom 6:0 nad Verderom osvojio tri nova boda.