09/06/2012 - 06:31 - Updated 09/06/2012 - 06:54

Prvi dan Evropskog prvenstva

EURO 2012 - Fudbal
dpa

Ako se po jutru dan poznaje, očekuje nas veoma uzbudljiv EURO 2012. Prvog dana takmičenja je viđeno 7 golova, promašen penal i 2 crvena kartona

Reprezentacije Poljske i Grčke igrale su 1:1 u premijernoj utakmici 14. Evropskog prvenstva.

Poljaci su u vođstvo došli u 17. minutu golom Levandovskog, a izjednačio je Salpingidis u 51, u situaciji kada su Poljaci imali igrača više na terenu nakon isključenja Papastatopulosa.

Tragičar meča bio je kapiten Grčke, Jorgos Karagunis, koji nije iskoristio jedanaesterac, odnosno njegov udarac odbranio je golman Titon.

Neposredno pre toga, Titon je ušao u igru pošto je Šćešnji dobio crveni karton zbog faula nad Salpingidisom u kaznenom prostoru.

Reprezentacija Rusije briljantno je započela nastup na Evropskom prvenstvu pobedom protiv Češke rezultatom 4:1 i najavila da bi mogla da ponovi rezultat od pre četiri godine kada se plasirala u polufinale.

Već posle dvadesetak minuta sve je bilo rešeno, Džagoev i Širokov su postigli golove za mirniju igru Rusa, čak i kad je rival smanjio početkom drugog poluvremena.

Do kraja su Pavljučenko i Džagoev postigli još dva gola za ubedljivu pobedu koja je mogla biti i veća da se Keržakov nije propisno ispromašivao.

Rusija - Češka 4:1 (Džagoev 15, 79, Širokov 24, Pavljučenko 82 - Pilar 52)

Poljska - Grčka 1:1 (Levandovski 17 - Salpingidis 51)

*LINK - Fudbal

Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu

U subotu počinje 20. jubilarna MLS sezona, koju će gledaoci Eurosporta pratiti u direktnim prenosima od marta do decembra, zaključno sa 2018. godinom.

Kiks Bajerna, remi Volfsburga - Fudbal

Fudbal - Kiks Bajerna, remi Volfsburga

Borusija je razočarala navijače Bajerna u Minhenu, jer su gosti iz Menhengladbaha slavili rezultatom 2:0, dok su "vukovi" remizirali u Majncu.

Derbi začelja pripao Herti - Fudbal

Fudbal - Derbi začelja pripao Herti

U premijernom susretu 26. kola Bundeslige, Herta je sa gostovanja u Hamburgu odnela u Berlin sva tri boda, pogotkom u završnici meča.

PSŽ na "Kamp Nou" i repriza prošlogodišnjeg finala - Fudbal

Fudbal - PSŽ na "Kamp Nou" i repriza prošlogodišnjeg finala

Žrebom u Nionu definisani su parovi četvrtfinala Lige šampiona, očekuju nas dva velika derbija i dva meča sa jasnim favoritima.

Kijev eliminisao poslednjeg engleskog predstavnika u evrokupovima - Fudbal

Fudbal - Kijev eliminisao poslednjeg engleskog predstavnika u evrokupovima

Posle 22 godine, Engleska neće imati nijednog predstavnika u četvrtfinalima evropskih klupskih takmičenja.

LŠ: Barsa i Juventus kompletirali najboljih osam - Fudbal

Fudbal - LŠ: Barsa i Juventus kompletirali najboljih osam

U poslednje dve utakmice osmine finala Lige šampiona, Barselona je dominantno odigrala sa Sitijem, a Juventus je briljirao u Dortmundu

LŠ: Arsenal pobedio i ispao, Atletiku "penal rulet" - Fudbal

Fudbal - LŠ: Arsenal pobedio i ispao, Atletiku "penal rulet"

Sinoć su odigrane dve revanš utakmice Lige šampiona, Arsenal je slavio protiv Monaka ali su "kneževi" prošli dalje, dok su Madriđani eliminisali Bajern

Bajern slavio u Bremenu, remi "milionera"  - Fudbal

Fudbal - Bajern slavio u Bremenu, remi "milionera"

Iako u igri nisu bili Riberi i Roben, ekipa Bajerna je bez ikakvih problema zabeležila pobedu na gostovanju Verderu, sa ubedljivih 4:0.

LE: Volfsburg savladao Inter, nadahnuti Iguain - Fudbal

Fudbal - LE: Volfsburg savladao Inter, nadahnuti Iguain

"Vukovi" su na svom terenu, u prvom meču osmine finala Lige Evrope, savladali goste iz Milana, rezultatom 3:1, kao i Napoli Dinamo iz Moskve, het-trikom Iguaina

Deseta titula za Amerikanke na Algarve kupu - Fudbal

Fudbal - Deseta titula za Amerikanke na Algarve kupu

Ženska fudbalska reprezentacija SAD osvojila je jubilarnu titulu u Portugalu, na pripremnom turniru za Svetski kup 2015 u Kanadi.