11/06/2012 - 20:36 - Updated 11/06/2012 - 20:46

Francuzi i Englezi podelili bodove

Francuska-Engleska 1:1 - Fudbal
dpa

U derbi susretu grupe D na Evropskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini, Englezi i Francuzi su podelili bodove posle neuzbudljivih 90 minuta

Samir Nasri je prvi ozbiljnije zapretio u 11. minutu, ali lopta odlazi zamalo pored gola njegovog saigrača iz Mančester Sitija, Džoa Harta. Džejms Milner se obrukao u 15. minutu, nakon što je zaobišao francuskog gplmana Huga Lorisa, imao je potpuno prazan gol pred sobom, ali je iskosa šutirao pored stative.

Iako su Francuzi imali više od igre, Gordi Albion je stigao do vođstva u 30. minutu. Slobodan udarac je izveo kapiten Engleske Stiven Džerard, a najviši u skoku pred Lorisovim golom bio je Žoleon Lescot koji dovodi Engleze u prednost od 1:0.

Sjajnu priliku za izjednačenje Trikolori su imali u 34. minutu, kada je Alou Diara odlično glavom šutirao nakon slobodnog udarca Nasrija, ali je Hart krajnjim naporom izbio loptu u korner.

Izjednačenje je stiglo već u 39. minutu. Nasri je dobio opkladu protiv klupskog kolege Džoa Harta, sjajno pogodivši mrežu preciznim udarcem sa vrha kaznenog prostora. Imao je Hart loptu na prstima, ali je šut bio jak i precizan.

Riberi je sjajno šutirao petnaestak minuta pre kraja utakmice iz gotovo mrtvog ugla, a Hart je opet bio na mukama ali i dovoljno skoncentrisan da zaustavi njegov udarac.

Francuska je bila mnogo bolja u drugom poluvremenu, ali je i Engleska umela da zapreti. Međutim, rezultat se nije menjao i stiče se utisak da su i jedni i drugi bili zadovoljni podelom bodova na kraju.

Pretraga TV Programa Primer: Fudbal, Liga Šampiona, Eurogolovi…

*LINK - Fudbal

Trijumf Dortmunda, minimalac Bajerna - Fudbal

Fudbal - Trijumf Dortmunda, minimalac Bajerna

U 30. kolu Bundeslige, "milioneri" su na svom terenu savladali Augsburg, dok je šampion pogotkom u 80. minutu slavio na "Alijanc areni" protiv Herte.

BL: Majnc nadigrao Šalke - Fudbal

Fudbal - BL: Majnc nadigrao Šalke

Štefan Bel je odigrao utakmicu života, u golgeterskom smislu, jer je štoper Majnca postigao oba pogotka u pobedi nad Šalkeom.

Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu

U subotu počinje 20. jubilarna MLS sezona, koju će gledaoci Eurosporta pratiti u direktnim prenosima od marta do decembra, zaključno sa 2018. godinom.

Gvardiola na Kamp Nou, Ronaldo u Torinu - Fudbal

Fudbal - Gvardiola na Kamp Nou, Ronaldo u Torinu

Žrebom u Nionu izvučeni su parovi polufinala Lige šampiona i Lige Evrope.

LE: Branilac titule eliminisao Zenit - Fudbal

Fudbal - LE: Branilac titule eliminisao Zenit

Poznata su imena četvorice učesnika polufinala Lige Evrope, a parovi će biti izvučeni u petak u Nionu, uz direktan prenos na Eurosportu od 12 časova.

Čičarito heroj Reala, Juventus remizirao u Kneževini - Fudbal

Fudbal - Čičarito heroj Reala, Juventus remizirao u Kneževini

Real iz Madrida i Juventus pridružili su se Barseloni i Bajernu u polufinalu Lige šampiona, a parovi će biti poznati posle žreba u Nionu (Eurosport petak u 12h)

Goleada za polufinale Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Goleada za polufinale Lige šampiona

U prvoj večeri revanš susreta četvrtfinala Lige šampiona, favoriti su bili ubedljivi, Barselona je savladala "prinčeve" 2:0, a Bajern je napunio mrežu Porta (6:

BL:  Proboj Bajera do trećeg mesta - Fudbal

Fudbal - BL: Proboj Bajera do trećeg mesta

"Farmaceuti" su iskoristili remi direktnog konkurenta za Ligu šampiona, Menhengladbaha, i pobedom u 29. kolu izbili na treće mesto Bundeslige.

Remi na startu 29.kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Remi na startu 29.kola Bundeslige

U duelu dva tima koji su pretendenti na pozicije koje vode u evropska takmičenja, u prvom meču 29. kola između Menhengladbaha i Ajntrahta, nije bilo golova.