11/06/2012 - 20:36 - Updated 11/06/2012 - 20:46

Francuzi i Englezi podelili bodove

Francuska-Engleska 1:1 - Fudbal
dpa

U derbi susretu grupe D na Evropskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini, Englezi i Francuzi su podelili bodove posle neuzbudljivih 90 minuta

Samir Nasri je prvi ozbiljnije zapretio u 11. minutu, ali lopta odlazi zamalo pored gola njegovog saigrača iz Mančester Sitija, Džoa Harta. Džejms Milner se obrukao u 15. minutu, nakon što je zaobišao francuskog gplmana Huga Lorisa, imao je potpuno prazan gol pred sobom, ali je iskosa šutirao pored stative.

Iako su Francuzi imali više od igre, Gordi Albion je stigao do vođstva u 30. minutu. Slobodan udarac je izveo kapiten Engleske Stiven Džerard, a najviši u skoku pred Lorisovim golom bio je Žoleon Lescot koji dovodi Engleze u prednost od 1:0.

Sjajnu priliku za izjednačenje Trikolori su imali u 34. minutu, kada je Alou Diara odlično glavom šutirao nakon slobodnog udarca Nasrija, ali je Hart krajnjim naporom izbio loptu u korner.

Izjednačenje je stiglo već u 39. minutu. Nasri je dobio opkladu protiv klupskog kolege Džoa Harta, sjajno pogodivši mrežu preciznim udarcem sa vrha kaznenog prostora. Imao je Hart loptu na prstima, ali je šut bio jak i precizan.

Riberi je sjajno šutirao petnaestak minuta pre kraja utakmice iz gotovo mrtvog ugla, a Hart je opet bio na mukama ali i dovoljno skoncentrisan da zaustavi njegov udarac.

Francuska je bila mnogo bolja u drugom poluvremenu, ali je i Engleska umela da zapreti. Međutim, rezultat se nije menjao i stiče se utisak da su i jedni i drugi bili zadovoljni podelom bodova na kraju.

*LINK - Fudbal

U nedelju bez golova za kraj 2.kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - U nedelju bez golova za kraj 2.kola Bundeslige

Drugo kolo Bundeslige je završeno na atipičan način, u mečevima Majnc - Hanover i Frajburg - Borusija Menhengladbah nije postignut ni jedan pogodak.

Kagava na lekarskim pregledima u Dortmundu - Fudbal

Fudbal - Kagava na lekarskim pregledima u Dortmundu

Bivši as Borusije Dortmund, Šinđi Kagava se vraća na mesto starih uspeha, 25-godišnji Japanac je iz Mančestera doputovao u Nemačku na lekarske preglede.

Šalke zaustavio šampiona u Gelzenkirhenu - Fudbal

Fudbal - Šalke zaustavio šampiona u Gelzenkirhenu

U drugom kolu Bundeslige, fudbaleri Šalkea su uspeli da osvoje bod u duelu sa braniocima titule, minhenskim Bajernom.

Žreb Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Žreb Lige šampiona

Žreb za novu sezonu Lige šampiona doneo je slične kombinacije kao prošle godine, kada su takođe Bajern i Siti bili u istoj grupi.

Bilbao obradovao Baskiju, Arsenal u eliti - Fudbal

Fudbal - Bilbao obradovao Baskiju, Arsenal u eliti

Atletik Bilbao je prvi put posle 16 godina izborio plasman u Ligu šampiona, gde će u narednoj sezoni nastupiti i Arsenal, Malme, Ludogorec...

Di Marija u Junajtedu, oboren rekord Premijer lige - Fudbal

Fudbal - Di Marija u Junajtedu, oboren rekord Premijer lige

Pregovori Reala i Mančester junajteda su završeni, Argentinac Anhel di Marija se iz Madrida seli u Mančester za rekordnih 75 miliona evra.

Jovetić heroj pobede "građana" nad Liverpulom - Fudbal

Fudbal - Jovetić heroj pobede "građana" nad Liverpulom

Mančester siti je nadigrao Liverpul rezultatom 3:1, a najzaslužniji za građansku pobedu bio je Stevan Jovetić, koji se dva puta upiso u listu strelaca.

BL: Dva remija za kraj prvog kola - Fudbal

Fudbal - BL: Dva remija za kraj prvog kola

U poslednje dve utakmice premijernog kola 52. sezone Bundeslige, postignuto je šest golova, ali pobednika nije bilo.

Šampion pobedom otvorio novu sezonu Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Šampion pobedom otvorio novu sezonu Bundeslige

Ekipa Bajerna je na svom terenu odigrala prvu utakmicu u 52. sezoni Bundeslige, u kojoj su Bavarci zabeležili pobedu nad "vukovima".

Atletiko osvojio Superkup  - Fudbal

Fudbal - Atletiko osvojio Superkup

U madridskom derbiju, Atletiko je na "Vinsente Kalderonu" u revanš susretu savladao Real minimalnim rezultatom i osvojio španski Superkup.