11/06/2012 - 20:36 - Updated 11/06/2012 - 20:46

Francuzi i Englezi podelili bodove

Francuska-Engleska 1:1 - Fudbal
dpa

U derbi susretu grupe D na Evropskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini, Englezi i Francuzi su podelili bodove posle neuzbudljivih 90 minuta

Samir Nasri je prvi ozbiljnije zapretio u 11. minutu, ali lopta odlazi zamalo pored gola njegovog saigrača iz Mančester Sitija, Džoa Harta. Džejms Milner se obrukao u 15. minutu, nakon što je zaobišao francuskog gplmana Huga Lorisa, imao je potpuno prazan gol pred sobom, ali je iskosa šutirao pored stative.

Iako su Francuzi imali više od igre, Gordi Albion je stigao do vođstva u 30. minutu. Slobodan udarac je izveo kapiten Engleske Stiven Džerard, a najviši u skoku pred Lorisovim golom bio je Žoleon Lescot koji dovodi Engleze u prednost od 1:0.

Sjajnu priliku za izjednačenje Trikolori su imali u 34. minutu, kada je Alou Diara odlično glavom šutirao nakon slobodnog udarca Nasrija, ali je Hart krajnjim naporom izbio loptu u korner.

Izjednačenje je stiglo već u 39. minutu. Nasri je dobio opkladu protiv klupskog kolege Džoa Harta, sjajno pogodivši mrežu preciznim udarcem sa vrha kaznenog prostora. Imao je Hart loptu na prstima, ali je šut bio jak i precizan.

Riberi je sjajno šutirao petnaestak minuta pre kraja utakmice iz gotovo mrtvog ugla, a Hart je opet bio na mukama ali i dovoljno skoncentrisan da zaustavi njegov udarac.

Francuska je bila mnogo bolja u drugom poluvremenu, ali je i Engleska umela da zapreti. Međutim, rezultat se nije menjao i stiče se utisak da su i jedni i drugi bili zadovoljni podelom bodova na kraju.

*LINK - Fudbal

BL: Dortmund ispustio pobedu i izgubio Rojsa - Fudbal

Fudbal - BL: Dortmund ispustio pobedu i izgubio Rojsa

Sezona kao iz košmara za "milionere" iz Dortmunda se nastavlja, u 12. kolu Bundeslige Borusija je ispustila dva gola prednosti za remi sa Paderbornom.

12. kolo Bundeslige - Fudbal

Fudbal - 12. kolo Bundeslige

Predstojećeg vikenda, nakon pauze zbog kvalifikacionih mečeva za EURO 2016, na programu su utakmice 12. kola Bundeslige.

Klopa ne drži mesto - Fudbal

Fudbal - Klopa ne drži mesto

Strateg "milionera", pomalo ekscentrični stručnjak, Jirgen Klop je izjavio da ne želi večno da bude na jednom mestu.

Bavarski gigant otplatio Alijanc arenu - Fudbal

Fudbal - Bavarski gigant otplatio Alijanc arenu

Legenda nemačkog i svetskog fudbala i predsednik Bajerna, Karl Hajnc Rumenige podelio je sa navijačima izvanredne vesti.

Filip Lam slomio članak  - Fudbal

Fudbal - Filip Lam slomio članak

Kapiten svetskog šampiona i igrač Bajerna, Filip Lam je na današnjem treningu doživeo težu povredu i odvežen je na dalja ispitivanja.

Super liga Indije na Eurosportu  - Fudbal

Fudbal - Super liga Indije na Eurosportu

U ponedeljak i sredu, 17. i 19. novembra, Eurosport 2 će direktno prenositi mečeve 10. runde Super lige Indije

Bruka Srbije, Farani iznenadili Grke - Fudbal

Fudbal - Bruka Srbije, Farani iznenadili Grke

U kvalifikacionoj utakmici za EURO 2016 u Francuskoj, reprezentacija Srbije je pred praznim tribinama doživela debakl u duelu sa Danskom.

BL: U duelu Borusija slavili "milioneri"  - Fudbal

Fudbal - BL: U duelu Borusija slavili "milioneri"

Spektakularnim autogolom Borusija iz Dortmunda je došla do pobede u derbi susretu sa imenjacima iz Menhengladbaha.

Mojes našao angažman na klupi Sosijedada - Fudbal

Fudbal - Mojes našao angažman na klupi Sosijedada

Dejvid Mojes, bivši trener Mančester junajteda, promovisan je u novog stratega Real Sosijedada.

BL: Bajern napunio mrežu Ajntrahta - Fudbal

Fudbal - BL: Bajern napunio mrežu Ajntrahta

U 11. kolu Bundeslige, ekipa Bajerna je deklasirala domaćina u Frankfurtu, dok je Šalke nastavio da posti od pobeda na gostovanjima