11/06/2012 - 20:36 - Updated 11/06/2012 - 20:46

Francuzi i Englezi podelili bodove

Francuska-Engleska 1:1 - Fudbal
dpa

U derbi susretu grupe D na Evropskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini, Englezi i Francuzi su podelili bodove posle neuzbudljivih 90 minuta

Samir Nasri je prvi ozbiljnije zapretio u 11. minutu, ali lopta odlazi zamalo pored gola njegovog saigrača iz Mančester Sitija, Džoa Harta. Džejms Milner se obrukao u 15. minutu, nakon što je zaobišao francuskog gplmana Huga Lorisa, imao je potpuno prazan gol pred sobom, ali je iskosa šutirao pored stative.

Iako su Francuzi imali više od igre, Gordi Albion je stigao do vođstva u 30. minutu. Slobodan udarac je izveo kapiten Engleske Stiven Džerard, a najviši u skoku pred Lorisovim golom bio je Žoleon Lescot koji dovodi Engleze u prednost od 1:0.

Sjajnu priliku za izjednačenje Trikolori su imali u 34. minutu, kada je Alou Diara odlično glavom šutirao nakon slobodnog udarca Nasrija, ali je Hart krajnjim naporom izbio loptu u korner.

Izjednačenje je stiglo već u 39. minutu. Nasri je dobio opkladu protiv klupskog kolege Džoa Harta, sjajno pogodivši mrežu preciznim udarcem sa vrha kaznenog prostora. Imao je Hart loptu na prstima, ali je šut bio jak i precizan.

Riberi je sjajno šutirao petnaestak minuta pre kraja utakmice iz gotovo mrtvog ugla, a Hart je opet bio na mukama ali i dovoljno skoncentrisan da zaustavi njegov udarac.

Francuska je bila mnogo bolja u drugom poluvremenu, ali je i Engleska umela da zapreti. Međutim, rezultat se nije menjao i stiče se utisak da su i jedni i drugi bili zadovoljni podelom bodova na kraju.

*LINK - Fudbal

Odlični "orlići" samo do boda protiv Nemaca - Fudbal

Fudbal - Odlični "orlići" samo do boda protiv Nemaca

Mladi reprezentativci Srbije su propustili priliku da nadahnutu igru u derbi susretu sa Nemcima krunišu sa tri boda.

Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu

Zvezda Mundijala u Brazilu, Hames Rodrigez je postao član Real Madrida, a na Santjago bernabeu ga je dočekalo 35.000 navijača.

Bojan Krkić prešao u Stouk siti - Fudbal

Fudbal - Bojan Krkić prešao u Stouk siti

Bivši napadač Barselone, Bojan Krkić potpisao je ugovor sa premijerligašem Stouk sitijem, za koji će nastupati bar četiri godine.

Dik Advokat na klupi Srbije - Fudbal

Fudbal - Dik Advokat na klupi Srbije

Holandski trener, Dik Advokat je potvrdio da preuzima fudbalsku reprezentaciju Srbije i da je cilj plasman na Evropsko prvenstvo 2016.

Džerard se oprostio od dresa reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Džerard se oprostio od dresa reprezentacije

Proslavljeni fudbaler, Stiven Džerard je doneo odluku da više ne nastupa za nacionalnu selekciju Engleske.

Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva - Fudbal

Fudbal - Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva

Branioci titule najbolje evropske reprezentacije do 19 godina, srpski fudbaleri su remizirali sa vršnjacima iz Ukrajine rezultatom 1:1.

Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina - Fudbal

Fudbal - Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina

Mađarska je domaćin Evropskog prvenstva za mlade fudbalere, na kojem titulu brani Srbija.

Kapiten se oprostio od reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Kapiten se oprostio od reprezentacije

Lider svetskih šampiona, Filip Lam je saopštio da neće više nastupati u nacionalnom dresu.

Kros predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Kros predstavljen u Madridu

Toni Kros je od danas stanovnik Madrida, gde će u narednih pet godina braniti boje Reala.

Real pobedio Bajern - Fudbal

Fudbal - Real pobedio Bajern

Real iz Madrida je pobedio Bajern iz Minhena u nadmetanju za senzaciju Mundijala, golmana Kostarike, Kejlora Navasa, navode španski mediji.