13/06/2012 - 09:04 - Updated 13/06/2012 - 09:23

Spektakl u Varšavi

Spektakl u Varšavi - Fudbal
AFP

Izvanrednu utakmicu druge runde takmičenja na Evropskom prvenstvu su odigrale Poljska i Rusija, a Blaščikovski je sprečio slavlje "Zbornaje"

Sjajnu utakmicu odigrali su Poljaci i Rusi na Municipial stadionu u Varšavi. Rusija je imala priliku da izbori plasman u četvrtfinale na svoj nacionalni praznik, Dan Rusije, ali je spektakularnim golom Blaščikovski pokvario slavlje gostiju.

Već u sedmom minutu Obraniakov centrira iz slobodnog udarca, a lopta umalo da prevari Malafejeva, ali ruski golman uspeo je uz dosta sreće spasiti svoju mrežu. U 11. minutu Levandovski je sa 23 metra levom nogom poslao projektil preko gola. Polanski je matirao Malafejeva u 18. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Pokušao je Vasilevski u 21. minutu, glavom je loptu poslao preko gola Rusije nakon kornera. Zapretio je isti igrač na isti način i u 27. minutu. I onda pogodak u mreži domaćih i u 37. minutu. Aršavin je sa leve strane ubacio iz slobodnog udarca, odlični Alan Džagoev je u petercu Poljske ramenom zakačio loptu, koja je završila iza leđa Titona. Bio je to treći gol na Euru za talentovanog vezistu CSKA Moskve.

U 38. minut Blaščikovski je silovito šutirao, a Malafejev je sjajno odbranio. U nastavku se tempo igre ubrzao, a Poljaci su izjednačili u 57. minutu. Kapiten Poljaka, Blaščikovski, postigao je zasigurno najlepši pogodak u dosadašnjem delu Eura. Igrač Borusije je sa 17 metara silovito šutirao u "malu mrežu" suprotnog ugla gola Rusije, a Malafejev je bio nemoćan.

U 68. minutu Džagoev je šutirao, Titon je odbranio. Malafejev je spasio Ruse na drugoj strani. Polanski je dobro šutirao sa nekih 13 metara, ali ruski golman je odbranio njegov pokušaj. Do kraja utakmice viđeno je fudbalsko nadigravanje bez promene rezultata.

*LINK - Fudbal

Šampion siguran u Kupu Nemačke - Fudbal

Fudbal - Šampion siguran u Kupu Nemačke

Odigrane su i preostale utakmice šesnaestine finala Kupa Nemačke u kojima su favoriti bili sigurni, a najviše su se namučili "farmaceuti" iz Leverkuzena.

"Milioneri" slavili u Kupu Nemačke - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" slavili u Kupu Nemačke

Izabranici Jirgena Klopa igraju očajno ove sezone u Bundesligi, ali kup takmičenja im očigledno prijaju.

BL: Neočekivan remi Bajerna - Fudbal

Fudbal - BL: Neočekivan remi Bajerna

Branioci "salatare" neprijatno su iznenadili svoje navijače, jer na gostovanju u Menhengladbahu Bajern je odigrao meč bez golova.

BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu - Fudbal

Fudbal - BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu

Posrtanje Borusije iz Dortmunda se nastavlja, posle devet kola "milioneri" imaju samo sedam bodova!

BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu - Fudbal

Fudbal - BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu

Bivši četvorostruki šampion Nemačke, Verder iz Bremena je pred prepunim tribinama zabeležio peti poraz na šest poslednjih utakmica.

UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!? - Fudbal

Fudbal - UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!?

Evropska kuća fudbala je donela presudu za incidente koji su se dogodili na utakmici Srbija-Albanija, prošlog četvrtka u Beogradu.

LE: Bešiktaš prejak za Partizan - Fudbal

Fudbal - LE: Bešiktaš prejak za Partizan

Na terenima širom "starog kontinenta" odigrane su utakmice trećeg kola Lige Evrope.

Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve - Fudbal

Fudbal - Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve

U trećem kolu Lige šampiona Arsenal je u poslednjim minutama došao do pobede, Juventus je izgubio u Atini, a Borusija slavila u Istanbulu.

LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea - Fudbal

Fudbal - LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea

U trećem kolu Lige šampiona, u prvih osam utakmica viđeno je čak 40 golova, a najefikasniji su bili Bavarci, koji su u Rimu slavili pobedu 7:1.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.