13/06/2012 - 09:04 - Updated 13/06/2012 - 09:23

Spektakl u Varšavi

Spektakl u Varšavi - Fudbal
AFP

Izvanrednu utakmicu druge runde takmičenja na Evropskom prvenstvu su odigrale Poljska i Rusija, a Blaščikovski je sprečio slavlje "Zbornaje"

Sjajnu utakmicu odigrali su Poljaci i Rusi na Municipial stadionu u Varšavi. Rusija je imala priliku da izbori plasman u četvrtfinale na svoj nacionalni praznik, Dan Rusije, ali je spektakularnim golom Blaščikovski pokvario slavlje gostiju.

Već u sedmom minutu Obraniakov centrira iz slobodnog udarca, a lopta umalo da prevari Malafejeva, ali ruski golman uspeo je uz dosta sreće spasiti svoju mrežu. U 11. minutu Levandovski je sa 23 metra levom nogom poslao projektil preko gola. Polanski je matirao Malafejeva u 18. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Pokušao je Vasilevski u 21. minutu, glavom je loptu poslao preko gola Rusije nakon kornera. Zapretio je isti igrač na isti način i u 27. minutu. I onda pogodak u mreži domaćih i u 37. minutu. Aršavin je sa leve strane ubacio iz slobodnog udarca, odlični Alan Džagoev je u petercu Poljske ramenom zakačio loptu, koja je završila iza leđa Titona. Bio je to treći gol na Euru za talentovanog vezistu CSKA Moskve.

U 38. minut Blaščikovski je silovito šutirao, a Malafejev je sjajno odbranio. U nastavku se tempo igre ubrzao, a Poljaci su izjednačili u 57. minutu. Kapiten Poljaka, Blaščikovski, postigao je zasigurno najlepši pogodak u dosadašnjem delu Eura. Igrač Borusije je sa 17 metara silovito šutirao u "malu mrežu" suprotnog ugla gola Rusije, a Malafejev je bio nemoćan.

U 68. minutu Džagoev je šutirao, Titon je odbranio. Malafejev je spasio Ruse na drugoj strani. Polanski je dobro šutirao sa nekih 13 metara, ali ruski golman je odbranio njegov pokušaj. Do kraja utakmice viđeno je fudbalsko nadigravanje bez promene rezultata.

*LINK - Fudbal

"Vukovi" se poigravali sa "farmaceutima" - Fudbal

Fudbal - "Vukovi" se poigravali sa "farmaceutima"

U 4. kolu Bundeslige, Volfsburg je zabeležio prvu pobedu u sezoni nakon što je rezultatom 4:1 savladao Bajer iz Leverkuzena.

Pomešane emocije Franka Lamparda - Fudbal

Fudbal - Pomešane emocije Franka Lamparda

Frank Lampard je zaustavio svoj bivši klub Čelsi, dok su navijači plavih uzvikivali njegovo ime, on je doneo izjednačenje i bod Mančester sitiju.

Novajlija lider Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Novajlija lider Bundeslige

Ekipa Paderborna je iskoristila kiks šampiona Bajerna i posle četiri kola Bundeslige nalazi se na liderskoj poziciji na tabeli.

192 sekunde za tri gola Arsenala - Fudbal

Fudbal - 192 sekunde za tri gola Arsenala

Arsenal je na "Vila parku" naneo prvi poraz u sezoni Aston vili, zahvaljujući Mesutu Ezilu i Daniju Velbeku koji su ekspresno napunili mrežu domaćina.

8 golova Reala u La Korunji - Fudbal

Fudbal - 8 golova Reala u La Korunji

"Kraljevski klub" je na gostovanju deklasirao Deportivo 8:2, viđen je het-trik, Ronalda, po dva gola Bejla i Ćićarita i jedan projektil Hamesa Rodrigeza.

Rastu dugovi "kraljevskog kluba" - Fudbal

Fudbal - Rastu dugovi "kraljevskog kluba"

Iako se početkom meseca, predsednik Reala Florentino Peres hvalio da je klub napravio profit u minuloj sezoni, brojke govore drugačije.

Herta osvojila bod u 96. minutu - Fudbal

Fudbal - Herta osvojila bod u 96. minutu

Četvrto kolo Bundeslige otvorili su remijem Frajburg i Herta, a gosti iz Berlina su do 2:2 došli u poslednjim sekundama meča.

Remi Partizana na startu Lige Evrope - Fudbal

Fudbal - Remi Partizana na startu Lige Evrope

Fudbaleri Partizana su osvojili bod na domaćem terenu u prvoj utakmici Lige Evrope, nakon što su sa Totenhemom odigrali bez golova.

LŠ: Goleada u prvom kolu, Bajern slavio u finišu - Fudbal

Fudbal - LŠ: Goleada u prvom kolu, Bajern slavio u finišu

Drugi takmičarski dan prvog kola Lige šampiona doneo je mnogo uzbuđenja, četiri remija i mnogo golova.

LŠ: Džerard spasio Liverpul, iznenađenje u Pireju - Fudbal

Fudbal - LŠ: Džerard spasio Liverpul, iznenađenje u Pireju

Počela je nova sezona Lige šampiona, branilac titule je postigao pet golova, dok je vicešampion pao na gostovanju u Atini.