14/06/2012 - 09:04 - Updated 14/06/2012 - 12:17

Sjajni Gomez, pobeda i Portugala

Sjajni Gomez - Fudbal
AFP

Reprezentacija Nemačke je nadigrala Holandiju, dok su Danci za malo izvukli bod u duelu sa Portugalom

Reprezentativci Nemačke plasirali su se u narednu fazu takmičenja na EP u fudbalu nakon što su večeras savladali selekciju Holandije rezultatom 2:1.

Do krucijalne prednosti "Panzeri" su stigli u prvom poluvremenu golovima Maria Gomeza u 24. i 38. minutu od kojih je atraktivniji bio ovaj drugi postignut iskosa sa 15 metara.

Mnogo bolja igra u prvom donela je opušteniji nastavak u drugom poluvremenu izabranicima Joakima Leva, a Holanđani nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol Nemačke.

Ipak, do počasnog gola Holandija dolazi 17 minuta pre kraja, kada je silovit šut Van Persija sa preko 20 metara završio u donjem levom uglu gola Manuela Nojera.

U 3. kolu grupe B, Nemci će snage odmeriti sa Dancima, dok Holanđane očekuje susret sa Portugalcima.

Reprezentacija Portugalije ostvarila je izuzetno važnu pobedu na EP, savladavši selekciju Danske rezultatom 3:2 u meču 2. kola Grupe B.

Portugalci su posle nešto više od pola sata igre vodili 2:0, golovima Pepea u 24, odnosno Heldera Poštige u 36. minutu.

Danci se nisu predavali pa su golom Niklasa Bendtnera u 41. minutu prepolovili prednost Portugalije, da bi isti igrač 10 minuta pre kraja izjednačio na 2:2.

Kada se činilo da će se meč završiti bez pobednika, Silvestre Varela je u 87. minutu postigao pobedonosni gol za Portugalce, koji sada imaju tri boda, isto koliko i Danska.

*LINK - Fudbal

LŠ: Bez golova u Madridu - Fudbal

Fudbal - LŠ: Bez golova u Madridu

Bunker Čelsija na gostovanju Atletiku bio je neprobojan i prva utakmica polufinala lige šampiona završena je bez pogodaka.

Kraj Mojesove ere u Mančesteru - Fudbal

Fudbal - Kraj Mojesove ere u Mančesteru

Trener Mančester junajteda, Dejvid Mojes je posle deset meseci rada dobio otkaz, a ekipu će do kraja sezone predvoditi Rajan Gigs.

Bajer i Štutgart pobedama zaključili 31. kolo Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Bajer i Štutgart pobedama zaključili 31. kolo Bundeslige

"Farmaceuti" iz Leverkuzena su se trijumfom nad Nirnbergom vratili na 4. mesto, dok je Štutgart nadigrao Šalke 04.

Bajern prekinuo lošu seriju - Fudbal

Fudbal - Bajern prekinuo lošu seriju

Šampioni Nemačke i Evrope, minhenski Bajern je nakon tri meča bez pobede, zabeležio trijumf u nacionalnom šampionatu.

Pet golova za finale Kupa Nemačke - Fudbal

Fudbal - Pet golova za finale Kupa Nemačke

Šampion Nemačke i Evrope, minhenski Bajern izborio je finale Kupa Nemačke pobedom nad Kajzerslauternom 5:1.

Bejl doneo Kup Kralja Realu - Fudbal

Fudbal - Bejl doneo Kup Kralja Realu

Real iz Madrida je u finalu Kupa Kralja savladao stare rivale, ekipu Barselone, rezultatom 2:1, zahvaljujući magiji Gereta Bejla.

"Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog

Borusija iz Dortmunda je prvi finalista Kupa Nemačke, nakon trijumfa nad Volfsburgom.

Četvrt veka od tragedije na Hilsborou - Fudbal

Fudbal - Četvrt veka od tragedije na Hilsborou

Danas se navršilo 25 godina od velike tragedije, kada je na stadionu Hilsborou nastradalo 96 navijača Liverpula

Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige

U poslednje dve utakmice 30. kola Bundeslige, Bajer i Hofenhajm su iskoristili prednost domaćeg terena i savladali su Hertu i Augsburg.

BL: "Milioneri" pokorili Minhen - Fudbal

Fudbal - BL: "Milioneri" pokorili Minhen

Gosti iz Dortmunda su svladali šampiona Evrope i Nemačke na "Alijanc areni" ubedljivim rezultatom 3:0.