14/06/2012 - 09:04 - Updated 14/06/2012 - 12:17

Sjajni Gomez, pobeda i Portugala

Sjajni Gomez - Fudbal
AFP

Reprezentacija Nemačke je nadigrala Holandiju, dok su Danci za malo izvukli bod u duelu sa Portugalom

Reprezentativci Nemačke plasirali su se u narednu fazu takmičenja na EP u fudbalu nakon što su večeras savladali selekciju Holandije rezultatom 2:1.

Do krucijalne prednosti "Panzeri" su stigli u prvom poluvremenu golovima Maria Gomeza u 24. i 38. minutu od kojih je atraktivniji bio ovaj drugi postignut iskosa sa 15 metara.

Mnogo bolja igra u prvom donela je opušteniji nastavak u drugom poluvremenu izabranicima Joakima Leva, a Holanđani nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol Nemačke.

Ipak, do počasnog gola Holandija dolazi 17 minuta pre kraja, kada je silovit šut Van Persija sa preko 20 metara završio u donjem levom uglu gola Manuela Nojera.

U 3. kolu grupe B, Nemci će snage odmeriti sa Dancima, dok Holanđane očekuje susret sa Portugalcima.

Reprezentacija Portugalije ostvarila je izuzetno važnu pobedu na EP, savladavši selekciju Danske rezultatom 3:2 u meču 2. kola Grupe B.

Portugalci su posle nešto više od pola sata igre vodili 2:0, golovima Pepea u 24, odnosno Heldera Poštige u 36. minutu.

Danci se nisu predavali pa su golom Niklasa Bendtnera u 41. minutu prepolovili prednost Portugalije, da bi isti igrač 10 minuta pre kraja izjednačio na 2:2.

Kada se činilo da će se meč završiti bez pobednika, Silvestre Varela je u 87. minutu postigao pobedonosni gol za Portugalce, koji sada imaju tri boda, isto koliko i Danska.

*LINK - Fudbal

Ibrahimović doneo pobedu Švedskoj, incidenti u Podgorici - Fudbal

Fudbal - Ibrahimović doneo pobedu Švedskoj, incidenti u Podgorici

Zlatan Ibrahimović je postigao oba pogotka u pobedi Švedske na gostovanju Moldaviji, dok je meč Rusije i Crne Gore prekinut zbog divljanja huligana u Podgorici.

Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu

U subotu počinje 20. jubilarna MLS sezona, koju će gledaoci Eurosporta pratiti u direktnim prenosima od marta do decembra, zaključno sa 2018. godinom.

Kiks Bajerna, remi Volfsburga - Fudbal

Fudbal - Kiks Bajerna, remi Volfsburga

Borusija je razočarala navijače Bajerna u Minhenu, jer su gosti iz Menhengladbaha slavili rezultatom 2:0, dok su "vukovi" remizirali u Majncu.

Derbi začelja pripao Herti - Fudbal

Fudbal - Derbi začelja pripao Herti

U premijernom susretu 26. kola Bundeslige, Herta je sa gostovanja u Hamburgu odnela u Berlin sva tri boda, pogotkom u završnici meča.

PSŽ na "Kamp Nou" i repriza prošlogodišnjeg finala - Fudbal

Fudbal - PSŽ na "Kamp Nou" i repriza prošlogodišnjeg finala

Žrebom u Nionu definisani su parovi četvrtfinala Lige šampiona, očekuju nas dva velika derbija i dva meča sa jasnim favoritima.

Kijev eliminisao poslednjeg engleskog predstavnika u evrokupovima - Fudbal

Fudbal - Kijev eliminisao poslednjeg engleskog predstavnika u evrokupovima

Posle 22 godine, Engleska neće imati nijednog predstavnika u četvrtfinalima evropskih klupskih takmičenja.

LŠ: Barsa i Juventus kompletirali najboljih osam - Fudbal

Fudbal - LŠ: Barsa i Juventus kompletirali najboljih osam

U poslednje dve utakmice osmine finala Lige šampiona, Barselona je dominantno odigrala sa Sitijem, a Juventus je briljirao u Dortmundu

LŠ: Arsenal pobedio i ispao, Atletiku "penal rulet" - Fudbal

Fudbal - LŠ: Arsenal pobedio i ispao, Atletiku "penal rulet"

Sinoć su odigrane dve revanš utakmice Lige šampiona, Arsenal je slavio protiv Monaka ali su "kneževi" prošli dalje, dok su Madriđani eliminisali Bajern

Bajern slavio u Bremenu, remi "milionera"  - Fudbal

Fudbal - Bajern slavio u Bremenu, remi "milionera"

Iako u igri nisu bili Riberi i Roben, ekipa Bajerna je bez ikakvih problema zabeležila pobedu na gostovanju Verderu, sa ubedljivih 4:0.

LE: Volfsburg savladao Inter, nadahnuti Iguain - Fudbal

Fudbal - LE: Volfsburg savladao Inter, nadahnuti Iguain

"Vukovi" su na svom terenu, u prvom meču osmine finala Lige Evrope, savladali goste iz Milana, rezultatom 3:1, kao i Napoli Dinamo iz Moskve, het-trikom Iguaina