14/06/2012 - 09:04 - Updated 14/06/2012 - 12:17

Sjajni Gomez, pobeda i Portugala

Sjajni Gomez - Fudbal
AFP

Reprezentacija Nemačke je nadigrala Holandiju, dok su Danci za malo izvukli bod u duelu sa Portugalom

Reprezentativci Nemačke plasirali su se u narednu fazu takmičenja na EP u fudbalu nakon što su večeras savladali selekciju Holandije rezultatom 2:1.

Do krucijalne prednosti "Panzeri" su stigli u prvom poluvremenu golovima Maria Gomeza u 24. i 38. minutu od kojih je atraktivniji bio ovaj drugi postignut iskosa sa 15 metara.

Mnogo bolja igra u prvom donela je opušteniji nastavak u drugom poluvremenu izabranicima Joakima Leva, a Holanđani nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol Nemačke.

Ipak, do počasnog gola Holandija dolazi 17 minuta pre kraja, kada je silovit šut Van Persija sa preko 20 metara završio u donjem levom uglu gola Manuela Nojera.

U 3. kolu grupe B, Nemci će snage odmeriti sa Dancima, dok Holanđane očekuje susret sa Portugalcima.

Reprezentacija Portugalije ostvarila je izuzetno važnu pobedu na EP, savladavši selekciju Danske rezultatom 3:2 u meču 2. kola Grupe B.

Portugalci su posle nešto više od pola sata igre vodili 2:0, golovima Pepea u 24, odnosno Heldera Poštige u 36. minutu.

Danci se nisu predavali pa su golom Niklasa Bendtnera u 41. minutu prepolovili prednost Portugalije, da bi isti igrač 10 minuta pre kraja izjednačio na 2:2.

Kada se činilo da će se meč završiti bez pobednika, Silvestre Varela je u 87. minutu postigao pobedonosni gol za Portugalce, koji sada imaju tri boda, isto koliko i Danska.

*LINK - Fudbal

Remi Partizana, debakl Seltika - Fudbal

Fudbal - Remi Partizana, debakl Seltika

Odigrane su prve utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, Partizan je odigrao meč bez golova, dok je šotski predstavnik deklasiran u Varšavi.

Lukaku potpisao za Everton - Fudbal

Fudbal - Lukaku potpisao za Everton

Dugo se nagađalo gde će naredne sezone igrati Romelu Lukaku, spekulacijama je došao kraj jer je postignut dogovor između Evertona i mladog Belgijanca.

Portugal i Nemačka u finalu Evropskog prvanstva - Fudbal

Fudbal - Portugal i Nemačka u finalu Evropskog prvanstva

Na skupu najboljih fudbalskih selekcija Evrope uzrasta do 19 godina, za titulu šampiona boriće se Nemačka i Portugal.

Subotić strelac za Borusiju - Fudbal

Fudbal - Subotić strelac za Borusiju

Srpski reprezentativac je posle duge pauze zaigrao u dresu "milionera" iz Dortmunda, a na svojoj drugoj utakmici je uspe i da postigne gol.

Ronaldinjo se vraća u Evropu? - Fudbal

Fudbal - Ronaldinjo se vraća u Evropu?

Virtuoz u kopačkama, Ronaldo de Asis Moreira okončao je saradnju sa brazilskim Atletikom Mineirom i sada je slobodan igrač.

Kvalifikacije za Ligu šampiona - Fudbal

Fudbal - Kvalifikacije za Ligu šampiona

Odigrani su prvi mečevi trećeg kola Lige šampiona, a večeras, jedini srpski predstavnik, Partizan u gostima igra protiv Ludogoreca.

"Orlići" protiv Portugala za finale - Fudbal

Fudbal - "Orlići" protiv Portugala za finale

Omladinski reprezentativci Srbije, danas u 21 čas, uz direktan prenos na Eurosportu (od 20h), igraju polufinalni meč Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina.

Orlići kroz "iglene uši" do polufinala - Fudbal

Fudbal - Orlići kroz "iglene uši" do polufinala

Branioci titule na Evropskom prvenstvu za omladince, reprezentativci Srbije su u poslednjim trenucima meča savladali Bugarsku

Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu

Zvezda Mundijala u Brazilu, Hames Rodrigez je postao član Real Madrida, a na Santjago bernabeu ga je dočekalo 35.000 navijača.

Bojan Krkić prešao u Stouk siti - Fudbal

Fudbal - Bojan Krkić prešao u Stouk siti

Bivši napadač Barselone, Bojan Krkić potpisao je ugovor sa premijerligašem Stouk sitijem, za koji će nastupati bar četiri godine.