15/06/2012 - 08:12 - Updated 15/06/2012 - 08:39

Goleada u Gdanjsku

Goleada u Gdanjsku - Fudbal
AFP

Reprezentacija Španije je sa 4:0 savladala tim Republike Irske, u drugom kolu grupne faze takmičenja Evropskog prvenstva u fudbalu

U utakmici u kojoj je Španija dominirala, prvi su zapretili Irci pokušajem Koksa iz velike daljine, ali je Kasiljas bez većih problema odbranio njegov udarac.

Španci do vođstva dolaze već nakon četiri minuta igre. Fernando Tores je fantastično pogodio mrežu Iraca za vođstvo od 1:0 i veliko slavlje navijača Furije.

Nastavila je Španija sa napadima na gol Givena. David Silva je šutirao u 7. minutu pravo u Givena, da bi minut kasnije novu priliku imao Tores, ali je ovog puta napadač Čelsija šutirao pored gola. Pike je u 16. minutu iz drugog plana imao dobar pokušaj, šutirao je sa dvadesetak metara, ali je Given ponovo bio na pravom mestu.

Bili su Španci mnogo bolji rival i često dolazili do dobrih prilika za šut, ali do 42. minuta ozbiljnije prilike nisu imali. Pred sam finiš dobro je šutirao Ćavi, ali promene rezultata nije bilo.

Ćabi Alonso i Andreas Iniesta su okončali prvo poluvreme svojim pokušajima sa velike udaljenosti, ali bez veće opasnosti po gol Givena.

Drugo poluvreme je pokušajem otovrio Arbeloa, Given je odbranio, ali se u nastavku napada Silva dobro snašao u gužvi i pogađa gol za 2:0.

Given je bravuroznom intervencijom u 55. minutu nakon šuta Ćavija spasio svoj tim po ko zna koji put, ali Španci su i pored sigurnog vođstva i dalje opsedali gol Iraca, koji su svega u nekoliko navrata uspeli preći polovinu terena.

Novi pokušaj u 62. minutu je imao Serhio Buskets. Nakon velike gužve u Irskom kaznenom prostoru lopta je došla do Barseloninog veznog igrača koji ipak šutira pored gola sa desetak metara.

Napadi Španaca su se isplatili u 70. minuti. Fernando "El Ninjo" Tores je iskoristio sjajnu asistenciju Silvevi bez problema savladao Givena za 3:0.

Konačno su i Irci imali priliku i to u 75. minutu utakmice. Nakon jedne polukontre pokušaj Robija Kinea sa dvadesetak metara odlično brani Kasiljas. Ćavi je potom zaprijetio iz slobodnog udarca, ali ponovo neprecizno.

Kazorla je u 82. minutu odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, Given je odbranio, a nakon kornera Španci dolaze do četvrtog gola. Fabregas je dobio loptu na pet šest metara iskosa sa desne strane, snažnim udarcem od stativu pogađa za 4:0.

Španci su se ovim vođstvom zadovoljili i do kraja susreta golova nije bilo, pa je ostalo 4:0.

*LINK - Fudbal

"Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog

Borusija iz Dortmunda je prvi finalista Kupa Nemačke, nakon trijumfa nad Volfsburgom.

Četvrt veka od tragedije na Hilsborou - Fudbal

Fudbal - Četvrt veka od tragedije na Hilsborou

Danas se navršilo 25 godina od velike tragedije, kada je na stadionu Hilsborou nastradalo 96 navijača Liverpula

Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige

U poslednje dve utakmice 30. kola Bundeslige, Bajer i Hofenhajm su iskoristili prednost domaćeg terena i savladali su Hertu i Augsburg.

BL: "Milioneri" pokorili Minhen - Fudbal

Fudbal - BL: "Milioneri" pokorili Minhen

Gosti iz Dortmunda su svladali šampiona Evrope i Nemačke na "Alijanc areni" ubedljivim rezultatom 3:0.

LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid - Fudbal

Fudbal - LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid

Žrebom u Nionu određeni su parovi polufinala Lige šampiona, u kojima će se za finale u Lisabonu boriti Real i Bajern, odnosno Atletiko i Čelsi.

Ronaldo van terena - Fudbal

Fudbal - Ronaldo van terena

Kristijano Ronaldo pored blaže povrede kolena, ima tegobe i sa tetivom i mišićem leve noge, zbog čega će pauzirati bar 15 dana.

LE: Španski derbi u polufinalu - Fudbal

Fudbal - LE: Španski derbi u polufinalu

Žrebom u Nionu odlučeno je da se za mesto u finalu Lige Evrope bore Sevilja i Valensija, odnosno Benfika i Juventus.

LE: Dominacija domaćina - Fudbal

Fudbal - LE: Dominacija domaćina

Posle revanš susreta Lige Evrope, u polufinale plasirali su se Sevilja, Valensija, Benfika i Juventus.

Atletiko eliminisao Barsu, Junajted namučio Bajern - Fudbal

Fudbal - Atletiko eliminisao Barsu, Junajted namučio Bajern

Atletiko iz Madrida je sprečio Barselonu da se plasira u sedmo uzastopno polufinale Lige šampiona, dok je aktuelni šampion imao težak test na "Alijanc areni"

PSŽ stao u Londonu, Real preživeo u Dortmundu - Fudbal

Fudbal - PSŽ stao u Londonu, Real preživeo u Dortmundu

Čelsi je u samoj završnici meča eliminisao Pari Sen Žermen i izbori plasman u polufinale Lige šampiona, gde će igrati i Real nakon ukupnog trijumfa nad "milione