15/06/2012 - 08:12 - Updated 15/06/2012 - 08:39

Goleada u Gdanjsku

Goleada u Gdanjsku - Fudbal
AFP

Reprezentacija Španije je sa 4:0 savladala tim Republike Irske, u drugom kolu grupne faze takmičenja Evropskog prvenstva u fudbalu

U utakmici u kojoj je Španija dominirala, prvi su zapretili Irci pokušajem Koksa iz velike daljine, ali je Kasiljas bez većih problema odbranio njegov udarac.

Španci do vođstva dolaze već nakon četiri minuta igre. Fernando Tores je fantastično pogodio mrežu Iraca za vođstvo od 1:0 i veliko slavlje navijača Furije.

Nastavila je Španija sa napadima na gol Givena. David Silva je šutirao u 7. minutu pravo u Givena, da bi minut kasnije novu priliku imao Tores, ali je ovog puta napadač Čelsija šutirao pored gola. Pike je u 16. minutu iz drugog plana imao dobar pokušaj, šutirao je sa dvadesetak metara, ali je Given ponovo bio na pravom mestu.

Bili su Španci mnogo bolji rival i često dolazili do dobrih prilika za šut, ali do 42. minuta ozbiljnije prilike nisu imali. Pred sam finiš dobro je šutirao Ćavi, ali promene rezultata nije bilo.

Ćabi Alonso i Andreas Iniesta su okončali prvo poluvreme svojim pokušajima sa velike udaljenosti, ali bez veće opasnosti po gol Givena.

Drugo poluvreme je pokušajem otovrio Arbeloa, Given je odbranio, ali se u nastavku napada Silva dobro snašao u gužvi i pogađa gol za 2:0.

Given je bravuroznom intervencijom u 55. minutu nakon šuta Ćavija spasio svoj tim po ko zna koji put, ali Španci su i pored sigurnog vođstva i dalje opsedali gol Iraca, koji su svega u nekoliko navrata uspeli preći polovinu terena.

Novi pokušaj u 62. minutu je imao Serhio Buskets. Nakon velike gužve u Irskom kaznenom prostoru lopta je došla do Barseloninog veznog igrača koji ipak šutira pored gola sa desetak metara.

Napadi Španaca su se isplatili u 70. minuti. Fernando "El Ninjo" Tores je iskoristio sjajnu asistenciju Silvevi bez problema savladao Givena za 3:0.

Konačno su i Irci imali priliku i to u 75. minutu utakmice. Nakon jedne polukontre pokušaj Robija Kinea sa dvadesetak metara odlično brani Kasiljas. Ćavi je potom zaprijetio iz slobodnog udarca, ali ponovo neprecizno.

Kazorla je u 82. minutu odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, Given je odbranio, a nakon kornera Španci dolaze do četvrtog gola. Fabregas je dobio loptu na pet šest metara iskosa sa desne strane, snažnim udarcem od stativu pogađa za 4:0.

Španci su se ovim vođstvom zadovoljili i do kraja susreta golova nije bilo, pa je ostalo 4:0.

*LINK - Fudbal

Grupna faza Kupa afričkih nacija - Fudbal

Fudbal - Grupna faza Kupa afričkih nacija

Danas na Eurosportu, na programu su direktni prenosi mečeva grupne faze takmičenja na Kupu afričkih nacija, Obala Slonovače-Mali i Kamerun-Gvineja

Grupna faza Kupa Afrike - Fudbal

Fudbal - Grupna faza Kupa Afrike

U okviru prve faze takmičenja na Kupu afričkih nacija, Eurosport će danas prenositi duele Zambija-Tunis i Zelenortska Ostrva-DR Kongo

Kongo savladao Gabon - Fudbal

Fudbal - Kongo savladao Gabon

Na Kupu afričkih nacija selekcija Konga je pobedila Gabon, dok je domaćin, Ekvatorijalna Gvineja podelila bodove sa Burkinom Faso.

Kup afričkih nacija direktno na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - Kup afričkih nacija direktno na Eurosportu

U sredu 21.01. Eurosport će direktno pratiti utakmice grupne faze takmičenja između Ekvatorijalne Gvineje i Burkine Faso, kao i duel Gabon-Kongo.

AKN 2015: Dva remija u grupi "D" - Fudbal

Fudbal - AKN 2015: Dva remija u grupi "D"

Biće mnogo neizvesnosti u završnici takmičenja u grupi "D" na Afričkom kupu nacija, nakon remija Gvineje i Obale Slonovače, odnosno Malija i Kameruna.

Afrički kup nacija na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - Afrički kup nacija na Eurosportu

Najuzbudljivije fudbalsko takmičenje na afričkom kontinentu, koje se organizuje svake druge godine, biće održano u Ekvatorijalnoj Gvineji od 17. januara

Gana ispustila remi u završnici - Fudbal

Fudbal - Gana ispustila remi u završnici

Senegal i Gana su odigrali najdramatičniji meč u dosadašnjem toku 2015 Afičkog kupa nacija, a "lavovi" su do pobede došli u 93. minutu.

AFC Kup Azije na Eurosportu 2 - Fudbal

Fudbal - AFC Kup Azije na Eurosportu 2

Eurosport 2 će direktno pratiti takmičenje 16 najboljih fudbalskih selekcija Azije, koje se do 31. januara održava u Australiji.