15/06/2012 - 23:21 - Updated 15/06/2012 - 23:47

Triler u Kijevu

Triler u Kijevu - Fudbal
Reuters

U spektakularnom susretu, druge runde takmičenja Evropskog prvenstva u fudbalu, između Švedske i Engleske slavili su Ostrvljani sa 3:2

Utakmicu za pamćenje odigrali su večeras u Kijevu Engleska i Švedska. Uz dosta preokreta, na kraju su slavili Englezi i tako došli na prag četvrtfinala, dok su se Zlatan Ibrahimović i društvo oprostili od Poljske i Ukrajine.

U prvoj izglednoj šansi za gol našao se Velbek u 15. minutu, koji je na centaršut Milnera sa desne strane glavom pucao pored gola. Uzvratio je odmah Ibrahimović u 20. minutu, ali je Hart rutinski intervenisao na golu. U 23. minutu vode Englezi i to nakon akcije Liverpulovih igrača.

Kapiten Džerard je ubacio sa desne strane, Kerol sjajno skočio i glavom loptu poslao u mrežu Iasksona, brzo opravdavši poverenje selektora Hodžsona.

U 33. minutu blokirani pokušaj Ibrahimovića završava u rukama Harta.

Jong je u 37. minutu iskosa sa leve strane gađao bliži ugao, iako je mogao uposliti slobodnog Kerola na drugoj strani. Uzvratio je brzo Kalstrom, ali mreža Harta se nije zatresla.

A onda je počeo pravi triler.

U četvrtom minutu nastavka Švedska je izjednačila. Ibrahimović je pogodio živi zid iz slobodnog udarca, iz njegovog drugog pokušaja lopta se otkotrljala do Melberga, čiji udarac sa desetak metara završava u mreži.

Neočekivani preokret Šveđana u 59. minutu. Larson je ubacio u peterac Engleza iz slobodnog udarca, Melberg najviši u skoku, a Hart nemoćan po drugi put večeras. Zatim je Hodžson u igru ubacio Volkota umesto Milnera, što se ispostavilo kao potez večeri.

U 63. minutu Isakson je odbranio Terijev pokušaj glavom sa samo šest metara nakon ubačaja Džonsona sa desne strane. Nekoliko minuta nakon ulaska u igru, Volkot pogađa za 2:2. Arsenalov brzonogi napadač je postigao sjajan pogodak udarcem sa 20-ak metara.

Hart spašava Gordi albon u 76. minutu nakon jedne bombe Ibrahimovića sa 22 metra, a onda, dva minute kasnije, novi preokret.

Volkot je projurio desnom stranom, ubacio u peterac, Velbek petom zahvatio loptu i matirao Isaksona za konačnih 3:2.

Do kraja utakmice se više rezultat nije menjao. Švedska ostaje na nula bodova, Englezi sada imaju četiri, koliko i Francuska. Ukrajina je na tri boda i sledeću utakmicu igra sa Ostrvljanima.

*LINK - Fudbal

Dik Advokat na klupi Srbije - Fudbal

Fudbal - Dik Advokat na klupi Srbije

Holandski trener, Dik Advokat je potvrdio da preuzima fudbalsku reprezentaciju Srbije i da je cilj plasman na Evropsko prvenstvo 2016.

Džerard se oprostio od dresa reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Džerard se oprostio od dresa reprezentacije

Proslavljeni fudbaler, Stiven Džerard je doneo odluku da više ne nastupa za nacionalnu selekciju Engleske.

Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva - Fudbal

Fudbal - Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva

Branioci titule najbolje evropske reprezentacije do 19 godina, srpski fudbaleri su remizirali sa vršnjacima iz Ukrajine rezultatom 1:1.

Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina - Fudbal

Fudbal - Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina

Mađarska je domaćin Evropskog prvenstva za mlade fudbalere, na kojem titulu brani Srbija.

Kapiten se oprostio od reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Kapiten se oprostio od reprezentacije

Lider svetskih šampiona, Filip Lam je saopštio da neće više nastupati u nacionalnom dresu.

Kros predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Kros predstavljen u Madridu

Toni Kros je od danas stanovnik Madrida, gde će u narednih pet godina braniti boje Reala.

Real pobedio Bajern - Fudbal

Fudbal - Real pobedio Bajern

Real iz Madrida je pobedio Bajern iz Minhena u nadmetanju za senzaciju Mundijala, golmana Kostarike, Kejlora Navasa, navode španski mediji.

Benzema ostaje u Madridu - Fudbal

Fudbal - Benzema ostaje u Madridu

Francuski reprezentativac neće promeniti klub ovog leta, jer je produžio ugovor sa Real Madridom na još četiri godine.

"Grom iz vedra neba", Konte napustio Juventus - Fudbal

Fudbal - "Grom iz vedra neba", Konte napustio Juventus

Antonio Konte, koji je sa Juventusom osvojio tri titule prvaka Serije A, posle tri sezone na klupi torinskog kluba, podneo je ostavku.

Toni Kros nije samo na odmoru u Španiji - Fudbal

Fudbal - Toni Kros nije samo na odmoru u Španiji

Toni Kros je rekao da je u Španiji na odmoru, ali se očekuje finalizacija njegovog transfera u Real Madrid u skorijoj budućnosti.