15/06/2012 - 23:21 - Updated 15/06/2012 - 23:47

Triler u Kijevu

Triler u Kijevu - Fudbal
Reuters

U spektakularnom susretu, druge runde takmičenja Evropskog prvenstva u fudbalu, između Švedske i Engleske slavili su Ostrvljani sa 3:2

Utakmicu za pamćenje odigrali su večeras u Kijevu Engleska i Švedska. Uz dosta preokreta, na kraju su slavili Englezi i tako došli na prag četvrtfinala, dok su se Zlatan Ibrahimović i društvo oprostili od Poljske i Ukrajine.

U prvoj izglednoj šansi za gol našao se Velbek u 15. minutu, koji je na centaršut Milnera sa desne strane glavom pucao pored gola. Uzvratio je odmah Ibrahimović u 20. minutu, ali je Hart rutinski intervenisao na golu. U 23. minutu vode Englezi i to nakon akcije Liverpulovih igrača.

Kapiten Džerard je ubacio sa desne strane, Kerol sjajno skočio i glavom loptu poslao u mrežu Iasksona, brzo opravdavši poverenje selektora Hodžsona.

U 33. minutu blokirani pokušaj Ibrahimovića završava u rukama Harta.

Jong je u 37. minutu iskosa sa leve strane gađao bliži ugao, iako je mogao uposliti slobodnog Kerola na drugoj strani. Uzvratio je brzo Kalstrom, ali mreža Harta se nije zatresla.

A onda je počeo pravi triler.

U četvrtom minutu nastavka Švedska je izjednačila. Ibrahimović je pogodio živi zid iz slobodnog udarca, iz njegovog drugog pokušaja lopta se otkotrljala do Melberga, čiji udarac sa desetak metara završava u mreži.

Neočekivani preokret Šveđana u 59. minutu. Larson je ubacio u peterac Engleza iz slobodnog udarca, Melberg najviši u skoku, a Hart nemoćan po drugi put večeras. Zatim je Hodžson u igru ubacio Volkota umesto Milnera, što se ispostavilo kao potez večeri.

U 63. minutu Isakson je odbranio Terijev pokušaj glavom sa samo šest metara nakon ubačaja Džonsona sa desne strane. Nekoliko minuta nakon ulaska u igru, Volkot pogađa za 2:2. Arsenalov brzonogi napadač je postigao sjajan pogodak udarcem sa 20-ak metara.

Hart spašava Gordi albon u 76. minutu nakon jedne bombe Ibrahimovića sa 22 metra, a onda, dva minute kasnije, novi preokret.

Volkot je projurio desnom stranom, ubacio u peterac, Velbek petom zahvatio loptu i matirao Isaksona za konačnih 3:2.

Do kraja utakmice se više rezultat nije menjao. Švedska ostaje na nula bodova, Englezi sada imaju četiri, koliko i Francuska. Ukrajina je na tri boda i sledeću utakmicu igra sa Ostrvljanima.

*LINK - Fudbal

Di Marija u Junajtedu, oboren rekord Premijer lige - Fudbal

Fudbal - Di Marija u Junajtedu, oboren rekord Premijer lige

Pregovori Reala i Mančester junajteda su završeni, Argentinac Anhel di Marija se iz Madrida seli u Mančester za rekordnih 75 miliona evra.

Jovetić heroj pobede "građana" nad Liverpulom - Fudbal

Fudbal - Jovetić heroj pobede "građana" nad Liverpulom

Mančester siti je nadigrao Liverpul rezultatom 3:1, a najzaslužniji za građansku pobedu bio je Stevan Jovetić, koji se dva puta upiso u listu strelaca.

BL: Dva remija za kraj prvog kola - Fudbal

Fudbal - BL: Dva remija za kraj prvog kola

U poslednje dve utakmice premijernog kola 52. sezone Bundeslige, postignuto je šest golova, ali pobednika nije bilo.

Šampion pobedom otvorio novu sezonu Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Šampion pobedom otvorio novu sezonu Bundeslige

Ekipa Bajerna je na svom terenu odigrala prvu utakmicu u 52. sezoni Bundeslige, u kojoj su Bavarci zabeležili pobedu nad "vukovima".

Atletiko osvojio Superkup  - Fudbal

Fudbal - Atletiko osvojio Superkup

U madridskom derbiju, Atletiko je na "Vinsente Kalderonu" u revanš susretu savladao Real minimalnim rezultatom i osvojio španski Superkup.

LŠ: Veče remija i pobeda gostiju - Fudbal

Fudbal - LŠ: Veče remija i pobeda gostiju

U prvim utakmicama poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona minimalnu prednost u gostima stekli su Porto i Zenit.

LE: Preokret Partizana u Beogradu - Fudbal

Fudbal - LE: Preokret Partizana u Beogradu

U prvoj utakmici poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, azerbejdžanski Nefči je postigao četiri gola u porazu 3:2 u Beogradu.

Bundesliga - Start nove sezone - Fudbal

Fudbal - Bundesliga - Start nove sezone

Utakmicom Bajern-Volfsburg danas počinje nova sezona Bundeslige, koju će Eurosport 2 direktno pratiti, intenzivnije nego minulih godina.

Remi Madriđana u Superkupu Španije - Fudbal

Fudbal - Remi Madriđana u Superkupu Španije

Madridski Atletiko i Real odigrali su prvu utakmicu Superkupa Španije, koja je završena rezultatom 1:1, pogocima Hamesa i Garsije u završnici meča.

Arsenal remizirao u Istanbulu, Bajer slavio u Danskoj - Fudbal

Fudbal - Arsenal remizirao u Istanbulu, Bajer slavio u Danskoj

Odigrane su prve utakmice poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, ekipa Arsena Vengera je odigrala bez golova, uz dosta posla za Milorada Mažića.