15/06/2012 - 23:21 - Updated 15/06/2012 - 23:47

Triler u Kijevu

Triler u Kijevu - Fudbal
Reuters

U spektakularnom susretu, druge runde takmičenja Evropskog prvenstva u fudbalu, između Švedske i Engleske slavili su Ostrvljani sa 3:2

Utakmicu za pamćenje odigrali su večeras u Kijevu Engleska i Švedska. Uz dosta preokreta, na kraju su slavili Englezi i tako došli na prag četvrtfinala, dok su se Zlatan Ibrahimović i društvo oprostili od Poljske i Ukrajine.

U prvoj izglednoj šansi za gol našao se Velbek u 15. minutu, koji je na centaršut Milnera sa desne strane glavom pucao pored gola. Uzvratio je odmah Ibrahimović u 20. minutu, ali je Hart rutinski intervenisao na golu. U 23. minutu vode Englezi i to nakon akcije Liverpulovih igrača.

Kapiten Džerard je ubacio sa desne strane, Kerol sjajno skočio i glavom loptu poslao u mrežu Iasksona, brzo opravdavši poverenje selektora Hodžsona.

U 33. minutu blokirani pokušaj Ibrahimovića završava u rukama Harta.

Jong je u 37. minutu iskosa sa leve strane gađao bliži ugao, iako je mogao uposliti slobodnog Kerola na drugoj strani. Uzvratio je brzo Kalstrom, ali mreža Harta se nije zatresla.

A onda je počeo pravi triler.

U četvrtom minutu nastavka Švedska je izjednačila. Ibrahimović je pogodio živi zid iz slobodnog udarca, iz njegovog drugog pokušaja lopta se otkotrljala do Melberga, čiji udarac sa desetak metara završava u mreži.

Neočekivani preokret Šveđana u 59. minutu. Larson je ubacio u peterac Engleza iz slobodnog udarca, Melberg najviši u skoku, a Hart nemoćan po drugi put večeras. Zatim je Hodžson u igru ubacio Volkota umesto Milnera, što se ispostavilo kao potez večeri.

U 63. minutu Isakson je odbranio Terijev pokušaj glavom sa samo šest metara nakon ubačaja Džonsona sa desne strane. Nekoliko minuta nakon ulaska u igru, Volkot pogađa za 2:2. Arsenalov brzonogi napadač je postigao sjajan pogodak udarcem sa 20-ak metara.

Hart spašava Gordi albon u 76. minutu nakon jedne bombe Ibrahimovića sa 22 metra, a onda, dva minute kasnije, novi preokret.

Volkot je projurio desnom stranom, ubacio u peterac, Velbek petom zahvatio loptu i matirao Isaksona za konačnih 3:2.

Do kraja utakmice se više rezultat nije menjao. Švedska ostaje na nula bodova, Englezi sada imaju četiri, koliko i Francuska. Ukrajina je na tri boda i sledeću utakmicu igra sa Ostrvljanima.

*LINK - Fudbal

Šampion siguran u Kupu Nemačke - Fudbal

Fudbal - Šampion siguran u Kupu Nemačke

Odigrane su i preostale utakmice šesnaestine finala Kupa Nemačke u kojima su favoriti bili sigurni, a najviše su se namučili "farmaceuti" iz Leverkuzena.

"Milioneri" slavili u Kupu Nemačke - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" slavili u Kupu Nemačke

Izabranici Jirgena Klopa igraju očajno ove sezone u Bundesligi, ali kup takmičenja im očigledno prijaju.

BL: Neočekivan remi Bajerna - Fudbal

Fudbal - BL: Neočekivan remi Bajerna

Branioci "salatare" neprijatno su iznenadili svoje navijače, jer na gostovanju u Menhengladbahu Bajern je odigrao meč bez golova.

BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu - Fudbal

Fudbal - BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu

Posrtanje Borusije iz Dortmunda se nastavlja, posle devet kola "milioneri" imaju samo sedam bodova!

BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu - Fudbal

Fudbal - BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu

Bivši četvorostruki šampion Nemačke, Verder iz Bremena je pred prepunim tribinama zabeležio peti poraz na šest poslednjih utakmica.

UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!? - Fudbal

Fudbal - UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!?

Evropska kuća fudbala je donela presudu za incidente koji su se dogodili na utakmici Srbija-Albanija, prošlog četvrtka u Beogradu.

LE: Bešiktaš prejak za Partizan - Fudbal

Fudbal - LE: Bešiktaš prejak za Partizan

Na terenima širom "starog kontinenta" odigrane su utakmice trećeg kola Lige Evrope.

Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve - Fudbal

Fudbal - Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve

U trećem kolu Lige šampiona Arsenal je u poslednjim minutama došao do pobede, Juventus je izgubio u Atini, a Borusija slavila u Istanbulu.

LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea - Fudbal

Fudbal - LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea

U trećem kolu Lige šampiona, u prvih osam utakmica viđeno je čak 40 golova, a najefikasniji su bili Bavarci, koji su u Rimu slavili pobedu 7:1.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.