15/06/2012 - 23:21 - Updated 15/06/2012 - 23:47

Triler u Kijevu

Triler u Kijevu - Fudbal
Reuters

U spektakularnom susretu, druge runde takmičenja Evropskog prvenstva u fudbalu, između Švedske i Engleske slavili su Ostrvljani sa 3:2

Utakmicu za pamćenje odigrali su večeras u Kijevu Engleska i Švedska. Uz dosta preokreta, na kraju su slavili Englezi i tako došli na prag četvrtfinala, dok su se Zlatan Ibrahimović i društvo oprostili od Poljske i Ukrajine.

U prvoj izglednoj šansi za gol našao se Velbek u 15. minutu, koji je na centaršut Milnera sa desne strane glavom pucao pored gola. Uzvratio je odmah Ibrahimović u 20. minutu, ali je Hart rutinski intervenisao na golu. U 23. minutu vode Englezi i to nakon akcije Liverpulovih igrača.

Kapiten Džerard je ubacio sa desne strane, Kerol sjajno skočio i glavom loptu poslao u mrežu Iasksona, brzo opravdavši poverenje selektora Hodžsona.

U 33. minutu blokirani pokušaj Ibrahimovića završava u rukama Harta.

Jong je u 37. minutu iskosa sa leve strane gađao bliži ugao, iako je mogao uposliti slobodnog Kerola na drugoj strani. Uzvratio je brzo Kalstrom, ali mreža Harta se nije zatresla.

A onda je počeo pravi triler.

U četvrtom minutu nastavka Švedska je izjednačila. Ibrahimović je pogodio živi zid iz slobodnog udarca, iz njegovog drugog pokušaja lopta se otkotrljala do Melberga, čiji udarac sa desetak metara završava u mreži.

Neočekivani preokret Šveđana u 59. minutu. Larson je ubacio u peterac Engleza iz slobodnog udarca, Melberg najviši u skoku, a Hart nemoćan po drugi put večeras. Zatim je Hodžson u igru ubacio Volkota umesto Milnera, što se ispostavilo kao potez večeri.

U 63. minutu Isakson je odbranio Terijev pokušaj glavom sa samo šest metara nakon ubačaja Džonsona sa desne strane. Nekoliko minuta nakon ulaska u igru, Volkot pogađa za 2:2. Arsenalov brzonogi napadač je postigao sjajan pogodak udarcem sa 20-ak metara.

Hart spašava Gordi albon u 76. minutu nakon jedne bombe Ibrahimovića sa 22 metra, a onda, dva minute kasnije, novi preokret.

Volkot je projurio desnom stranom, ubacio u peterac, Velbek petom zahvatio loptu i matirao Isaksona za konačnih 3:2.

Do kraja utakmice se više rezultat nije menjao. Švedska ostaje na nula bodova, Englezi sada imaju četiri, koliko i Francuska. Ukrajina je na tri boda i sledeću utakmicu igra sa Ostrvljanima.

*LINK - Fudbal

Pet golova za finale Kupa Nemačke - Fudbal

Fudbal - Pet golova za finale Kupa Nemačke

Šampion Nemačke i Evrope, minhenski Bajern izborio je finale Kupa Nemačke pobedom nad Kajzerslauternom 5:1.

Bejl doneo Kup Kralja Realu - Fudbal

Fudbal - Bejl doneo Kup Kralja Realu

Real iz Madrida je u finalu Kupa Kralja savladao stare rivale, ekipu Barselone, rezultatom 2:1, zahvaljujući magiji Gereta Bejla.

"Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog

Borusija iz Dortmunda je prvi finalista Kupa Nemačke, nakon trijumfa nad Volfsburgom.

Četvrt veka od tragedije na Hilsborou - Fudbal

Fudbal - Četvrt veka od tragedije na Hilsborou

Danas se navršilo 25 godina od velike tragedije, kada je na stadionu Hilsborou nastradalo 96 navijača Liverpula

Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige

U poslednje dve utakmice 30. kola Bundeslige, Bajer i Hofenhajm su iskoristili prednost domaćeg terena i savladali su Hertu i Augsburg.

BL: "Milioneri" pokorili Minhen - Fudbal

Fudbal - BL: "Milioneri" pokorili Minhen

Gosti iz Dortmunda su svladali šampiona Evrope i Nemačke na "Alijanc areni" ubedljivim rezultatom 3:0.

LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid - Fudbal

Fudbal - LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid

Žrebom u Nionu određeni su parovi polufinala Lige šampiona, u kojima će se za finale u Lisabonu boriti Real i Bajern, odnosno Atletiko i Čelsi.

Ronaldo van terena - Fudbal

Fudbal - Ronaldo van terena

Kristijano Ronaldo pored blaže povrede kolena, ima tegobe i sa tetivom i mišićem leve noge, zbog čega će pauzirati bar 15 dana.

LE: Španski derbi u polufinalu - Fudbal

Fudbal - LE: Španski derbi u polufinalu

Žrebom u Nionu odlučeno je da se za mesto u finalu Lige Evrope bore Sevilja i Valensija, odnosno Benfika i Juventus.

LE: Dominacija domaćina - Fudbal

Fudbal - LE: Dominacija domaćina

Posle revanš susreta Lige Evrope, u polufinale plasirali su se Sevilja, Valensija, Benfika i Juventus.