16/06/2012 - 23:20 - Updated 16/06/2012 - 23:24

Grčka u četvrtfinalu!

Grčka u četvrtfinalu! - Fudbal
Reuters

Grčka je sa minimalnih 1:0 savladala Rusiju i tako se plasirala u četvrtfinale Eura 2012, dok će Rusi krenuti put domovine.

Iako su Rusi igrali veoma dobro u prva dva kruga takmičenja, nonšalantan pristup igri u duelu sa Grcima je Zbornaju skupo koštao.

Keržakov je u 13. minutu fenomenalno uhvatio volej, ali je lopta proletela malo pored gola Grčke. Da je lopta završila u mreži, definitivno bi to bio najljepši gol Evropskog prvenstva do sada.

Novu veliku priliku imali su Rusi, kada je Žirkov odlično pršao kompletnu odbranu Grčke, ali na njegovu povratnu loptu nije imao ko da natrči.

Rusija je bila bolji protivnik u prvom poluvremenu, ali to nije smetalo Grcima da na odmor odu sa golom prednosti. U poslednjem minutu prvog dela igre, Ignjaševič nije najbolje reagovao, lopta je došla do Karagunisa, koji je matirao Malafejeva za vođstvo Grčke.

Grčka je u 58. minutu imala sjajnu priliku da povede sa 2:0. Torosidis je driblingom izbacio dvojicu Rusa, centrirao za Samarasa, ali Berezutski u padu izbija loptu u korner.

Najbolji ruski fudbaler na ovom Euru Alan Džagoev imao je sjajnu priliku šest minuta pre kraja, ali je lopta ponovo proletela pored gola.

Rusija je želela gol, ali nisu uspeli. Grci su odlično odradili ono što najbolje znaju, braniti se. Rusi su u mislima već bili među osam najboljih, a sada pakuju kofere i vraćaju se kući posle grupne faze takmičenja.

Neprijatno su iznenadili i Poljaci svoje navijače, porazom od Češke su se oprostili od nastavka takmičenja.

*LINK - Fudbal

Remi Arsenala u Istanbulu, Bajer slavio u Danskoj - Fudbal

Fudbal - Remi Arsenala u Istanbulu, Bajer slavio u Danskoj

Odigrane su prve utakmice poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, ekipa Arsena Vengera je odigrala bez golova, uz dosta posla za Milorada Mažića.

Remi Madriđana u Superkupu Španije - Fudbal

Fudbal - Remi Madriđana u Superkupu Španije

Madridski Atletiko i Real odigrali su prvu utakmicu Superkupa Španije, koja je završena rezultatom 1:1, pogocima Hamesa i Garsije u završnici meča.

Suarez debitovao na "Nou kampu" - Fudbal

Fudbal - Suarez debitovao na "Nou kampu"

Barselona je osvojila "Trofej Gamper" ubedljivim trijumfom nad meksičkim Leonom, a poslednjih 15 minuta meča odigrao je i Luis Suarez.

"Đavoli" porazom otvorili sezonu u Premijer ligi - Fudbal

Fudbal - "Đavoli" porazom otvorili sezonu u Premijer ligi

Debi Van Hala na klupi Mančester junajteda pokvario je Svonsi, koji je sa "Old traforda" odneo sva tri boda.

UEFA suzila spisak za najboljeg fudbalera u sezoni - Fudbal

Fudbal - UEFA suzila spisak za najboljeg fudbalera u sezoni

Napadač Reala Kristijano Ronaldo i Manuel Nojer i Arijen Roben iz Bajerna, kandidati su za najboljeg fudbalera u izboru Evropske fudbalske unije

"Milioneri" odbranili Superkup Nemačke - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" odbranili Superkup Nemačke

Bundesliga startuje za osam dana, a Borusija iz Dortmunda je pobedom nad Bajernom 2:0, osvojila prvi trofej u sezoni.

Real osvojio Superkup Evrope - Fudbal

Fudbal - Real osvojio Superkup Evrope

U Kardifu su se sastali osvajači Lige šampiona i Lige Evrope, Real iz Madrida i Sevilja, a "kraljevski" klub je drugi put u istoriji osvojio UEFA Superkup.

Kloze se povlači iz reprezentacije Nemačke - Fudbal

Fudbal - Kloze se povlači iz reprezentacije Nemačke

Najbolji strelac u istoriji svetskih prvenstava, Miroslav Kloze je objavio kraj karijere u dresu Nemačke.

Arsenal deklasirao Siti za "Komjuniti šild" - Fudbal

Fudbal - Arsenal deklasirao Siti za "Komjuniti šild"

"Tobdžije" su ubedljivim rezultatom 3:0 pobedili "građane" i osvojili prestižni trofej i najavili fenomenalnu sezonu u Premijer ligi.

LE: Partizan u Azerbejdžanu - Fudbal

Fudbal - LE: Partizan u Azerbejdžanu

U sedištu UEFA u Nionu, žrebom su izvučeni parovi poslednje runde kvalifikacija za Ligu Evrope.