16/06/2012 - 23:20 - Updated 16/06/2012 - 23:24

Grčka u četvrtfinalu!

Grčka u četvrtfinalu! - Fudbal
Reuters

Grčka je sa minimalnih 1:0 savladala Rusiju i tako se plasirala u četvrtfinale Eura 2012, dok će Rusi krenuti put domovine.

Iako su Rusi igrali veoma dobro u prva dva kruga takmičenja, nonšalantan pristup igri u duelu sa Grcima je Zbornaju skupo koštao.

Keržakov je u 13. minutu fenomenalno uhvatio volej, ali je lopta proletela malo pored gola Grčke. Da je lopta završila u mreži, definitivno bi to bio najljepši gol Evropskog prvenstva do sada.

Novu veliku priliku imali su Rusi, kada je Žirkov odlično pršao kompletnu odbranu Grčke, ali na njegovu povratnu loptu nije imao ko da natrči.

Rusija je bila bolji protivnik u prvom poluvremenu, ali to nije smetalo Grcima da na odmor odu sa golom prednosti. U poslednjem minutu prvog dela igre, Ignjaševič nije najbolje reagovao, lopta je došla do Karagunisa, koji je matirao Malafejeva za vođstvo Grčke.

Grčka je u 58. minutu imala sjajnu priliku da povede sa 2:0. Torosidis je driblingom izbacio dvojicu Rusa, centrirao za Samarasa, ali Berezutski u padu izbija loptu u korner.

Najbolji ruski fudbaler na ovom Euru Alan Džagoev imao je sjajnu priliku šest minuta pre kraja, ali je lopta ponovo proletela pored gola.

Rusija je želela gol, ali nisu uspeli. Grci su odlično odradili ono što najbolje znaju, braniti se. Rusi su u mislima već bili među osam najboljih, a sada pakuju kofere i vraćaju se kući posle grupne faze takmičenja.

Neprijatno su iznenadili i Poljaci svoje navijače, porazom od Češke su se oprostili od nastavka takmičenja.

*LINK - Fudbal

Šampion siguran u Kupu Nemačke - Fudbal

Fudbal - Šampion siguran u Kupu Nemačke

Odigrane su i preostale utakmice šesnaestine finala Kupa Nemačke u kojima su favoriti bili sigurni, a najviše su se namučili "farmaceuti" iz Leverkuzena.

"Milioneri" slavili u Kupu Nemačke - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" slavili u Kupu Nemačke

Izabranici Jirgena Klopa igraju očajno ove sezone u Bundesligi, ali kup takmičenja im očigledno prijaju.

BL: Neočekivan remi Bajerna - Fudbal

Fudbal - BL: Neočekivan remi Bajerna

Branioci "salatare" neprijatno su iznenadili svoje navijače, jer na gostovanju u Menhengladbahu Bajern je odigrao meč bez golova.

BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu - Fudbal

Fudbal - BL: Glavobolja za Jirgena Klopa, spektakl u Frankfurtu

Posrtanje Borusije iz Dortmunda se nastavlja, posle devet kola "milioneri" imaju samo sedam bodova!

BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu - Fudbal

Fudbal - BL: Agonija Verdera se nastavlja, Keln slavio u Bremenu

Bivši četvorostruki šampion Nemačke, Verder iz Bremena je pred prepunim tribinama zabeležio peti poraz na šest poslednjih utakmica.

UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!? - Fudbal

Fudbal - UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!?

Evropska kuća fudbala je donela presudu za incidente koji su se dogodili na utakmici Srbija-Albanija, prošlog četvrtka u Beogradu.

LE: Bešiktaš prejak za Partizan - Fudbal

Fudbal - LE: Bešiktaš prejak za Partizan

Na terenima širom "starog kontinenta" odigrane su utakmice trećeg kola Lige Evrope.

Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve - Fudbal

Fudbal - Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve

U trećem kolu Lige šampiona Arsenal je u poslednjim minutama došao do pobede, Juventus je izgubio u Atini, a Borusija slavila u Istanbulu.

LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea - Fudbal

Fudbal - LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea

U trećem kolu Lige šampiona, u prvih osam utakmica viđeno je čak 40 golova, a najefikasniji su bili Bavarci, koji su u Rimu slavili pobedu 7:1.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.