16/06/2012 - 23:20 - Updated 16/06/2012 - 23:24

Grčka u četvrtfinalu!

Grčka u četvrtfinalu! - Fudbal
Reuters

Grčka je sa minimalnih 1:0 savladala Rusiju i tako se plasirala u četvrtfinale Eura 2012, dok će Rusi krenuti put domovine.

Iako su Rusi igrali veoma dobro u prva dva kruga takmičenja, nonšalantan pristup igri u duelu sa Grcima je Zbornaju skupo koštao.

Keržakov je u 13. minutu fenomenalno uhvatio volej, ali je lopta proletela malo pored gola Grčke. Da je lopta završila u mreži, definitivno bi to bio najljepši gol Evropskog prvenstva do sada.

Novu veliku priliku imali su Rusi, kada je Žirkov odlično pršao kompletnu odbranu Grčke, ali na njegovu povratnu loptu nije imao ko da natrči.

Rusija je bila bolji protivnik u prvom poluvremenu, ali to nije smetalo Grcima da na odmor odu sa golom prednosti. U poslednjem minutu prvog dela igre, Ignjaševič nije najbolje reagovao, lopta je došla do Karagunisa, koji je matirao Malafejeva za vođstvo Grčke.

Grčka je u 58. minutu imala sjajnu priliku da povede sa 2:0. Torosidis je driblingom izbacio dvojicu Rusa, centrirao za Samarasa, ali Berezutski u padu izbija loptu u korner.

Najbolji ruski fudbaler na ovom Euru Alan Džagoev imao je sjajnu priliku šest minuta pre kraja, ali je lopta ponovo proletela pored gola.

Rusija je želela gol, ali nisu uspeli. Grci su odlično odradili ono što najbolje znaju, braniti se. Rusi su u mislima već bili među osam najboljih, a sada pakuju kofere i vraćaju se kući posle grupne faze takmičenja.

Neprijatno su iznenadili i Poljaci svoje navijače, porazom od Češke su se oprostili od nastavka takmičenja.

*LINK - Fudbal

Remi na startu 29.kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Remi na startu 29.kola Bundeslige

U duelu dva tima koji su pretendenti na pozicije koje vode u evropska takmičenja, u prvom meču 29. kola između Menhengladbaha i Ajntrahta, nije bilo golova.

Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu

U subotu počinje 20. jubilarna MLS sezona, koju će gledaoci Eurosporta pratiti u direktnim prenosima od marta do decembra, zaključno sa 2018. godinom.

EL: Inter iznenadio "vukove" - Fudbal

Fudbal - EL: Inter iznenadio "vukove"

Ekipa koju vodi Rafa Benites nadmudrila je i ponizila drugoplasirani tim iz Bundeslige, pobedom 4:1 u Volfsburgu Napoli je osigurao polufinale Lige Evrope.

Tuhel blizu klupe Dortmunda - Fudbal

Fudbal - Tuhel blizu klupe Dortmunda

Nakon što su se Jirgen Klop i Borusija iz Dortmunda dogovorili o prekidu saradnje, "milioneri" su krenuli u potragu za novim trenerom.

Oslabljeni Bajern deklasiran na "Dragau" - Fudbal

Fudbal - Oslabljeni Bajern deklasiran na "Dragau"

Druge četvrtfinalne večeri Lige šampiona, viđena je revija golova u pobedama Porta i Barselone.

Kraj ere Jirgena Klopa u Dortmundu - Fudbal

Fudbal - Kraj ere Jirgena Klopa u Dortmundu

Na konferenciji za medije u Dortmundu, Borusija je potvrdila da na kraju sezone Jirgen Klop će napustiti klub.

Minimalac "stare dame", Atletiko i Real postili u Madridu - Fudbal

Fudbal - Minimalac "stare dame", Atletiko i Real postili u Madridu

Na prve dve utakmice četvrtfinala Lige šampiona, postignut je samo jedan pogodak, kojim je Juventus savladao goste iz Monaka, dok su Španci odigrali 0:0.

Klop tražio raskid ugovora - Fudbal

Fudbal - Klop tražio raskid ugovora

Prema pisanju nemačkog Bilda, Jirgen Klop je zatražio raskid ugovora sa Borusijom iz Dortmunda po okončanju tekuće sezone.

Čelsi je šampion Evrope - Fudbal

Fudbal - Čelsi je šampion Evrope

Ekipa Čelsija osvojila je titulu UEFA Omladinske lige šampiona, pobedom u finalu nad vršnjacima iz Šahtjora.

Štutgart sa deset igrača do pobede - Fudbal

Fudbal - Štutgart sa deset igrača do pobede

Ekipa Štutgarta je u poslednjem minutu meča izvojevala značajnu pobedu u borbi za opstanak, "švabe" su rezultatom 3:2 savladale goste iz Bremena.