16/06/2012 - 23:20 - Updated 16/06/2012 - 23:24

Grčka u četvrtfinalu!

Grčka u četvrtfinalu! - Fudbal
Reuters

Grčka je sa minimalnih 1:0 savladala Rusiju i tako se plasirala u četvrtfinale Eura 2012, dok će Rusi krenuti put domovine.

Iako su Rusi igrali veoma dobro u prva dva kruga takmičenja, nonšalantan pristup igri u duelu sa Grcima je Zbornaju skupo koštao.

Keržakov je u 13. minutu fenomenalno uhvatio volej, ali je lopta proletela malo pored gola Grčke. Da je lopta završila u mreži, definitivno bi to bio najljepši gol Evropskog prvenstva do sada.

Novu veliku priliku imali su Rusi, kada je Žirkov odlično pršao kompletnu odbranu Grčke, ali na njegovu povratnu loptu nije imao ko da natrči.

Rusija je bila bolji protivnik u prvom poluvremenu, ali to nije smetalo Grcima da na odmor odu sa golom prednosti. U poslednjem minutu prvog dela igre, Ignjaševič nije najbolje reagovao, lopta je došla do Karagunisa, koji je matirao Malafejeva za vođstvo Grčke.

Grčka je u 58. minutu imala sjajnu priliku da povede sa 2:0. Torosidis je driblingom izbacio dvojicu Rusa, centrirao za Samarasa, ali Berezutski u padu izbija loptu u korner.

Najbolji ruski fudbaler na ovom Euru Alan Džagoev imao je sjajnu priliku šest minuta pre kraja, ali je lopta ponovo proletela pored gola.

Rusija je želela gol, ali nisu uspeli. Grci su odlično odradili ono što najbolje znaju, braniti se. Rusi su u mislima već bili među osam najboljih, a sada pakuju kofere i vraćaju se kući posle grupne faze takmičenja.

Neprijatno su iznenadili i Poljaci svoje navijače, porazom od Češke su se oprostili od nastavka takmičenja.

*LINK - Fudbal

U nedelju bez golova za kraj 2.kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - U nedelju bez golova za kraj 2.kola Bundeslige

Drugo kolo Bundeslige je završeno na atipičan način, u mečevima Majnc - Hanover i Frajburg - Borusija Menhengladbah nije postignut ni jedan pogodak.

Kagava na lekarskim pregledima u Dortmundu - Fudbal

Fudbal - Kagava na lekarskim pregledima u Dortmundu

Bivši as Borusije Dortmund, Šinđi Kagava se vraća na mesto starih uspeha, 25-godišnji Japanac je iz Mančestera doputovao u Nemačku na lekarske preglede.

Šalke zaustavio šampiona u Gelzenkirhenu - Fudbal

Fudbal - Šalke zaustavio šampiona u Gelzenkirhenu

U drugom kolu Bundeslige, fudbaleri Šalkea su uspeli da osvoje bod u duelu sa braniocima titule, minhenskim Bajernom.

Žreb Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Žreb Lige šampiona

Žreb za novu sezonu Lige šampiona doneo je slične kombinacije kao prošle godine, kada su takođe Bajern i Siti bili u istoj grupi.

Bilbao obradovao Baskiju, Arsenal u eliti - Fudbal

Fudbal - Bilbao obradovao Baskiju, Arsenal u eliti

Atletik Bilbao je prvi put posle 16 godina izborio plasman u Ligu šampiona, gde će u narednoj sezoni nastupiti i Arsenal, Malme, Ludogorec...

Di Marija u Junajtedu, oboren rekord Premijer lige - Fudbal

Fudbal - Di Marija u Junajtedu, oboren rekord Premijer lige

Pregovori Reala i Mančester junajteda su završeni, Argentinac Anhel di Marija se iz Madrida seli u Mančester za rekordnih 75 miliona evra.

Jovetić heroj pobede "građana" nad Liverpulom - Fudbal

Fudbal - Jovetić heroj pobede "građana" nad Liverpulom

Mančester siti je nadigrao Liverpul rezultatom 3:1, a najzaslužniji za građansku pobedu bio je Stevan Jovetić, koji se dva puta upiso u listu strelaca.

BL: Dva remija za kraj prvog kola - Fudbal

Fudbal - BL: Dva remija za kraj prvog kola

U poslednje dve utakmice premijernog kola 52. sezone Bundeslige, postignuto je šest golova, ali pobednika nije bilo.

Šampion pobedom otvorio novu sezonu Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Šampion pobedom otvorio novu sezonu Bundeslige

Ekipa Bajerna je na svom terenu odigrala prvu utakmicu u 52. sezoni Bundeslige, u kojoj su Bavarci zabeležili pobedu nad "vukovima".

Atletiko osvojio Superkup  - Fudbal

Fudbal - Atletiko osvojio Superkup

U madridskom derbiju, Atletiko je na "Vinsente Kalderonu" u revanš susretu savladao Real minimalnim rezultatom i osvojio španski Superkup.