16/06/2012 - 23:20 - Updated 16/06/2012 - 23:24

Grčka u četvrtfinalu!

Grčka u četvrtfinalu! - Fudbal
Reuters

Grčka je sa minimalnih 1:0 savladala Rusiju i tako se plasirala u četvrtfinale Eura 2012, dok će Rusi krenuti put domovine.

Iako su Rusi igrali veoma dobro u prva dva kruga takmičenja, nonšalantan pristup igri u duelu sa Grcima je Zbornaju skupo koštao.

Keržakov je u 13. minutu fenomenalno uhvatio volej, ali je lopta proletela malo pored gola Grčke. Da je lopta završila u mreži, definitivno bi to bio najljepši gol Evropskog prvenstva do sada.

Novu veliku priliku imali su Rusi, kada je Žirkov odlično pršao kompletnu odbranu Grčke, ali na njegovu povratnu loptu nije imao ko da natrči.

Rusija je bila bolji protivnik u prvom poluvremenu, ali to nije smetalo Grcima da na odmor odu sa golom prednosti. U poslednjem minutu prvog dela igre, Ignjaševič nije najbolje reagovao, lopta je došla do Karagunisa, koji je matirao Malafejeva za vođstvo Grčke.

Grčka je u 58. minutu imala sjajnu priliku da povede sa 2:0. Torosidis je driblingom izbacio dvojicu Rusa, centrirao za Samarasa, ali Berezutski u padu izbija loptu u korner.

Najbolji ruski fudbaler na ovom Euru Alan Džagoev imao je sjajnu priliku šest minuta pre kraja, ali je lopta ponovo proletela pored gola.

Rusija je želela gol, ali nisu uspeli. Grci su odlično odradili ono što najbolje znaju, braniti se. Rusi su u mislima već bili među osam najboljih, a sada pakuju kofere i vraćaju se kući posle grupne faze takmičenja.

Neprijatno su iznenadili i Poljaci svoje navijače, porazom od Češke su se oprostili od nastavka takmičenja.

*LINK - Fudbal

Dik Advokat na klupi Srbije - Fudbal

Fudbal - Dik Advokat na klupi Srbije

Holandski trener, Dik Advokat je potvrdio da preuzima fudbalsku reprezentaciju Srbije i da je cilj plasman na Evropsko prvenstvo 2016.

Džerard se oprostio od dresa reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Džerard se oprostio od dresa reprezentacije

Proslavljeni fudbaler, Stiven Džerard je doneo odluku da više ne nastupa za nacionalnu selekciju Engleske.

Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva - Fudbal

Fudbal - Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva

Branioci titule najbolje evropske reprezentacije do 19 godina, srpski fudbaleri su remizirali sa vršnjacima iz Ukrajine rezultatom 1:1.

Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina - Fudbal

Fudbal - Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina

Mađarska je domaćin Evropskog prvenstva za mlade fudbalere, na kojem titulu brani Srbija.

Kapiten se oprostio od reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Kapiten se oprostio od reprezentacije

Lider svetskih šampiona, Filip Lam je saopštio da neće više nastupati u nacionalnom dresu.

Kros predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Kros predstavljen u Madridu

Toni Kros je od danas stanovnik Madrida, gde će u narednih pet godina braniti boje Reala.

Real pobedio Bajern - Fudbal

Fudbal - Real pobedio Bajern

Real iz Madrida je pobedio Bajern iz Minhena u nadmetanju za senzaciju Mundijala, golmana Kostarike, Kejlora Navasa, navode španski mediji.

Benzema ostaje u Madridu - Fudbal

Fudbal - Benzema ostaje u Madridu

Francuski reprezentativac neće promeniti klub ovog leta, jer je produžio ugovor sa Real Madridom na još četiri godine.

"Grom iz vedra neba", Konte napustio Juventus - Fudbal

Fudbal - "Grom iz vedra neba", Konte napustio Juventus

Antonio Konte, koji je sa Juventusom osvojio tri titule prvaka Serije A, posle tri sezone na klupi torinskog kluba, podneo je ostavku.

Toni Kros nije samo na odmoru u Španiji - Fudbal

Fudbal - Toni Kros nije samo na odmoru u Španiji

Toni Kros je rekao da je u Španiji na odmoru, ali se očekuje finalizacija njegovog transfera u Real Madrid u skorijoj budućnosti.