18/06/2012 - 09:04 - Updated 18/06/2012 - 09:25

100% učinak Nemačke

100% učinak Nemačke - Fudbal
Reuters

Nemačka je i u trećoj utakmici grupne faze takmičenja zaradila tri boda, trijumfujući nad Danskom sa 2:1

Nemci su mnogo bolje otvorili susret i već u šestom minutu su imali priliku da ugroze golmana Andersena. Centaršut sa leve strane došao je do Tomasa Milera, ali vezni igrač Bajerna je šutirao direktno u golmana Danske.

Bolju igru u ranoj fazi meča, "Panceri" su krunisali pogotkom u 19. minutu. U svomom jubilarnom 100. nastupu za reprezentaciju Nemačke u strelce se upisao Lukas Podolski, kojem je za pogodak asistirao Miler.

Međutim, radost i vođstvo Nemaca trajalo je samo pet minuta. Danci su odlično pshiloški reagovali na primljeni gol, pa su došli do izjednačenja jako brzo, samo pet minuta kasnije.

Niklas Bendtner je glavom uposlio Kron-Delija, kojem nije bilo teško da loptu pošalje u mrežu iza leđa Manuela Nojera.

Nemačka je do kraja prvog dela bila bolji tim na terenu, ali to im nije pomoglo da dođu do gola, a izgledne prilike su propustili Mario Gomez i Sami Kedira.

Odličnu priliku već u šestom minutu nastavka imao je Pulsen, koji je šutirao na povratnu loptu Bendtnera, ali lopta odlazi malo pored gola.

Nemci su potvrdili pobedu deset minuta pre kraja kada je mrežu Danaca zatresao Lars Bender za konačnih 2:1.

*LINK - Fudbal

Treće kolo Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Treće kolo Lige šampiona

Večeras su na programu utakmice trećeg kola Lige šampiona u grupama ,"E", "F", "G" i "H", a derbi susret odigraće se u Rimu.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.

BL: Paderborn iznenadio Ajntraht - Fudbal

Fudbal - BL: Paderborn iznenadio Ajntraht

Novajlije u Bundesligi nastavljaju sezonu iz snova, ekipa Paderborna je savladala goste iz Frankfurta i danas je sedmi tim Nemačke.

Super liga Indije na Eurosportu  - Fudbal

Fudbal - Super liga Indije na Eurosportu

Eurosport je obezbedio pan-evropska TV prava na premijernu sezonu Super lige Indije, koja počinje 12. oktobra i traje do 20 decembra.

Tadić briljira na "ostrvu" - Fudbal

Fudbal - Tadić briljira na "ostrvu"

Srpski internacionalac Dušan Tadić, postigao je jedan, a asistirao kod četiri gola u pobedi 8:0 Sautemptona nad Sanderlendom.

Dortmund niže poraze, dok Bajern puni mreže - Fudbal

Fudbal - Dortmund niže poraze, dok Bajern puni mreže

U osmom kolu Bundeslige, Borusija iz Dirtmunda je zabeležila poraz u Kelnu, dok je Bajern pobedom 6:0 nad Verderom osvojio tri nova boda.

8.kolo Bundeslige direktno na Eurosportu 2 - Fudbal

Fudbal - 8.kolo Bundeslige direktno na Eurosportu 2

Nakon kratke pauze zbog kvalifikacionih mečeva nacionalnih selekcija, u subotu se nastavlja fudbalski šampionat Nemačke.

Problemi za Nemačku, Ronaldo srušio Dance - Fudbal

Fudbal - Problemi za Nemačku, Ronaldo srušio Dance

U preostalim kvalifikacionim utakmicama za EURO 2016, aktuelni šampion sveta, selekcija Nemačke je remizirala sa Irskom, a Portugal savladao Dansku u 94. minutu

Šokantne scene u Beogradu, suspendovan meč Srbija-Albanija  - Fudbal

Fudbal - Šokantne scene u Beogradu, suspendovan meč Srbija-Albanija

Dobro osmišljenom provokacijom gosti iz Albanije su inicirali incidente u 41. minutu kvalifikacionog meča za EURO 2016, koji je nešto kasnije i definitivno prek

Orlići savladalali Španiju za EURO 2015 - Fudbal

Fudbal - Orlići savladalali Španiju za EURO 2015

Mlada reprezentacija Srbije je izborila plasman na Evropsko prvenstvo za igrače do 19, koje će u julu 2015. godine Eurosport direktno prenositi.