18/06/2012 - 09:04 - Updated 18/06/2012 - 09:25

100% učinak Nemačke

100% učinak Nemačke - Fudbal
Reuters

Nemačka je i u trećoj utakmici grupne faze takmičenja zaradila tri boda, trijumfujući nad Danskom sa 2:1

Nemci su mnogo bolje otvorili susret i već u šestom minutu su imali priliku da ugroze golmana Andersena. Centaršut sa leve strane došao je do Tomasa Milera, ali vezni igrač Bajerna je šutirao direktno u golmana Danske.

Bolju igru u ranoj fazi meča, "Panceri" su krunisali pogotkom u 19. minutu. U svomom jubilarnom 100. nastupu za reprezentaciju Nemačke u strelce se upisao Lukas Podolski, kojem je za pogodak asistirao Miler.

Međutim, radost i vođstvo Nemaca trajalo je samo pet minuta. Danci su odlično pshiloški reagovali na primljeni gol, pa su došli do izjednačenja jako brzo, samo pet minuta kasnije.

Niklas Bendtner je glavom uposlio Kron-Delija, kojem nije bilo teško da loptu pošalje u mrežu iza leđa Manuela Nojera.

Nemačka je do kraja prvog dela bila bolji tim na terenu, ali to im nije pomoglo da dođu do gola, a izgledne prilike su propustili Mario Gomez i Sami Kedira.

Odličnu priliku već u šestom minutu nastavka imao je Pulsen, koji je šutirao na povratnu loptu Bendtnera, ali lopta odlazi malo pored gola.

Nemci su potvrdili pobedu deset minuta pre kraja kada je mrežu Danaca zatresao Lars Bender za konačnih 2:1.

Pretraga TV Programa Primer: Fudbal, Liga Šampiona, Eurogolovi…

*LINK - Fudbal

Trijumf Dortmunda, minimalac Bajerna - Fudbal

Fudbal - Trijumf Dortmunda, minimalac Bajerna

U 30. kolu Bundeslige, "milioneri" su na svom terenu savladali Augsburg, dok je šampion pogotkom u 80. minutu slavio na "Alijanc areni" protiv Herte.

BL: Majnc nadigrao Šalke - Fudbal

Fudbal - BL: Majnc nadigrao Šalke

Štefan Bel je odigrao utakmicu života, u golgeterskom smislu, jer je štoper Majnca postigao oba pogotka u pobedi nad Šalkeom.

Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu

U subotu počinje 20. jubilarna MLS sezona, koju će gledaoci Eurosporta pratiti u direktnim prenosima od marta do decembra, zaključno sa 2018. godinom.

Gvardiola na Kamp Nou, Ronaldo u Torinu - Fudbal

Fudbal - Gvardiola na Kamp Nou, Ronaldo u Torinu

Žrebom u Nionu izvučeni su parovi polufinala Lige šampiona i Lige Evrope.

LE: Branilac titule eliminisao Zenit - Fudbal

Fudbal - LE: Branilac titule eliminisao Zenit

Poznata su imena četvorice učesnika polufinala Lige Evrope, a parovi će biti izvučeni u petak u Nionu, uz direktan prenos na Eurosportu od 12 časova.

Čičarito heroj Reala, Juventus remizirao u Kneževini - Fudbal

Fudbal - Čičarito heroj Reala, Juventus remizirao u Kneževini

Real iz Madrida i Juventus pridružili su se Barseloni i Bajernu u polufinalu Lige šampiona, a parovi će biti poznati posle žreba u Nionu (Eurosport petak u 12h)

Goleada za polufinale Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Goleada za polufinale Lige šampiona

U prvoj večeri revanš susreta četvrtfinala Lige šampiona, favoriti su bili ubedljivi, Barselona je savladala "prinčeve" 2:0, a Bajern je napunio mrežu Porta (6:

BL:  Proboj Bajera do trećeg mesta - Fudbal

Fudbal - BL: Proboj Bajera do trećeg mesta

"Farmaceuti" su iskoristili remi direktnog konkurenta za Ligu šampiona, Menhengladbaha, i pobedom u 29. kolu izbili na treće mesto Bundeslige.

Remi na startu 29.kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Remi na startu 29.kola Bundeslige

U duelu dva tima koji su pretendenti na pozicije koje vode u evropska takmičenja, u prvom meču 29. kola između Menhengladbaha i Ajntrahta, nije bilo golova.