18/06/2012 - 09:04 - Updated 18/06/2012 - 09:25

100% učinak Nemačke

100% učinak Nemačke - Fudbal
Reuters

Nemačka je i u trećoj utakmici grupne faze takmičenja zaradila tri boda, trijumfujući nad Danskom sa 2:1

Nemci su mnogo bolje otvorili susret i već u šestom minutu su imali priliku da ugroze golmana Andersena. Centaršut sa leve strane došao je do Tomasa Milera, ali vezni igrač Bajerna je šutirao direktno u golmana Danske.

Bolju igru u ranoj fazi meča, "Panceri" su krunisali pogotkom u 19. minutu. U svomom jubilarnom 100. nastupu za reprezentaciju Nemačke u strelce se upisao Lukas Podolski, kojem je za pogodak asistirao Miler.

Međutim, radost i vođstvo Nemaca trajalo je samo pet minuta. Danci su odlično pshiloški reagovali na primljeni gol, pa su došli do izjednačenja jako brzo, samo pet minuta kasnije.

Niklas Bendtner je glavom uposlio Kron-Delija, kojem nije bilo teško da loptu pošalje u mrežu iza leđa Manuela Nojera.

Nemačka je do kraja prvog dela bila bolji tim na terenu, ali to im nije pomoglo da dođu do gola, a izgledne prilike su propustili Mario Gomez i Sami Kedira.

Odličnu priliku već u šestom minutu nastavka imao je Pulsen, koji je šutirao na povratnu loptu Bendtnera, ali lopta odlazi malo pored gola.

Nemci su potvrdili pobedu deset minuta pre kraja kada je mrežu Danaca zatresao Lars Bender za konačnih 2:1.

*LINK - Fudbal

Bajern prekinuo lošu seriju - Fudbal

Fudbal - Bajern prekinuo lošu seriju

Šampioni Nemačke i Evrope, minhenski Bajern je nakon tri meča bez pobede, zabeležio trijumf u nacionalnom šampionatu.

Pet golova za finale Kupa Nemačke - Fudbal

Fudbal - Pet golova za finale Kupa Nemačke

Šampion Nemačke i Evrope, minhenski Bajern izborio je finale Kupa Nemačke pobedom nad Kajzerslauternom 5:1.

Bejl doneo Kup Kralja Realu - Fudbal

Fudbal - Bejl doneo Kup Kralja Realu

Real iz Madrida je u finalu Kupa Kralja savladao stare rivale, ekipu Barselone, rezultatom 2:1, zahvaljujući magiji Gereta Bejla.

"Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog

Borusija iz Dortmunda je prvi finalista Kupa Nemačke, nakon trijumfa nad Volfsburgom.

Četvrt veka od tragedije na Hilsborou - Fudbal

Fudbal - Četvrt veka od tragedije na Hilsborou

Danas se navršilo 25 godina od velike tragedije, kada je na stadionu Hilsborou nastradalo 96 navijača Liverpula

Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige

U poslednje dve utakmice 30. kola Bundeslige, Bajer i Hofenhajm su iskoristili prednost domaćeg terena i savladali su Hertu i Augsburg.

BL: "Milioneri" pokorili Minhen - Fudbal

Fudbal - BL: "Milioneri" pokorili Minhen

Gosti iz Dortmunda su svladali šampiona Evrope i Nemačke na "Alijanc areni" ubedljivim rezultatom 3:0.

LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid - Fudbal

Fudbal - LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid

Žrebom u Nionu određeni su parovi polufinala Lige šampiona, u kojima će se za finale u Lisabonu boriti Real i Bajern, odnosno Atletiko i Čelsi.

Ronaldo van terena - Fudbal

Fudbal - Ronaldo van terena

Kristijano Ronaldo pored blaže povrede kolena, ima tegobe i sa tetivom i mišićem leve noge, zbog čega će pauzirati bar 15 dana.

LE: Španski derbi u polufinalu - Fudbal

Fudbal - LE: Španski derbi u polufinalu

Žrebom u Nionu odlučeno je da se za mesto u finalu Lige Evrope bore Sevilja i Valensija, odnosno Benfika i Juventus.