18/06/2012 - 09:04 - Updated 18/06/2012 - 09:25

100% učinak Nemačke

100% učinak Nemačke - Fudbal
Reuters

Nemačka je i u trećoj utakmici grupne faze takmičenja zaradila tri boda, trijumfujući nad Danskom sa 2:1

Nemci su mnogo bolje otvorili susret i već u šestom minutu su imali priliku da ugroze golmana Andersena. Centaršut sa leve strane došao je do Tomasa Milera, ali vezni igrač Bajerna je šutirao direktno u golmana Danske.

Bolju igru u ranoj fazi meča, "Panceri" su krunisali pogotkom u 19. minutu. U svomom jubilarnom 100. nastupu za reprezentaciju Nemačke u strelce se upisao Lukas Podolski, kojem je za pogodak asistirao Miler.

Međutim, radost i vođstvo Nemaca trajalo je samo pet minuta. Danci su odlično pshiloški reagovali na primljeni gol, pa su došli do izjednačenja jako brzo, samo pet minuta kasnije.

Niklas Bendtner je glavom uposlio Kron-Delija, kojem nije bilo teško da loptu pošalje u mrežu iza leđa Manuela Nojera.

Nemačka je do kraja prvog dela bila bolji tim na terenu, ali to im nije pomoglo da dođu do gola, a izgledne prilike su propustili Mario Gomez i Sami Kedira.

Odličnu priliku već u šestom minutu nastavka imao je Pulsen, koji je šutirao na povratnu loptu Bendtnera, ali lopta odlazi malo pored gola.

Nemci su potvrdili pobedu deset minuta pre kraja kada je mrežu Danaca zatresao Lars Bender za konačnih 2:1.

*LINK - Fudbal

BL: Dortmund ispustio pobedu i izgubio Rojsa - Fudbal

Fudbal - BL: Dortmund ispustio pobedu i izgubio Rojsa

Sezona kao iz košmara za "milionere" iz Dortmunda se nastavlja, u 12. kolu Bundeslige Borusija je ispustila dva gola prednosti za remi sa Paderbornom.

12. kolo Bundeslige - Fudbal

Fudbal - 12. kolo Bundeslige

Predstojećeg vikenda, nakon pauze zbog kvalifikacionih mečeva za EURO 2016, na programu su utakmice 12. kola Bundeslige.

Klopa ne drži mesto - Fudbal

Fudbal - Klopa ne drži mesto

Strateg "milionera", pomalo ekscentrični stručnjak, Jirgen Klop je izjavio da ne želi večno da bude na jednom mestu.

Bavarski gigant otplatio Alijanc arenu - Fudbal

Fudbal - Bavarski gigant otplatio Alijanc arenu

Legenda nemačkog i svetskog fudbala i predsednik Bajerna, Karl Hajnc Rumenige podelio je sa navijačima izvanredne vesti.

Filip Lam slomio članak  - Fudbal

Fudbal - Filip Lam slomio članak

Kapiten svetskog šampiona i igrač Bajerna, Filip Lam je na današnjem treningu doživeo težu povredu i odvežen je na dalja ispitivanja.

Super liga Indije na Eurosportu  - Fudbal

Fudbal - Super liga Indije na Eurosportu

U ponedeljak i sredu, 17. i 19. novembra, Eurosport 2 će direktno prenositi mečeve 10. runde Super lige Indije

Bruka Srbije, Farani iznenadili Grke - Fudbal

Fudbal - Bruka Srbije, Farani iznenadili Grke

U kvalifikacionoj utakmici za EURO 2016 u Francuskoj, reprezentacija Srbije je pred praznim tribinama doživela debakl u duelu sa Danskom.

BL: U duelu Borusija slavili "milioneri"  - Fudbal

Fudbal - BL: U duelu Borusija slavili "milioneri"

Spektakularnim autogolom Borusija iz Dortmunda je došla do pobede u derbi susretu sa imenjacima iz Menhengladbaha.

Mojes našao angažman na klupi Sosijedada - Fudbal

Fudbal - Mojes našao angažman na klupi Sosijedada

Dejvid Mojes, bivši trener Mančester junajteda, promovisan je u novog stratega Real Sosijedada.

BL: Bajern napunio mrežu Ajntrahta - Fudbal

Fudbal - BL: Bajern napunio mrežu Ajntrahta

U 11. kolu Bundeslige, ekipa Bajerna je deklasirala domaćina u Frankfurtu, dok je Šalke nastavio da posti od pobeda na gostovanjima