19/06/2012 - 09:03 - Updated 19/06/2012 - 10:10

Španci eliminisali Hrvate

Španci eliminisali Hrvate - Fudbal
dpa

Španija je golom Hezusa Navasa u 87. minutu savladala Hrvatsku (1:0) i osvojila prvo mesto u grupi C

Prvo poluvreme u Gdanjsku nije ponudilo puno toga. Uglavnom, Španci su dominirali, imali loptu u svom posedu više u odnosu na Hrvatsku, koja se pretežno branila. Furija je imala tek nekoliko poluprilika, a jedino je Tores ozbiljnije zapretio.

U 12. minutu Silva je proigrao Iniestu, koji ne uspeva da dobro zahvati loptu, pa je Pletikosa lako odbranio. Najbolju priliku u prvom delu nije iskoristio Tores. Napadač Čelsija je nakon prodora iskosa sa desne strane oštro pucao u bliži ugao, gde je stajao Pletikosa i nogom odbranio neprijatan šut.

Nedugo nakon toga Ramos je šutirao, Pletikosa ponovo brani, a onda u 24. minitu Pike je pucao preko gola. Uzvratili su Hrvati brzo preko Pranjića, koji je šutirao iskosa sa leve strane, a Kasiljas je bio siguran.

U 26. minutu Mandžukić je pokušao sa 12 metara nakon dodavanja Srne sa desne strane, ali je volfsburgov napadač loptu poslao visoko preko gola. Na poluvreme se otišlo rezultatom 0:0, a u nastavku Hrvati, očekivano, kreću na sve ili ništa, jer su Italijani imali vođstvo protiv Iraca.

Najbolju priliku Hrvatska je imala pola sata pre kraja meča. Pranjić je odlično prošao desnom stranom, dodao do Modrića koji odlično centrira pred gol Španije, a Rakitić sa nekoliko metara glavom šutira pravo u Kasiljasa.

Bilić je zatim u igru ubacio i Jelavića, Perišića i Eduarda da Silvu. U 79. minutu Mandžukić je dodao do Perišića, čiji udarac brani Kasiljas. Pet minuta pre kraja, Pletikosa je zaustavio Inijestin pokušaj, a onda Španci stižu do pobede.

U 86. minutu se desila veoma sumnjiva situacija u šesnaestercu Španije. Nakon kornera loptu je glavom udario Ćorluka ali je bio neprecizan, međutim, ponovljeni snimak pokazao je da je Ćorluka bio povučen za dres i rvačkim zahvatom oboren na zemlju. Sudija nije svirao čist penal za Hrvate.

I onda u sledećem napadu Španije, Fabregas je dubinskom loptom poslužio Iniestu, koji je ostao sam pred Pletikosom, nesebično je gurnuo loptu do Navasa, kojem je ostalo samo da zakuca loptu u praznu mrežu za pobedu Španaca i prvo mesto u grupi C.

*LINK - Fudbal

"Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog

Borusija iz Dortmunda je prvi finalista Kupa Nemačke, nakon trijumfa nad Volfsburgom.

Četvrt veka od tragedije na Hilsborou - Fudbal

Fudbal - Četvrt veka od tragedije na Hilsborou

Danas se navršilo 25 godina od velike tragedije, kada je na stadionu Hilsborou nastradalo 96 navijača Liverpula

Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige

U poslednje dve utakmice 30. kola Bundeslige, Bajer i Hofenhajm su iskoristili prednost domaćeg terena i savladali su Hertu i Augsburg.

BL: "Milioneri" pokorili Minhen - Fudbal

Fudbal - BL: "Milioneri" pokorili Minhen

Gosti iz Dortmunda su svladali šampiona Evrope i Nemačke na "Alijanc areni" ubedljivim rezultatom 3:0.

LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid - Fudbal

Fudbal - LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid

Žrebom u Nionu određeni su parovi polufinala Lige šampiona, u kojima će se za finale u Lisabonu boriti Real i Bajern, odnosno Atletiko i Čelsi.

Ronaldo van terena - Fudbal

Fudbal - Ronaldo van terena

Kristijano Ronaldo pored blaže povrede kolena, ima tegobe i sa tetivom i mišićem leve noge, zbog čega će pauzirati bar 15 dana.

LE: Španski derbi u polufinalu - Fudbal

Fudbal - LE: Španski derbi u polufinalu

Žrebom u Nionu odlučeno je da se za mesto u finalu Lige Evrope bore Sevilja i Valensija, odnosno Benfika i Juventus.

LE: Dominacija domaćina - Fudbal

Fudbal - LE: Dominacija domaćina

Posle revanš susreta Lige Evrope, u polufinale plasirali su se Sevilja, Valensija, Benfika i Juventus.

Atletiko eliminisao Barsu, Junajted namučio Bajern - Fudbal

Fudbal - Atletiko eliminisao Barsu, Junajted namučio Bajern

Atletiko iz Madrida je sprečio Barselonu da se plasira u sedmo uzastopno polufinale Lige šampiona, dok je aktuelni šampion imao težak test na "Alijanc areni"

PSŽ stao u Londonu, Real preživeo u Dortmundu - Fudbal

Fudbal - PSŽ stao u Londonu, Real preživeo u Dortmundu

Čelsi je u samoj završnici meča eliminisao Pari Sen Žermen i izbori plasman u polufinale Lige šampiona, gde će igrati i Real nakon ukupnog trijumfa nad "milione