19/06/2012 - 09:03 - Updated 19/06/2012 - 10:10

Španci eliminisali Hrvate

Španci eliminisali Hrvate - Fudbal
dpa

Španija je golom Hezusa Navasa u 87. minutu savladala Hrvatsku (1:0) i osvojila prvo mesto u grupi C

Prvo poluvreme u Gdanjsku nije ponudilo puno toga. Uglavnom, Španci su dominirali, imali loptu u svom posedu više u odnosu na Hrvatsku, koja se pretežno branila. Furija je imala tek nekoliko poluprilika, a jedino je Tores ozbiljnije zapretio.

U 12. minutu Silva je proigrao Iniestu, koji ne uspeva da dobro zahvati loptu, pa je Pletikosa lako odbranio. Najbolju priliku u prvom delu nije iskoristio Tores. Napadač Čelsija je nakon prodora iskosa sa desne strane oštro pucao u bliži ugao, gde je stajao Pletikosa i nogom odbranio neprijatan šut.

Nedugo nakon toga Ramos je šutirao, Pletikosa ponovo brani, a onda u 24. minitu Pike je pucao preko gola. Uzvratili su Hrvati brzo preko Pranjića, koji je šutirao iskosa sa leve strane, a Kasiljas je bio siguran.

U 26. minutu Mandžukić je pokušao sa 12 metara nakon dodavanja Srne sa desne strane, ali je volfsburgov napadač loptu poslao visoko preko gola. Na poluvreme se otišlo rezultatom 0:0, a u nastavku Hrvati, očekivano, kreću na sve ili ništa, jer su Italijani imali vođstvo protiv Iraca.

Najbolju priliku Hrvatska je imala pola sata pre kraja meča. Pranjić je odlično prošao desnom stranom, dodao do Modrića koji odlično centrira pred gol Španije, a Rakitić sa nekoliko metara glavom šutira pravo u Kasiljasa.

Bilić je zatim u igru ubacio i Jelavića, Perišića i Eduarda da Silvu. U 79. minutu Mandžukić je dodao do Perišića, čiji udarac brani Kasiljas. Pet minuta pre kraja, Pletikosa je zaustavio Inijestin pokušaj, a onda Španci stižu do pobede.

U 86. minutu se desila veoma sumnjiva situacija u šesnaestercu Španije. Nakon kornera loptu je glavom udario Ćorluka ali je bio neprecizan, međutim, ponovljeni snimak pokazao je da je Ćorluka bio povučen za dres i rvačkim zahvatom oboren na zemlju. Sudija nije svirao čist penal za Hrvate.

I onda u sledećem napadu Španije, Fabregas je dubinskom loptom poslužio Iniestu, koji je ostao sam pred Pletikosom, nesebično je gurnuo loptu do Navasa, kojem je ostalo samo da zakuca loptu u praznu mrežu za pobedu Španaca i prvo mesto u grupi C.

*LINK - Fudbal

Šampion pobedom otvorio novu sezonu Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Šampion pobedom otvorio novu sezonu Bundeslige

Ekipa Bajerna je na svom terenu odigrala prvu utakmicu u 52. sezoni Bundeslige, u kojoj su Bavarci zabeležili pobedu nad "vukovima".

Atletiko osvojio Superkup  - Fudbal

Fudbal - Atletiko osvojio Superkup

U madridskom derbiju, Atletiko je na "Vinsente Kalderonu" u revanš susretu savladao Real minimalnim rezultatom i osvojio španski Superkup.

LŠ: Veče remija i pobeda gostiju - Fudbal

Fudbal - LŠ: Veče remija i pobeda gostiju

U prvim utakmicama poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona minimalnu prednost u gostima stekli su Porto i Zenit.

LE: Preokret Partizana u Beogradu - Fudbal

Fudbal - LE: Preokret Partizana u Beogradu

U prvoj utakmici poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, azerbejdžanski Nefči je postigao četiri gola u porazu 3:2 u Beogradu.

Bundesliga - Start nove sezone - Fudbal

Fudbal - Bundesliga - Start nove sezone

Utakmicom Bajern-Volfsburg danas počinje nova sezona Bundeslige, koju će Eurosport 2 direktno pratiti, intenzivnije nego minulih godina.

Remi Madriđana u Superkupu Španije - Fudbal

Fudbal - Remi Madriđana u Superkupu Španije

Madridski Atletiko i Real odigrali su prvu utakmicu Superkupa Španije, koja je završena rezultatom 1:1, pogocima Hamesa i Garsije u završnici meča.

Arsenal remizirao u Istanbulu, Bajer slavio u Danskoj - Fudbal

Fudbal - Arsenal remizirao u Istanbulu, Bajer slavio u Danskoj

Odigrane su prve utakmice poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, ekipa Arsena Vengera je odigrala bez golova, uz dosta posla za Milorada Mažića.

Suarez debitovao na "Nou kampu" - Fudbal

Fudbal - Suarez debitovao na "Nou kampu"

Barselona je osvojila "Trofej Gamper" ubedljivim trijumfom nad meksičkim Leonom, a poslednjih 15 minuta meča odigrao je i Luis Suarez.

"Đavoli" porazom otvorili sezonu u Premijer ligi - Fudbal

Fudbal - "Đavoli" porazom otvorili sezonu u Premijer ligi

Debi Van Hala na klupi Mančester junajteda pokvario je Svonsi, koji je sa "Old traforda" odneo sva tri boda.

UEFA suzila spisak za najboljeg fudbalera u sezoni - Fudbal

Fudbal - UEFA suzila spisak za najboljeg fudbalera u sezoni

Napadač Reala Kristijano Ronaldo i Manuel Nojer i Arijen Roben iz Bajerna, kandidati su za najboljeg fudbalera u izboru Evropske fudbalske unije