19/06/2012 - 09:28 - Updated 19/06/2012 - 09:44

I Italija u četvrtfinalu

I Italija u četvrtfinalu - Fudbal
dpa

Italija je pobedila reprezentaciju Irske u poslednjem kolu takmičenja u grupi C na EP u fudbalu u Ukrajini i Poljskoj

Zahvaljujući pobedi Španije nad Hrvatskom, pobeda Italijana od 2:0 u Poznanju nad Irskom je bila dovoljna da Azuri izbore plasman među osam najboljih timova na Evropskom prvenstvu.

U utakmici prvenstva za Italijane, prvi su zapretili Azuri. Di Natale je uposlio De Rosija, ali fudbaler Rome volejom šutira pored gola. Iako su Irci bili mnogo bolji, veće prilike pred golom Bufona nije bilo. Balzareti je potom pokušao šutem iz daljine, ali to nije bilo opasno po gol Iraca.

Imali su Italijani dve velike prilike u 35. minutu. Di Natale je zaobišao Givena, ali je otišao previše u stranu, pa je njegov udarac sa gol linije izbacio jedan igrač Irske. U nastavku napada šut iz daljine uz dosta problema brani Given, a lopta odlazi u korner.

Pirlo je sjajno izveo korner, a najviši u skoku je bio Antonio Kasano, koji na sjajan način glavom pogađa za vođstvo Italijana od 1:0.

Nakon postignutog gola tempo igre se malo umirio i do kraja prvog poluvremena većih uzbuđenja nije bilo.

Otvaranje drugog poluvremena pripalo je Italijanima. Konstantno su izabranici Ćezarea Prandelija napadali,a prvu veliku priliku imao je Kasano u 49. minutu. Balzereti je sve sjajno uradio po levoj strani, uposlio je Kasana koji sa desetak metara šutira po zemlji, ali na putu do mreže njegov udarac je bio blokiran.

Još jednu veliku priliku Italijani su propustili preko Di Natalea u 54. minutu. Napadač Udinezea je iskosa sa leve strane šutirao u bliži ugao gola Givena, ali je iskusni čuvar mreže njegov pokušaj odbranio.

Uzvratili su Irci na drugoj strani dobrim pokušajem Endrjusa sa velike udaljenosti, ali je bez problema intervenisao Đanluiđi Bufon. Daimanti je uzvratio takođe šutem sa distance šest minuta kasnije, ali je Given bio siguran.

Potom je pokušaj imao i Pirlo iz slobodnog udarca, da bi nakon toga Irci ponovo preuzeli inicjativu na terenu. Imali su nekoliko opasnih centaršuteva u kazneni prostor, ali Bufon i odbrana Italije su uspeli da otklone sve opasnosti oko svog gola.

Irci su u 79. minuti imali najbolju priliku meča. Endrjus je fantastično izveo slobodan udarac, ali Bufon je spasio svoj gol fantastičnom odbranom.

Konačnih 2:0 postavio je Mario Baloteli fantastičnim golom u 90. minutu utakmice, a samo minut ranije Endrjus je zaradio crveni karton.

*LINK - Fudbal

Spektakl u Frankfurtu, remi Dortmunda - Fudbal

Fudbal - Spektakl u Frankfurtu, remi Dortmunda

Neverovatan meč su odigrali Ajntraht i Herta u Frankfurtu, domaći došli do boda, iako su u 89. minutu gubili 4:2!

Tjeri Anri završava karijeru - Fudbal

Fudbal - Tjeri Anri završava karijeru

Jedan od velikana modernog fudbala, Francuz Tjeri Anri je putem društvenih mreža najavio da je došao trenutak da se povuče sa fudbalskih terena.

Poslednja nedelja Superlige Indije - Fudbal

Fudbal - Poslednja nedelja Superlige Indije

Od utorka 16. decembra na programu su poslednja tri meča sezone Superlige Indije, a u subotu 20. biće poznato ko je šampion inauguracione sezone.

BL: Štutgart slavio u derbiju začelja tabele - Fudbal

Fudbal - BL: Štutgart slavio u derbiju začelja tabele

Fudbaleri Štutgarta su kolo pre kraja jesenjeg dela prvenstva Bundeslige došli do važne pobede na gostovanju u Hamburgu.

LŠ: Obračun velikana u osmini finala - Fudbal

Fudbal - LŠ: Obračun velikana u osmini finala

Žrebom u Nionu izvučni su parovi osmine finala UEFA Lige šampiona

LE: Liverpul putuje u Istanbul - Fudbal

Fudbal - LE: Liverpul putuje u Istanbul

Neposredno po okončanja žreba za Ligu šampiona, u Nionu su izvučeni i parovi Lige Evrope.

BL: Dva remija za kraj 15. kola - Fudbal

Fudbal - BL: Dva remija za kraj 15. kola

Prvi pratilac Bajerna, ekipa Volfsburga je ispustila dva boda u duelu sa Paderbornom, a remi je viđen i u meču Bajera i Menhengladbaha.

16. kolo Bundeslige - Fudbal

Fudbal - 16. kolo Bundeslige

U utorak i sredu, 16. i 17. decembra, na programu Eurosporta 2 su utakmice pretposlednjeg kola jesenjeg dela takmičenja u Bundesligi.

BL: Bajern ruši, Dortmund tone - Fudbal

Fudbal - BL: Bajern ruši, Dortmund tone

Borusija iz Dortmunda je zabeležila novi poraz u Bundesligi, dok je bavarska mašinerija za golove napunila mrežu Augsburga za 14 minuta.

BL: Goleada za pobedu Hofenhajma - Fudbal

Fudbal - BL: Goleada za pobedu Hofenhajma

Ekipa Hofenhajma je na svom terenu savladala Ajntraht iz Frankfurta, u prvoj utakmici 15. kola Bundeslige, u kojoj je viđeno pet golova.