19/06/2012 - 09:28 - Updated 19/06/2012 - 09:44

I Italija u četvrtfinalu

I Italija u četvrtfinalu - Fudbal
dpa

Italija je pobedila reprezentaciju Irske u poslednjem kolu takmičenja u grupi C na EP u fudbalu u Ukrajini i Poljskoj

Zahvaljujući pobedi Španije nad Hrvatskom, pobeda Italijana od 2:0 u Poznanju nad Irskom je bila dovoljna da Azuri izbore plasman među osam najboljih timova na Evropskom prvenstvu.

U utakmici prvenstva za Italijane, prvi su zapretili Azuri. Di Natale je uposlio De Rosija, ali fudbaler Rome volejom šutira pored gola. Iako su Irci bili mnogo bolji, veće prilike pred golom Bufona nije bilo. Balzareti je potom pokušao šutem iz daljine, ali to nije bilo opasno po gol Iraca.

Imali su Italijani dve velike prilike u 35. minutu. Di Natale je zaobišao Givena, ali je otišao previše u stranu, pa je njegov udarac sa gol linije izbacio jedan igrač Irske. U nastavku napada šut iz daljine uz dosta problema brani Given, a lopta odlazi u korner.

Pirlo je sjajno izveo korner, a najviši u skoku je bio Antonio Kasano, koji na sjajan način glavom pogađa za vođstvo Italijana od 1:0.

Nakon postignutog gola tempo igre se malo umirio i do kraja prvog poluvremena većih uzbuđenja nije bilo.

Otvaranje drugog poluvremena pripalo je Italijanima. Konstantno su izabranici Ćezarea Prandelija napadali,a prvu veliku priliku imao je Kasano u 49. minutu. Balzereti je sve sjajno uradio po levoj strani, uposlio je Kasana koji sa desetak metara šutira po zemlji, ali na putu do mreže njegov udarac je bio blokiran.

Još jednu veliku priliku Italijani su propustili preko Di Natalea u 54. minutu. Napadač Udinezea je iskosa sa leve strane šutirao u bliži ugao gola Givena, ali je iskusni čuvar mreže njegov pokušaj odbranio.

Uzvratili su Irci na drugoj strani dobrim pokušajem Endrjusa sa velike udaljenosti, ali je bez problema intervenisao Đanluiđi Bufon. Daimanti je uzvratio takođe šutem sa distance šest minuta kasnije, ali je Given bio siguran.

Potom je pokušaj imao i Pirlo iz slobodnog udarca, da bi nakon toga Irci ponovo preuzeli inicjativu na terenu. Imali su nekoliko opasnih centaršuteva u kazneni prostor, ali Bufon i odbrana Italije su uspeli da otklone sve opasnosti oko svog gola.

Irci su u 79. minuti imali najbolju priliku meča. Endrjus je fantastično izveo slobodan udarac, ali Bufon je spasio svoj gol fantastičnom odbranom.

Konačnih 2:0 postavio je Mario Baloteli fantastičnim golom u 90. minutu utakmice, a samo minut ranije Endrjus je zaradio crveni karton.

*LINK - Fudbal

Pet golova za finale Kupa Nemačke - Fudbal

Fudbal - Pet golova za finale Kupa Nemačke

Šampion Nemačke i Evrope, minhenski Bajern izborio je finale Kupa Nemačke pobedom nad Kajzerslauternom 5:1.

Bejl doneo Kup Kralja Realu - Fudbal

Fudbal - Bejl doneo Kup Kralja Realu

Real iz Madrida je u finalu Kupa Kralja savladao stare rivale, ekipu Barselone, rezultatom 2:1, zahvaljujući magiji Gereta Bejla.

"Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog

Borusija iz Dortmunda je prvi finalista Kupa Nemačke, nakon trijumfa nad Volfsburgom.

Četvrt veka od tragedije na Hilsborou - Fudbal

Fudbal - Četvrt veka od tragedije na Hilsborou

Danas se navršilo 25 godina od velike tragedije, kada je na stadionu Hilsborou nastradalo 96 navijača Liverpula

Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige

U poslednje dve utakmice 30. kola Bundeslige, Bajer i Hofenhajm su iskoristili prednost domaćeg terena i savladali su Hertu i Augsburg.

BL: "Milioneri" pokorili Minhen - Fudbal

Fudbal - BL: "Milioneri" pokorili Minhen

Gosti iz Dortmunda su svladali šampiona Evrope i Nemačke na "Alijanc areni" ubedljivim rezultatom 3:0.

LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid - Fudbal

Fudbal - LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid

Žrebom u Nionu određeni su parovi polufinala Lige šampiona, u kojima će se za finale u Lisabonu boriti Real i Bajern, odnosno Atletiko i Čelsi.

Ronaldo van terena - Fudbal

Fudbal - Ronaldo van terena

Kristijano Ronaldo pored blaže povrede kolena, ima tegobe i sa tetivom i mišićem leve noge, zbog čega će pauzirati bar 15 dana.

LE: Španski derbi u polufinalu - Fudbal

Fudbal - LE: Španski derbi u polufinalu

Žrebom u Nionu odlučeno je da se za mesto u finalu Lige Evrope bore Sevilja i Valensija, odnosno Benfika i Juventus.

LE: Dominacija domaćina - Fudbal

Fudbal - LE: Dominacija domaćina

Posle revanš susreta Lige Evrope, u polufinale plasirali su se Sevilja, Valensija, Benfika i Juventus.