20/06/2012 - 00:37 - Updated 20/06/2012 - 00:50

Sretni Englezi u četvrtfinalu

Englezi u četvrtfinalu - Fudbal
AFP

Englezi su pogotkom Vejna Runija pobedili veoma dobru Ukrajinu, koja je drastično oštećena za nepriznat gol

Vejn Runi je glavom postigao jedini pogodak, posle greške Andrija Pjatova, ali veoma kontraverzna situacija se desila kada je Džon Teri izbio iz gola šut Marka Devića.

Niko od zvaničnika, pa ni sudija asistent koji je stajao na samo nekoliko metara od lopte, nije video da je lopta prešla gol liniju, što je uzrokovalo eliminaciju Ukrajine sa turnira.

Englezi mogu smatrati da je ova situacija kompenzacija za nepriznat gol Franka Lamparda u duelu sa Nemcima na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

Poslednja sporna situacija će zasigurno ubrzati uvođenje tehnologije za nadzor gol linije.

Ukrajinci su mnogo bolje otvorili susret, sateravši engleske zvezde na njihovu polovinu. Domaćini su držali gotovo 60 odsto vremena u prvom poluvremenu posed lopte na svojoj strani i uglavnom dalekometnim šutevima pokušavali ugroziti Džoa Harta na golu Engleske.

Nakon uvodnog pritiska Ukrajinaca, Engleska je uspela prvi put ozbiljnije zapretiti nakon prekida. Međutim, povratnik u ekipu nakon odslužene suspenzije, Vejn Runi, nije uspeo glavom dobro zahvatiti loptu.

Englezi su poveli već u drugom minutu drugog poluvremena. Loptu je sa desne strane ubacio Stiven Džerard, ona je prošla kroz ruke Andreja Pjatova, a na drugoj stativi je bio Runi, kojem nije bilo teško glavom da postigne pogodak za vođstvo Gordog Albiona.

Sjajnu priliku za izjednačenje u 61. minutu imao je Artem Milevski, ali sa nekoliko metara glavom prebacuje gol Engleske.

Ukrajina je izjednačila u 62. minutu, ali sudija nije priznao gol?!

Do kraja susreta rezultat se nije menjao. Umorni Ukrajinci su nastavili napadati, imali su 15 udaraca ka golu, ali do pogotka nisu mogli, pa su Englezi prošli u četvrtfinale, gde ih očekuje Italija.

*LINK - Fudbal

Petica Hofenhajma u Berlinu - Fudbal

Fudbal - Petica Hofenhajma u Berlinu

Fudbaleri Hofenhajma su na gostovanju u Berlinu na spektakularan način završili 2014. godinu, deklasirali su Hertu rezultatom 5:0.

Poraz "milionera" za kraj očajne polusezone - Fudbal

Fudbal - Poraz "milionera" za kraj očajne polusezone

Borusija iz Dortmunda je porazom završila jesenji deo prvenstva u Bundesligi, a od Frajburga zavisi da li u 2015. godinu ulaze kao "fenjeraš".

Real je prvak sveta - Fudbal

Fudbal - Real je prvak sveta

Šampion Evrope, Real iz Madrida je na Svetskom klupskom prvenstvu u Maroku, u finalu, savladaom San Lorenco za četvrtu titulu šampiona planete.

Spektakl u Frankfurtu, remi Dortmunda - Fudbal

Fudbal - Spektakl u Frankfurtu, remi Dortmunda

Neverovatan meč su odigrali Ajntraht i Herta u Frankfurtu, domaći došli do boda, iako su u 89. minutu gubili 4:2!

Tjeri Anri završava karijeru - Fudbal

Fudbal - Tjeri Anri završava karijeru

Jedan od velikana modernog fudbala, Francuz Tjeri Anri je putem društvenih mreža najavio da je došao trenutak da se povuče sa fudbalskih terena.

Poslednja nedelja Superlige Indije - Fudbal

Fudbal - Poslednja nedelja Superlige Indije

Od utorka 16. decembra na programu su poslednja tri meča sezone Superlige Indije, a u subotu 20. biće poznato ko je šampion inauguracione sezone.

BL: Štutgart slavio u derbiju začelja tabele - Fudbal

Fudbal - BL: Štutgart slavio u derbiju začelja tabele

Fudbaleri Štutgarta su kolo pre kraja jesenjeg dela prvenstva Bundeslige došli do važne pobede na gostovanju u Hamburgu.

LŠ: Obračun velikana u osmini finala - Fudbal

Fudbal - LŠ: Obračun velikana u osmini finala