20/06/2012 - 00:37 - Updated 20/06/2012 - 00:50

Sretni Englezi u četvrtfinalu

Englezi u četvrtfinalu - Fudbal
AFP

Englezi su pogotkom Vejna Runija pobedili veoma dobru Ukrajinu, koja je drastično oštećena za nepriznat gol

Vejn Runi je glavom postigao jedini pogodak, posle greške Andrija Pjatova, ali veoma kontraverzna situacija se desila kada je Džon Teri izbio iz gola šut Marka Devića.

Niko od zvaničnika, pa ni sudija asistent koji je stajao na samo nekoliko metara od lopte, nije video da je lopta prešla gol liniju, što je uzrokovalo eliminaciju Ukrajine sa turnira.

Englezi mogu smatrati da je ova situacija kompenzacija za nepriznat gol Franka Lamparda u duelu sa Nemcima na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

Poslednja sporna situacija će zasigurno ubrzati uvođenje tehnologije za nadzor gol linije.

Ukrajinci su mnogo bolje otvorili susret, sateravši engleske zvezde na njihovu polovinu. Domaćini su držali gotovo 60 odsto vremena u prvom poluvremenu posed lopte na svojoj strani i uglavnom dalekometnim šutevima pokušavali ugroziti Džoa Harta na golu Engleske.

Nakon uvodnog pritiska Ukrajinaca, Engleska je uspela prvi put ozbiljnije zapretiti nakon prekida. Međutim, povratnik u ekipu nakon odslužene suspenzije, Vejn Runi, nije uspeo glavom dobro zahvatiti loptu.

Englezi su poveli već u drugom minutu drugog poluvremena. Loptu je sa desne strane ubacio Stiven Džerard, ona je prošla kroz ruke Andreja Pjatova, a na drugoj stativi je bio Runi, kojem nije bilo teško glavom da postigne pogodak za vođstvo Gordog Albiona.

Sjajnu priliku za izjednačenje u 61. minutu imao je Artem Milevski, ali sa nekoliko metara glavom prebacuje gol Engleske.

Ukrajina je izjednačila u 62. minutu, ali sudija nije priznao gol?!

Do kraja susreta rezultat se nije menjao. Umorni Ukrajinci su nastavili napadati, imali su 15 udaraca ka golu, ali do pogotka nisu mogli, pa su Englezi prošli u četvrtfinale, gde ih očekuje Italija.

*LINK - Fudbal

Odlični "orlići" samo do boda protiv Nemaca - Fudbal

Fudbal - Odlični "orlići" samo do boda protiv Nemaca

Mladi reprezentativci Srbije su propustili priliku da nadahnutu igru u derbi susretu sa Nemcima krunišu sa tri boda.

Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Hames Rodrigez zvanično predstavljen u Madridu

Zvezda Mundijala u Brazilu, Hames Rodrigez je postao član Real Madrida, a na Santjago bernabeu ga je dočekalo 35.000 navijača.

Bojan Krkić prešao u Stouk siti - Fudbal

Fudbal - Bojan Krkić prešao u Stouk siti

Bivši napadač Barselone, Bojan Krkić potpisao je ugovor sa premijerligašem Stouk sitijem, za koji će nastupati bar četiri godine.

Dik Advokat na klupi Srbije - Fudbal

Fudbal - Dik Advokat na klupi Srbije

Holandski trener, Dik Advokat je potvrdio da preuzima fudbalsku reprezentaciju Srbije i da je cilj plasman na Evropsko prvenstvo 2016.

Džerard se oprostio od dresa reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Džerard se oprostio od dresa reprezentacije

Proslavljeni fudbaler, Stiven Džerard je doneo odluku da više ne nastupa za nacionalnu selekciju Engleske.

Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva - Fudbal

Fudbal - Remi "orlića" na startu Evropskog prvenstva

Branioci titule najbolje evropske reprezentacije do 19 godina, srpski fudbaleri su remizirali sa vršnjacima iz Ukrajine rezultatom 1:1.

Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina - Fudbal

Fudbal - Evropsko prvenstvo za igrače do 19 godina

Mađarska je domaćin Evropskog prvenstva za mlade fudbalere, na kojem titulu brani Srbija.

Kapiten se oprostio od reprezentacije - Fudbal

Fudbal - Kapiten se oprostio od reprezentacije

Lider svetskih šampiona, Filip Lam je saopštio da neće više nastupati u nacionalnom dresu.

Kros predstavljen u Madridu - Fudbal

Fudbal - Kros predstavljen u Madridu

Toni Kros je od danas stanovnik Madrida, gde će u narednih pet godina braniti boje Reala.

Real pobedio Bajern - Fudbal

Fudbal - Real pobedio Bajern

Real iz Madrida je pobedio Bajern iz Minhena u nadmetanju za senzaciju Mundijala, golmana Kostarike, Kejlora Navasa, navode španski mediji.