20/06/2012 - 00:37 - Updated 20/06/2012 - 00:50

Sretni Englezi u četvrtfinalu

Englezi u četvrtfinalu - Fudbal
AFP

Englezi su pogotkom Vejna Runija pobedili veoma dobru Ukrajinu, koja je drastično oštećena za nepriznat gol

Vejn Runi je glavom postigao jedini pogodak, posle greške Andrija Pjatova, ali veoma kontraverzna situacija se desila kada je Džon Teri izbio iz gola šut Marka Devića.

Niko od zvaničnika, pa ni sudija asistent koji je stajao na samo nekoliko metara od lopte, nije video da je lopta prešla gol liniju, što je uzrokovalo eliminaciju Ukrajine sa turnira.

Englezi mogu smatrati da je ova situacija kompenzacija za nepriznat gol Franka Lamparda u duelu sa Nemcima na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

Poslednja sporna situacija će zasigurno ubrzati uvođenje tehnologije za nadzor gol linije.

Ukrajinci su mnogo bolje otvorili susret, sateravši engleske zvezde na njihovu polovinu. Domaćini su držali gotovo 60 odsto vremena u prvom poluvremenu posed lopte na svojoj strani i uglavnom dalekometnim šutevima pokušavali ugroziti Džoa Harta na golu Engleske.

Nakon uvodnog pritiska Ukrajinaca, Engleska je uspela prvi put ozbiljnije zapretiti nakon prekida. Međutim, povratnik u ekipu nakon odslužene suspenzije, Vejn Runi, nije uspeo glavom dobro zahvatiti loptu.

Englezi su poveli već u drugom minutu drugog poluvremena. Loptu je sa desne strane ubacio Stiven Džerard, ona je prošla kroz ruke Andreja Pjatova, a na drugoj stativi je bio Runi, kojem nije bilo teško glavom da postigne pogodak za vođstvo Gordog Albiona.

Sjajnu priliku za izjednačenje u 61. minutu imao je Artem Milevski, ali sa nekoliko metara glavom prebacuje gol Engleske.

Ukrajina je izjednačila u 62. minutu, ali sudija nije priznao gol?!

Do kraja susreta rezultat se nije menjao. Umorni Ukrajinci su nastavili napadati, imali su 15 udaraca ka golu, ali do pogotka nisu mogli, pa su Englezi prošli u četvrtfinale, gde ih očekuje Italija.

*LINK - Fudbal

Pet golova za finale Kupa Nemačke - Fudbal

Fudbal - Pet golova za finale Kupa Nemačke

Šampion Nemačke i Evrope, minhenski Bajern izborio je finale Kupa Nemačke pobedom nad Kajzerslauternom 5:1.

Bejl doneo Kup Kralja Realu - Fudbal

Fudbal - Bejl doneo Kup Kralja Realu

Real iz Madrida je u finalu Kupa Kralja savladao stare rivale, ekipu Barselone, rezultatom 2:1, zahvaljujući magiji Gereta Bejla.

"Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog - Fudbal

Fudbal - "Milioneri" u finalu, stoti gol Levandovskog

Borusija iz Dortmunda je prvi finalista Kupa Nemačke, nakon trijumfa nad Volfsburgom.

Četvrt veka od tragedije na Hilsborou - Fudbal

Fudbal - Četvrt veka od tragedije na Hilsborou

Danas se navršilo 25 godina od velike tragedije, kada je na stadionu Hilsborou nastradalo 96 navijača Liverpula

Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Pobede domaćih za kraj 30. kola Bundeslige

U poslednje dve utakmice 30. kola Bundeslige, Bajer i Hofenhajm su iskoristili prednost domaćeg terena i savladali su Hertu i Augsburg.

BL: "Milioneri" pokorili Minhen - Fudbal

Fudbal - BL: "Milioneri" pokorili Minhen

Gosti iz Dortmunda su svladali šampiona Evrope i Nemačke na "Alijanc areni" ubedljivim rezultatom 3:0.

LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid - Fudbal

Fudbal - LŠ: Čelsi i Bajern putuju u Madrid

Žrebom u Nionu određeni su parovi polufinala Lige šampiona, u kojima će se za finale u Lisabonu boriti Real i Bajern, odnosno Atletiko i Čelsi.

Ronaldo van terena - Fudbal

Fudbal - Ronaldo van terena

Kristijano Ronaldo pored blaže povrede kolena, ima tegobe i sa tetivom i mišićem leve noge, zbog čega će pauzirati bar 15 dana.

LE: Španski derbi u polufinalu - Fudbal

Fudbal - LE: Španski derbi u polufinalu

Žrebom u Nionu odlučeno je da se za mesto u finalu Lige Evrope bore Sevilja i Valensija, odnosno Benfika i Juventus.

LE: Dominacija domaćina - Fudbal

Fudbal - LE: Dominacija domaćina

Posle revanš susreta Lige Evrope, u polufinale plasirali su se Sevilja, Valensija, Benfika i Juventus.