20/06/2012 - 12:02 - Updated 20/06/2012 - 12:46

Pobeda za čast

Pobeda za čast - Fudbal
AFP

Maestralnom igrom i pobedom protiv Francuske, Šveđani su se oprostili od Evropskog prvenstva 2012. godine

Trikolori su imali fantastičnu priliku već u osmom minutu. Frank Riberi je "promešao" odbranu Šveđana, potom uposlio usamljenog Karima Benzemu, koji je iz idealne pozicije šutirao direktno u Andresa Isaksona.

Švedska je uzvratila nakon samo tri minuta. Posle katastrofalne greške Filipea Meksesa, Ole Toivonen je došao do lopte, zaobišao i Huga Lorisa, ali iako je imao prazan gol ispred sebe, pogodio je stativu.

Do kraja prvog poluvremena, Šveđani su u potpunosti uspeli zaustaviti zvezdani trojac Francuske, Riberi, Benzema i Samir Nasri, koji jednostavno nisu mogli prići golu Isaksona.

Skandinavci su poveli u 53. minutu spektakularnim golom Zlatana Ibrahimovića. Larson je prošao po desnoj strani, centaršutem uputio loptu na Ibrahimovića, koji je iz voleja u skoku postigao jedan od najlepših golova na ovom Euru.

Šveđani su potom preko Kima Kolstrama u samo nekoliko minuta imali još dve prilike, ali rezultat se nije menjao sve do poslednjeg minuta susreta, kada je Larson potvrdio pobedu Švedske.

Francuzi su prošli dalje, ali i nemaju baš mnogo razloga za slavlje, jer ih u četvrtfinalu čeka aktuelni evropski i svetski prvak, Španija.

“Mi smo zaista želeli dobijemo ovu utakmicu najviše zbog navijača. Izgubili smo prethodna dva meča, ali je njihova podrška bila fantastična”, izjavio je Ibrahimović.

*LINK - Fudbal

BL: Borusije ubedljive, šampion siguran - Fudbal

Fudbal - BL: Borusije ubedljive, šampion siguran

U 3. kolu Bundeslige Neven Subotić i Miloš Jojić su aktivno učestvovali u trijumfu Borusije Dortmund nad Frajburgom.

BL: Šest golova na startu trećeg kola - Fudbal

Fudbal - BL: Šest golova na startu trećeg kola

Lider Bundeslige, Bajer iz Leverkuzena je na svom terenu remizirao sa Verderom iz Bremena, nakon dramatične utakmice u kojoj je viđeno šest pogodaka.

Ćavi odbio poziv Gvardiole - Fudbal

Fudbal - Ćavi odbio poziv Gvardiole

As Barselone je otkrio da je tokom prelaznog roka odbio poziv Pepa Gvardiole da se iz Katalonije preseli u Bavarsku.

EP: Kiprani utišali Zenicu - Fudbal

Fudbal - EP: Kiprani utišali Zenicu

Reprezentacija Kipra je neočekivano pokupila ceo plen sa gostovanja u Zenici, jer su savladali Bosnu i Hercegovinu rezultatom 2:1.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo - Fudbal

Fudbal - Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Drugog kvalifikacionog dana za Šampionat Evrope u Francuskoj, Rusija je na svom terenu deklasirala Lihtenštajn, a Englezi su preživeli neugodno gostovanje.

EP: Albanija slavila u Portugalu - Fudbal

Fudbal - EP: Albanija slavila u Portugalu

Počele su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u fudbalu, koje će se 2016. godine održati u Francuskoj.

Jubilej "prehlađenog" Ibrahimovića - Fudbal

Fudbal - Jubilej "prehlađenog" Ibrahimovića

Iako su mediji u Švedskoj najavili izostanak Ibrahimovića sa prijateljske utakmice sa Estonijom, Zlatan je zaigrao i postigao oba gola na meču.

Di Marija ponizio Nemce u Dizeldorfu - Fudbal

Fudbal - Di Marija ponizio Nemce u Dizeldorfu

Prijateljski susret, koji je bio repriza finala Mundijala iz Brazila, prošao je u znaku Anhela di Marije, koji je učestvovao u sva četiri gola "gaučosa".