20/06/2012 - 12:02 - Updated 20/06/2012 - 12:46

Pobeda za čast

Pobeda za čast - Fudbal
AFP

Maestralnom igrom i pobedom protiv Francuske, Šveđani su se oprostili od Evropskog prvenstva 2012. godine

Trikolori su imali fantastičnu priliku već u osmom minutu. Frank Riberi je "promešao" odbranu Šveđana, potom uposlio usamljenog Karima Benzemu, koji je iz idealne pozicije šutirao direktno u Andresa Isaksona.

Švedska je uzvratila nakon samo tri minuta. Posle katastrofalne greške Filipea Meksesa, Ole Toivonen je došao do lopte, zaobišao i Huga Lorisa, ali iako je imao prazan gol ispred sebe, pogodio je stativu.

Do kraja prvog poluvremena, Šveđani su u potpunosti uspeli zaustaviti zvezdani trojac Francuske, Riberi, Benzema i Samir Nasri, koji jednostavno nisu mogli prići golu Isaksona.

Skandinavci su poveli u 53. minutu spektakularnim golom Zlatana Ibrahimovića. Larson je prošao po desnoj strani, centaršutem uputio loptu na Ibrahimovića, koji je iz voleja u skoku postigao jedan od najlepših golova na ovom Euru.

Šveđani su potom preko Kima Kolstrama u samo nekoliko minuta imali još dve prilike, ali rezultat se nije menjao sve do poslednjeg minuta susreta, kada je Larson potvrdio pobedu Švedske.

Francuzi su prošli dalje, ali i nemaju baš mnogo razloga za slavlje, jer ih u četvrtfinalu čeka aktuelni evropski i svetski prvak, Španija.

“Mi smo zaista želeli dobijemo ovu utakmicu najviše zbog navijača. Izgubili smo prethodna dva meča, ali je njihova podrška bila fantastična”, izjavio je Ibrahimović.

Pretraga TV Programa Primer: Fudbal, Liga Šampiona, Eurogolovi…

*LINK - Fudbal

Trijumf Dortmunda, minimalac Bajerna - Fudbal

Fudbal - Trijumf Dortmunda, minimalac Bajerna

U 30. kolu Bundeslige, "milioneri" su na svom terenu savladali Augsburg, dok je šampion pogotkom u 80. minutu slavio na "Alijanc areni" protiv Herte.

Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - Američka profesionalna fudbalska liga na Eurosportu

U subotu počinje 20. jubilarna MLS sezona, koju će gledaoci Eurosporta pratiti u direktnim prenosima od marta do decembra, zaključno sa 2018. godinom.

BL: Majnc nadigrao Šalke - Fudbal

Fudbal - BL: Majnc nadigrao Šalke

Štefan Bel je odigrao utakmicu života, u golgeterskom smislu, jer je štoper Majnca postigao oba pogotka u pobedi nad Šalkeom.

Gvardiola na Kamp Nou, Ronaldo u Torinu - Fudbal

Fudbal - Gvardiola na Kamp Nou, Ronaldo u Torinu

Žrebom u Nionu izvučeni su parovi polufinala Lige šampiona i Lige Evrope.

LE: Branilac titule eliminisao Zenit - Fudbal

Fudbal - LE: Branilac titule eliminisao Zenit

Poznata su imena četvorice učesnika polufinala Lige Evrope, a parovi će biti izvučeni u petak u Nionu, uz direktan prenos na Eurosportu od 12 časova.

Čičarito heroj Reala, Juventus remizirao u Kneževini - Fudbal

Fudbal - Čičarito heroj Reala, Juventus remizirao u Kneževini

Real iz Madrida i Juventus pridružili su se Barseloni i Bajernu u polufinalu Lige šampiona, a parovi će biti poznati posle žreba u Nionu (Eurosport petak u 12h)

Goleada za polufinale Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Goleada za polufinale Lige šampiona

U prvoj večeri revanš susreta četvrtfinala Lige šampiona, favoriti su bili ubedljivi, Barselona je savladala "prinčeve" 2:0, a Bajern je napunio mrežu Porta (6:

BL:  Proboj Bajera do trećeg mesta - Fudbal

Fudbal - BL: Proboj Bajera do trećeg mesta

"Farmaceuti" su iskoristili remi direktnog konkurenta za Ligu šampiona, Menhengladbaha, i pobedom u 29. kolu izbili na treće mesto Bundeslige.

Remi na startu 29.kola Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Remi na startu 29.kola Bundeslige

U duelu dva tima koji su pretendenti na pozicije koje vode u evropska takmičenja, u prvom meču 29. kola između Menhengladbaha i Ajntrahta, nije bilo golova.