20/06/2012 - 12:02 - Updated 20/06/2012 - 12:46

Pobeda za čast

Pobeda za čast - Fudbal
AFP

Maestralnom igrom i pobedom protiv Francuske, Šveđani su se oprostili od Evropskog prvenstva 2012. godine

Trikolori su imali fantastičnu priliku već u osmom minutu. Frank Riberi je "promešao" odbranu Šveđana, potom uposlio usamljenog Karima Benzemu, koji je iz idealne pozicije šutirao direktno u Andresa Isaksona.

Švedska je uzvratila nakon samo tri minuta. Posle katastrofalne greške Filipea Meksesa, Ole Toivonen je došao do lopte, zaobišao i Huga Lorisa, ali iako je imao prazan gol ispred sebe, pogodio je stativu.

Do kraja prvog poluvremena, Šveđani su u potpunosti uspeli zaustaviti zvezdani trojac Francuske, Riberi, Benzema i Samir Nasri, koji jednostavno nisu mogli prići golu Isaksona.

Skandinavci su poveli u 53. minutu spektakularnim golom Zlatana Ibrahimovića. Larson je prošao po desnoj strani, centaršutem uputio loptu na Ibrahimovića, koji je iz voleja u skoku postigao jedan od najlepših golova na ovom Euru.

Šveđani su potom preko Kima Kolstrama u samo nekoliko minuta imali još dve prilike, ali rezultat se nije menjao sve do poslednjeg minuta susreta, kada je Larson potvrdio pobedu Švedske.

Francuzi su prošli dalje, ali i nemaju baš mnogo razloga za slavlje, jer ih u četvrtfinalu čeka aktuelni evropski i svetski prvak, Španija.

“Mi smo zaista želeli dobijemo ovu utakmicu najviše zbog navijača. Izgubili smo prethodna dva meča, ali je njihova podrška bila fantastična”, izjavio je Ibrahimović.

*LINK - Fudbal

Žreb Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Žreb Lige šampiona

Žreb za novu sezonu Lige šampiona doneo je slične kombinacije kao prošle godine, kada su takođe Bajern i Siti bili u istoj grupi.

Bilbao obradovao Baskiju, Arsenal u eliti - Fudbal

Fudbal - Bilbao obradovao Baskiju, Arsenal u eliti

Atletik Bilbao je prvi put posle 16 godina izborio plasman u Ligu šampiona, gde će u narednoj sezoni nastupiti i Arsenal, Malme, Ludogorec...

Di Marija u Junajtedu, oboren rekord Premijer lige - Fudbal

Fudbal - Di Marija u Junajtedu, oboren rekord Premijer lige

Pregovori Reala i Mančester junajteda su završeni, Argentinac Anhel di Marija se iz Madrida seli u Mančester za rekordnih 75 miliona evra.

Jovetić heroj pobede "građana" nad Liverpulom - Fudbal

Fudbal - Jovetić heroj pobede "građana" nad Liverpulom

Mančester siti je nadigrao Liverpul rezultatom 3:1, a najzaslužniji za građansku pobedu bio je Stevan Jovetić, koji se dva puta upiso u listu strelaca.

BL: Dva remija za kraj prvog kola - Fudbal

Fudbal - BL: Dva remija za kraj prvog kola

U poslednje dve utakmice premijernog kola 52. sezone Bundeslige, postignuto je šest golova, ali pobednika nije bilo.

Šampion pobedom otvorio novu sezonu Bundeslige - Fudbal

Fudbal - Šampion pobedom otvorio novu sezonu Bundeslige

Ekipa Bajerna je na svom terenu odigrala prvu utakmicu u 52. sezoni Bundeslige, u kojoj su Bavarci zabeležili pobedu nad "vukovima".

Atletiko osvojio Superkup  - Fudbal

Fudbal - Atletiko osvojio Superkup

U madridskom derbiju, Atletiko je na "Vinsente Kalderonu" u revanš susretu savladao Real minimalnim rezultatom i osvojio španski Superkup.

LŠ: Veče remija i pobeda gostiju - Fudbal

Fudbal - LŠ: Veče remija i pobeda gostiju

U prvim utakmicama poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona minimalnu prednost u gostima stekli su Porto i Zenit.

LE: Preokret Partizana u Beogradu - Fudbal

Fudbal - LE: Preokret Partizana u Beogradu

U prvoj utakmici poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, azerbejdžanski Nefči je postigao četiri gola u porazu 3:2 u Beogradu.

Bundesliga - Start nove sezone - Fudbal

Fudbal - Bundesliga - Start nove sezone

Utakmicom Bajern-Volfsburg danas počinje nova sezona Bundeslige, koju će Eurosport 2 direktno pratiti, intenzivnije nego minulih godina.