22/06/2012 - 06:43 - Updated 22/06/2012 - 07:13

Ronaldo pogodio za polufinale

Portugal u polufinalu - Fudbal
EFE

Pogotkom Kristijana Ronalda u 79. minutu, reprezentacija Portugala je pobedila Češku u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Eura 2012

Nakon što su prošli popularnu "grupu smrti", Portugalci su se dobro namučili sa borbenim Česima, koji su pokazali da pobede nad Poljskom i Grčkom nisu samo puka slučajnost. Portugal je, očekivano, bio opasniji jer je u vrhu napada imao Kristijana Ronalda, ali ni Česi nisu bili bezopasni.

Krenuli su Česi izuzetno borbeno u meč, a pokušaj Jiračeka u sedmom minutu je izblokiran. Pokušao je Moutinjo na drugoj strani, pet minuta kasnije, iznenaditi Čeha, ali iskusni golman je bio na visini zadatka. Prvih 20-ak minuta nije donelo veća uzbuđenja, ali je u tom periodu Češka nekako bila opasnija i imala više loptu u svome posedu.

Kako je vreme odmicalo, Portugalci su se sve više privikavali na "ratoborne" Čehe. U 24. minutu Koentrao je centrirao, lopta zakačila jednog češkog igrača, ali je Čeh dobro ispratio. Minut kasnije Ronaldo je sa pet metara pucao, Čeh odbranio, ali je engleski sudija Hauard Veb opravdano dosudio prekršaj zvezde Reala.

Potom je viđen dobar pokušaj Ronalda u 33. minutu, kada je "makazicama" probao zatresti češku mrežu, ali je atraktivan pokušaj završio malo pored gola. Dva minuta kasnije opet je Ronaldo u fokusu, sa 30-ak metara je izveo slobodnjak, a lopta je otišla malo pored čehovog gola.

Pet minuta pre nego što će Veb označiti kraj prvog poluvremena, portugalski selektor Paulo Bento već je morao vršiti prve promene u ekipii. Zbog povrede je izišao Helder Poštiga, pa je u nastavku zaigrao Hugo Almeida. Do odlaska na odmor Ronaldo je imao najbolju priliku, koju je i sam kreirao.

Naime, u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, fantastično je prevario svoja dva čuvara, okrenut leđima prethodno primio loptu na prsa, prebacio je iznad glave, a onda šutirao iz prve, Čeh je bio savladan, ali je lopta pogodla stativu.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Raul Meireleš je centrirao, a Almeida glavom šutiraoa iznad gola Čeha. Ronaldov novi pokušaj iz sobodnog udarca umalo je završio u mreži Čeha. Čeh je dobro pokrio gol, a lopta je pogodila stativu.

U 58. minutu je viđen sjajan pokušaj Nanija, ali golman Čelsija opet brani. Zatresla se mreža Čeha kada je Almeida glavom nakon centaršuta sa desne strane pogodio gol Čeha, ali je prethodno bio u nedozvoljenoj poziciji. U 64. minutu pravi projektil iz Mutinjove desnice, lopta je išla pod samu prečku, ali nevervatni Čeh je opet sačuvao svoju mrežu.

Portugalski napadi bili su sve učestaliji. U 68. minutu Ronaldo je utrčao na ubačenu loptu, ali nije bio precizan, kao ni Meireleš kojeg je Ronaldo uposlio u 72. minutu. Nakon brojnih napada, Portugal je preko svoje prve uzdanice stigao do vođstva u 79. minutu. Mutinjo je ubacio sa desne strane, a Ronaldo je pobegao Selasiju i o zemlju glavom loptu poslao u mrežu Čeha.

Dolaskom do prvog pogotka, Portugalci su iskusno priveli utakmicu kraju i zasluženo se plasirali u polufinale gde će igrati sa boljim iz susreta Španija - Francuska, koji je na programu u subotu.

*LINK - Fudbal

UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!? - Fudbal

Fudbal - UEFA odlučila, Srbiji pobeda bez bodova!?

Evropska kuća fudbala je donela presudu za incidente koji su se dogodili na utakmici Srbija-Albanija, prošlog četvrtka u Beogradu.

LE: Bešiktaš prejak za Partizan - Fudbal

Fudbal - LE: Bešiktaš prejak za Partizan

Na terenima širom "starog kontinenta" odigrane su utakmice trećeg kola Lige Evrope.

Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve - Fudbal

Fudbal - Real slavio na Enfildu, preokret Arsenala, problemi za Juve

U trećem kolu Lige šampiona Arsenal je u poslednjim minutama došao do pobede, Juventus je izgubio u Atini, a Borusija slavila u Istanbulu.

LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea - Fudbal

Fudbal - LŠ: Debakl Rome, poklon pobeda Šalkea

U trećem kolu Lige šampiona, u prvih osam utakmica viđeno je čak 40 golova, a najefikasniji su bili Bavarci, koji su u Rimu slavili pobedu 7:1.

UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu - Fudbal

Fudbal - UEFA Omladinska liga šampiona na Eurosportu

Eurosport i u predstojećoj sezoni pratiće utakmice UEFA Omladinske lige šampiona, takmičenja mladih selekcija evrospkih fudbalskih klubova.

Treće kolo Lige šampiona - Fudbal

Fudbal - Treće kolo Lige šampiona

Večeras su na programu utakmice trećeg kola Lige šampiona u grupama ,"E", "F", "G" i "H", a derbi susret odigraće se u Rimu.

BL: Paderborn iznenadio Ajntraht - Fudbal

Fudbal - BL: Paderborn iznenadio Ajntraht

Novajlije u Bundesligi nastavljaju sezonu iz snova, ekipa Paderborna je savladala goste iz Frankfurta i danas je sedmi tim Nemačke.

Super liga Indije na Eurosportu  - Fudbal

Fudbal - Super liga Indije na Eurosportu

Eurosport je obezbedio pan-evropska TV prava na premijernu sezonu Super lige Indije, koja počinje 12. oktobra i traje do 20 decembra.

Tadić briljira na "ostrvu" - Fudbal

Fudbal - Tadić briljira na "ostrvu"

Srpski internacionalac Dušan Tadić, postigao je jedan, a asistirao kod četiri gola u pobedi 8:0 Sautemptona nad Sanderlendom.

Dortmund niže poraze, dok Bajern puni mreže - Fudbal

Fudbal - Dortmund niže poraze, dok Bajern puni mreže

U osmom kolu Bundeslige, Borusija iz Dirtmunda je zabeležila poraz u Kelnu, dok je Bajern pobedom 6:0 nad Verderom osvojio tri nova boda.