22/06/2012 - 06:43 - Updated 22/06/2012 - 07:13

Ronaldo pogodio za polufinale

Portugal u polufinalu - Fudbal
EFE

Pogotkom Kristijana Ronalda u 79. minutu, reprezentacija Portugala je pobedila Češku u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Eura 2012

Nakon što su prošli popularnu "grupu smrti", Portugalci su se dobro namučili sa borbenim Česima, koji su pokazali da pobede nad Poljskom i Grčkom nisu samo puka slučajnost. Portugal je, očekivano, bio opasniji jer je u vrhu napada imao Kristijana Ronalda, ali ni Česi nisu bili bezopasni.

Krenuli su Česi izuzetno borbeno u meč, a pokušaj Jiračeka u sedmom minutu je izblokiran. Pokušao je Moutinjo na drugoj strani, pet minuta kasnije, iznenaditi Čeha, ali iskusni golman je bio na visini zadatka. Prvih 20-ak minuta nije donelo veća uzbuđenja, ali je u tom periodu Češka nekako bila opasnija i imala više loptu u svome posedu.

Kako je vreme odmicalo, Portugalci su se sve više privikavali na "ratoborne" Čehe. U 24. minutu Koentrao je centrirao, lopta zakačila jednog češkog igrača, ali je Čeh dobro ispratio. Minut kasnije Ronaldo je sa pet metara pucao, Čeh odbranio, ali je engleski sudija Hauard Veb opravdano dosudio prekršaj zvezde Reala.

Potom je viđen dobar pokušaj Ronalda u 33. minutu, kada je "makazicama" probao zatresti češku mrežu, ali je atraktivan pokušaj završio malo pored gola. Dva minuta kasnije opet je Ronaldo u fokusu, sa 30-ak metara je izveo slobodnjak, a lopta je otišla malo pored čehovog gola.

Pet minuta pre nego što će Veb označiti kraj prvog poluvremena, portugalski selektor Paulo Bento već je morao vršiti prve promene u ekipii. Zbog povrede je izišao Helder Poštiga, pa je u nastavku zaigrao Hugo Almeida. Do odlaska na odmor Ronaldo je imao najbolju priliku, koju je i sam kreirao.

Naime, u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, fantastično je prevario svoja dva čuvara, okrenut leđima prethodno primio loptu na prsa, prebacio je iznad glave, a onda šutirao iz prve, Čeh je bio savladan, ali je lopta pogodla stativu.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Raul Meireleš je centrirao, a Almeida glavom šutiraoa iznad gola Čeha. Ronaldov novi pokušaj iz sobodnog udarca umalo je završio u mreži Čeha. Čeh je dobro pokrio gol, a lopta je pogodila stativu.

U 58. minutu je viđen sjajan pokušaj Nanija, ali golman Čelsija opet brani. Zatresla se mreža Čeha kada je Almeida glavom nakon centaršuta sa desne strane pogodio gol Čeha, ali je prethodno bio u nedozvoljenoj poziciji. U 64. minutu pravi projektil iz Mutinjove desnice, lopta je išla pod samu prečku, ali nevervatni Čeh je opet sačuvao svoju mrežu.

Portugalski napadi bili su sve učestaliji. U 68. minutu Ronaldo je utrčao na ubačenu loptu, ali nije bio precizan, kao ni Meireleš kojeg je Ronaldo uposlio u 72. minutu. Nakon brojnih napada, Portugal je preko svoje prve uzdanice stigao do vođstva u 79. minutu. Mutinjo je ubacio sa desne strane, a Ronaldo je pobegao Selasiju i o zemlju glavom loptu poslao u mrežu Čeha.

Dolaskom do prvog pogotka, Portugalci su iskusno priveli utakmicu kraju i zasluženo se plasirali u polufinale gde će igrati sa boljim iz susreta Španija - Francuska, koji je na programu u subotu.

*LINK - Fudbal

Spektakl u Frankfurtu, remi Dortmunda - Fudbal

Fudbal - Spektakl u Frankfurtu, remi Dortmunda

Neverovatan meč su odigrali Ajntraht i Herta u Frankfurtu, domaći došli do boda, iako su u 89. minutu gubili 4:2!

Tjeri Anri završava karijeru - Fudbal

Fudbal - Tjeri Anri završava karijeru

Jedan od velikana modernog fudbala, Francuz Tjeri Anri je putem društvenih mreža najavio da je došao trenutak da se povuče sa fudbalskih terena.

Poslednja nedelja Superlige Indije - Fudbal

Fudbal - Poslednja nedelja Superlige Indije

Od utorka 16. decembra na programu su poslednja tri meča sezone Superlige Indije, a u subotu 20. biće poznato ko je šampion inauguracione sezone.

BL: Štutgart slavio u derbiju začelja tabele - Fudbal

Fudbal - BL: Štutgart slavio u derbiju začelja tabele

Fudbaleri Štutgarta su kolo pre kraja jesenjeg dela prvenstva Bundeslige došli do važne pobede na gostovanju u Hamburgu.

LŠ: Obračun velikana u osmini finala - Fudbal

Fudbal - LŠ: Obračun velikana u osmini finala

Žrebom u Nionu izvučni su parovi osmine finala UEFA Lige šampiona

LE: Liverpul putuje u Istanbul - Fudbal

Fudbal - LE: Liverpul putuje u Istanbul

Neposredno po okončanja žreba za Ligu šampiona, u Nionu su izvučeni i parovi Lige Evrope.

BL: Dva remija za kraj 15. kola - Fudbal

Fudbal - BL: Dva remija za kraj 15. kola

Prvi pratilac Bajerna, ekipa Volfsburga je ispustila dva boda u duelu sa Paderbornom, a remi je viđen i u meču Bajera i Menhengladbaha.

16. kolo Bundeslige - Fudbal

Fudbal - 16. kolo Bundeslige

U utorak i sredu, 16. i 17. decembra, na programu Eurosporta 2 su utakmice pretposlednjeg kola jesenjeg dela takmičenja u Bundesligi.

BL: Bajern ruši, Dortmund tone - Fudbal

Fudbal - BL: Bajern ruši, Dortmund tone

Borusija iz Dortmunda je zabeležila novi poraz u Bundesligi, dok je bavarska mašinerija za golove napunila mrežu Augsburga za 14 minuta.

BL: Goleada za pobedu Hofenhajma - Fudbal

Fudbal - BL: Goleada za pobedu Hofenhajma

Ekipa Hofenhajma je na svom terenu savladala Ajntraht iz Frankfurta, u prvoj utakmici 15. kola Bundeslige, u kojoj je viđeno pet golova.