23/06/2012 - 06:32 - Updated 23/06/2012 - 06:55

Sjajni Nemci izborili polufinale

Sjajni Nemci u polufinalu - Fudbal
AFP

Reprezentacija Nemačke je opravdala ulogu favorita u duelu sa veoma borbenim Grcima i rezultatom 4:1 izborila plasman među 4 najbolja tima na Euru 2012

Nemačka je u četvrtfinalnu utakmicu ušla kao apsolutni favorit po svim paramterima, a sve to su izabranici Joakima Leva opravdali svojom igrom na Gdanjsk Areni, posebno u drugom poluvremenu.

U prvih 45 minuta, Nojer skoro da nije imao posla, dok je Sifakis morao bar osam puta intervenisati, ali jednom je i savladan. Već u drugom minutu Klose ne dolazi do lopte, jer je pas Rojsa išao iza njegovih leđa. Nedugo nakon toga Kedira je silovito šutirao sa 20-ak metara, Sifakis je odbranio, a Klose odbijenu loptu poslao u mrežu, ali se nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

U sedmom minuti Kedira šutira preko gola, da bi u pet minuta kasnije isti igrač uposlio Rojsa, koji je šutirao malo pored gola s vrha grčkog kaznenog prostora. Velika prilika za Nemce je viđena u 23. minutu kada je Ozil šutirao sa 14 metara, a Sifakis još jednom spasio svoju ekipu.

Usledile su još dve prilike u nepuna dva minuta. Prvo je Rojs malo iskosa s desne strane ošto i nisko šutirao, ali Sifakis uspeva loptu izbaciti u korner. Potom je Rojs u trku iskosa sa desne strane promašio okvir gola. Dremež Manuela Nojera je prekinuo Ninis, čiji pokušaj i nije bio tako bezazlen.

U 33. minuti Šurle je iskosa sa leve strane ciljao suprotni ugao, ali je lopta proletela pored sifakisove leve stative. Sjajni Sifakis je u 36. minutu zaustavio dobar pokušaj Kedire sa ruba kaznenog prostora.

Panceri su poveli u 39. minutu. Lam je u svom stilu povukao loptu na levoj strani, krenuo ka sredini i onda desnom nogom opalio sa 17 metara, lopta je završila iza leđa grčkog golmana. Sjajan pogodak za zasluženo vođstvo.

Već na poluvremenu grčki selektor pravi dve izmene i u igru šalje Gekasa (Ninis) i Fotakisa (Tzavellas). I nakon deset minuta nastavka Grci se vraćaju i to na svoj način: nakon brze kontre.

Salpingidis je oštro i veoma precizno ubacio sa desne strane, a Samaras ispred Boatenga loptu poslao ispod Nojera u mrežu. Samo šest minuta trajala je grčka radost, jer je Nemačka ponovo povela i to još jednim sjajnim pogotkom.

Boateng je centrirao sa desne strane, Kedira je iskoristio neopreznost Grčke odbrane i izborio se za poziciju na 11 metara odakle je maestralnim šutem izprve probušio grčkog golmana. Na drugoj strani brzo je uzvratio rezervista Gekas, ali lopta ide visoko iznad gola.

Sve je bilo riješeno u 68. minutu. Ozil je izveo korner sa desne strane, a iskusni Klose glavom loptu sproveo iza leđa nemoćnog Sifakisa i već tada je bilo jasno da se Grcima neće ponoviti 2004. godina, kada su u finalu Eura savladali Portugal.

Nisu se Nemci zaustavili, pa je Grke stigao pravi potop. U 74. minutu Sifakis je odbranio Kloseov pokušaj, a onda je natrčao Rojs i loptu zakucao u praznu mrežu za 4:1. Tek u finišu Grčka smanjuje. Boateng je igrao rukom u svom šesnaestercu, a artibar iz Slovenije Damir Skomina svirao jedanaesterac. Salpingidis je bio siguran sa 11 metara za konačnih 4:2.

Nemačka u polufinalu čeka pobednika iz duela Engleska - Italija, koji je na programu u nedelju.

*LINK - Fudbal

BL: Dortmund ispustio pobedu i izgubio Rojsa - Fudbal

Fudbal - BL: Dortmund ispustio pobedu i izgubio Rojsa

Sezona kao iz košmara za "milionere" iz Dortmunda se nastavlja, u 12. kolu Bundeslige Borusija je ispustila dva gola prednosti za remi sa Paderbornom.

12. kolo Bundeslige - Fudbal

Fudbal - 12. kolo Bundeslige

Predstojećeg vikenda, nakon pauze zbog kvalifikacionih mečeva za EURO 2016, na programu su utakmice 12. kola Bundeslige.

Klopa ne drži mesto - Fudbal

Fudbal - Klopa ne drži mesto

Strateg "milionera", pomalo ekscentrični stručnjak, Jirgen Klop je izjavio da ne želi večno da bude na jednom mestu.

Bavarski gigant otplatio Alijanc arenu - Fudbal

Fudbal - Bavarski gigant otplatio Alijanc arenu

Legenda nemačkog i svetskog fudbala i predsednik Bajerna, Karl Hajnc Rumenige podelio je sa navijačima izvanredne vesti.

Filip Lam slomio članak  - Fudbal

Fudbal - Filip Lam slomio članak

Kapiten svetskog šampiona i igrač Bajerna, Filip Lam je na današnjem treningu doživeo težu povredu i odvežen je na dalja ispitivanja.

Super liga Indije na Eurosportu  - Fudbal

Fudbal - Super liga Indije na Eurosportu

U ponedeljak i sredu, 17. i 19. novembra, Eurosport 2 će direktno prenositi mečeve 10. runde Super lige Indije

Bruka Srbije, Farani iznenadili Grke - Fudbal

Fudbal - Bruka Srbije, Farani iznenadili Grke

U kvalifikacionoj utakmici za EURO 2016 u Francuskoj, reprezentacija Srbije je pred praznim tribinama doživela debakl u duelu sa Danskom.

BL: U duelu Borusija slavili "milioneri"  - Fudbal

Fudbal - BL: U duelu Borusija slavili "milioneri"

Spektakularnim autogolom Borusija iz Dortmunda je došla do pobede u derbi susretu sa imenjacima iz Menhengladbaha.

Mojes našao angažman na klupi Sosijedada - Fudbal

Fudbal - Mojes našao angažman na klupi Sosijedada

Dejvid Mojes, bivši trener Mančester junajteda, promovisan je u novog stratega Real Sosijedada.

BL: Bajern napunio mrežu Ajntrahta - Fudbal

Fudbal - BL: Bajern napunio mrežu Ajntrahta

U 11. kolu Bundeslige, ekipa Bajerna je deklasirala domaćina u Frankfurtu, dok je Šalke nastavio da posti od pobeda na gostovanjima